Ebook

Pozwól mi wrócić

Autor:
Wydawca:
Format:
30,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Pozwól mi wrócić - Opis

Psychoza, wyrafinowana intryga czy po prostu prawda? Mroczna powieść autorki „Za zamkniętymi drzwiami”, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samej Polsce!

Ona zniknęła.
Finn i Layla, młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Finn wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma.

On skłamał.
Finn opowiada policji, o tym, co zdarzyło się tej nocy. Są tacy, co nie wierzą w jego wersję i podejrzewają go o najgorsze. Nawet po latach. I tylko Finn wie, że nie powiedział policji całej prawdy.

Teraz się boi.
Po dziesięciu latach zaczyna jeszcze raz – w innym miejscu, z inną kobietą. I tak się akurat złożyło, że jest nią siostra jego zaginionej dziewczyny. Kiedy się zaręczają, Fin dostaje telefon. Ktoś z jego przeszłości widział Laylę. Ktoś podrzuca znaki kojarzące się jednoznacznie z Laylą. Ktoś wysyła mu maile, które doprowadzają go na skraj szaleństwa. Finn zaczyna podejrzewać wszystkich i coraz bardziej wierzy w to, że jego dawna ukochana żyje.
I że jest bliżej, niż mu się wydaje.

Wstrząsający thriller autorki bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”.

Pozwól mi wrócić - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Magdalena Koziej (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2019
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
BRING ME BACK
Język oryginalny publikacji:
angielski
ISBN:
978-83-812-5515-8
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,51 MB / mobi 1,66 MB

Pozwól mi wrócić - Opinie i Komentarze

Lubię dreszczyk w wykonaniu B.A. Paris. Czytałam jej książki „Za zamkniętymi drzwiami” i „Na skraju załamania”. Zarówno pierwsza jak i druga były dla mnie solidną, choć dość specyficzną dawką grozy. Wszystko to razem spowodowało, że na trzecią książkę czekałam z niecierpliwością. Dostałam, rozpakowałam, przeczytałam i… niestety, ale się zawiodłam.
Sama fabuła jest dość dziwna i przekombinowana. Główny bohater imieniem Fin jest zakochany po uszy w swojej dziewczynie Layli. Planuje wspólną przyszłość. Życie jednak ma dla niego inny scenariusz i mężczyzna traci swą ukochaną, która znika w tajemniczych okolicznościach. Cierpi, ale chce żyć dalej i związuje się z inną kobietą. Nie byłoby w tym nic dziwnego - życie płynie, a on razem z nim. Jednak Fin zakochuje się w siostrze swojej ukochanej i planuje spędzić z nią życie. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy przeszłość wraca i ktoś chce aby Fin nie zapomniał o ukochanej Layli. Pytanie kto i dlaczego.

Opis wydawcy brzmi na prawdę interesująco i spodziewałam się wiele po tym kiedy go przeczytałam. Historia okazała się jednak dość nudna i przewidywalna. Fabuła jak zdarta płyta. Powtarzalność faktów i tkwienie w martwym punkcie budziło we mnie frustracje. Jak przystało na Paris mamy podział historii na części. Historię pokazaną przez pryzmat tu i teraz oraz co zdarzyło się wcześniej. Małam nadzieję, że dostanę coś, być może podobnego do poprzednich części, ale na pewno w stylu autorki. Niestety zafundowano mi mieszaninę historii, która w którymś momencie powoduje że książka zamiast mrozić krew w żyłach, usypia.

Nie będę się rozpisywać na temat „Pozwól mi wrócić”, bo się zawiodłam, jednak nie zmienia to faktu, że jako fanka pisarki nie mogłam przejść obok lektury obojętnie. Czekam również na kolejną powieść z nadzieją, że autorka zaproponuje nam coś innego, coś co uniknie schematu w którym tworzy swoje thrillery i w którym chyba utknęła.

Z taką nadzieją pozostaje czekając na kolejną powieść.
więcej...
Nazwisko B.A. Paris z pewnością jest dobrze znane każdemu wielbicielowi thrillerów. To brytyjska powieściopisarka, której prawdziwe nazwisko brzmi Bernadetta Anne MacDougall. Autorka 37 lat mieszkała w Paryżu, stąd pseudonim Paris, zaś B.A. wzięły się od pierwszych liter jej imion. Zadebiutowała w 2016 r. powieścią „Za zamkniętymi drzwiami”, która to pozycja odniosła ogromny sukces. Obecnie zakupiono już prawa do jej ekranizacji. Kolejny thriller Paris to „Na skraju załamania” wydany w 2017 r. Natomiast ostatni, o którym chcę opowiedzieć, to pozycja pt. „Pozwól mi wrócić".

Głównymi bohaterkami książki jest para młodych narzeczonych - Ellen i Finn, która wiedzie pozornie spokojne życie. Jednak w tle czai się złowroga przeszłość. Dwanaście lat wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła dziewczyna Finna, na dodatek była nią siostra Ellen - Layla. Sprawa został już dawno zamknięta. Lalii nie odnaleziono, nie odkryto również jej zwłok. Niespodziewanie następuje seria zdarzeń, które sugerują, że dziewczyna żyje. Nie wiemy, czy to ktoś prowadzi chora grę, czy próbuje manipulować Finnem, grać na jego uczuciach... A może rzeczywiście Layla żyje?

Powieść traktuje o złożoności natury człowieka, tajemnicach psychiki i czynnikach na nich wpływających. Próbuje także zagłębić temat miłości - czy istnieje ta jedna jedyna, czy można o niej zapomnieć. Pod wpływem lektury snujemy refleksje odnośnie przyjaźni i zaufania do innego człowieka, ale również... do siebie. Kolejny problem poruszany w „Pozwól mi wrócić” dotyczy zdolności przystosowawczych jednostki. Zastanawiałam się, pod wpływem lektury, jak często gubimy swoje „ja” celem dostosowania się do danego środowiska, sytuacji, osób.


Thriller podzielony został na trzy części. W pierwszej części umieszczono krótkie podrozdziały zatytułowane „Wcześniej” oraz „Teraz". Narratorem jest Finn. Czytelnik poznaje historię miłości Layi i Finna oraz obecne życie głównego bohatera. W rozdziale drugim narratorem naprzemiennie jest Finn i Layla - i tak właśnie zatytułowane są podrozdziały. Trzecia część jest najkrótsza, ale obfituje w niepodziewane zwroty akcji. Tu wypowiada się Finn. Taki podrozdział powieści ułatwia czytanie.

Książkę czyta się szybko i łatwo. Zaczynamy od tajemnicy i zagadki, następnie czytelnik zostaje całkowicie wciągnięty w spiralę zdarzeń. Próbowałam doszukać się rozwiązania zagadki, ale nie udało mi się. Ostatnie 20-30 stron czytałam w rekordowym tempie - tak bardzo chciałam poznać zakończenie. Okazało się ono według mnie mało prawdopodobne, może dlatego, że nie domyślałam się finału. Nie podobało mi się zbyt powierzchowne potraktowanie postaci Ellen. Również rzadko zdarza mi się nie identyfikować z żadnym z bohaterów. A tutaj... niestety. Miałam poczucie, że nikogo nie poznałam dogłębnie.

Thriller B.A. Paris polecam szerokiemu gronu odbiorów - każdemu wielbicielowi silnych emocji, których szuka rozwiązania tajemnicy. Najbardziej lubię taki moment książki, kiedy prawie każdy bohater jest podejrzany i niemal każda możliwość finału prawdopodobna. A kiedy jeszcze zakończenie umie zaskoczyć! Polecam!
Oliwia, lat 16
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
więcej...
Dwanaście lat temu zniknęła Layla - młoda kobieta, wracająca ze swoim chłopakiem Finnem z wycieczki. Nigdy nie odnaleziono ani kobiety, ani jej ciała. Wszystko wskazuje na to, że została uprowadzona podczas postoju na stacji benzynowej. Dlaczego więc Finn nie powiedział policji całej prawdy o tym, co wydarzyło się tuż przed zniknięciem Layli? I dlaczego teraz, gdy Finn planuje ślub z Ellen - siostrą Layli, duchy przeszłości uderzają w niego jak nigdy do tej pory?

O "Pozwól mi wrócić" krążą różne opinie, ale jakoś nie zmartwiłam się tym, że być może trzymam w rękach niewypał. Odpuścić sobie B.A. Paris to nie w moim stylu. Wystarczyły mi dwie książki autorki bym mogła zaufać jej talentowi. Poza tym najlepiej wyrobić sobie własne zdanie o książce, więc od razu, gdy ta do mnie dotarła zabrałam się za lekturę. Nawet nie sądziłam, że tak szybko przepadnę...

Naprawdę nie wiem na czym swoje przypuszczenia oparły osoby, które stwierdziły, że po kilkunastu stronach wiedziały, co jest na rzeczy. Ja nie wiedziałam do samego końca. Być może byłam niewystarczająco uważna. Być może lektura pochłonęła mnie tak bardzo, że napędzana ciekawością zachłannie przewracałam kolejne strony, nie zatrzymując się ani na chwilę, by nie marnować czasu na głębsze analizowanie o co tu właściwie chodzi. Dlaczego Layla daje o sobie znać właśnie teraz i czy to naprawdę ona, czy tylko ktoś się pod nią podszywa? Co się stało z dziewczyną i czemu pojawia się w życiu Finna i Ellen tuż przed ich ślubem? Czy w to wszystko zamieszani są znajomi Finna, czy to tylko mylne tropy jakie rzuca autorka? Kto co wie, komu można ufać, a na kogo trzeba uważać? Co z tym wszystkim ma wspólnego przeszłość Layli? Trzeba być niezwykle czujnym i niepozbawionym wyobraźni, by wpaść na rozwiązanie tej frapującej sprawy.

Bohaterowie nie pozostają czytelnikowi obojętni. Autentycznie było mi żal Finna i Ellen. Sama nie wiem kogo bardziej. Stawiając się na miejscu jednego i drugiego bohatera nie zazdrościłam żadnemu z nich. Powrót Layli zniszczyłby ich związek. Dylematy moralne Finna przyprawiały mnie o współczucie, ale też intrygowały, bo byłam niezmiernie ciekawa czy Finn zostawi Ellen jeśli okaże się, że Layla żyje. Choć od zniknięcia kobiety minęło sporo czasu nie ulega wątpliwości, że Layla była dla Finna miłością życia. Nie zazdrościłam też Ellen sytuacji w jakiej się znalazła - czy na jej miejscu cieszyłabym się, że zaginiona 12 lat temu siostra prawdopodobnie żyje, skoro jej szczęście, tak długo budowane zawiśnie na włosku?

Autorka buduje napięcie jak na dobry thriller przystało. Każdy rozdział kończy się tak, że od razu chce się przejść do kolejnego, lecz konstrukcja fabuły trochę w tym czytelnikowi przeszkadza. Autorka rezygnuje z jednolitej narracji, dzieląc książkę na kilka części - w pierwszej widzimy historię z perspektywy Finna, zaś w kolejnych poznajemy lepiej Laylę. Dzięki zastosowaniu retrospekcji możemy dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się w noc zniknięcia dziewczyny.

"Pozwól mi wrócić" to kolejny wyśmienity thriller, jaki ukazał się na wydawniczym rynku. B.A. Paris udowadnia, że jest dobra w tym, co robi, a co najważniejsze - nie spoczywa na laurach, lecz angażuje całą siebie w kolejne powieści. Jestem pod wrażeniem jej kunsztu, wyobraźni, przejrzystego stylu oraz umiejętności upozorowania chaosu i logicznego poskładania wszystkich zagmatwanych elementów fabuły w jedną spójną całość. Historia przedstawiona w "Pozwól mi wrócić" zaabsorbowała mnie równie mocno, co historia Jacka i Grace z fenomenalnego debiutu "Za zamkniętymi drzwiami", ponadto śmiało mogę przyznać, że jej odbiór jest dużo lżejszy psychicznie i nie doprowadza czytelnika na skraj obłędu, czego nie mogłam powiedzieć o "Na skraju załamania". Bez obaw i z wielkimi oczekiwaniami mogę sięgać po kolejne książki pisarki, na które mam nadzieję nie czekać zbyt długo.
więcej...
Layla zaginęła przed dwunastoma laty. Nikt nie wie, co dokładnie wydarzyło się tamtej nocy, jednak pierwszym podejrzanym okazał się jej narzeczony, Finn. Dziś mężczyzna układa sobie życie na nowo, z siostrą zaginionej. Niepokojące sygnały pozwalają mu sądzić, że Layla żyje. Co się między nimi wydarzyło i co stało się z kobietą? „Pozwól mi wrócić” to już trzecia książka autorki, jaką miałam okazję przeczytać. Dwie poprzednie wspominam bardzo ciepło, dlatego dobrze wiedziałam, że to jedynie kwestia czasu, zanim sięgnę po najnowszy tytuł B.A.Paris. Do tej pory przekonałam się, że opisywane przez nią historie mocno bazują na emocjach i silnie oddziałują na wyobraźnię czytelników, sprawiając, że łatwo się zagubić między tym, co rzeczywiście w powieści ma miejsce, a tym, co odbywa się jedynie w głowach bohaterów. Czy tym razem autorka również zapewniła mi elektryzującą dawkę psychologicznej rozgrywki?

Zdecydowanie największą zaletą powieści jest pierwszoosobowa narracja. Osobisty sposób przedstawiania historii, możliwość poznania myśli bohaterów, wrażenie autentyczności- te elementy sprawiają, że całość mocniej przykuwa uwagę i zatrzymuje przy lekturze. Mam wrażenie, że taka narracja pozwala także lepiej zrozumieć motywy bohaterów i umożliwia postawienie się na ich miejscu. „Pozwól mi wrócić” przypominała mi dzięki temu fragmenty mrocznego pamiętnika, które niełatwo później wymazać z pamięci.

Bardzo podobała mi się także konstrukcja książki. Umiejętne łączenie wydarzeń z przeszłości z tymi, które rozgrywają się w czasie teraźniejszym oraz udzielenie głosu i podzielenie uwagi między bohaterów. Takie zabiegi sprawiają, że powieść staje się atrakcyjniejsza w oczach czytelników, podsycają zainteresowanie i eliminują chęć robienia niepotrzebnych przystanków. Ale również mieszają nam w głowie. Bo wersje poszczególnych bohaterów się różnią, każdy z nich proponuje nam inny scenariusz wydarzeń, chętnie przedstawia własne refleksje i motywy.

Początkowo powieść Paris nie wywarła na mnie piorunującego wrażenia. Akcja rozwijała się dla mnie trochę zbyt wolno, sielska niemalże atmosfera wiejskiego życia nie działała na wyobraźnię, a raczej rozleniwiała tę opowieść. Z czasem jednak, wraz ze zmianą perspektywy czasu i bohatera, dałam się tej powieści porwać. Szczególnie, że w drugiej części książki akcja przyspiesza, więcej się dzieje, zwroty zaskakują, kolejne sekrety wychodzą na światło dzienne. W końcu można poczuć atmosferę napięcia i przypomnieć sobie, jak autorka igrała z nami w poprzednich książkach.

Paris bardzo mocno polega na psychologii postaci. Wydaje się, że fabuła jej powieści mocniej bazuje na decyzjach bohaterów i ich motywach, niż faktycznie nie rozgrywających się wydarzeniach. To refleksje, wspomnienia, dylematy mają budzić niepokój, wprowadzać zamieszanie, intrygować i zatrzymywać. I o ile pierwsze rozdziały nie przekonały mnie tym zarysem charakterów, to ostatnie całkowicie mnie oszołomiły. Rozwiązanie zagadki, wyjaśnienie wszystkich tajemnic, powrót do przeszłości, kłamstwa i niedomówienia, psychiczne zaburzenia. Po prostu cudownie.

Dużym atutem autorki jest dopracowany styl, do którego nie sposób się przyczepić. Bardzo plastyczny język, lekka narracja, umiejętność wniknięcia w psychikę bohaterów, a także krótkie rozdziały- dzięki tym elementom lektura upływa nam szybko, a kolejne strony czytają się właściwie same. Nawet jeśli nie do końca odnajdziemy się w tej opowieści i nie docenimy przedstawionej intrygi, nie możemy szczerze powiedzieć, że źle nam się czytało.

„Pozwól mi wrócić” nie zrobiła na mnie tak dużego wrażenia, jak jej poprzedniczki. Znalazłam jednak w tej historii kilka mocnych stron, które sprawiły, że nie żałuję poświęconego jej czasu. Szczególnie zaś doceniam zakończenie- w moim odczuciu rozegrane po mistrzowsku.
więcej...
B.A. Paris wysoko ustawiła sobie poprzeczkę tworząc bestsellery "Za zamkniętymi drzwiami" czy "Na skraju załamania" dlatego też najnowsza książka, w nieco innym stylu, nie każdemu jej fanowi może przypaść do gustu. Lekki thriller psychologiczny z ciekawą fabułą i zaskakującym zakończeniem od początku wzbudza chęć poznania prawdy. A prawda? Szokuje bardziej niż najwymyślniejsze kłamstwo.

Finn zakochuje się bez pamięci w młodej rudowłosej Layli. Pewnej nocy podczas postoju na parkingu dziewczyna znika. Zrozpaczony Finn poszukuje jej przez lata, nie zdradza jednak całej prawdy o ich związku, by odsunąć od siebie podejrzenia. Po 12 latach, okresie załamania i depresji, chłopak próbuje ponownie ułożyć sobie życie. Zamierza się ożenić, a jego wybranką jest... siostra Layli.

Wtedy zaczynają pojawiać się sygnały, że zaginiona dziewczyna żyje. Czy to właśnie planowane małżeństwo Finna jest impulsem dla którego Layla po tylu latach zdecydowała się ujawnić? A może ktoś perfidnie kłamie próbując zniszczyć jego poukładane życie? Finn bliski szaleństwa nie spodziewa się, że odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki, bliżej niż myśli.

Mimo, że według mnie nie jest to ten poziom, do którego autorka zdążyła nas przyzwyczaić, to intryga mnie wciągnęła i trzymała w napięciu do ostatnich stron. Może i Wam przypadnie do gustu?

Ja na pewno zamierzam nadal śledzić poczynania autorki i z chęcią sięgnę po kolejną jej książkę.
więcej...
Chyba większość z Was kojarzy już B. A. Paris z takich książek jak genialne „Za zamkniętymi drzwiami”, czy niepokojące „Na skraju załamania”. W tym roku autorka powraca z trzecią już książką, w której po raz pierwszy głównym bohaterem jest mężczyzna, Finn. Jak wypada nowa książka? Związek Finna i Layli jest pełen miłości i fajerwerków, młodzi nie rozstają się na krok i nie widzą poza sobą świata. Gdy wracają do domu z podróży i zatrzymują się na parkingu, Layla znika. Finn szybko kontaktuje się z policją, jednak nie mówi im całej prawdy. Po latach postanawia na nowo odbudować swoje życie, a na swoją towarzyszkę wybiera siostrę zaginionej prze dwunastoma laty Layli. Pewnego dnia przed domem znajduje małą matrioszkę – znak, że Layla jednak żyje. A może ktoś perfidnie próbuje się zabawić jego kosztem?

Faktycznie zgadzam się z opiniami, że ta książka wypada najgorzej ze wszystkich. Zdecydowanie brakuje w niej napięcia, które nieustannie towarzyszyło mi przy lekturze dwóch poprzednich książek. Nie wyczekiwałam z niecierpliwością co się stanie, a sama intryga nie do końca do mnie przemawia. Nie uważam jednak, żeby książka była całkiem zła, bo pomysł na fabułę jest ciekawy i autorce na pewno nie zabrakło pomysłów. Po prostu można odczuć pewien spadek formy, zwłaszcza po tak genialnych poprzednikach. Jeżeli ktoś nie zna jeszcze twórczości B. A. Paris, to myślę, że najlepiej byłoby zacząć od tej książki – wtedy na pewno spodoba Wam się bardziej, dzięki czemu nie będziecie rozczarowani. Wyczekiwałam bardzo na tę premierę i trochę szkoda, że nie spełniła całkiem moich oczekiwań, ale na pewno widać, że nowa książka różni się od poprzednich, co jest plusem – przynajmniej autorka nie powiela schematów i stara się wprowadzić coś nowego. Poza tym Paris bardzo wysoko postawiła sobie poprzeczkę więc trudno będzie jej utrzymać poziom pierwszych dwóch książek. Polecam Wam przeczytać i poznać nowy styl autorki. Może akurat przypadnie Wam do gustu?

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz.
więcej...
"W moim umyśle jest jednak mrok, który się nie rozprasza." Podobała mi się powieść B.A. Paris "Za zamkniętymi drzwiami", zaś "Pozwól mi wrócić" wywołała mieszane odczucia. Książka prowadzi czytelnika wartkim rytmem, przyjemna narracja, szybko się ją czyta, jednak po kilku rozdziałach wyczuwa się powierzchowność i płaskość. Pomysł na fabułę ciekawy i intrygujący, lecz sposób przedstawienia nieprzekonujący i mało sugestywny. Potencjał oddziaływania na wyobraźnię czytelnika został wykorzystany jedynie częściowo. Owszem, nie można nie uwzględnić w ocenie kilku naprawdę trzymających w napięciu scen, ale było ich za mało, by w pełni zaangażować odbiorcę przybliżanej historii. Na nieszczęście dla mnie, zbyt szybko domyśliłam się o co chodzi w intrydze. Zamysł frapujący, ale mało pogłębiony, a przez to zbyt łatwy do rozszyfrowania. Z kolei nie przeszkadzała mi wątpliwa realność nakreślonych sytuacji, spokojnie przymyka się na to oko, wiedząc, że thriller psychologiczny rządzi się swoimi prawami, a autorka z wyczuciem się do nich odwoływała.

Z jednej strony rozumiem, czemu początkowo towarzyszyło mi wrażenie małej wyrazistości postaci, pozostawienia ich we mgle tajemnic, stopniowego uchylania cech osobowości, tak aby podgrzać atmosferę niepewności, nakłonić do interpretacji osobliwych postaw i czynów, z drugiej przeszkadzało mi to we wczuciu się w śledzenie losów Finna, Layli i Ellen. Często miałam ochotę potrząsnąć bohaterami na tyle mocno, aby przebudzili się z letargu, w który sami się wprowadzili. Nie chcę zdradzać kart książki, napiszę zatem bez konkretnych przykładów, ogólnikowo, że mężczyzna zachowuje się mało dojrzale, wyjątkowo miałko, biernie i irytująco. Posądzałam go nawet o brak inteligencji emocjonalnej, a przecież nieustannie się odwoływał się do uczuć swoich i innych. Kobiety zastały ciut lepiej sportretowane, chociaż i one zamknięte zostały w swoistej klatce miłości i przywiązania, ale też zakłamania i rozgoryczenia. Jednakże, jeśli oczekujecie czegoś lekko drażniącego zmysły, choć bez efektownych fajerwerków, ale za to wartko przebiegającego, to książka może miło wypełnić wieczór czytelniczy.

Finn i Layla wracając do Anglii z alpejskiego wypadu na narty, okazjonalnego pobytu w Paryżu, zatrzymują się na parkingu. Niestety, kobieta w niewyjaśnionych okolicznościach znika, szybko podejrzenie pada na mężczyznę, ale policja nie jest w stanie znaleźć dostatecznych potwierdzeń jego winy. Po dwunastu latach, kiedy Finn układa nowe życie z Elle, dąży do stabilizacji związku, zaczynają mieć miejsce dziwne zdarzenia, odwołujące się do przeszłości, wskazujące na nierozliczone sprawy, wywołujące poczucie zagubienia i wyrzuty sumienia. Mężczyzna łatwo daje się wciągnąć w niebezpieczną i obsesyjną grę, zaś motywy jego postępowań obdarzone są wysokim wskaźnikiem wahań, rozterek i wątpliwości. Komu zależy, aby zniszczyć jego szczęście? Czy okaże się jedynie pionkiem, a może to gra zacznie narzucać reguły?

bookendorfina.pl
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Moja siostra… czy ja?Moja siostra… czy ja?

Ann Morgan

To miała być tylko zabawa. A ona ukradła mi moje życie... „Jeden z najbardziej niepokojących thrillerów psychologicznych 2016 roku. Porównanie z «Dziewczyną z pociągu» nasuwa się samo” – „Booklist”. Przerażająco prawdziwa, piekielnie inteligentna powieść.

Moja siostra… czy ja? Ann Morgan Wydawca: Wydawnictwo Amber MOBI + EPUB (w wersji papierowej 368 stron)

To miała być tylko zabawa. A ona ukradła mi moje życie... „Jeden z najbardziej niepokojących thrillerów psychologicznych 2016 roku. Porównanie z «Dziewczyną z pociągu» nasuwa się samo” – „Booklist”. Przerażająco prawdziwa, piekielnie inteligentna powieść.

Ebook

Najmroczniejszy sekretNajmroczniejszy sekret

Alex Marwood

Thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015. Tajemnicze zniknięcie dziecka, toksyczne relacje międzyludzkie i mroczne sekrety. Co się stało z Coco?!

Najmroczniejszy sekret Alex Marwood Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 416 stron)

Thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015. Tajemnicze zniknięcie dziecka, toksyczne relacje międzyludzkie i mroczne sekrety. Co się stało z Coco?!

Ebook

SiostrzyczkaSiostrzyczka

Sue Fortin

Tragiczne wydarzenia stały się przekleństwem tej szczęśliwej niegdyś rodzinę. Wydawało się, że siostry rozdzielone przez skłóconych rodziców nigdy już się nie zobaczą. A jednak zdarzył się cud. Tylko czy ta dorosła kobieta jest rzeczywiście wyczekiwaną przez lata bliską osobą, czy raczej podszywającą się pod nią cyniczną intrygantką?

Siostrzyczka Sue Fortin Wydawca: HarperCollins Polska MOBI + EPUB (w wersji papierowej 336 stron)

Tragiczne wydarzenia stały się przekleństwem tej szczęśliwej niegdyś rodzinę. Wydawało się, że siostry rozdzielone przez skłóconych rodziców nigdy już się nie zobaczą. A jednak zdarzył się cud. Tylko czy ta dorosła kobieta jest rzeczywiście wyczekiwaną przez lata bliską osobą, czy raczej podszywającą się pod nią cyniczną intrygantką?

Ebook

Zła siostraZła siostra

Sam Carrington

Powieść autorki bestsellerowej „Następnej dziewczyny”. Wstrząsające, krwawe znalezisko. Kto jest ofiarą? Kto jest winny? Kto będzie następny? Terapeutka i pacjentka. Żadna nie jest tą, za którą się podaje… Czy to jedna z nich popełniła tę potworną zbrodnię? „Rollercoaster emocji i napięcia. W jednej chwili ufasz bohaterkom, a zaraz potem nie wierzysz im za grosz” – „The Bookseller”

Zła siostra Sam Carrington Seria: „Sensacja, Kryminał” Wydawca: Wydawnictwo Amber MOBI + EPUB (w wersji papierowej 320 stron)

Powieść autorki bestsellerowej „Następnej dziewczyny”. Wstrząsające, krwawe znalezisko. Kto jest ofiarą? Kto jest winny? Kto będzie następny? Terapeutka i pacjentka. Żadna nie jest tą, za którą się podaje… Czy to jedna z nich popełniła tę potworną zbrodnię? „Rollercoaster emocji i napięcia. W jednej chwili ufasz bohaterkom, a zaraz potem nie wierzysz im za grosz” – „The Bookseller”

Ebook

Powiedz, że jesteś mojaPowiedz, że jesteś moja

Elisabeth Norebäck

Każdy myśli, że umarła. Ty wiesz, że żyje. Ktoś robi wszystko, żeby ukryć prawdę. Gdyby twoja roczna córka zaginęła, czy rozpoznałabyś ją 20 lat później? Pierwszy szwedzki thriller psychologiczny, który stał się sensacją światowego rynku wydawniczego – prawa do wydania sprzedano do kilkudziesięciu krajów. Przekonaj, się, dlaczego!

Powiedz, że jesteś moja Elisabeth Norebäck Wydawca: Zysk i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 512 stron)

Każdy myśli, że umarła. Ty wiesz, że żyje. Ktoś robi wszystko, żeby ukryć prawdę. Gdyby twoja roczna córka zaginęła, czy rozpoznałabyś ją 20 lat później? Pierwszy szwedzki thriller psychologiczny, który stał się sensacją światowego rynku wydawniczego – prawa do wydania sprzedano do kilkudziesięciu krajów. Przekonaj, się, dlaczego!

Ebook

Dom JętkiDom Jętki

James Hazel

Wstrząsające znalezisko w leśnym zakątku. Plan zemsty perfidnie ukartowany w dalekiej przeszłości… Najchętniej promowany tytuł na londyńskich targach książki w 2017 roku! Thriller pisarza porównywanego do mistrza suspensu Jeffery’a Deavera, z budowania napięcia do Thomasa Harrisa, a z ładunku emocjonalnego do M. J. Alridge’a.

Dom Jętki James Hazel Wydawca: Wydawnictwo Filia MOBI + EPUB (w wersji papierowej 404 strony)

Wstrząsające znalezisko w leśnym zakątku. Plan zemsty perfidnie ukartowany w dalekiej przeszłości… Najchętniej promowany tytuł na londyńskich targach książki w 2017 roku! Thriller pisarza porównywanego do mistrza suspensu Jeffery’a Deavera, z budowania napięcia do Thomasa Harrisa, a z ładunku emocjonalnego do M. J. Alridge’a.

Ebook

Kłamał. KłamałaKłamał. Kłamała

Erin Kelly

Romantyczny wyjazd zamienia się w horror. Laura wie, że postąpiła słusznie, wzywając na pomoc policję. Ale przecież zawsze są tajemnice, które powinny zostać w ukryciu… „Erin Kelly napisała kilka ciekawych thrillerów psychologicznych, ale «Kłamał. Kłamała» to zupełne odkrycie! Fabuła i opisy przypominają Ruth Rendell w najlepszym wydaniu” – „The Telegraph”

Kłamał. Kłamała Erin Kelly Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 448 stron)

Romantyczny wyjazd zamienia się w horror. Laura wie, że postąpiła słusznie, wzywając na pomoc policję. Ale przecież zawsze są tajemnice, które powinny zostać w ukryciu… „Erin Kelly napisała kilka ciekawych thrillerów psychologicznych, ale «Kłamał. Kłamała» to zupełne odkrycie! Fabuła i opisy przypominają Ruth Rendell w najlepszym wydaniu” – „The Telegraph”

Ebook

Drugie życieDrugie życie

S. J. Watson

Julia staje przed wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Chce dociec prawdy o tragicznej śmierci swojej siostry. Sama jednak zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę przez mężczyznę poznanego w sieci...

Julia staje przed wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Chce dociec prawdy o tragicznej śmierci swojej siostry. Sama jednak zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę przez mężczyznę poznanego w sieci...

Ebook

Koniec wartyKoniec warty

Stephen King

W sali nr 217 Kliniki Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu przebudziło się coś złego. Czy leżący w niej pacjent, słynny Zabójca z Mercedesa, rzeczywiście przestał być groźny? Spektakularny finał trylogii o detektywie Billu Hodgesie. Kapitalne połączenie prozy detektywistycznej z pełnym grozy suspensem.

W sali nr 217 Kliniki Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu przebudziło się coś złego. Czy leżący w niej pacjent, słynny Zabójca z Mercedesa, rzeczywiście przestał być groźny? Spektakularny finał trylogii o detektywie Billu Hodgesie. Kapitalne połączenie prozy detektywistycznej z pełnym grozy suspensem.

Audiobook

Pozwól mi wrócićPozwól mi wrócić

B.A. Paris

Psychoza, wyrafinowana intryga czy po prostu prawda? Mroczna powieść autorki „Za zamkniętymi drzwiami”, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samej Polsce!

Psychoza, wyrafinowana intryga czy po prostu prawda? Mroczna powieść autorki „Za zamkniętymi drzwiami”, najpopularniejszego thrillera ostatnich lat, który przez prawie dwa lata nie schodził z list bestsellerów! Blisko 250 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samej Polsce!

Ebook

Za zamkniętymi drzwiamiZa zamkniętymi drzwiami

B.A. Paris

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Audiobook

Za zamkniętymi drzwiamiZa zamkniętymi drzwiami

B.A. Paris

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? Nigdy nie zgadniesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami twoich sąsiadów. Światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym.

Ebook

Na skraju załamaniaNa skraju załamania

B.A. Paris

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Na skraju załamania B.A. Paris Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 352 strony)

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Audiobook

Na skraju załamaniaNa skraju załamania

B.A. Paris

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Jeśli nie możesz ufać nawet sobie, to komu możesz wierzyć? Deszczowa noc, głuche telefony i to okropne poczucie winy. Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie... Powieść autorki światowego bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami”, który pokochali także polscy czytelnicy. Blisko 200 000 egzemplarzy sprzedanych tylko na naszym rynku! Prawie rok na liście bestsellerów empiku!

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.