Wybór najciekawszych tekstów współczesnych światowych filozofów i socjologów, składający się na żywą debatę nad kondycją demokracji i człowieka w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym. Serię zapoczątkowała w Polsce książka „Czego nie można kupić za pieniądze” Michaela J. Sandela (wyd. 2012). W ostatnim czasie nakładem Wydawnictwa Kurhaus i we współpracy z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu ukazały się „Rozterki tożsamości” Vincenta Desmobesa oraz „Eseje o Bogu i śmierci” Krzysztofa Michalskiego.
Czarny ŁabędźCzarny Łabędź
Przetłumaczona na 33 języki książka o zmienności, ryzyku i istocie nieprzewidywalnych zdarzeń, która przez pierwsze cztery lata od swej premiery sprzedała się w 3 mln egzemplarzy.
O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń
Seria: „Refleksje” Wydawca: Kurhaus Publishing MOBI + EPUB + PDFPrzetłumaczona na 33 języki książka o zmienności, ryzyku i istocie nieprzewidywalnych zdarzeń, która przez pierwsze cztery lata od swej premiery sprzedała się w 3 mln egzemplarzy.
Zwiedzeni przez losowośćZwiedzeni przez losowość
Światowy bestseller, tak jak „Czarny Łabędź” przełożony na ponad 30 języków. Pierwsza – i według miłośników eseistyki Taleba – najważniejsza książka, w której słynny filozof ryzyka przekonuje, że życiowe sukcesy odnoszą nie tylko ludzie starannie się na nie przygotowujący, a powodzeniem w sprawach finansowych cieszą się nie tylko rynkowi praktycy.
Tajemnicza rola przypadku w życiu i w rynkowej grze
Seria: „Refleksje” Wydawca: Kurhaus Publishing MOBI + EPUB + PDFŚwiatowy bestseller, tak jak „Czarny Łabędź” przełożony na ponad 30 języków. Pierwsza – i według miłośników eseistyki Taleba – najważniejsza książka, w której słynny filozof ryzyka przekonuje, że życiowe sukcesy odnoszą nie tylko ludzie starannie się na nie przygotowujący, a powodzeniem w sprawach finansowych cieszą się nie tylko rynkowi praktycy.
Przeciwko udoskonalaniu człowiekaPrzeciwko udoskonalaniu człowieka
Czy mamy prawo modyfikować naturę? Gdzie postawić granicę w dążeniu do ideału? Jak kształtować prawo wobec błyskawicznego rozwoju nauki? To pytania, które stawia przed nami wybitny filozof z Harvardu.
Etyka w czasach inżynierii genetycznej
Seria: „Refleksje” Wydawca: Kurhaus Publishing MOBI + EPUB + PDFCzy mamy prawo modyfikować naturę? Gdzie postawić granicę w dążeniu do ideału? Jak kształtować prawo wobec błyskawicznego rozwoju nauki? To pytania, które stawia przed nami wybitny filozof z Harvardu.
Eseje o Bogu i śmierciEseje o Bogu i śmierci
Zbiór ostatnich esejów zmarłego w 2013 roku profesora filozofii Krzysztofa Michalskiego. Teksty należące do tomu powstawały przez kilka lat, a inspiracją do ich napisania było odejście trzech ważnych, a zarazem bliskich Autorowi ludzi – księdza Józefa Tischnera, profesora Leszka Kołakowskiego oraz papieża Jana Pawła II.
Zbiór ostatnich esejów zmarłego w 2013 roku profesora filozofii Krzysztofa Michalskiego. Teksty należące do tomu powstawały przez kilka lat, a inspiracją do ich napisania było odejście trzech ważnych, a zarazem bliskich Autorowi ludzi – księdza Józefa Tischnera, profesora Leszka Kołakowskiego oraz papieża Jana Pawła II.
Czego nie można kupić za pieniądzeCzego nie można kupić za pieniądze
Są rzeczy, których nie można kupić za pieniądze, ale... jest ich niewiele, bo naszym życiem rządzi logika kupna i sprzedaży. Czy tak powinno być? Czy tego chcemy? – pyta wybitny filozof polityki.
Moralne granice rynku
Seria: „Refleksje” Wydawca: Kurhaus Publishing MOBI + EPUBSą rzeczy, których nie można kupić za pieniądze, ale... jest ich niewiele, bo naszym życiem rządzi logika kupna i sprzedaży. Czy tak powinno być? Czy tego chcemy? – pyta wybitny filozof polityki.