Piotr W. poleca:

„Cena nieważkości” (Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski)

Tytuł wprowadza w błąd. Książka nie skupia się na Hermaszewskim. Natomiast jest to przystępnie napisana historia lotów w kosmos, umiejętnie okraszona pozakulisowymi anegdotami. Kilkadziesiąt zdjęć i plastyczność narracji sprawia, że w trakcie czytania sceny same nasuwają się przed oczami. W tle – zawiłości polityki imperialnej. I to te opisy szczególnie doceniam jako osoba, która w toku edukacji historię kończyła na okresie początku rozwoju lotnictwa w ogóle.

14,90 zł 29,99 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Aga poleca:

„Strażnik rzeczy zagubionych” (Ruth Hogan)

To, co dla jednej osoby wygląda całkiem zwyczajnie, a nawet nieciekawie, dla drugiej może mieć wielką wartość. Miło byłoby wiedzieć, że kiedy zgubimy taką ważną dla nas rzecz, ktoś się nią troskliwie zaopiekuje :) Właśnie o takich przedmiotach i ich właścicielach opowiada w swojej powieści Ruth Hogan. Kiedy samozwańczy Strażnik rzeczy zagubionych czuje, że jego czas dobiega końca, przekazuje swoją kolekcję osobliwej drużynie z prośbą o odnalezienie prawowitych właścicieli przechowywanych przedmiotów. Powieść Hogan to odrobina magii w szarej codzienności. I książka o ludziach, z którymi chętnie byśmy się zaprzyjaźnili. Jednym słowem powieść doskonała do czytania w „towarzystwie” kota, koca i kubka herbaty.

14,90 zł 29,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Mateusz poleca:

„Mordobicie” (Reed Tucker)

Mordobicie to w telegraficznym skrócie historia rywalizacji dwóch korporacyjnych monopolistów, koszących miliony dolarów rocznie na marzeniach ludzi o posiadaniu superumiejętności i byciu superbohaterami. Marvel i DC, bo o nich mowa, to firmy tak mocno zakorzenione w kulturze globalnej, że nie znam ani jednej osoby, która nigdy nie miała z nimi styczności. Ja sam stałem się konsumentem ich treści od czasów, gdy trzymanie się linii w ulubionej kolorowance było moim życiowym sukcesem. Niezależnie czy chciałeś/chcesz chodzić po ścianach jak Spiderman, ratować śliczne niewiasty z opresji, strzelać laserami z oczu czy bóg wie skąd…, poznaj historię i rywalizację dwóch gigantów, którzy do dziś kształtują mass kulturę.

14,90 zł 34,99 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Zbyszek poleca:

„Azja. Opowieści podróżne” (Praca zbiorowa)

„Azja. Opowieści podróżne” to fantastyczny zbiór reportaży które ukazywały się na łamach kwartalnika „Kontynenty”. To 19 opowieści o tym rejonie świata, to 19 zaproszeń do przekroczenia tej mistycznej krainy i zapoznania się z jej wierzeniami, religiami, zwyczajami. Zaproszeniem do zapoznania się z jej osiągnięciami i inspiracjami. 19 opowieści o Azji której nie zobaczymy w pięknych folderach biur podróży lub z za szyb luksusowych, klimatyzowanych autokarów. A wszystko to opowiedziane przez prawdziwych Mistrzów Słowa m.in: Andrzeja Stasiuka, Wojciecha Jagielskiego, Ziemowita Szczerka, Nataszy Goerke, Maxa Cegielskiego, Pawła Smoleńskiego i wielu innych. Serdecznie polecam i z niecierpliwością czekam na następny tom z tej serii, „Afrykę”.

14,90 zł 26,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Kasia poleca:

„Śledztwa księcia Setny: Przeklęty grobowiec” (Christian Jacq)

Jesteście znudzeni sztampowymi intrygami w książkach? Ta publikacja jest dla Was! Akcja dzieje się w samym sercu starożytnego Egiptu. Z przeklętego grobowca znika największy ze skarbów - zapieczętowany dzban Ozyrysa, w którym zamknięto tajemnicę życia i śmierci. "Przeklęty grobowiec" zaciekawia sensacyjną, wartką fabułą i przenosi nas w tajemniczy i fascynujący kraj faraonów. Książkę pochłania się szybko, ale z zainteresowaniem i z chęcią przeczytania kolejnych części śledztw księcia Setnego. Będzie to miło spędzony czas.

14,90 zł 26,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Nela poleca:

„Żona” (Meg Wolitzer)

Mówi się, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi mądra kobieta - ile jest w tym prawdy? Więcej niż jesteście sobie w stanie wyobrazić... Meg Wolitzer stworzyła odważną powieść, w której pokazuje, jak wielkie może okazać się poświęcenie w imię miłości, przywiązania i szacunku dla drugiego człowieka. Jak bardzo kobieta jest w stanie zdusić w sobie własne ambicje, pragnienia, marzenia i aspiracje, żeby być z mężczyzną wielkim i uwielbianym przez wielu. Gdzie jest granica? W którym momencie przyjdzie czas, żeby pomyśleć o siebie, a nie tylko o mężu? "Żonie" też czasami kończy się cierpliwość...

14,90 zł 27,99 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Mirek poleca:

„Goj patrzy na Żyda” (Piotr Kuncewicz)

Wizyta na krakowskim Kazimierzu, cmentarzu żydowskim i lektura kilku książek o antysemityzmie skłoniła mnie do sięgnięcia głębiej. Szukałem obiektywnego przewodnika po historii i kulturze żydowskiej. I uważam, że trafiłem na odpowiednią lekturę. Już w przedmowie czytamy: "Bez znajomości dziejów Żydów nie da się zrozumieć historii Zachodniego Świata" i „to chyba pierwsza historia narodu żydowskiego, napisana nie przez Żyda ani księdza, książka jest przede wszystkim dla gojów... Dla Polaków, żeby przynajmniej wiedzieli, o czym mówią.... Rzecz jest o tyle ważna, że my wbrew pozorom, nie wiemy o Żydach kompletnie nic. Po tysiącu latach mieszkania w tym samym kraju! Groza i wstyd”. No właśnie, groza i wstyd, dlatego przeczytałem i polecam i Wam. Cofnijcie się o cztery tysiące lat i poznajcie ciekawą i burzliwą historię Żydów.

14,90 zł 39,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Beata poleca:

„Tysiąc” (Dagmara Andryka)

"Tysiąc" to bardzo udany debiut autorki – Dagmary Andryki. Tytuł odnosi się do nazwy miasteczka Mille, które jest dziwne i niepokojące. Przekonuje się o tym dziennikarka Marta Witecka, która utknęła tam po awarii samochodu. Nikt nie chce jej pomóc ani przenocować, a w okolicy brakuje hotelu. Spędza kilka nocy w przypadkowych miejscach i dowiaduje się, że nad miasteczkiem wisi klątwa. Liczba mieszkańców nigdy nie przekroczy tytułowego tysiąca. Marta postanawia przeprowadzić dziennikarskie śledztwo. Nastrój książki kojarzy mi się z „Miasteczkiem Twin Peaks” w połączeniu z „Przystankiem Alaska”.

14,90 zł 27,99 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Małgosia poleca:

„Czekoladki dla Prezesa” (Sławomir Mrożek)

Gdyby nie to, że wiem, że Sławomir Mrożek nie napisał tego ostatnio, mogłabym się założyć o wszystko, że to coś nowego – tak bardzo aktualne są „Czekoladki dla Prezesa”… Tytułowe „czekoladki” są zbiorem kilkunastu króciutkich miniaturek, których głównym bohaterem jest Prezes. Wielki, nieomylny, niezastąpiony – ot, Prezes przez duże „P”. ;) Prezes, z którym można się tylko zgodzić – nawet, gdy zgodzić się z nim nie sposób. ;) To Mrożek w najlepszym wydaniu – pełen czarnego humoru i absurdu. I tak bardzo żal, że już nic nowego tego mistrza absurdu się nie ukaże…

14,90 zł 26,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup

Dorota poleca:

„Ani śladu Elizabeth” (Emma Healey)

Stare zaginięcie i nowe zaginięcie. Stara zbrodnia i nowa zbrodnia, a czy w ogóle doszło do jakiejś zbrodni? Co jest prawdą, a co wymysłem coraz gorzej działającego mózgu? Co jest zagubieniem starszej pani, która cierpi na poważną sklerozę, a co faktycznymi wydarzeniami. Co przeszłością, a co teraźniejszością? Jak żyć gubiąc się we własnym domu, jak prowadzić poszukiwania przyjaciół i zapominając, gdzie się jest i po co się tam przyszło, jak znaleźć rozwiązanie historii z przeszłości, gdy minęło już tyle lat. A może ta historia już była rozwiązana, a może nie? Gdzie jest Elizabeth? A do tego wstrząsający, pozostający na długo w pamięci opis starczej demencji, gubienia słów, myśli, miejsc i drogi. Przejmujące.

14,90 zł 29,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup