Ebook

Szczelina

Autor:
Wydawca:
Format:
14,85 zł 27,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Szczelina - Opis

Legenda, mistyfikacja czy przerażająca rzeczywistość? Powieść najpopularniejszego słowackiego pisarza. Jozef Karika staje w niej twarzą w twarz z legendą górskiego Trybecza. „Szczelina” zdobyła najważniejsze słowackie wyróżnienie literackie – ANASOFT LITERA w kategorii nagroda czytelników.

Trybecz, pasmo górskie na Słowacji. Od dziesięcioleci krążą o nim legendy z powodu tajemniczych zaginięć. Niektóre ofiary zostały znalezione martwe. Niektóre zniknęły bez śladu. A jeszcze inne powróciły – ranne i niezdolne do życia.
Igor zdobył tytuł magistra. Po pięciu latach wreszcie może zacząć karierę jako… robotnik budowlany. Na swojej pierwszej budowie odkrywa tajemniczy sejf. Znajduje w nim płyty gramofonowe sprzed kilkudziesięciu lat. Słyszy na nich głos człowieka, który przez ponad trzy miesiące błąkał się w górach Trybecza…

O Autorze:
JOZEF KARIKA – autor thrillerów, horrorów i powieści sensacyjnych, laureat wielu nagród literackich, jeden z najpopularniejszych pisarzy słowackich, zdobywca najbardziej prestiżowej słowackiej nagrody literackiej Anasoft Litera 2017 w kategorii Nagroda Czytelników.

Szczelina - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Joanna Betlej (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Wołów 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Trhlina
Język oryginalny publikacji:
słowacki
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2016
ISBN:
978-83-660-1311-7
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 2,22 MB / mobi 5,14 MB

Szczelina - Opinie i Komentarze

Podobne publikacje

Ebook

PrezentPrezent

Louise Jensen

Uważaj, o co prosisz, bo możesz to otrzymać… „Absolutnie UWIELBIAM pisarstwo Louise Jensen... «Prezent» jest po brzegi wypełniony zaskakującymi zwrotami akcji... Znakomity thriller!” – Damp Pebbles

Prezent Louise Jensen Wydawca: Burda Książki MOBI + EPUB (w wersji papierowej 400 stron)

Uważaj, o co prosisz, bo możesz to otrzymać… „Absolutnie UWIELBIAM pisarstwo Louise Jensen... «Prezent» jest po brzegi wypełniony zaskakującymi zwrotami akcji... Znakomity thriller!” – Damp Pebbles

Ebook

Słodkie kłamstwaSłodkie kłamstwa

Caz Frear

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów Erin Kelly i Belindy Bauer. „Oryginalnie opowiedziana, niezwykle frapująca historia zabójstwa, którą przeczytacie w jedną noc” – Fiona Cummins, autorka „Rattle”

Słodkie kłamstwa Caz Frear Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 416 stron)

Trzymająca w napięciu powieść dla fanów Erin Kelly i Belindy Bauer. „Oryginalnie opowiedziana, niezwykle frapująca historia zabójstwa, którą przeczytacie w jedną noc” – Fiona Cummins, autorka „Rattle”

Ebook

Niechciany gośćNiechciany gość

Shari Lapena

Thriller, napisany przez autorkę bestsellerów „Para zza ściany” i „Nieznajoma w domu”. W odciętym od świata luksusowym hotelu coś lub ktoś uśmierca jego mieszkańców, zabijając ich w kolejności, której reguł nikt nie jest w stanie odgadnąć. Przerażonym ludziom pozostaje czekać na śmierć lub na cudowne wybawienie, które wydaje się bardzo odległe…

Niechciany gość Shari Lapena Wydawca: Zysk i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 320 stron)

Thriller, napisany przez autorkę bestsellerów „Para zza ściany” i „Nieznajoma w domu”. W odciętym od świata luksusowym hotelu coś lub ktoś uśmierca jego mieszkańców, zabijając ich w kolejności, której reguł nikt nie jest w stanie odgadnąć. Przerażonym ludziom pozostaje czekać na śmierć lub na cudowne wybawienie, które wydaje się bardzo odległe…

Ebook

Dom nad jeziorem LangelyDom nad jeziorem Langely

Elizabeth Klehfoth

Głęboko uzależniający thriller psychologiczny, który łączy destrukcyjną, brudną grę, znaną z powieści „Plotkara” Curtis Sittenfeld, z mroczną atmosferą „Tajemnej historii” Donny Tartt. „Gorsząca, skandalizująca wizja obyczajów elitarnej szkoły przywołuje na myśl «Szkołę uczuć» Curtis Sittenfeld” – Booklist

Dom nad jeziorem Langely Elizabeth Klehfoth Wydawca: Świat Książki MOBI + EPUB (w wersji papierowej 432 strony)

Głęboko uzależniający thriller psychologiczny, który łączy destrukcyjną, brudną grę, znaną z powieści „Plotkara” Curtis Sittenfeld, z mroczną atmosferą „Tajemnej historii” Donny Tartt. „Gorsząca, skandalizująca wizja obyczajów elitarnej szkoły przywołuje na myśl «Szkołę uczuć» Curtis Sittenfeld” – Booklist

Ebook

SzeptaczSzeptacz

Alex North

Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem… „Na początku jest dziwnie, potem strasznie, następnie przerażająco, a na końcu… No cóż, drogi Czytelniku, podejmujesz wyzwanie na własne ryzyko” – A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie”

Szeptacz Alex North Wydawca: Muza MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem… „Na początku jest dziwnie, potem strasznie, następnie przerażająco, a na końcu… No cóż, drogi Czytelniku, podejmujesz wyzwanie na własne ryzyko” – A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie”

Ebook

Dziewczyna, którą znałaśDziewczyna, którą znałaś

Nicola Rayner

Należała do niego. Była idealna. Aż nagle zniknęła… „The Observer” nazwał oszałamiający debiut Nicoli Rayner „powieścią doskonałą, z zakończeniem, które zapiera dech w piersiach”. Jeden z najlepszych zagranicznych thrillerów 2019 roku.

Dziewczyna, którą znałaś Nicola Rayner Wydawca: W.A.B. MOBI + EPUB (w wersji papierowej 368 stron)

Należała do niego. Była idealna. Aż nagle zniknęła… „The Observer” nazwał oszałamiający debiut Nicoli Rayner „powieścią doskonałą, z zakończeniem, które zapiera dech w piersiach”. Jeden z najlepszych zagranicznych thrillerów 2019 roku.

Ebook

Czarne morzeCzarne morze

Karolina Macios

Joanna od dziecka ma niezwykły dar. Dar, który bywa również przekleństwem. Dotyk innych ludzi powoduje, że widzi ich najgłębiej skrywane wspomnienia, odczuwa to, co woleliby ukryć przed światem. Czy ten dar poprowadzi ją do rozwiązania najbardziej traumatycznej tajemnicy jej własnego życia?

Czarne morze Karolina Macios Wydawca: Wielka Litera MOBI + EPUB (w wersji papierowej 304 strony)

Joanna od dziecka ma niezwykły dar. Dar, który bywa również przekleństwem. Dotyk innych ludzi powoduje, że widzi ich najgłębiej skrywane wspomnienia, odczuwa to, co woleliby ukryć przed światem. Czy ten dar poprowadzi ją do rozwiązania najbardziej traumatycznej tajemnicy jej własnego życia?

Ebook

Śmiertelne kłamstwaŚmiertelne kłamstwa

Sarah A. Denzil

Szokujące zniknięcie i miasteczko pełne mrocznych sekretów… Thriller autorki bestsellerowej powieści „Milczące dziecko”. Nie odłożycie tej książki aż do ostatnich stron. Strzał w dziesiątkę dla fanów „Za zamkniętymi drzwiami” i „Dziewczyny z pociągu”.

Śmiertelne kłamstwa Sarah A. Denzil Seria: „Mroczna Strona” Wydawca: Wydawnictwo Filia MOBI + EPUB (w wersji papierowej 376 stron)

Szokujące zniknięcie i miasteczko pełne mrocznych sekretów… Thriller autorki bestsellerowej powieści „Milczące dziecko”. Nie odłożycie tej książki aż do ostatnich stron. Strzał w dziesiątkę dla fanów „Za zamkniętymi drzwiami” i „Dziewczyny z pociągu”.

Ebook

Złowrogie szóstkiZłowrogie szóstki

Kate White

Tajemnicze zbrodnie, niebezpieczne śledztwo i rozliczenie z duchami przeszłości… Bestsellerowy tytuł w rankingu „New York Timesa”!

Tajemnicze zbrodnie, niebezpieczne śledztwo i rozliczenie z duchami przeszłości… Bestsellerowy tytuł w rankingu „New York Timesa”!

Ebook

StrachStrach

Jozef Karika

Mistyczny thriller przesiąknięty strachem autorstwa jednego z najpopularniejszych pisarzy słowackich, zdobywcy najbardziej prestiżowej słowackiej nagrody literackiej Anasoft Litera 2017 w kategorii Nagroda Czytelników.

Strach Jozef Karika Wydawca: Stara Szkoła MOBI + EPUB (w wersji papierowej 298 stron)

Mistyczny thriller przesiąknięty strachem autorstwa jednego z najpopularniejszych pisarzy słowackich, zdobywcy najbardziej prestiżowej słowackiej nagrody literackiej Anasoft Litera 2017 w kategorii Nagroda Czytelników.

Ebook

CiemnośćCiemność

Jozef Karika

Kolejna powieść autora „Szczeliny” i kolejne wydarzenie literackiego horroru w Polsce. Przekonajmy się, czy to już prawidłowość? „Żaden miłośnik grozy nie powinien przejść obok tej książki obojętnie. Nie po raz pierwszy Karika udowodnił, że opanował do perfekcji sztukę zaglądania tam, dokąd większość nie ma odwagi skierować wzroku... w głąb naszych umysłów” – Maciej Bachorski

Ciemność Jozef Karika Wydawca: Stara Szkoła MOBI + EPUB (w wersji papierowej 268 stron)

Kolejna powieść autora „Szczeliny” i kolejne wydarzenie literackiego horroru w Polsce. Przekonajmy się, czy to już prawidłowość? „Żaden miłośnik grozy nie powinien przejść obok tej książki obojętnie. Nie po raz pierwszy Karika udowodnił, że opanował do perfekcji sztukę zaglądania tam, dokąd większość nie ma odwagi skierować wzroku... w głąb naszych umysłów” – Maciej Bachorski

Ebook

SamotnośćSamotność

Jozef Karika

Nagroda dla najlepszego opowiadania grozy na Słowacji! Jozef Karika – mistrz słowackiego horroru – po raz kolejny w kapitalnej formie! Wielbiciele „Strachu”, „Szczeliny” i „Ciemności” nie mogą przeoczyć tego utworu!

Samotność Jozef Karika Wydawca: Stara Szkoła MOBI + EPUB (w wersji papierowej 35 stron)

Nagroda dla najlepszego opowiadania grozy na Słowacji! Jozef Karika – mistrz słowackiego horroru – po raz kolejny w kapitalnej formie! Wielbiciele „Strachu”, „Szczeliny” i „Ciemności” nie mogą przeoczyć tego utworu!

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.