Ebook

Starcie królów

Wydawca:
Format:
40,01 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Starcie królów - Opis

Drugi tom najsłynniejszej obecnie sagi na świecie! Umarł król, niech żyje król – jeden lub nawet i kilku. Gra o tron nigdy się nie kończy, gdy pragnienie władzy jest najsilniejszą z namiętności.

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła ideały męża, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca. I właśnie ten bezwzględny człowiek okrzyknął się teraz królem. Zresztą w każdym z krajów, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem dla wszystkich bez wyjątku może okazać się nadciągająca zima...
Wspaniała epopeja George’a R. R. Martina jest opowieścią pełną intryg, zdrad i politycznych rozgrywek – sagą o niezwykłej sile oddziaływania, która zdobyła niebywałą popularność na całym świecie.

Starcie królów - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Michał Jakuszewski (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Poznań 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
A Clash of Kings
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
1998
ISBN:
9788377850596
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 2,29 MB / mobi 2,75 MB

Starcie królów - Opinie i Komentarze

To będzie jedna z krótszych recenzji. Dalsze losy bohaterów pierwszego tomu “Gra o tron”. Losy tych, których Martin nie uśmiercił w pierwszym tomie:) Czytało się bardzo dobrze, wrażenia takie same jak po pierwszym tomie, nie widzę więc sensu się rozpisywać. Tak jak napisałem to samo: krew, flaki, bitwy, rycerze, smoki, dziewice, śmierć, pieniądze, władza, chciwość, cycki, kutasy, miecze, Mur, Inni, olbrzymy, statki, czterech królów, konie, magia, oblężenia, zawiść, nienawiść, miłość, zmiennokształtni i tak dalej i tak dalej.

Lektura tak samo ciekawa jak pierwszy tom. Najgorsze jest to, że chyba będę sobie musiał kupić trzeci. A one do tanich nie należą:( Ech…

P. S. Niektórzy bohaterowie, których nie lubiłem w pierwszym tomie zaczynają zyskiwać w moich oczach:) Mowa tutaj o Daenerys, która z irytującej egzaltowanej dziewczynki zamienia się w niezłą bitch (fonet. bicz). Z kolei pani Catelyn Stark wkurza mnie niemiłosiernie:)

Recenzja ukazała się również na moim blogu.
więcej...
Nowe postaci, nowe wątki, nowi królowie w Siedmiu Królestw. Objętość, mnogość wątków i przeplatających się historii daje nam barwny i niezwykle plastyczny świat. Barwne i wyraziste postaci, do których jednak nie warto się przywiązywać, mój ulubiony Tyrion Lannister, którego nie mogę się doczekać. Całość czyta się jednym tchem.
Znakomita powieść, z tych wciągających, od których nie można się oderwać. Jednakże ilość prowadzonych wątków przytłacza i po jakimś czasie irytuje. Człowiek się "przyzwyczaił" do jakiegoś bohatera po czym musi go porzucić, na rzecz następnego. Wątek następnego jest nie mniej wciągający niż poprzedniego, niemniej jednak to ciągłe przerzucanie się z historii w inną historię zaczyna przypominać zbiór opowiadań, a nie jedną opowieść(:. Stos przeczytanych kartek rośnie, a przedstawiona historia, jako całość, stoi w miejscu, bo zapoznaliśmy się tylko z 10 bohaterami i musimy poznać jeszcze losy 10 następnych, nim wskazówka "sekundnika dziejów" będzie mogła przeskoczyć do przodu. Przeczytałem wszystkie tomy dostępne dotąd w Polsce i prawie żadna historia nie doczekała się rozwiązania! Nie wiem, czy kupię następne, bo powoli to się robi jak słuchowisko "W Jezioranach...", odc. 1349.

Natomiast te wątki, które zostały zakończone, to zostały zakończone jak jeden mąż śmiercią głównego bohatera. Zadziwia taki prymitywizm rozwiązań fabularnych autora, zwłaszcza w porównaniu z maestrią prowadzenia akcji poszczególnych wątków. Tak robią początkujący autorzy (grafomani) - namnożyło się postaci, co z nimi zrobić? Wali się wszystkim zamek na głowy i sprawa załatwiona...:( Zdaje się, że ilość wątków przerosła samego autora... Akcja jest niezmiennie wciągająca ale po kilkuset, czy już raczej bliżej tysiąca, przeczytanych stron człowiek chciałby poznać w końcu zakończenie.
więcej...
Cykl „Pieśń Lodu i Ognia” G.R.R. Martina niekwestionowanie wpisał się w historię światowej fantastyki. Książki królują na listach bestselerów, szczególnie po emisji serialu "Gra o tron" produkcji HBO, a fani z napięciem oczekują na kolejne tomy, spekulując nawet na wielu forach tematycznych, czy Martin zdąży "zamknąć" całość i jak to zrobi, pogrywając w karciankę lub planszówkę „Gra o tron” czy… organizując imprezę pod hasłem „Pijemy, kiedy…”, np. Hodor powie „Hodor” ;]. Ta swoista „martinomania” ma swoje dobre i złe strony.
Minusem dla recenzenta, a ogromnym – podstawowym – plusem dla czytelnika jest silna fabularność prozy Martina. Autor skupia się na uniezwykleniu linii rozwoju wydarzeń, tak aby osiągnąć efekt maksymalnego zaskoczenia, charakterystyczny nie tyle dla fantasy, co wręcz dla dobrych kryminałów. Dla bezpieczeństwa – to właśnie problem recenzenta: jak opisać książkę, której główną wartością jest fabuła, nie opowiadając jej – posłużę się przykładem z I tomu, kiedy to zupełnie bez skrupułów w końcowych partiach utworu Martin zabija jedną z głównych postaci, Neda Starka (nie wspominając o królu Robercie, którego śmierć daje początek wydarzeniom rozwijanym w II tomie). Do tego charakterystyczny dla Martina, niezbyt ambitny literacko, ale przydatny fabularnie, sposób dość jednoznacznej charakterystyki sprawia, że autor steruje pozytywnym lub negatywnym odbiorem postaci przez czytelników. Tym samym może odbiorcy (któremu w to graj!) grać na nosie, zabijając najbardziej honorowych, a wynosząc na wyżyny spiskowców i okrutników. Oczywiście, zwrotom akcji towarzyszą zwroty w psychice (a często i w wyglądzie zewnętrznym) postaci, ale na tym właśnie – knuciu, manipulowaniu, zmienności i kłamaniu – opiera się gra o tron: „Możesz ją wygrać albo umrzeć”.
Drugi tom, „Starcie królów”, jest jednym z lepszych i bardziej dynamicznych w cyklu (w przeciwieństwie np. do długo przecież oczekiwanej „Uczty dla wron”). Jest tak, ponieważ pisarz otwiera i prowadzi równolegle kilka równie ciekawych wątków skupionych wokół: walk o władzę w Westeros, pochodu rosnącej w siłę smoczej królowej, Deanerys Targaryen, oraz życia na Murze, które spędzane w sąsiedztwie dzikich, Króla za Murem, Innych oraz zbliżającej się zimy nigdy nie jest nudne. Główny nacisk położony jest, jak łatwo się domyślić, na losy Starków (szczególnie ciekawie w kontekście całości cyklu rozwija się wątek Aryi), a także braci Roberta – Stannisa (pojawia się nowy, intrygujący wątek Pana Światła)i Renly’ego (wprowadzona zostaje ważna postać Dziewicy z Tarthu), roszczących sobie prawa do Żelaznego Tronu, na którym póki co zasiada Joffrey, a jako regentka rządzi Cersei. Sieć spisków i intryg zapętla się jeszcze bardziej niż poprzednie zdanie recenzji, a swoje zrobi także cicho przyczajony Kraken, czyli ród Greyjoy’ów.
Na koniec uwaga ogólna – Martina można kochać lub nienawidzić, obojętnym pozostawać nie można. Albo wciągnie cię fabuła, albo… no właśnie, dostrzeżesz schematyczność i powtarzalność opisów postaci, ubogość języka (fragmentom dothrackiego daleko do lingwistycznego mistrzostwa języka elfów u Tolkiena, a i takie porównania się trafiają) i – co rodzi niezamierzony efekt humorystyczny, jeśli zostanie dostrzeżone – współcześnie angloamerykański punkt widzenia. Przejawia się on np. w tym, że na śniadanie jada się często bekon (tak, w polskim tłumaczeniu użyte było słowo „bekon”, nie chociażby „boczek”) i jajka (czyżby typowy american breakfast? ), a Cersei idzie – to akurat w serialu – na… shopping! Jednak te „drobnostki” znikają, kiedy przez kilkaset stron przebiegamy z wypiekami i pytaniem, czy zima rzeczywiście nadchodzi? ;]
więcej...
Ilość nowych wątków, jakie przedstawia nam w swojej magicznej prozie George R.R. Martin rośnie z każdym kolejnym rozdziałem. Ten tom sagi uświadamia czytelnikowi, że opowiadania historia będzie jedną z najdłuższych, ale i z pewnością najciekawszych, jakie miał okazję poznać. Już podtytuł wyraźnie wskazuje nam, co będzie głównym tematem tej części historii. Jednak wokół potyczek pretendentów z Żelaznego Tronu - tych na miecze i słowa, coraz wyraźniej wyłania się z ognia tajemnicza siła, przez jednych przypisywana Starym lub Nowym Bogom, nieodmiennie związana ze Smokami - MAGIA. Dla niej warto podróżować od skutego lodem Muru, po skąpaną w słońcu czerwoną pustynię. więcej...
Pochłonąwszy kilkaset (bliżej tysiąca niż dwustu) stron "Gry o tron", a teraz po dzięwięciuset kolejnych, już zacieram dłonie z niecierpliwością czekając na kolejne tomy sagi R.R. Martina. Koło zaczęło się toczyć przy pierwszym tomie, teraz rozpędza się i nabiera słusznej prędkości. W "Starciu królów" autor dodaje nam parę kolejnych smaczków – które połykamy z apetytem. Większość bohaterów już znamy, pojawiają się kolejni – nie mniej ciekawi. Ciągle jest wiele tajemnic do rozwikłania i sporo bohaterów za których trzymam kciuki, choć już wiem, że nadzieje i modlitwy o pozostanie przy życiu moich ulubieńców mogą okazać się płonne.

Choć książka odnosi się do zasad i morałów rycerskich, tu nikt nie jest biały, albo czarny. Na dodatek zostaje to często okraszone barwą krwi, śmierci i seksu. Brutalność może spotkać postaci na każdym kroku. Ktoś, kogo chcielibyśmy uznać za zwykłego prostaczka, może się okazać brutalem, intrygantem, mordercą i bezmyślnym uzurpatorem – mam akrat na myśli Theona, który z przyjaciela Robba staje się zdrajcą, myślącym głównie o swojej wyższości nad innymi. On trochę nagmatwa – warto poznać ten wątek.

W dalszym ciągu nie wiemy do czego los doprowadzi Daenerys. Ma trzy smoki, pojawiają się elementy magii. Co będzie dalej przeczytam jak najszybciej się da.

W tej części dochodzi do wojny. Lannisterowie walczą ze Starkami, do tego występują przeciwko sobie bracia króla Roberta. Wszyscy stają przeciwko sobie. Potyczki przypominją walki średniowiecznych rycerzy, jednak pojawiają się też drobne elementy magiczne. Może razić ogromna rzeka przelanej krwi, ale czarów akurat jest niewiele.

Rody w powieści mają swoje hasła. Nadchodzi zima to zawołanie Starków. Teraz niebezpieczeństwo pojawia się nie tylko wewnątrz królestwa targanego wojną, ale zaczyna nadciągać od północy. Zbliża się do granicy muru strzeżonego przez Nocną Straż...
Polecam to mało powiedziane. Lektura obowiązkowa, nie tylko dla miłośników fantastyki.
więcej...
Kolejny tom Pieśni Lodu i Ognia, który w niczym nie ustępuje pierwszemu - właściwie, gdyby istniały takie możliwości wydawcze, cała saga mogłaby być spokojnie wydana w formie jednej książki... ale nie wiem, kto by to uniósł. :) Westeros po śmierci Roberta podzieliło się pod rządami kilku samozwańczych królów. Bracia martwego władcy, Renly i Stannis, roszczą sobie prawa do Żelaznego Tronu, podobnie Cersei, rządząca w imieniu małoletniego Joffreya. Na Północy Robb Stark również wkłada koronę i planuje pomścić ojca, a daleko za morzami Daenerys, okazawszy się prawdziwą córką smoczej krwi, nie ustaje ani na moment w swej wędrówce po utracony tron. Nowe postaci, nowe spiski, nowe radości i tragedie, nowe zwroty akcji... nic, tylko czytać, czytać, czytać, kochać, nienawidzić, opłakiwać padających ulubieńców i życzyć śmierci sukin*ynom! więcej...
Druga część "Pieśni lodu i ognia" wciąga nie mniej niż pierwsza. Pojawiają się nowi bohaterowie, intrygi i zdrady zataczają coraz szersze kręgi, dość znacznie wzrasta także ilość osób pretendujących do miana króla...Czyta się z niedowierzaniem, nic nie jest proste, nic nie jest oczywiste...Dla fanów gatunku (i nie tylko) - perełka!

Podobne publikacje

Ebook

Przystań WiatrówPrzystań Wiatrów

George R. R. Martin

Mieszkańcy Przystani Wiatrów odkryli, że na ich planecie możliwe jest realizowanie odwiecznego marzenia ludzi. Wspomagani przez słabą grawitację i gęstą atmosferę, na skrzydłach wykutych z metalu uzyskanego z porzuconego statku – zaczęli latać...

Mieszkańcy Przystani Wiatrów odkryli, że na ich planecie możliwe jest realizowanie odwiecznego marzenia ludzi. Wspomagani przez słabą grawitację i gęstą atmosferę, na skrzydłach wykutych z metalu uzyskanego z porzuconego statku – zaczęli latać...

Ebook

Czarny PergaminCzarny Pergamin

Rafał Dębski

Kto będzie władał królestwem po śmierci dotychczasowego władcy? Dowie się tego tylko ten, kto odważy się spojrzeć na wyroki zapisane w magicznym pergaminie. Ciekawość jednak nie popłaca...

Kto będzie władał królestwem po śmierci dotychczasowego władcy? Dowie się tego tylko ten, kto odważy się spojrzeć na wyroki zapisane w magicznym pergaminie. Ciekawość jednak nie popłaca...

Ebook

Korona śniegu i krwiKorona śniegu i krwi

Elżbieta Cherezińska

Pierścień, który zmyje klątwę. Miecz, który skłóci śmiertelnych. Orzeł, który przebudzi królestwo. Który z książąt okaże się na tyle silny, by wygrać walkę o polską koronę?

Pierścień, który zmyje klątwę. Miecz, który skłóci śmiertelnych. Orzeł, który przebudzi królestwo. Który z książąt okaże się na tyle silny, by wygrać walkę o polską koronę?

Ebook

Gambit mocyGambit mocy

Piotr Muszyński

Polityczne intrygi i zamach stanu w świecie magii. Wygnana z rodzinnego kraju księżniczka Samia nie zamierza złożyć broni bez walki. O jej powrocie będzie głośno...

Gambit mocy Piotr Muszyński Seria: „Szpunt do Antałka” Wydawca: Oficynka MOBI + EPUB + PDF (w wersji papierowej 705 stron)

Polityczne intrygi i zamach stanu w świecie magii. Wygnana z rodzinnego kraju księżniczka Samia nie zamierza złożyć broni bez walki. O jej powrocie będzie głośno...

Ebook

Uczeń skrytobójcyUczeń skrytobójcy

Robin Hobb

Pierwszy tom legendarnej serii fantasy „Skrytobójca”, w której jest magia i zły urok, bohaterstwo i podłość, pasja i przygoda.

Pierwszy tom legendarnej serii fantasy „Skrytobójca”, w której jest magia i zły urok, bohaterstwo i podłość, pasja i przygoda.

Ebook

Gniew ImperiumGniew Imperium

Brian McClellan

Dalszy ciąg cyklu fantasy, którego pierwszy tom „Grzechy Imperium” Brandon Sanderson nazwał „po prostu zdumiewającym”. W kraju wrze. Nieprzyjaciel okupuje stolicę. Pół miliona uciekinierów szuka schronienia na pograniczu. Osłaniają ich najemnicy Lady Krzemień, ale przed wojną nie ma ucieczki i choćbyś nie wiem, jak się starał, bitwa dogoni cię w chwili, gdy jesteś do niej najmniej przygotowany…

Gniew Imperium Brian McClellan Seria: „Bogowie Krwi i Prochu” Wydawca: Fabryka Słów MOBI + EPUB (w wersji papierowej 792 strony)

Dalszy ciąg cyklu fantasy, którego pierwszy tom „Grzechy Imperium” Brandon Sanderson nazwał „po prostu zdumiewającym”. W kraju wrze. Nieprzyjaciel okupuje stolicę. Pół miliona uciekinierów szuka schronienia na pograniczu. Osłaniają ich najemnicy Lady Krzemień, ale przed wojną nie ma ucieczki i choćbyś nie wiem, jak się starał, bitwa dogoni cię w chwili, gdy jesteś do niej najmniej przygotowany…

Ebook

Dym i lustraDym i lustra

Neil Gaiman

Wejdź w kuszący świat fantastycznych opowiadań, ale uważaj – w mroku czają się wrogie istoty pełne jak najgorszych zamiarów. Magia służy nie tylko do czynienia dobra...

Wejdź w kuszący świat fantastycznych opowiadań, ale uważaj – w mroku czają się wrogie istoty pełne jak najgorszych zamiarów. Magia służy nie tylko do czynienia dobra...

Ebook

Z mgły zrodzonyZ mgły zrodzony

Brandon Sanderson

Pierwszy tom opowieści o dziejach Ostatniego Imperium – krainy magii i nietuzinkowych bohaterów, świata, który ma już duże grono fanów na całym świecie.

Pierwszy tom opowieści o dziejach Ostatniego Imperium – krainy magii i nietuzinkowych bohaterów, świata, który ma już duże grono fanów na całym świecie.

Ebook

Władca PierścieniWładca Pierścieni

J. R. R. Tolkien

Monumentalna powieść, która na zawsze zmieniła oblicze literatury fantasy, teraz jako ebook! Nikt nie oprze się magicznej sile pierścienia wykutego w ogniu Góry Przeznaczenia...

Monumentalna powieść, która na zawsze zmieniła oblicze literatury fantasy, teraz jako ebook! Nikt nie oprze się magicznej sile pierścienia wykutego w ogniu Góry Przeznaczenia...

Audiobook

Starcie królówStarcie królów

George R. R. Martin

Drugi tom słynnej sagi w wersji audio! Umarł król, niech żyje król – jeden lub nawet i kilku. Gra o tron nigdy się nie kończy, gdy pragnienie władzy jest najsilniejszą z namiętności.

Drugi tom słynnej sagi w wersji audio! Umarł król, niech żyje król – jeden lub nawet i kilku. Gra o tron nigdy się nie kończy, gdy pragnienie władzy jest najsilniejszą z namiętności.

Ebook

Przystań WiatrówPrzystań Wiatrów

George R. R. Martin

Mieszkańcy Przystani Wiatrów odkryli, że na ich planecie możliwe jest realizowanie odwiecznego marzenia ludzi. Wspomagani przez słabą grawitację i gęstą atmosferę, na skrzydłach wykutych z metalu uzyskanego z porzuconego statku – zaczęli latać...

Mieszkańcy Przystani Wiatrów odkryli, że na ich planecie możliwe jest realizowanie odwiecznego marzenia ludzi. Wspomagani przez słabą grawitację i gęstą atmosferę, na skrzydłach wykutych z metalu uzyskanego z porzuconego statku – zaczęli latać...

Audiobook

Rycerz Siedmiu KrólestwRycerz Siedmiu Królestw

George R. R. Martin

Prawdziwa gratka dla miłośników George’a R.R. Martina i jego „Gry o tron”. Osadzone w świecie cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” trzy minipowieści prezentujące to, co przyniosło autorowi światową sławę – fascynującą „rycerską” fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii.

Prawdziwa gratka dla miłośników George’a R.R. Martina i jego „Gry o tron”. Osadzone w świecie cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” trzy minipowieści prezentujące to, co przyniosło autorowi światową sławę – fascynującą „rycerską” fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii.

Ebook

Lodowy smokLodowy smok

George R. R. Martin

Oszałamiająca powieść o odwadze, miłości i poświęceniu. Ozdobiona pięknymi rysunkami sławnego hiszpańskiego artysty Luisa Royo. „«Lodowy smok» wypełnia się magią i pięknem aksamitnie bogatej prozy Martina już od pierwszego zdania. […] Absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika fantasy” – VOYA

Oszałamiająca powieść o odwadze, miłości i poświęceniu. Ozdobiona pięknymi rysunkami sławnego hiszpańskiego artysty Luisa Royo. „«Lodowy smok» wypełnia się magią i pięknem aksamitnie bogatej prozy Martina już od pierwszego zdania. […] Absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika fantasy” – VOYA

Audiobook

Nawałnica mieczy. Część 1Nawałnica mieczy. Część 1

George R. R. Martin

Pierwsza część trzeciego tomu słynnej sagi fantasy! Siedem królestw pogrąża się w ogniu wojny. Ale prawdziwe zagrożenie nadchodzi z drugiej strony północnego muru – z ziemi pokrytej wiecznym śniegiem.

Pierwsza część trzeciego tomu słynnej sagi fantasy! Siedem królestw pogrąża się w ogniu wojny. Ale prawdziwe zagrożenie nadchodzi z drugiej strony północnego muru – z ziemi pokrytej wiecznym śniegiem.

Audiobook

Nawałnica mieczy. Część 2Nawałnica mieczy. Część 2

George R. R. Martin

Druga część trzeciego tomu głośnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! Krew Starków zobowiązuje do zażartej walki o każdą piędź ziemi i pomszczenia każdego członka rodu, który w niej zginął...

Druga część trzeciego tomu głośnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! Krew Starków zobowiązuje do zażartej walki o każdą piędź ziemi i pomszczenia każdego członka rodu, który w niej zginął...

Ebook

Nawałnica mieczy. Część 2Nawałnica mieczy. Część 2

George R. R. Martin

Druga część trzeciego tomu głośnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! Krew Starków zobowiązuje do zażartej walki o każdą piędź ziemi i pomszczenia każdego członka rodu, który w niej zginął...

Druga część trzeciego tomu głośnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! Krew Starków zobowiązuje do zażartej walki o każdą piędź ziemi i pomszczenia każdego członka rodu, który w niej zginął...

Ebook

Nawałnica mieczy. Część 1Nawałnica mieczy. Część 1

George R. R. Martin

Pierwsza część trzeciego tomu słynnej sagi fantasy! Siedem królestw pogrąża się w ogniu wojny. Ale prawdziwe zagrożenie nadchodzi z drugiej strony północnego muru – z ziemi pokrytej wiecznym śniegiem.

Pierwsza część trzeciego tomu słynnej sagi fantasy! Siedem królestw pogrąża się w ogniu wojny. Ale prawdziwe zagrożenie nadchodzi z drugiej strony północnego muru – z ziemi pokrytej wiecznym śniegiem.

Ebook

Ogień i krew. Część 1Ogień i krew. Część 1

George R. R. Martin

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”, kiedy Westeros rządziły smoki… Oto opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”, kiedy Westeros rządziły smoki… Oto opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.

Ebook

Ogień i krew. Część 2Ogień i krew. Część 2

George R. R. Martin

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”. Oto opowieść o dziejach dynastii Targaryenów. Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?

Ogień i krew. Część 2 George R. R. Martin Seria: „Pieśń Lodu i Ognia” Wydawca: Zysk i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 518 stron)

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”. Oto opowieść o dziejach dynastii Targaryenów. Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?

Audiobook

Nawałnica mieczy. Część 1Nawałnica mieczy. Część 1

George R. R. Martin

Pierwsza część trzeciego tomu słynnej sagi fantasy! Siedem królestw pogrąża się w ogniu wojny. Ale prawdziwe zagrożenie nadchodzi z drugiej strony północnego muru – z ziemi pokrytej wiecznym śniegiem.

Pierwsza część trzeciego tomu słynnej sagi fantasy! Siedem królestw pogrąża się w ogniu wojny. Ale prawdziwe zagrożenie nadchodzi z drugiej strony północnego muru – z ziemi pokrytej wiecznym śniegiem.

Ebook

Gra o tronGra o tron

George R. R. Martin

Pierwszy tom słynnej sagi „Pieśń Lodu i Ognia”. Smoczy Król został obalony. Pozostawił po sobie jednak potomstwo, które nie cofnie się przed niczym w niebezpiecznej grze o tron.

Pierwszy tom słynnej sagi „Pieśń Lodu i Ognia”. Smoczy Król został obalony. Pozostawił po sobie jednak potomstwo, które nie cofnie się przed niczym w niebezpiecznej grze o tron.

Audiobook

Nawałnica mieczy. Część 2Nawałnica mieczy. Część 2

George R. R. Martin

Druga część trzeciego tomu głośnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! Krew Starków zobowiązuje do zażartej walki o każdą piędź ziemi i pomszczenia każdego członka rodu, który w niej zginął...

Druga część trzeciego tomu głośnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! Krew Starków zobowiązuje do zażartej walki o każdą piędź ziemi i pomszczenia każdego członka rodu, który w niej zginął...

Audiobook

Uczta dla wron. Część 1Uczta dla wron. Część 1

George R. R. Martin

Pierwsza część kolejnego tomu najsłynniejszej obecnie sagi na świecie! Kiedy cienie śmierci nad Siedmioma Królestwami są coraz dłuższe, ludzkie wrony gromadzą się na ucztę z popiołów...

Pierwsza część kolejnego tomu najsłynniejszej obecnie sagi na świecie! Kiedy cienie śmierci nad Siedmioma Królestwami są coraz dłuższe, ludzkie wrony gromadzą się na ucztę z popiołów...

Audiobook

Uczta dla wron. Część 2Uczta dla wron. Część 2

George R. R. Martin

Druga część czwartego tomu cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! W ogarniętym wojenną pożogą królestwie pojawiają się niespodziewani goście, którzy przybyli na sutą ucztę dla wron...

Druga część czwartego tomu cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! W ogarniętym wojenną pożogą królestwie pojawiają się niespodziewani goście, którzy przybyli na sutą ucztę dla wron...

Audiobook

Taniec ze smokami. Część 1Taniec ze smokami. Część 1

George R. R. Martin

Pierwsza część piątego tomu słynnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw staje się coraz bardziej niepewna...

Pierwsza część piątego tomu słynnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw staje się coraz bardziej niepewna...

Ebook

Ogień i krew. Część 1Ogień i krew. Część 1

George R. R. Martin

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”, kiedy Westeros rządziły smoki… Oto opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”, kiedy Westeros rządziły smoki… Oto opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.

Ebook

Ogień i krew. Część 2Ogień i krew. Część 2

George R. R. Martin

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”. Oto opowieść o dziejach dynastii Targaryenów. Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?

Ogień i krew. Część 2 George R. R. Martin Seria: „Pieśń Lodu i Ognia” Wydawca: Zysk i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 518 stron)

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”. Oto opowieść o dziejach dynastii Targaryenów. Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?

Ebook

Nawałnica mieczy. Część 2Nawałnica mieczy. Część 2

George R. R. Martin

Druga część trzeciego tomu głośnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! Krew Starków zobowiązuje do zażartej walki o każdą piędź ziemi i pomszczenia każdego członka rodu, który w niej zginął...

Druga część trzeciego tomu głośnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! Krew Starków zobowiązuje do zażartej walki o każdą piędź ziemi i pomszczenia każdego członka rodu, który w niej zginął...

Ebook

Nawałnica mieczy. Część 1Nawałnica mieczy. Część 1

George R. R. Martin

Pierwsza część trzeciego tomu słynnej sagi fantasy! Siedem królestw pogrąża się w ogniu wojny. Ale prawdziwe zagrożenie nadchodzi z drugiej strony północnego muru – z ziemi pokrytej wiecznym śniegiem.

Pierwsza część trzeciego tomu słynnej sagi fantasy! Siedem królestw pogrąża się w ogniu wojny. Ale prawdziwe zagrożenie nadchodzi z drugiej strony północnego muru – z ziemi pokrytej wiecznym śniegiem.

Ebook

Uczta dla wron. Część 1Uczta dla wron. Część 1

George R. R. Martin

Pierwsza część kolejnego tomu najsłynniejszej obecnie sagi na świecie! Kiedy cienie śmierci nad Siedmioma Królestwami są coraz dłuższe, ludzkie wrony gromadzą się na ucztę z popiołów...

Pierwsza część kolejnego tomu najsłynniejszej obecnie sagi na świecie! Kiedy cienie śmierci nad Siedmioma Królestwami są coraz dłuższe, ludzkie wrony gromadzą się na ucztę z popiołów...

Ebook

Uczta dla wron. Część 2Uczta dla wron. Część 2

George R. R. Martin

Druga część czwartego tomu cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! W ogarniętym wojenną pożogą królestwie pojawiają się niespodziewani goście, którzy przybyli na sutą ucztę dla wron...

Druga część czwartego tomu cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”! W ogarniętym wojenną pożogą królestwie pojawiają się niespodziewani goście, którzy przybyli na sutą ucztę dla wron...

Ebook

Taniec ze smokami. Część 1Taniec ze smokami. Część 1

George R. R. Martin

Pierwsza część piątego tomu słynnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw staje się coraz bardziej niepewna...

Pierwsza część piątego tomu słynnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw staje się coraz bardziej niepewna...

Ebook

Taniec ze smokami. Część 2Taniec ze smokami. Część 2

George R. R. Martin

Druga część piątego tomu słynnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw staje się coraz bardziej niepewna...

Druga część piątego tomu słynnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw staje się coraz bardziej niepewna...

Ebook

Gra o tronGra o tron

George R. R. Martin

Specjalne wydanie wielkiego światowego bestsellera, opublikowane dla uczczenia 20. rocznicy narodzin słynnego cyklu. Smoczy Król został obalony. Pozostawił po sobie jednak potomstwo, które nie cofnie się przed niczym w niebezpiecznej grze o tron...

Specjalne wydanie wielkiego światowego bestsellera, opublikowane dla uczczenia 20. rocznicy narodzin słynnego cyklu. Smoczy Król został obalony. Pozostawił po sobie jednak potomstwo, które nie cofnie się przed niczym w niebezpiecznej grze o tron...

Audiobook

Taniec ze smokami. Część 2Taniec ze smokami. Część 2

George R. R. Martin

Druga część piątego tomu słynnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw staje się coraz bardziej niepewna...

Druga część piątego tomu słynnego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw staje się coraz bardziej niepewna...

Audiobook

Ogień i krew. Część 1Ogień i krew. Część 1

George R. R. Martin

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”, kiedy Westeros rządziły smoki… Oto opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”, kiedy Westeros rządziły smoki… Oto opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.

Ebook

Starcie królówStarcie królów

George R. R. Martin

Jubileuszowe wydanie drugiego tomu jednej z najsłynniejszych sag na świecie! Umarł król, niech żyje król – jeden lub nawet i kilku. Gra o tron nigdy się nie kończy, gdy pragnienie władzy jest najsilniejszą z namiętności.

Jubileuszowe wydanie drugiego tomu jednej z najsłynniejszych sag na świecie! Umarł król, niech żyje król – jeden lub nawet i kilku. Gra o tron nigdy się nie kończy, gdy pragnienie władzy jest najsilniejszą z namiętności.

Audiobook

Gra o tronGra o tron

George R. R. Martin

Światowy bestseller fantasy w wersji audio! Gwiazdorska obsada, specjalne efekty dźwiękowe i ponad dwie godziny muzyki – ta produkcja nie ma sobie równych!

Światowy bestseller fantasy w wersji audio! Gwiazdorska obsada, specjalne efekty dźwiękowe i ponad dwie godziny muzyki – ta produkcja nie ma sobie równych!

Audiobook

Starcie królówStarcie królów

George R. R. Martin

Drugi tom słynnej sagi w wersji audio! Umarł król, niech żyje król – jeden lub nawet i kilku. Gra o tron nigdy się nie kończy, gdy pragnienie władzy jest najsilniejszą z namiętności.

Drugi tom słynnej sagi w wersji audio! Umarł król, niech żyje król – jeden lub nawet i kilku. Gra o tron nigdy się nie kończy, gdy pragnienie władzy jest najsilniejszą z namiętności.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.