Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

Sławomir Shuty - liczba pozycji (2)

ur. 1973, Nowa Huta

Właściwie Sławomir Mateja. Pisarz, fotograf, publicysta, reżyser filmowy i performer. Z wykształcenia jest ekonomistą – ukończył krakowską Akademię Ekonomiczną, z zamiłowania – artystą. Autor opowiadań zamieszczonych w zbiorach „Nowy wspaniały smak” (1999) i „Cukier w normie”, a także powieści, m.in. „Bełkot” (2001) oraz wyróżnionej Paszportem „Polityki” – „Zwał” (2004). Stworzył pierwszą polską powieść hipertekstową „Blok”, która była publikowana w internecie. Jego utwory łączy ironiczne spojrzenie na kapitalistyczną rzeczywistość współczesnej Polski oraz język oparty na slangu i stylu reklamy.
Shuty to także publicysta. Pisze dla czasopism „Raster”, „Lampa i Iskra Boża” oraz „bruLion”. Współpracuje z „Ha!artem”, m.in. jako redaktor artzinu „Baton”.
Swoje pasje artystyczne realizuje również w jednoosobowym Cyrku Shuty, w ramach którego tworzy performance. Jest reżyserem i autorem scenariuszy do filmów: „W drodze” (2003), „Luna” (2006) oraz „Panoptykon” (2010). Za drugi z wymienionych obrazów otrzymał pierwszą nagrodę na Festiwalu Filmu Offowego w TVP2. Jest też współzałożycielem Krakowskiego Klubu Artystycznego „Galeria T.A.M.”.
Sławomir Shuty to jeden z bohaterów filmu dokumentalnego Marii Zmarz-Koczanowicz „dziennik.pl”.

Widok:
Na stronie:
Ebook

RuchyRuchy

Sławomir Shuty

Powieść autora nagrodzonego Paszportem Polityki za głośny „Zwał”. Tym razem Shuty opowiada historie mieszkańców pewnego miasteczka zagubionego na rubieżach czasoprzestrzeni...

Ruchy Sławomir Shuty Wydawca: W.A.B. EPUB

Powieść autora nagrodzonego Paszportem Polityki za głośny „Zwał”. Tym razem Shuty opowiada historie mieszkańców pewnego miasteczka zagubionego na rubieżach czasoprzestrzeni...