Siódmy tydzień z Wakacyjną Listą Osobistą

Opublikowano 25.07.2013 17:10
Choć lipiec się kończy, a wielu z Was ma za sobą pierwszy urlop, lato trwa w najlepsze. Nie przestajemy wierzyć, że dobra książka może nam towarzyszyć zawsze i wszędzie – na wakacjach, w drodze między domem a pracą, w podróży. Jeśli nadal zastanawiacie się, czy na letni dzień lepsze będą wciągające fantasy, krwawy kryminał czy ciekawa biografia – nasi eksperci ułatwią Wam ten wybór.

W tym tygodniu swoją listą osobistą dzieli się z nami Łukasz Orbitowski, pisarz, publicysta. Luke Skywalker polskiej fantastyki. Poza powieściami „Tracę ciepło”, „Horror show!” i „Święty Wrocław”, które nadały polskiemu rynkowi horrorów rysów krwistych i świeżych, napisał też bajkę „Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat” – z miejsca podbiła ona serca miłośników bajek. Wraz z Jarosławem Urbaniukiem stworzył też cykl „Pies i klecha” – powieści grozy o przygodach księdza i milicjanta. W życiu parał się wieloma zajęciami, ale znalazł też czas na współpracę z „Gazetą Wyborczą” i „Nową Fantastyką”. Przez najbliższych – czule nazywany Potworem.
WAKACYJNA LISTA OSOBISTA ŁUKASZA ORBITOWSKIEGO:


Tylko 26 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Busem przez świat. Wyprawa pierwsza”


Czasami w życiu człowieka dochodzi do spotkań, które nigdy nie zostaną zapomniane – zawsze będą jarzyć się w pamięci jaskrawymi kolorami, zupełnie jak wehikuł ekipy Busem Przez Świat. Miałem przeogromną przyjemność poznać grupę studentów ze Świdnicy, których marzenia o przemierzaniu świata onieśmieliłyby samego Kolumba. „Busem przez świat. Wyprawa pierwsza” to niesamowity zapis nieprawdopodobnych przygód, jakich doświadczyły chłopaki w drodze na Gibraltar i z powrotem. Cieszę się, że sam mogłem dołożyć co nieco do projektu i pomóc ekipie pozytywnie nastawionych do życia młodych ludzi w redakcji książki, którą teraz bardzo gorąco Wam polecam. Idealna lektura na lato – motywuje i porusza wyobraźnię.


Tylko 27 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Ja, Ibra. Moja historia”


Ostatnio ciągnie mnie do książek o badboyach, wiecie, tych niegrzecznych, co stoją ponad prawem i wszystko mają w dupie. „Ja, Ibra” to bardzo osobiste wyznanie Ibrahimowicia. O życiu szwedzkiego napastnika czytałem z wielkim zainteresowaniem, a po lekturze mogę powiedzieć jedno – podziwiam tego człowieka za upór i niezłomne dążenie do celu. Nie wiem, komu polecić tę książkę. Na pewno łowcy kontrowersji i fani niepoprawnych akcji będą usatysfakcjonowani. Ja byłem.


Tylko 28 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Queen. Nieznana historia”


„Queen. Nieznana historia” zupełnie mnie zaskoczyła. Spodziewałem się kolejnej, niczym nie wyróżniającej się biografii legendarnego zespołu, a tu bach! Prawdziwa rewelacja. Peter Hince pełnił rolę technicznego Queen, co ni mniej, ni więcej znaczy, że właściwie cały czas był przy zespole… nie tylko na koncertach. Imprezy, dziwki, koks, codzienne życie – wszystko to widzimy oczami autora. I mimo że więcej tu jest o Hincie, niż o Mercurym, to podczas lektury bawiłem się przednio. Bardzo dobry pomysł na książkę i jeszcze lepsze wykonanie.


Tylko 29 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Iggy Pop. Upadki, wzloty i odloty legendarnego punkowca”


Iggy Pop to „ojciec chrzestny punka”, jak czytamy na okładce książki. Trudno się z tym nie zgodzić, jeśli weźmie się pod uwagę dorobek artysty i wpływ, jaki wywarł na scenę muzyczną – zarówno ówczesną, jak i współczesną. Paul Trynka buduje bardzo surowy obraz najdzikszego rockmana wszech czasów. Ten człowiek to szaleniec, o rozdwojeniu jaźni nawet nie wspominam. Jeśli jesteście ciekawi, jakich czynów dopuszczał się ten, bądź co bądź, charyzmatyczny artysta, to koniecznie musicie sięgnąć po „Upadki, wzloty i odloty legendarnego punkowca” – z resztą tytuł zobowiązuje. Nigdzie indziej nie znajdziecie tylu fascynujących faktów z życia Iggy’ego. Ta biografia skutecznie przypomina, o co chodzi w rocku.


Tylko 30 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Alfred Hitchcock. Nieznana historia «Psychozy»”


„Psychoza” Alfreda Hitchcocka to jeden z moich ukochanych filmów i to wystarczyło, żebym sięgnął po „Alfreda Hitchcocka. Nieznaną historię Psychozy” wydawnictwa SQN. Stephen Rebello sumiennie opisuje kulisy powstawania najsłynniejszego dzieła mistrza suspensu. Dzięki książce sięgniemy do samych źródeł i poznamy wstrząsającą historię makabrycznej zbrodni Eda Geina. Nie mogłem się oderwać od książki już od pierwszych jej stron. To niesamowite uczucie wejść w mroczny świat Hitchcocka. Czułem się, jakbym zaglądał mu do głowy. Zdecydowanie polecam.


Tylko 31 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „The Walking Dead. Żywe Trupy. Narodziny Gubernatora”


„The Walking Dead” to w tym momencie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek. Komiks jest niezły, za serialem nie przepadam, za to książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie. To lektura obowiązkowa dla miłośników uniwersum Żywych Trupów.


Tylko 1 sierpnia ebook w cenie 9,90 zł - „Przegląd Końca Świata. Feed”


Zombie to temat, który popularnością zaczyna ścigać wampiry i wilkołaki. Biorąc pod uwagę wzmożoną eksplorację świata żywych trupów, nie ma co się dziwić, że i tu wszystko staje się powoli wtórne, pozostawiając wrażenie „ej, już to gdzieś widziałem”. Uwaga! „Feed” jest inny. To opowieść o dziennikarstwie przyszłości, o blogerach rzuconych w wir politycznej afery z nieumarłymi w tle. Dawno nie miałem do czynienia z tak przemyślaną fabułą. A zakończenie… Zakończenie emocjonalnie miażdży. „Feed” to zdecydowanie najlepsza powieść o zombie, jaką czytałem.

Komentarze

autor: 01.08.2013 14:40:17
Faktycznie męsko, ale takiego też mamy polecającego :) Kobieco będzie - i to już niedługo.
autor:
Anonimowy
Anonimowy
29.07.2013 10:59:42
troszkę te propozycje monotematyczne. nic ciekawego
autor:
ignispl
ignispl
28.07.2013 23:06:18
Właśnie. Jakoś tak męsko się zrobiło. Książki o zombie i Iggym są lepsze niż porządny romans?!
autor:
Anonimowy
Anonimowy
26.07.2013 14:26:37
A czy panie też będą polecać książki?