Ebook

Śmierć w Château Bremont

Wydawca:
Format:
16,74 zł 27,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Śmierć w Château Bremont - Opis

Pierwszy tom kryminalnej serii! Nieszczęśliwy wypadek czy morderstwo? Co naprawdę wydarzyło się w tytułowym Château Bremont? Kiedy duet Varlaque i Bonnet rozwiązuje zagadkę niespodziewanego zgonu właściciela uroczej posiadłości w południowej Francji, miasto aż huczy od plotek…

Akcja powieści kryminalnej „Śmierć w Château Bremont” rozgrywa się w uroczej, zabytkowej miejscowości Aix-en-Provence we Francji. Czytelnicy poznają Antoine’a Verlaque’a, przystojnego i uwodzicielskiego głównego sędziego w Aix, oraz profesor prawa, Marine Bonnet, jego dawną miłość. Kiedy miejscowy szlachcic Étienne de Bremont wypada z okna rodzinnego zamku i ginie na miejscu, całe miasto aż huczy od plotek. Verlaque podejrzewa, że śmierć nie była przypadkowa. Dowiedziawszy się, że Marine jest bliską przyjaciółką Bremontów, prosi ją o pomoc.
„Śmierć w Château Bremont” to wartki kryminał, zanurzony w romantycznej atmosferze południowej Francji. Tom pierwszy z serii „Varlaque i Bonnet na Tropie”.

„Głos Longworth jest jak wykwintny rocznik musującej Dorothy Sayers i dojrzałej Donny Leon” – Booklist.

„Obiecujący debiut Longworth, która pokazuje, że Francja to więcej niż Paryż i że są ciekawsze tajemnice niż te w serii z Maigretem” – Kirkus Reviews.

„Longworth ma dobre oko i ostry dowcip, a pierwsze przygody Verlaque’a i Bonnet zapowiadają naprawdę przerażającą serię” – Margaret Cannon, Globe and Mail.

Mary Lou Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla „Washington Post”, „Timesa” (Wielka Brytania), „Independent” (Wielka Brytania) i czasopisma „Bon Appétit”. Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów Une Américaine en Provence, wydanego przez La Martinière w 2004 roku. Czas spędza w Aix, gdzie pisze, oraz w Paryżu, gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University. „Śmierć w Château Bremont” to jej pierwsza powieść.

Śmierć w Château Bremont - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Anna Krochmal (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
SOPOT 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Death in Château Bremont
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2011
ISBN:
978-83-657-3141-8
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,43 MB / mobi 3,63 MB

Śmierć w Château Bremont - Opinie i Komentarze

"Gdy spadał, czuł, jak mistral owiewa jego ciało. Spojrzał w górę w okno strychu, zobaczył słabe światło swojej latarki i słyszał wiatr - nie był to świst, lecz raczej jęk." Kryminał, ale z mocno rozbudowanym wątkiem obyczajowym, i tak jak gorąco jest w sercach głównych bohaterów powieści, tak niewiele dzieje się w detektywistycznym scenariuszu zdarzeń. Książka najlepiej podchodzi, kiedy oczekiwane są spokojne rytmy akcji, niespieszne rozwijanie intrygi z przewidywalnymi i łatwymi do skojarzenia elementami, lecz jednocześnie cieszącymi uszczegółowionymi opisami. Na pierwszy plan wysuwają się malownicze krajobrazy Lazurowego Wybrzeża, zabytkowa miejscowość Aix-en-Provence, wysublimowana francuska kuchnia i duch najstarszych arystokratycznych rodów. Nie jest to debiut, który mocno przemawia, wiele w nim nieścisłości, zbędnych powtórzeń, mało wnoszących do fabuły epizodów, główny męski bohater potrafi irytować, ale powieść pozostawia z uczuciem sympatycznie spędzonego wieczoru z książką w ręku. Czasem zanurzenie czytelniczych zmysłów w lekkiej i przyjemnej opowieści jest właśnie tym, czego potrzebujemy, zwłaszcza jeśli pojawiają się wakacyjne dni, okazja do oderwania się od dręczącego problemu codzienności.

Antoine Verlaque jest młodym i ambitnym sędzią śledczym, wyjątkowo przystojnym i uwodzicielskim mężczyzną, obdarzonym zarówno przyciągającymi zaletami, jak i odpychającymi wadami. Jego dawna partnerka życiowa to Marine Bonnet, zdolna i dumna profesor wydziału prawa na uniwersytecie, lecz momentami zachowująca się jak niedojrzała i niezdecydowana nastolatka. Z jednej strony podoba mi się to, że autorka postawiła na różnorodność portretów kluczowych postaci, ale z drugiej nie wydają się one w pełni przekonujące. Antoine i Marine prowadzą wspólnie śledztwo w sprawie tragicznej śmierci filmowca wywodzącego się z arystokracji Aix. Napotykają trudności, niejasności, tajemnice i pozory, nie zawsze to co dobre okazuje się dobrym, a to co złe złym. Ich myśli intensywnie zaprzątają także wzajemne relacje i więzi. Pomimo wysuniętych zastrzeżeń jest coś w klimacie powieści, co odpowiada, bawi, subtelnie buduje napięcie i skłania do sięgnięcia po drugi tom serii, przekonania się jak się rozwinie.

bookendorfina.pl
więcej...
„Śmierć w Château Bremont” Mary Lou Longworth to powieść, która trafiła w moje ręce w marcu i prawie od razu po nią sięgnęłam. Czułam, że przedstawiona w książce historia ani na moment nie pozwoli mi się od niej oderwać. Będę chciała chłonąć całą sobą zapach i atmosferę urzekającej Prowansji, wyobrażając sobie, że naprawdę się tam przeniosłam. Liczyłam, że zgodnie z zapowiedzią wydawcy otwierająca nowy cykl kryminalny powieść Longworth porwie mnie krajobrazem winnic, pól lawendy i renesansowych zamków południowej Francji. Moje oczekiwania były naprawdę wysokie. Zapowiadała się wspaniała uczta kryminalna, którą zamierzałam spędzić w towarzystwie lampki francuskiego wina, sera Brie i pysznych winogron. Możecie się zatem domyślić, jak bolesny był powrót na ziemię, gdy okazało się, że „Śmierć w Château Bremont” ku mojemu rozczarowaniu wcale mi się nie podoba.

Zabytkowe francuskie miasteczko, smak prowansalskiej kuchni, piękne kobiety, hazard. Całe Aix-en-Provence aż huczy od plotek, kiedy szlachcic Étienne de Bremont wypada z okna rodzinnego zamku i ginie na miejscu. Wszystko wskazuje na wypadek lub samobójstwo, a jednak są przesłanki przemawiające za tym, że ktoś przyczynił się do śmierci Bremonta. Rozwiązania zagadki tajemniczej tragedii podejmuje się przystojny i uwodzicielski sędzia śledczy Antoine Verlaque, który musi znaleźć sposób, by wedrzeć się za zamknięte drzwi rodzinnych sekretów szanowanej familii Bremontów. Verlaque postanawia poprosić o pomoc Marine Bonnet, profesor prawa, która w dzieciństwie przyjaźniła się z Bremontami. Jej pomoc może okazać się nieoceniona. Antoine'a i Marine łączą jednak wspomnienia nieudanego romansu, a wspólne śledztwo w sercu Prowansji potwierdza, że nadal nie są sobie obojętni i wystarczy iskra, by ich uczucia znów zapłonęły żywym ogniem.

„Śmierć w Château Bremont”, jeśli spojrzeć na opis fabuły, wydaje się powieścią, która idealnie powinna trafić w mój czytelniczy gust. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że uwielbiam książki będące połączeniem kryminału i romansu. Lubię, gdy obok śledztwa w sprawie czyjejś śmierci rozgrywa się romans. Nieszczególnie przepadam wprawdzie za powieściami, których akcja rozgrywa się we Francji, ale spodziewałam się, że Mary Lou Longworth z miejsca niemal wskoczy na listę moich ulubionych pisarzy. Nic bardziej mylnego! Już po kilku stronach okazało się, że będę się męczyć, czytając tę książkę i w tym wypadku niestety się nie pomyliłam. Nie wiem, co tak naprawdę w tej powieści mi się nie podoba, ale pewne jest, że od początku między nami nie zaiskrzyło. Czytałam i czytałam, ale tempo przekręcania kolejnych stron wyraźnie wskazywało, że coś jest nie tak. Może to brak lekkości przesądził o ocenie na niekorzyść tego tytułu. Gdy sięgam po kryminał, liczę, że, że jego lektura będzie lekka i przyjemna. Tego tutaj jednak zdecydowanie mi zabrakło i może dlatego lektura „Śmierci” zamiast przyjemnością okazała się męką. Trzeba jednak pamiętać, że styl autorki, nawet jeśli jest lekko przytłaczający, nie dyskredytuje tej książki, gdy myślimy o niej jako o solidnym kryminale, który może czytelnika intrygować i niepokoić.

Powieść M.L. Longworth to książka z niespiesznie rozkręcającą się akcją, a jak pewnie pamiętacie, nie jestem wielką zwolenniczką tego typu książek. Lubię od razu wpaść w wir wydarzeń. In minus zaliczam również bohaterów „Śmierci w Château Bremont”. Nie nazwałabym ich irytującymi, są raczej w porządku, ale zupełnie nie potrafiłam się z nimi polubić. Gdy czytam jakąś powieść, zwłaszcza gdy należy ona do cyklu literackiego, szalenie ważni są dla mnie bohaterowie – to, czy obdarzę ich sympatią oraz będę chciała śledzić ich losy w kolejnych odsłonach cyklu. Jeśli ich polubię, z wypiekami na twarzy będę pochłaniać każdą kolejną powieść z ich udziałem, nawet jeśli będzie ona słaba. Jeśli jednak nie zdobędą mojej sympatii, to mało prawdopodobne jest, że sama z siebie sięgnę po następne tomy cyklu, choćby były one naprawdę wybitne. Antoine i Marine nie są niestety duetem, którego losy chciałabym śledzić przez dłuższy czas. Zwłaszcza Verlaque nie zyskał mojej sympatii. To jednak nie tak, że wszystko w powieści Longworth mi się nie podobało. Oczywiście, że nie! Na uznanie z pewnością zasługuje umiejętność autorki do oddawania niezwykle klimatycznej, nastrojowej atmosfery francuskiego prowincjonalnego miasteczka. Doskonale ukazana obyczajowość mieszkańców Prowansji jest ogromnym atutem „Śmierci w Château Bremont”.

„Śmierć w Château Bremont” to klasyczny kryminał, który powinien zadowolić przede wszystkim miłośników powieści łączących wątki kryminalne z wątkami romansowymi. Nie znajdziecie tu rozkładających się ciał czy lejącej się krwi. Tu wszystko jest eleganckie, dystyngowane, wysmakowane – i nic dziwnego: przecież akcja rozgrywa się we Francji. Wbrew moim oczekiwaniom książka nie przypadła mi do gustu. Nie oznacza to jednak, że i Wam się nie spodoba. Może warto dać jej szansę jeszcze przed czerwcową premierą drugiego tomu, tomu, po który ja z pewnością nie sięgnę.
więcej...
Super kryminał, takii inny niż wszystkie. Bardzo mi się podobał

Podobne publikacje

Ebook

Złam prawoZłam prawo

Łukasz Gołębiewski

Zabójca dwóch nastolatków pozostaje nieznany przez dwadzieścia pięć lat. Do chwili, kiedy przypadkiem na jego trop trafia ich dawny przyjaciel...

Zabójca dwóch nastolatków pozostaje nieznany przez dwadzieścia pięć lat. Do chwili, kiedy przypadkiem na jego trop trafia ich dawny przyjaciel...

Ebook

Detektyw i pannyDetektyw i panny

Magdalena Lewańska

Czy na prowincji, gdzie od zawsze panuje ten sam porządek, może dojść do zbrodni? I jak przysłany z wielkiego miasta komisarz ma zdobyć zaufanie miejscowych, by rozwiązać zagadkową sprawę?

Czy na prowincji, gdzie od zawsze panuje ten sam porządek, może dojść do zbrodni? I jak przysłany z wielkiego miasta komisarz ma zdobyć zaufanie miejscowych, by rozwiązać zagadkową sprawę?

Ebook

Skecz zwany morderstwemSkecz zwany morderstwem

Marcin Wolski

Marcin Wolski powraca do czasów PRL-u. Nie jest to jednak podróż sentymentalna, lecz wędrówka w głąb mroku, w którym czai się morderca polujący na spragnione wrażeń kobiety.

Marcin Wolski powraca do czasów PRL-u. Nie jest to jednak podróż sentymentalna, lecz wędrówka w głąb mroku, w którym czai się morderca polujący na spragnione wrażeń kobiety.

Ebook

Czarne tangoCzarne tango

Lena Oskarsson

Nowy kryminał autorki „Placu dla dziewczynek”. Noc świętojańska, jezioro – w spokojnej okolicy dochodzi do zabójstwa. Rok później ofiarą zabójcy pada kilkuletnia dziewczynka...

Nowy kryminał autorki „Placu dla dziewczynek”. Noc świętojańska, jezioro – w spokojnej okolicy dochodzi do zabójstwa. Rok później ofiarą zabójcy pada kilkuletnia dziewczynka...

Ebook

MotylekMotylek

Katarzyna Puzyńska

Kryminał w klimacie powieści Agathy Christie. Gęsta atmosfera małej społeczności, zabójstwo i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

Kryminał w klimacie powieści Agathy Christie. Gęsta atmosfera małej społeczności, zabójstwo i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

Ebook

Dom na końcu świataDom na końcu świata

Åke Edwardson

Jedenasty tom kryminalnej serii z komisarzem, który nie cofa się przed żadnym wyzwaniem. Erik Winter powraca do służby i od razu staje przed wyjątkowo trudną sprawą makabrycznego morderstwa.

Jedenasty tom kryminalnej serii z komisarzem, który nie cofa się przed żadnym wyzwaniem. Erik Winter powraca do służby i od razu staje przed wyjątkowo trudną sprawą makabrycznego morderstwa.

Ebook

Dzień ZwycięstwaDzień Zwycięstwa

Wiktor Hagen

Robert Nemhauser powraca! Trzeci tom o śledztwach najbystrzejszego warszawskiego gliny jest równie dobry jak dwa poprzednie!

Robert Nemhauser powraca! Trzeci tom o śledztwach najbystrzejszego warszawskiego gliny jest równie dobry jak dwa poprzednie!

Ebook

Biała lwicaBiała lwica

Henning Mankell

Komisarz Kurt Wallander ponownie wkracza do akcji. Tym razem będzie szukał zabójcy kobiety, która nie miała żadnych wrogów... Kto w takim razie dopuścił się tak okrutnej zbrodni?

Komisarz Kurt Wallander ponownie wkracza do akcji. Tym razem będzie szukał zabójcy kobiety, która nie miała żadnych wrogów... Kto w takim razie dopuścił się tak okrutnej zbrodni?

Ebook

Ofiara PoliksenyOfiara Polikseny

Marta Guzowska

Trzymający w napięciu kryminał, ale nie tylko... „Ofiara Polikseny” to także świetny portret środowiska archeologów i pożegnanie z romantycznymi wyobrażeniami dotyczącymi ich profesji.

Trzymający w napięciu kryminał, ale nie tylko... „Ofiara Polikseny” to także świetny portret środowiska archeologów i pożegnanie z romantycznymi wyobrażeniami dotyczącymi ich profesji.

Ebook

Kino VenusKino Venus

Marcin Wroński

Komisarz Maciejewski powraca! Czasy wielkiego kryzysu, który dotyka zarówno portfeli, jak i moralności. Pod Warszawą zaginęła córka zamożnego człowieka. Czy to jej zwłoki znaleziono w Lublinie?

Komisarz Maciejewski powraca! Czasy wielkiego kryzysu, który dotyka zarówno portfeli, jak i moralności. Pod Warszawą zaginęła córka zamożnego człowieka. Czy to jej zwłoki znaleziono w Lublinie?

Ebook

Morderstwo przy rue DumasMorderstwo przy rue Dumas

M.L. Longworth

Druga część serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”. Tym razem kryminalna historia rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. „Uwspółcześniona wersja powieści detektywistycznej, okraszona zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”

Morderstwo przy rue Dumas M.L. Longworth Seria: „Verlaque i Bonnet na Tropie” Wydawca: Smak Słowa MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Druga część serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”. Tym razem kryminalna historia rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. „Uwspółcześniona wersja powieści detektywistycznej, okraszona zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”

Ebook

Morderstwo w winnicyMorderstwo w winnicy

M.L. Longworth

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Ebook

Morderstwo przy rue DumasMorderstwo przy rue Dumas

M.L. Longworth

Druga część serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”. Tym razem kryminalna historia rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. „Uwspółcześniona wersja powieści detektywistycznej, okraszona zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”

Morderstwo przy rue Dumas M.L. Longworth Seria: „Verlaque i Bonnet na Tropie” Wydawca: Smak Słowa MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Druga część serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”. Tym razem kryminalna historia rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. „Uwspółcześniona wersja powieści detektywistycznej, okraszona zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”

Ebook

Morderstwo w winnicyMorderstwo w winnicy

M.L. Longworth

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.