Ebook

Przydrożne krzyże

Format:
25,60 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Przydrożne krzyże - Opis

Piszesz bloga? Zarejestrowałeś się w serwisie społecznościowym? Uważaj! Gdy udostępniasz informacje o sobie całemu światu, nigdy nie wiesz, kto może się Tobą zainteresować. Deaver Ci o tym opowie...

Przy autostradzie w Monterey pojawiają się tajemnicze krzyże. Okazuje się, że nie upamiętniają ofiar wypadków, lecz zapowiadają przyszłe zbrodnie. Sprawę przejmuje agentka Biura Śledczego Kalifornii Kathryn Dance. Zabójca, planując poszczególne zbrodnie, sprytnie korzysta z informacji zamieszczonych przez ofiary na blogach i w serwisach społecznościowych.
Głównym podejrzanym staje się nastolatek odpowiedzialny za tragiczny wypadek samochodowy, po którym został zaciekle zaatakowany na popularnym blogu. Wykorzystując umiejętności wyćwiczone w grach komputerowych, chłopiec ukrywa się przed organami ścigania.
Ofiar przybywa, a Dance – by powstrzymać falę zbrodni – zwraca się o pomoc do autora bloga, samozwańczego obrońcy moralności, dla którego wolność słowa ma większą wagę niż spokój i bezpieczeństwo mieszkańców półwyspu Monterey.
Wstrząsający kryminał o niszczącej sile blogów internetowych. Wielokrotnie nagradzany amerykański autor ponad dwudziestu thrillerów psychologicznych i tym razem podarował czytelnikom świetną lekturę na nudne wieczory.

Przydrożne krzyże - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Łukasz Praski (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2011
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Roadside Crosses
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2009
ISBN:
978-83-764-8793-9
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 3,98 MB / mobi 0,68 MB

Przydrożne krzyże - Opinie i Komentarze

Jeffery Deaver to wielokrotnie nagradzany amerykański autor thrillerów psychologicznych. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik, od 1990 roku całkowicie poświęcił się pisarstwu. Do tej pory napisał około trzydziestu powieści, z czego trzy doczekały się adaptacji filmowych. Światową sławę przyniósł mu "Kolekcjoner kości". "Przydrożne krzyże" to jedyna książka tego autora, która od dłuższego czasu spoczywała na półce mojej biblioteczki. Tak się złożyło, że w ciągu wcześniejszych tygodni sięgałam zazwyczaj po powieści obyczajowe i horrory, więc za typowym thrillerem wręcz zatęskniłam. W dodatku nie pamiętam już, kiedy ostatnio jakaś książka wciągnęła mnie do tego stopnia, iż musiałam przeczytać ją jednym tchem, w ciągu jednej nocy. Bo tak właśnie zadziałał na mnie thriller Deavera. Jest to w miarę nowa powieść, a więc porusza tematy "na czasie", związane przede wszystkim z uzależnieniami od komputera, gier komputerowych, Internetu. Autor w zatrważający i niewiarygodny sposób pokazuje zacieranie się świata rzeczywistego ze sztucznym, jakim jest działalność człowieka w Internecie. Jego drugie, często postrzegane jako lepsze, życie.

Zaczyna się zwyczajnie - bez jakichkolwiek oznak internetowej manii. Główna bohaterka, agentka Biura Śledczego Kalifornii Kathryn Dance, podejmuje się prowadzenia sprawy dotyczącej tajemniczych przydrożnych krzyży. Pojawiają się one przy autostradzie w Monterey znienacka, zwiastując czyjąś śmierć. Pierwszą poszkodowaną staje się siedemnastoletnia Tammy Foster, którą napastnik zostawia zamkniętą w bagażniku samochodu na brzegu oceanu. Dziewczyna ma utonąć, jednak cudem zostaje uratowana. Boi się, kłamie, plącze w zeznaniach, ale mimo to Kathryn Dance wraz ze swoim zespołem odkrywa kolejne tropy prowadzące prosto do blogosfery, tętniącej własnym życiem i przeobrażającej się w coraz to bardziej drastyczną formę przekazu i wolności słowa. Okrutni i bezwzględni internauci obwiniają pewnego nastolatka o wypadek samochodowy z przeszłości, łącząc jego osobę z morderstwami teraźniejszymi, których wyraźnie przybywa. Czy rzeczywiście zepsuty przez brutalne gry komputerowe Travis Brigham stoi za tymi przestępstwami? Wszystko wskazuje na to, że tak...

Akcja "Przydrożnych krzyży" rozkręca się niesamowicie szybko, choć toczy się w ciągu zaledwie pięciu dni. Odniosłam wrażenie, że naprawdę bardzo długich dni. Są one jednocześnie głównymi rozdziałami książki, podzielonymi jeszcze na podrozdziały. Niemal każdy z nich kończy się w tak interesującym momencie, że nie potrafiłam przezwyciężyć swojej ciekawości i nie spojrzeć w dalszą część tekstu.

Tematyka utworu Deavera bardzo mnie zaciekawiła. Krótka opinia Roberta Ziębińskiego z "Newsweeka", zamieszczona na tylnej okładce książki, utwierdziła mnie w przekonaniu, że muszę tę powieść przeczytać, w końcu nieobcy jest mi świat Internetu i portali społecznościowych. Ponadto człowiek słyszy niejedno na temat wszelkiego rodzaju uzależnień od gier, przestępczości internetowej czy cyberprzemocy. W dzisiejszych czasach Internet rzeczywiście jest na tyle rozwinięty, że można w nim spotkać wszystko i robić dosłownie wszystko. Więcej aniżeli w prawdziwym świecie. W dodatku przyciąga do siebie z ogromną siłą. Wierzę, że jest możliwe spędzenie czasu przed komputerem od kilku do kilkunastu godzin. Swego czasu często śmiałam się i żartowałam, że mój brat jest od tego sprzętu uzależniony, ale na szczęście, prócz brutalnych, pełnych strzelaniny gier (których totalnie nie rozumiem i nie chcę rozumieć) i innych programów, zajmuje się po prostu nauką i tworzeniem muzyki (najwyraźniej można jeszcze znaleźć normalne zajęcia). Sama tez spędzam mnóstwo czasu przy komputerze, co po części jest związane ze studiami i pracą. Nie potrafię sobie wyobrazić życia bez tej "cudownej" machiny i Internetu, niestety. Zapewne jak większość z nas.

Ważne jest jednak, by nie dać się złapać w pułapkę i nie powierzyć sieci całego swego życia. Ludzie dają upust swoim emocjom, pisząc i działając w inny sposób na różnego rodzaju stronach internetowych i blogach, nie zdając sobie sprawy z tego, że nigdy nie jest się do końca użytkownikiem anonimowym. Z tego typu problemem borykają się właśnie bohaterowie "Przydrożnych krzyży" Deavera. Miejscowy blog przedstawiony w książce staje się wielkim centrum skarg i obelg, a także zbiorowiskiem potencjalnych ofiar tajemniczego mordercy. Potężna machina ruszyła i nikt nie jest w stanie nad nią zapanować, nawet właściciel blogu. Niewiarygodne jest to, w jaki sposób dana informacja może przeobrazić się w pełną sprzeczności plotkę. Wystarczy przekręcić jakieś słowo, dodać coś od siebie, a zaczyna żyć własnym życiem. Internauci podsycają ogień, dodając własne wymysły, dalece odbiegające od rzeczywistości, a mimo to większość odbiorców tego typu informacji wierzy w nie, a nawet wciela w prawdziwe życie.

Przed Kathryn Dance więc nie lada wyzwanie. Nie dość, że musi ona powstrzymać bezwzględnie okrutnego mordercę i zapanować nad rozrastającym się w zawrotnym tempie blogiem, to jeszcze na jej głowę spada aresztowanie własnej matki, podejrzanej o morderstwo z litości w jednym ze szpitali, i sprawy z niedalekiej przeszłości. Oprócz wątku z przydrożnymi krzyżami bowiem, autor przytacza kilka innych, dzięki czemu powieść staje się jeszcze bardziej zawikłana i przyciągająca uwagę.

Jeśli pozostałe książki Jeffery'ego Deavera są tak dobre jak "Przydrożne krzyże", bez wątpienia zostanę jego zagorzałą fanką. Po lekturze opisywanego tutaj thrillera jestem mile zaskoczona i chcę więcej. Deaver pisze znakomicie, przytaczając tam, gdzie trzeba ważne informacje z zakresu kryminalistyki, psychologii i prawa, a także zabawne dialogi i riposty. Podczas czytania nie nudziłam się ani przez chwilę. Szczególnie interesująca okazała się być dla mnie postać głównej bohaterki, która odznaczała się w swej pracy umiejętnością analizy kinezycznej, czyli uważnym obserwowaniem gestów, mimiki i zachowania ludzi (zazwyczaj świadków i podejrzanych) i wysuwaniem wniosków dotyczących ich osobowości. Wątek związany z osobą speca komputerowego, Jonathana Bolinga, również pochłonął mnie bez reszty, podobnie jak sprawa aresztowania matki Kathryn, której rozwiązania nie mogłam wręcz się doczekać.

Thriller ten trzymał mnie w napięciu cały czas, choć były i takie momenty, w których moje serce zabiło jeszcze mocniej ze zdenerwowania. W powieści przewijało się naprawdę dużo nazwisk, więc podejrzanych o to czy tamto było wielu. Dodam jednak, że nie udało mi się odgadnąć tożsamości poszukiwanego mordercy od przydrożnych krzyży. Deaver tak zręcznie manipulował postaciami, iż do samego zakończenia utworu tkwiłam w błędnych przekonaniach. I dobrze, bo dzięki temu wiem, że autor potrafi w mistrzowski sposób wprowadzić czytelnika w błąd, zaskakując go na samym końcu. Polecam "Przydrożne krzyże" miłośnikom gatunku, a sama jak najszybciej muszę rozejrzeć się za kolejną powieścią tego autora.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Powstrzymaj mniePowstrzymaj mnie

Brenda Novak

Czy warto igrać ze śmiercią? Czy w grze, której reguły ustala seryjny zabójca, można mieć choćby cień szansy na wygraną? O tym – w mrożącej krew w żyłach powieści Brendy Novak.

Czy warto igrać ze śmiercią? Czy w grze, której reguły ustala seryjny zabójca, można mieć choćby cień szansy na wygraną? O tym – w mrożącej krew w żyłach powieści Brendy Novak.

Ebook

Jednym strzałemJednym strzałem

Lee Child

Sześć strzałów z karabinu, pięciu zabitych, wzorowo przeprowadzone śledztwo, odnaleziony zabójca, ale zagadka kryminalna wciąż pozostaje nierozwiązana... Jack Reacher – śmiertelnie niebezpieczny i piekielnie inteligentny twardziel – powraca w kolejnym thrillerze Lee Childa.

Jednym strzałem Lee Child Seria: „Jack Reacher” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Sześć strzałów z karabinu, pięciu zabitych, wzorowo przeprowadzone śledztwo, odnaleziony zabójca, ale zagadka kryminalna wciąż pozostaje nierozwiązana... Jack Reacher – śmiertelnie niebezpieczny i piekielnie inteligentny twardziel – powraca w kolejnym thrillerze Lee Childa.

Ebook

I nie było już nikogoI nie było już nikogo

Agatha Christie

Najpopularniejsza powieść Agaty Christie, dawniej znana pod tytułem „Dziesięciu małych Murzynków”. W niej przejawia się w pełni kunszt literacki i wyjątkowa wyobraźnia artystyczna mistrzyni kryminału.

Najpopularniejsza powieść Agaty Christie, dawniej znana pod tytułem „Dziesięciu małych Murzynków”. W niej przejawia się w pełni kunszt literacki i wyjątkowa wyobraźnia artystyczna mistrzyni kryminału.

Ebook

Szczodre GodySzczodre Gody

Volker Klüpfel

W górskim pensjonacie dochodzi do morderstwa. Śledztwo podjęte przez komisarza Kluftingera musi zakończyć się w czasie Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie.

W górskim pensjonacie dochodzi do morderstwa. Śledztwo podjęte przez komisarza Kluftingera musi zakończyć się w czasie Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie.

Ebook

Dziewczynka z majowymi kwiatkamiDziewczynka z majowymi kwiatkami

Karin Wahlberg

Kolejna powieść Karin Wahlberg, szwedzkiej pisarki uznawanej za jedną z najpoczytniejszych autorek literatury sensacyjnej. Trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony!

Kolejna powieść Karin Wahlberg, szwedzkiej pisarki uznawanej za jedną z najpoczytniejszych autorek literatury sensacyjnej. Trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony!

Ebook

Wyścig z czasemWyścig z czasem

Tom Clancy

Polityczne spiski, tajne operacje CIA, intrygi na najwyższych szczeblach władzy – Tom Clancy ani na chwilę nie daje odetchnąć swoim czytelnikom! „Wyścig z czasem” uzależnia niczym narkotyk.

Wyścig z czasem Tom Clancy Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Polityczne spiski, tajne operacje CIA, intrygi na najwyższych szczeblach władzy – Tom Clancy ani na chwilę nie daje odetchnąć swoim czytelnikom! „Wyścig z czasem” uzależnia niczym narkotyk.

Ebook

NiewypowiedzianyNiewypowiedziany

Mari Jungstedt

Druga część bestsellerowej serii szwedzkich kryminałów z inspektorem Andersem Knutasem w roli głównej. Prawdziwa gratka dla fanów takich autorów jak Stieg Larsson i Camilla Läckberg.

Druga część bestsellerowej serii szwedzkich kryminałów z inspektorem Andersem Knutasem w roli głównej. Prawdziwa gratka dla fanów takich autorów jak Stieg Larsson i Camilla Läckberg.

Ebook

Lód nad głowąLód nad głową

Piotr Głuchowski

W zamachach giną wpływowi urzędnicy RP. Media ogarnia panika. Nikt nie wie, czy to dzieło przeciwników politycznych, czy przykrywka dla rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce?

W zamachach giną wpływowi urzędnicy RP. Media ogarnia panika. Nikt nie wie, czy to dzieło przeciwników politycznych, czy przykrywka dla rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce?

Ebook

Najczarniejszy strachNajczarniejszy strach

Harlan Coben

Harlan Coben przyzwyczaił nas do zagadek, ciętych dialogów i Myrona, swojego ulubionego bohatera. „Najczarniejszy strach” jeszcze bardziej zaostrzy nasz apetyt na mrożącą krew w żyłach zabawę!

Harlan Coben przyzwyczaił nas do zagadek, ciętych dialogów i Myrona, swojego ulubionego bohatera. „Najczarniejszy strach” jeszcze bardziej zaostrzy nasz apetyt na mrożącą krew w żyłach zabawę!

Ebook

Upiorny legatUpiorny legat

Joanna Chmielewska

Czy kolekcja znaczków się odnajdzie, a winni zostaną ukarani? Tego dowiemy się z kolejnej świetnej powieści mistrzyni intrygi – Joanny Chmielewskiej.

Upiorny legat Joanna Chmielewska Wydawca: Klin MOBI + EPUB

Czy kolekcja znaczków się odnajdzie, a winni zostaną ukarani? Tego dowiemy się z kolejnej świetnej powieści mistrzyni intrygi – Joanny Chmielewskiej.

Ebook

HakHak

Jeffery Deaver

Dwóch bezwzględnych zawodowców w morderczej rozgrywce, która zdecyduje o życiu lub śmierci niewinnego detektywa i jego rodziny... Jeffery Deaver w kapitalnej formie, stawia przed nami mroczny dylemat.

Dwóch bezwzględnych zawodowców w morderczej rozgrywce, która zdecyduje o życiu lub śmierci niewinnego detektywa i jego rodziny... Jeffery Deaver w kapitalnej formie, stawia przed nami mroczny dylemat.

Ebook

Twój cieńTwój cień

Jeffery Deaver

Agentka specjalna Kathryn Dance zmierzy się z obłąkanym stalkerem, prześladującym piękną wokalistkę country. Ale czy to naprawdę on stanowi największe zagrożenie dla sławnej dziewczyny?

Agentka specjalna Kathryn Dance zmierzy się z obłąkanym stalkerem, prześladującym piękną wokalistkę country. Ale czy to naprawdę on stanowi największe zagrożenie dla sławnej dziewczyny?

Ebook

Dwunasta kartaDwunasta karta

Jeffery Deaver

Szósta powieść w kryminalnym cyklu Jefferya Deavera. Lincoln Rhyme i jego partnerka Amelia Sachs. tym razem zmierzą się ze sprawą, która zmusi ich do zagłębienia się w mroczą przeszłość Stanów Zjednoczonych.

Dwunasta karta Jeffery Deaver Seria: „Lincoln Rhyme” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 520 stron)

Szósta powieść w kryminalnym cyklu Jefferya Deavera. Lincoln Rhyme i jego partnerka Amelia Sachs. tym razem zmierzą się ze sprawą, która zmusi ich do zagłębienia się w mroczą przeszłość Stanów Zjednoczonych.

Audiobook

Kolekcjoner KościKolekcjoner Kości

Jeffery Deaver

Powieść, która przyniosła Deaverowi światową sławę. Oparto na niej scenariusz znakomitego thrillera pod tym samym tytułem. Sparaliżowany kryminolog i policjantka zaczynają grę z seryjnym zabójcą. Stawką jest ludzkie życie...

Powieść, która przyniosła Deaverowi światową sławę. Oparto na niej scenariusz znakomitego thrillera pod tym samym tytułem. Sparaliżowany kryminolog i policjantka zaczynają grę z seryjnym zabójcą. Stawką jest ludzkie życie...

Ebook

Kolekcjoner KościKolekcjoner Kości

Jeffery Deaver

Powieść, która przyniosła Deaverowi światową sławę. Oparto na niej scenariusz znakomitego thrillera pod tym samym tytułem. Sparaliżowany kryminolog i policjantka zaczynają grę z seryjnym zabójcą. Stawką jest ludzkie życie...

Kolekcjoner Kości Jeffery Deaver Seria: „Lincoln Rhyme” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 376 stron)

Powieść, która przyniosła Deaverowi światową sławę. Oparto na niej scenariusz znakomitego thrillera pod tym samym tytułem. Sparaliżowany kryminolog i policjantka zaczynają grę z seryjnym zabójcą. Stawką jest ludzkie życie...

Ebook

Konflikt interesówKonflikt interesów

Jeffery Deaver

Wielkie pieniądze, na wpół legalne interesy, rekiny amerykańskiej finansjery i pracująca dla nich renomowana kancelaria prawna. Thriller najwyższej próby – ze świetnymi bohaterami i wartką akcją.

Wielkie pieniądze, na wpół legalne interesy, rekiny amerykańskiej finansjery i pracująca dla nich renomowana kancelaria prawna. Thriller najwyższej próby – ze świetnymi bohaterami i wartką akcją.

Ebook

MagMag

Jeffery Deaver

Piąta powieść w kryminalnym cyklu Jefferya Deavera. Przykuty do wózka Rhyme i jego protegowana Amelia Sachs stają przed najtrudniejszym i najbardziej zdumiewającym zadaniem w swojej karierze – mają wytropić diabolicznego mistrza iluzji, popełniającego coraz bardziej potworne morderstwa. Czy uda im się przedrzeć przez dym i lustra, by zapobiec potwornej zemście, która mogłaby się też okazać najbardziej spektakularnym zniknięciem, jakie widział świat?

Mag Jeffery Deaver Seria: „Lincoln Rhyme” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 448 stron)

Piąta powieść w kryminalnym cyklu Jefferya Deavera. Przykuty do wózka Rhyme i jego protegowana Amelia Sachs stają przed najtrudniejszym i najbardziej zdumiewającym zadaniem w swojej karierze – mają wytropić diabolicznego mistrza iluzji, popełniającego coraz bardziej potworne morderstwa. Czy uda im się przedrzeć przez dym i lustra, by zapobiec potwornej zemście, która mogłaby się też okazać najbardziej spektakularnym zniknięciem, jakie widział świat?

Ebook

Kamienna małpaKamienna małpa

Jeffery Deaver

Czwarta odsłona cyklu o Lincolnie Rhymie. Czy słynny nowojorski kryminalistyk wygra morderczą rozgrywkę z bezwzględnym przemytnikiem imigrantów i uratuje przed śmiercią Chińczyków, którzy przeżyli morską katastrofę?

Kamienna małpa Jeffery Deaver Seria: „Lincoln Rhyme” Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 448 stron)

Czwarta odsłona cyklu o Lincolnie Rhymie. Czy słynny nowojorski kryminalistyk wygra morderczą rozgrywkę z bezwzględnym przemytnikiem imigrantów i uratuje przed śmiercią Chińczyków, którzy przeżyli morską katastrofę?

Ebook

Ogród bestiiOgród bestii

Jeffery Deaver

W tym znakomitym thrillerze Jeffery’ego Deavera nic nie jest tym, czym na początku się wydawało... To idealna lektura dla wszystkich, którzy lubią wyrafinowane zagadki i wartką akcję.

W tym znakomitym thrillerze Jeffery’ego Deavera nic nie jest tym, czym na początku się wydawało... To idealna lektura dla wszystkich, którzy lubią wyrafinowane zagadki i wartką akcję.

Audiobook

PanikaPanika

Jeffery Deaver

Wyrafinowany przestępca, który nie pozostawia po sobie śladów, obrał za cel swoich działań półwysep Monterey. Żaden z jego mieszkańców nie może czuć się bezpieczny. Kathryn Dance, uzbrojona jedynie w intuicję, postanawia położyć kres panice, demaskując okrutnego psychopatę.

Wyrafinowany przestępca, który nie pozostawia po sobie śladów, obrał za cel swoich działań półwysep Monterey. Żaden z jego mieszkańców nie może czuć się bezpieczny. Kathryn Dance, uzbrojona jedynie w intuicję, postanawia położyć kres panice, demaskując okrutnego psychopatę.

Ebook

Ogród bestiiOgród bestii

Jeffery Deaver

W tym znakomitym thrillerze Jeffery’ego Deavera nic nie jest tym, czym na początku się wydawało... To idealna lektura dla wszystkich, którzy lubią wyrafinowane zagadki i wartką akcję.

W tym znakomitym thrillerze Jeffery’ego Deavera nic nie jest tym, czym na początku się wydawało... To idealna lektura dla wszystkich, którzy lubią wyrafinowane zagadki i wartką akcję.

Ebook

Konflikt interesówKonflikt interesów

Jeffery Deaver

Wielkie pieniądze, na wpół legalne interesy, rekiny amerykańskiej finansjery i pracująca dla nich renomowana kancelaria prawna. Thriller najwyższej próby – ze świetnymi bohaterami i wartką akcją.

Wielkie pieniądze, na wpół legalne interesy, rekiny amerykańskiej finansjery i pracująca dla nich renomowana kancelaria prawna. Thriller najwyższej próby – ze świetnymi bohaterami i wartką akcją.

Ebook

HakHak

Jeffery Deaver

Dwóch bezwzględnych zawodowców w morderczej rozgrywce, która zdecyduje o życiu lub śmierci niewinnego detektywa i jego rodziny... Jeffery Deaver w kapitalnej formie, stawia przed nami mroczny dylemat.

Dwóch bezwzględnych zawodowców w morderczej rozgrywce, która zdecyduje o życiu lub śmierci niewinnego detektywa i jego rodziny... Jeffery Deaver w kapitalnej formie, stawia przed nami mroczny dylemat.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.