Ebook

Śmierć w Château Bremont

Wydawca:
Format:
27,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Śmierć w Château Bremont - Opis

Pierwszy tom kryminalnej serii! Nieszczęśliwy wypadek czy morderstwo? Co naprawdę wydarzyło się w tytułowym Château Bremont? Kiedy duet Varlaque i Bonnet rozwiązuje zagadkę niespodziewanego zgonu właściciela uroczej posiadłości w południowej Francji, miasto aż huczy od plotek…

Akcja powieści kryminalnej „Śmierć w Château Bremont” rozgrywa się w uroczej, zabytkowej miejscowości Aix-en-Provence we Francji. Czytelnicy poznają Antoine’a Verlaque’a, przystojnego i uwodzicielskiego głównego sędziego w Aix, oraz profesor prawa, Marine Bonnet, jego dawną miłość. Kiedy miejscowy szlachcic Étienne de Bremont wypada z okna rodzinnego zamku i ginie na miejscu, całe miasto aż huczy od plotek. Verlaque podejrzewa, że śmierć nie była przypadkowa. Dowiedziawszy się, że Marine jest bliską przyjaciółką Bremontów, prosi ją o pomoc.
„Śmierć w Château Bremont” to wartki kryminał, zanurzony w romantycznej atmosferze południowej Francji. Tom pierwszy z serii „Varlaque i Bonnet na Tropie”.

„Głos Longworth jest jak wykwintny rocznik musującej Dorothy Sayers i dojrzałej Donny Leon” – Booklist.

„Obiecujący debiut Longworth, która pokazuje, że Francja to więcej niż Paryż i że są ciekawsze tajemnice niż te w serii z Maigretem” – Kirkus Reviews.

„Longworth ma dobre oko i ostry dowcip, a pierwsze przygody Verlaque’a i Bonnet zapowiadają naprawdę przerażającą serię” – Margaret Cannon, Globe and Mail.

Mary Lou Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla „Washington Post”, „Timesa” (Wielka Brytania), „Independent” (Wielka Brytania) i czasopisma „Bon Appétit”. Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów Une Américaine en Provence, wydanego przez La Martinière w 2004 roku. Czas spędza w Aix, gdzie pisze, oraz w Paryżu, gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University. „Śmierć w Château Bremont” to jej pierwsza powieść.

Śmierć w Château Bremont - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Anna Krochmal (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
SOPOT 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Death in Château Bremont
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2011
ISBN:
978-83-657-3141-8
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,43 MB / mobi 3,63 MB

Śmierć w Château Bremont - Opinie i Komentarze

"Gdy spadał, czuł, jak mistral owiewa jego ciało. Spojrzał w górę w okno strychu, zobaczył słabe światło swojej latarki i słyszał wiatr - nie był to świst, lecz raczej jęk." Kryminał, ale z mocno rozbudowanym wątkiem obyczajowym, i tak jak gorąco jest w sercach głównych bohaterów powieści, tak niewiele dzieje się w detektywistycznym scenariuszu zdarzeń. Książka najlepiej podchodzi, kiedy oczekiwane są spokojne rytmy akcji, niespieszne rozwijanie intrygi z przewidywalnymi i łatwymi do skojarzenia elementami, lecz jednocześnie cieszącymi uszczegółowionymi opisami. Na pierwszy plan wysuwają się malownicze krajobrazy Lazurowego Wybrzeża, zabytkowa miejscowość Aix-en-Provence, wysublimowana francuska kuchnia i duch najstarszych arystokratycznych rodów. Nie jest to debiut, który mocno przemawia, wiele w nim nieścisłości, zbędnych powtórzeń, mało wnoszących do fabuły epizodów, główny męski bohater potrafi irytować, ale powieść pozostawia z uczuciem sympatycznie spędzonego wieczoru z książką w ręku. Czasem zanurzenie czytelniczych zmysłów w lekkiej i przyjemnej opowieści jest właśnie tym, czego potrzebujemy, zwłaszcza jeśli pojawiają się wakacyjne dni, okazja do oderwania się od dręczącego problemu codzienności.

Antoine Verlaque jest młodym i ambitnym sędzią śledczym, wyjątkowo przystojnym i uwodzicielskim mężczyzną, obdarzonym zarówno przyciągającymi zaletami, jak i odpychającymi wadami. Jego dawna partnerka życiowa to Marine Bonnet, zdolna i dumna profesor wydziału prawa na uniwersytecie, lecz momentami zachowująca się jak niedojrzała i niezdecydowana nastolatka. Z jednej strony podoba mi się to, że autorka postawiła na różnorodność portretów kluczowych postaci, ale z drugiej nie wydają się one w pełni przekonujące. Antoine i Marine prowadzą wspólnie śledztwo w sprawie tragicznej śmierci filmowca wywodzącego się z arystokracji Aix. Napotykają trudności, niejasności, tajemnice i pozory, nie zawsze to co dobre okazuje się dobrym, a to co złe złym. Ich myśli intensywnie zaprzątają także wzajemne relacje i więzi. Pomimo wysuniętych zastrzeżeń jest coś w klimacie powieści, co odpowiada, bawi, subtelnie buduje napięcie i skłania do sięgnięcia po drugi tom serii, przekonania się jak się rozwinie.

bookendorfina.pl
więcej...
„Śmierć w Château Bremont” Mary Lou Longworth to powieść, która trafiła w moje ręce w marcu i prawie od razu po nią sięgnęłam. Czułam, że przedstawiona w książce historia ani na moment nie pozwoli mi się od niej oderwać. Będę chciała chłonąć całą sobą zapach i atmosferę urzekającej Prowansji, wyobrażając sobie, że naprawdę się tam przeniosłam. Liczyłam, że zgodnie z zapowiedzią wydawcy otwierająca nowy cykl kryminalny powieść Longworth porwie mnie krajobrazem winnic, pól lawendy i renesansowych zamków południowej Francji. Moje oczekiwania były naprawdę wysokie. Zapowiadała się wspaniała uczta kryminalna, którą zamierzałam spędzić w towarzystwie lampki francuskiego wina, sera Brie i pysznych winogron. Możecie się zatem domyślić, jak bolesny był powrót na ziemię, gdy okazało się, że „Śmierć w Château Bremont” ku mojemu rozczarowaniu wcale mi się nie podoba.

Zabytkowe francuskie miasteczko, smak prowansalskiej kuchni, piękne kobiety, hazard. Całe Aix-en-Provence aż huczy od plotek, kiedy szlachcic Étienne de Bremont wypada z okna rodzinnego zamku i ginie na miejscu. Wszystko wskazuje na wypadek lub samobójstwo, a jednak są przesłanki przemawiające za tym, że ktoś przyczynił się do śmierci Bremonta. Rozwiązania zagadki tajemniczej tragedii podejmuje się przystojny i uwodzicielski sędzia śledczy Antoine Verlaque, który musi znaleźć sposób, by wedrzeć się za zamknięte drzwi rodzinnych sekretów szanowanej familii Bremontów. Verlaque postanawia poprosić o pomoc Marine Bonnet, profesor prawa, która w dzieciństwie przyjaźniła się z Bremontami. Jej pomoc może okazać się nieoceniona. Antoine'a i Marine łączą jednak wspomnienia nieudanego romansu, a wspólne śledztwo w sercu Prowansji potwierdza, że nadal nie są sobie obojętni i wystarczy iskra, by ich uczucia znów zapłonęły żywym ogniem.

„Śmierć w Château Bremont”, jeśli spojrzeć na opis fabuły, wydaje się powieścią, która idealnie powinna trafić w mój czytelniczy gust. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że uwielbiam książki będące połączeniem kryminału i romansu. Lubię, gdy obok śledztwa w sprawie czyjejś śmierci rozgrywa się romans. Nieszczególnie przepadam wprawdzie za powieściami, których akcja rozgrywa się we Francji, ale spodziewałam się, że Mary Lou Longworth z miejsca niemal wskoczy na listę moich ulubionych pisarzy. Nic bardziej mylnego! Już po kilku stronach okazało się, że będę się męczyć, czytając tę książkę i w tym wypadku niestety się nie pomyliłam. Nie wiem, co tak naprawdę w tej powieści mi się nie podoba, ale pewne jest, że od początku między nami nie zaiskrzyło. Czytałam i czytałam, ale tempo przekręcania kolejnych stron wyraźnie wskazywało, że coś jest nie tak. Może to brak lekkości przesądził o ocenie na niekorzyść tego tytułu. Gdy sięgam po kryminał, liczę, że, że jego lektura będzie lekka i przyjemna. Tego tutaj jednak zdecydowanie mi zabrakło i może dlatego lektura „Śmierci” zamiast przyjemnością okazała się męką. Trzeba jednak pamiętać, że styl autorki, nawet jeśli jest lekko przytłaczający, nie dyskredytuje tej książki, gdy myślimy o niej jako o solidnym kryminale, który może czytelnika intrygować i niepokoić.

Powieść M.L. Longworth to książka z niespiesznie rozkręcającą się akcją, a jak pewnie pamiętacie, nie jestem wielką zwolenniczką tego typu książek. Lubię od razu wpaść w wir wydarzeń. In minus zaliczam również bohaterów „Śmierci w Château Bremont”. Nie nazwałabym ich irytującymi, są raczej w porządku, ale zupełnie nie potrafiłam się z nimi polubić. Gdy czytam jakąś powieść, zwłaszcza gdy należy ona do cyklu literackiego, szalenie ważni są dla mnie bohaterowie – to, czy obdarzę ich sympatią oraz będę chciała śledzić ich losy w kolejnych odsłonach cyklu. Jeśli ich polubię, z wypiekami na twarzy będę pochłaniać każdą kolejną powieść z ich udziałem, nawet jeśli będzie ona słaba. Jeśli jednak nie zdobędą mojej sympatii, to mało prawdopodobne jest, że sama z siebie sięgnę po następne tomy cyklu, choćby były one naprawdę wybitne. Antoine i Marine nie są niestety duetem, którego losy chciałabym śledzić przez dłuższy czas. Zwłaszcza Verlaque nie zyskał mojej sympatii. To jednak nie tak, że wszystko w powieści Longworth mi się nie podobało. Oczywiście, że nie! Na uznanie z pewnością zasługuje umiejętność autorki do oddawania niezwykle klimatycznej, nastrojowej atmosfery francuskiego prowincjonalnego miasteczka. Doskonale ukazana obyczajowość mieszkańców Prowansji jest ogromnym atutem „Śmierci w Château Bremont”.

„Śmierć w Château Bremont” to klasyczny kryminał, który powinien zadowolić przede wszystkim miłośników powieści łączących wątki kryminalne z wątkami romansowymi. Nie znajdziecie tu rozkładających się ciał czy lejącej się krwi. Tu wszystko jest eleganckie, dystyngowane, wysmakowane – i nic dziwnego: przecież akcja rozgrywa się we Francji. Wbrew moim oczekiwaniom książka nie przypadła mi do gustu. Nie oznacza to jednak, że i Wam się nie spodoba. Może warto dać jej szansę jeszcze przed czerwcową premierą drugiego tomu, tomu, po który ja z pewnością nie sięgnę.
więcej...
Super kryminał, takii inny niż wszystkie. Bardzo mi się podobał

Podobne publikacje

Ebook

Detektyw i pannyDetektyw i panny

Magdalena Lewańska

Czy na prowincji, gdzie od zawsze panuje ten sam porządek, może dojść do zbrodni? I jak przysłany z wielkiego miasta komisarz ma zdobyć zaufanie miejscowych, by rozwiązać zagadkową sprawę?

Czy na prowincji, gdzie od zawsze panuje ten sam porządek, może dojść do zbrodni? I jak przysłany z wielkiego miasta komisarz ma zdobyć zaufanie miejscowych, by rozwiązać zagadkową sprawę?

Ebook

Dzień ZwycięstwaDzień Zwycięstwa

Wiktor Hagen

Robert Nemhauser powraca! Trzeci tom o śledztwach najbystrzejszego warszawskiego gliny jest równie dobry jak dwa poprzednie!

Robert Nemhauser powraca! Trzeci tom o śledztwach najbystrzejszego warszawskiego gliny jest równie dobry jak dwa poprzednie!

Ebook

Ofiara PoliksenyOfiara Polikseny

Marta Guzowska

Trzymający w napięciu kryminał, ale nie tylko... „Ofiara Polikseny” to także świetny portret środowiska archeologów i pożegnanie z romantycznymi wyobrażeniami dotyczącymi ich profesji.

Trzymający w napięciu kryminał, ale nie tylko... „Ofiara Polikseny” to także świetny portret środowiska archeologów i pożegnanie z romantycznymi wyobrażeniami dotyczącymi ich profesji.

Ebook

Zanim znowu zabijęZanim znowu zabiję

Mariusz Czubaj

Trzeci kryminał z Rudolfem Heinzem! Piłkarski światek i makabryczne zabójstwa, niezawodny Kastoriadis i przeszłość, która powraca w życiu komisarza...

Zanim znowu zabiję Mariusz Czubaj Seria: „Mroczna Seria”, cykl „Polski Psychopata” Wydawca: W.A.B. MOBI + EPUB (w wersji papierowej 316 stron)

Trzeci kryminał z Rudolfem Heinzem! Piłkarski światek i makabryczne zabójstwa, niezawodny Kastoriadis i przeszłość, która powraca w życiu komisarza...

Ebook

Uśpione morderstwoUśpione morderstwo

Agatha Christie

Klasyka literatury kryminalnej. Powieść, która jest zwieńczeniem kariery detektywistycznej panny Marple, a także ostatnią fabułą Agathy Christie, opublikowaną 10 miesięcy po śmierci słynnej pisarki.

Klasyka literatury kryminalnej. Powieść, która jest zwieńczeniem kariery detektywistycznej panny Marple, a także ostatnią fabułą Agathy Christie, opublikowaną 10 miesięcy po śmierci słynnej pisarki.

Hipnoza Bartłomiej Basiura Wydawca: e-bookowo MOBI + EPUB + PDF
Ebook

Morderstwo KopciuszkaMorderstwo Kopciuszka

Alafair Burke

Przez pogrążony w ciemności Laurel Canyon Park biegnie przerażona dziewczyna. W panicznej ucieczce przed mordercą gubi pantofelek... Powieść kryminalna amerykańskiej królowej suspensu.

Przez pogrążony w ciemności Laurel Canyon Park biegnie przerażona dziewczyna. W panicznej ucieczce przed mordercą gubi pantofelek... Powieść kryminalna amerykańskiej królowej suspensu.

Ebook

EkspozycjaEkspozycja

Remigiusz Mróz

Nieuchwytny zabójca. Mroczna tajemnica z przeszłości. Zaskakujący finał. Kryminał autora znakomitej „Kasacji”. Otwiera cykl z komisarzem FORSTEM w roli głównej.

Nieuchwytny zabójca. Mroczna tajemnica z przeszłości. Zaskakujący finał. Kryminał autora znakomitej „Kasacji”. Otwiera cykl z komisarzem FORSTEM w roli głównej.

Ebook

UtopceUtopce

Katarzyna Puzyńska

Dwa niewyjaśnione zabójstwa sprzed lat... Dzieła upiora czy pomysłowego mordercy? Piąty tom kryminalnej sagi porównywanej do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg – całkowicie zasłużenie!

Dwa niewyjaśnione zabójstwa sprzed lat... Dzieła upiora czy pomysłowego mordercy? Piąty tom kryminalnej sagi porównywanej do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg – całkowicie zasłużenie!

Ebook

Morderstwo w pociąguMorderstwo w pociągu

Kerry Greenwood

Panna Fisher nie zwalnia tempa! Tylko ktoś z jej tupetem i arogancją jest w stanie wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się w pociągu do Ballarat. I wskazać winnego zabójstwa pewnej starszej pani.

Panna Fisher nie zwalnia tempa! Tylko ktoś z jej tupetem i arogancją jest w stanie wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się w pociągu do Ballarat. I wskazać winnego zabójstwa pewnej starszej pani.

Ebook

Morderstwo przy rue DumasMorderstwo przy rue Dumas

M.L. Longworth

Druga część serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”. Tym razem kryminalna historia rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. „Uwspółcześniona wersja powieści detektywistycznej, okraszona zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”

Morderstwo przy rue Dumas M.L. Longworth Seria: „Verlaque i Bonnet na Tropie” Wydawca: Smak Słowa MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Druga część serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”. Tym razem kryminalna historia rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. „Uwspółcześniona wersja powieści detektywistycznej, okraszona zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”

Ebook

Morderstwo w winnicyMorderstwo w winnicy

M.L. Longworth

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Ebook

Morderstwo przy rue DumasMorderstwo przy rue Dumas

M.L. Longworth

Druga część serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”. Tym razem kryminalna historia rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. „Uwspółcześniona wersja powieści detektywistycznej, okraszona zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”

Morderstwo przy rue Dumas M.L. Longworth Seria: „Verlaque i Bonnet na Tropie” Wydawca: Smak Słowa MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Druga część serii „Verlaque i Bonnet na Tropie”. Tym razem kryminalna historia rozgrywa się w małej społeczności studentów i wykładowców teologii na uniwersytecie w Aix-en-Provence. „Uwspółcześniona wersja powieści detektywistycznej, okraszona zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”

Ebook

Morderstwo w winnicyMorderstwo w winnicy

M.L. Longworth

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.