Ebook

To

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 1 104 strony)
29,75 zł 35,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Materiały wideo

To - Opis

Najbardziej przerażające lęki z dzieciństwa są niczym porównaniu z NIM. Najbardziej psychopatyczny morderca nie jest nawet w połowie tak niebezpieczny. TO powróciło do miasta... Ekranizacja powieści mistrza horroru i thrillera w kinach od 5 września 2017.

Najbardziej przerażająca ze wszystkich powieści Stephena Kinga!
Ciebie tez porwie TO…
Derry w stanie Maine to miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się TO. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postaci – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec TO. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem.
Mija dwadzieścia kilka lat. TO powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.

To - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Robert P. Lipski (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
It
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
1986
ISBN:
978-83-657-8178-9
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,39 MB / mobi 5,52 MB

To - Opinie i Komentarze

„To” jest rzeczywiście najlepszą powieścią Kinga, dokładnie tak jak dookoła piszą. Każdy z nas ma jakieś fobie, każdy z nas boi się czegoś innego, ale po lekturze „To”, chyba zwiększy się liczba osób bojących się klaunów. King postawił na dzieci, jako głównych bohaterów powieści. Dzieci kojarzą nam się raczej z niewinnymi wybrykami, z tym, że są słabe i naiwne. Autor pokazał dzieci jako ostatni bastion nadziei w walce dobra i zła. Tylko dzieci posiadają niezachwiana wiarę w to, że zło można pokonać. I dlatego maj a przewagę nad dorosłymi, którzy już nie są niczego tacy pewni a ich wiara jest bardzo chwiejna.
„To” nie jest tylko powieścią o walce dzieci ze złem. To również historia o dorastaniu i dojrzewaniu. Dzieci muszą pozostawić za sobą całe dzieciństwo i wkroczyć na nieznany i straszny czasem grunt dorosłości. Autor ukazuje tutaj jak wielka jest moc przyjaźni i jak wielkie znaczenie mogą mieć słowa wypowiedziane w dzieciństwie pod wpływem strachu i wiary w lepsze jutro.

„To” pozostawia niedosyt - tak, to możliwe nawet przy takiej objętości. Choć objętościowo powieść może zniechęcać, to żaden czytelnik, który lubi dobry horror nie powinien przejść obojętnie obok tej powieści. Czytałam już kilka książek Stephena Kinga i uważam, że to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza jego powieść. Dopracowanie szczegółów jest imponujące, przedstawienie relacji pomiędzy bohaterami bardzo oddziałuje na emocje czytelnika. Nie bez znaczenia jest przedstawienie tego, jak bohaterowie wkraczają w meandry dorosłości. Autor nakłania czytelnika by ten puścił wodze wyobraźni i dał się ponieść lekturze.


Polecam „To” każdemu fanowi autora, to rzeczywiście klejnot w koronie jego dorobku. Każdy fan horroru i mocnej powieści również powinien sięgnąć po powieść. Szczerze mówiąc po lekturze tej powieści inaczej patrzę na każdego klauna. „To”, to ponad 1100 stron obłędnej powieści, od której ciężko się oderwać.

cała recenzja:
http://isztarbooks.blogspot.com/2017/10/to-stephen-king.html
więcej...
O monumentalnej powieści „To” Stephena Kinga napisano już chyba wszystko, więc klasyczna recenzja nie ma sensu. Dlaczego więc w ogóle o piszę o tej książce? Wszystkiemu winny jest rzecz jasna film, który niedawno wszedł do kin i zrobił furorę – spodobał się fanom, krytykom, a chyba najbardziej producentom, bo w box office bije kolejne rekordy. Spotkałem się z opinią, że nie dało się go nakręcić lepiej. Poniekąd się tym zgadzam, ale jednak ekranizacja mnie zawiodła. Dlaczego?

„To” to powieść o wchodzeniu w dorosłość, która przy okazji jest kultowym horrorem i thrillerem psychologicznym. Śledzimy losy Klubu Frajerów na dwóch planach czasowych – gdy byli dziećmi (nastolatkami) oraz gdy już dorośli (prawie trzy dekady później). Muszą zmagać się z tytułowym Tym – emanacją dziecięcych lęków, która przybiera postać zbyt namacalną, by można ją było zignorować. Często ukazuje się pod postacią złowieszczego klauna Pennywise’a – myślę, że możemy założyć, że to właśnie King jest odpowiedzialny za zrujnowanie reputacji klaunów wśród przedstawicieli millenialsów. Przez niego w klaunach nie widzimy niczego zabawnego. I unikamy ich. Zawsze.

King, jak to King, nigdzie się nie spieszy, snując swoją opowieść – „To” ma ponad 1000 stron. Od początku wiadomo, że nie będziemy śledzić wycinka historii, linearnej fabuły, w której ostały się tylko kluczowe wydarzenia. King pozwala sobie na bardzo kompleksowe przedstawienie każdego z bohaterów, wiwisekcję leków i doświadczeń, których prawdziwa natura lubiła się ujawniać dopiero po latach. Dzięki temu motywacje bohaterów są w pełni zrozumiałe. Wierzymy w te postacie. Narodziły się na papierze, ale krwi i kości nikt nie może im odmówić. Dlatego gdy zaprzyjaźniają się i zwierzają sobie nawzajem zupełnie nas to nie dziwi. Wręcz przeciwnie – na to czekaliśmy, rozumiemy ich zachowanie. I zaczynamy drżeć ze strachu, co się z nimi stanie w świecie, gdzie dorośli zawsze spoglądają w drugą stronę, a zło nie potrzebuje dodatkowej zachęty, żeby się ujawnić.

To prawda, że wystarczy jeden sugestywny film, żeby nabawić się klaunofobii (której poprawna nazwa to koulrofobia), ale rzeczywisty, paraliżujący strach w codziennym życiu nie bierze się znikąd i nie rodzi w ciągu kilku minut. Są za niego odpowiedzialne często lata stale powtarzających się zachowań i patologii, zazwyczaj niezdiagnozowanych nawet przez najbliższych. Podobnie jest ze śledztwami – seriale i filmy przyzwyczaiły nas do tego, że w godzinę można rozwikłać najtrudniejszą zagadkę, nawet jeśli wcześniej nikt nie połączył faktów rozciągniętych na osi czasu na wiele lat. I dlatego mam problem z filmową wersją dzieła Kinga.

Film ogląda się bardzo dobrze, młodzi aktorzy zostali dobrani świetnie, a scenograf powinien dostać Oscara za stworzenie planów, które nostalgię wywołują szybciej niż popcorn pragnienie. Do tego świetne zdjęcia, które już kilkoma pierwszymi ujęciami mówią nam: „niby horror, ale to nie jest film klasy B”. Tempo nie spada nawet na chwilę, ale może właśnie powinno? Wtedy łatwiej byłoby widzowi zrozumieć, czemu członkowie Klubu Frajerów są w stanie poświęcić wszystko dla przyjaciół. Natomiast historia fikcyjnego miasta Derry w książce zgłębiana jest na kilkudziesięciu stronach, a my powoli obserwujemy jak pojedyncze elementy układanki wpadają na swoje miejsce, choć na początku nawet nie wiem, czy mamy do czynienia z układanka. W efekcie mitologia Tego staje się dużo bardziej satysfakcjonująca. W filmie scenarzysta w dwóch-trzech dialogach próbuje streścić kilkadziesiąt stron. Efekt nie jest tragiczny, ale poczucie niedosytu ogromne.

King odsłania, a w zasadzie zdrapuje kolejne warstwy zła i każe nam na to patrzeć, na ten cały proces, od którego zaczynają swędzieć przerwy między palcami. King nie potrzebuje (jak filmowa adaptacja) wielu scen, w których jakiś stwór, albo zawsze przerażający Pennywise, wyskakuje z szafy czy zza rogu. Przerażająca opowieść toczy się swoim tempem, a największym źródłem strachu jest nieuchronność – świadomość, że coś się wydarzy. Niby możemy zmienić swój los, King nie jest wyznawcą przeznaczenia, ale czasami zmiana losu wymaga tak dużego wysiłku, że łatwo pomyśleć, że ktoś na górze dawno ustalił ciąg wydarzeń.

Sam „To” przeczytałem bardzo późno. Gdybym zrobił to w wieku nastoletnim, pewnie wcześniej zostałbym fanem Kinga, a jednocześnie miał bardziej otwarty umysł. Ta powieść jest jednym z najbardziej kultowych dzieł popkultury, a wrzucanie jej do szuflady z etykietą „horror” jest dla niej krzywdzące. Zresztą filmowa wersja również ucierpiała przez marketing, który zapowiadał najbardziej przerażającą produkcję od lat. Nie jestem koneserem horrorów, ale w ostatnich latach bardziej przeraziły mnie choćby „It Follow” czy „Babadook”. Nie zmienia to faktu, że film, podobnie jak książkę bardzo polecam. Tylko pamiętajcie o kolejności – najpierw książka, potem film.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Wojownicy nocyWojownicy nocy

Graham Masterton

„Przez lat tysiąc Szatan żyć będzie w snach ludzi, władzę dzierżąc nad mrocznym królestwem nocy. Potem jednak nadejdzie drużyna tych, których zwać będą Wojownikami Nocy, a których zadaniem będzie wygnać Szatana i na zawsze uwolnić od niego ciemność…” Wybierz się na wstrząsającą wyprawę w krainę nocnych koszmarów.

Wojownicy nocy Graham Masterton Seria: „Horror” Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS MOBI + EPUB (w wersji papierowej 380 stron)

„Przez lat tysiąc Szatan żyć będzie w snach ludzi, władzę dzierżąc nad mrocznym królestwem nocy. Potem jednak nadejdzie drużyna tych, których zwać będą Wojownikami Nocy, a których zadaniem będzie wygnać Szatana i na zawsze uwolnić od niego ciemność…” Wybierz się na wstrząsającą wyprawę w krainę nocnych koszmarów.

Ebook

Ocean na końcu drogiOcean na końcu drogi

Neil Gaiman

Nowe dzieło niezrównanej wyobraźni Neila Gaimana! Powieść autora głośnych „Amerykańskich bogów” i „Koraliny”, która jest jak wędrówka w głąb baśni pełnej magii i niezmierzonej ciemności.

Nowe dzieło niezrównanej wyobraźni Neila Gaimana! Powieść autora głośnych „Amerykańskich bogów” i „Koraliny”, która jest jak wędrówka w głąb baśni pełnej magii i niezmierzonej ciemności.

Ebook

PentagramPentagram

Marek Dryjer

„Pentagram” to zbiór historii nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach literackich w latach 2011–12. To opowiadania, które przyprawią Cię o gęsią skórkę...

Pentagram

Antologia grozy

Marek Dryjer Wydawca: e-bookowo MOBI + EPUB + PDF

„Pentagram” to zbiór historii nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach literackich w latach 2011–12. To opowiadania, które przyprawią Cię o gęsią skórkę...

Ebook

NOS4A2NOS4A2

Joe Hill

Strach ma wielkie oczy i... ostre zęby wampira? W horrorze Joe Hilla, sławnego już syna Stephena Kinga, wszystko może się zdarzyć – zwłaszcza to, czego boisz się najbardziej...

NOS4A2 Joe Hill Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Strach ma wielkie oczy i... ostre zęby wampira? W horrorze Joe Hilla, sławnego już syna Stephena Kinga, wszystko może się zdarzyć – zwłaszcza to, czego boisz się najbardziej...

Ebook

Wampir z RoprazWampir z Ropraz

Jacques Chessex

Małe szwajcarskie miasteczko położone wśród lasów, owładnięte widmem strachu... Jacques Chessex przedstawia literacką wersję tego, co w początkach XX w. – o zgrozo – wydarzyło się naprawdę.

Wampir z Ropraz Jacques Chessex Wydawca: W.A.B. MOBI + EPUB

Małe szwajcarskie miasteczko położone wśród lasów, owładnięte widmem strachu... Jacques Chessex przedstawia literacką wersję tego, co w początkach XX w. – o zgrozo – wydarzyło się naprawdę.

Ebook

W ciemnym zwierciadleW ciemnym zwierciadle

Joseph Sheridan Le Fanu

Książka wyjątkowa w dorobku znakomitego irlandzkiego pisarza uznanego obok Edgara Poe i Brama Stokera za prekursora literatury grozy. Posłużyła za inspirację do stworzenia postaci słynnego Drakuli.

Książka wyjątkowa w dorobku znakomitego irlandzkiego pisarza uznanego obok Edgara Poe i Brama Stokera za prekursora literatury grozy. Posłużyła za inspirację do stworzenia postaci słynnego Drakuli.

Sieczka Syd Wydawca: e-bookowo MOBI + EPUB + PDF
Ebook

Niebiańskie GrzechyNiebiańskie Grzechy

Laurell K. Hamilton

Czy Anity Blake zdoła się uporać z własnymi problemami i czy obroni swoich przyjaciół przed czyhających na nich złem, zanim okrutny morderca przybije gwoździami do ściany kolejną niewinną kobietę? Na szczęście jednak wyrzuty sumienia i poczucie winy to cudowny motywator, nawet wśród umarłych...

Niebiańskie Grzechy Laurell K. Hamilton Wydawca: Zysk i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 720 stron)

Czy Anity Blake zdoła się uporać z własnymi problemami i czy obroni swoich przyjaciół przed czyhających na nich złem, zanim okrutny morderca przybije gwoździami do ściany kolejną niewinną kobietę? Na szczęście jednak wyrzuty sumienia i poczucie winy to cudowny motywator, nawet wśród umarłych...

Ebook

BlazeBlaze

Stephen King

Powieść mistrza grozy wydana pod pseudonimem. Czarny kryminał, który 30 lat przeleżał w szufladzie, zanim trafił do księgarni. Jeśli podobał ci się „Pan Mercedes”, będziesz zachwycony „Blaze”!

Blaze Stephen King Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Powieść mistrza grozy wydana pod pseudonimem. Czarny kryminał, który 30 lat przeleżał w szufladzie, zanim trafił do księgarni. Jeśli podobał ci się „Pan Mercedes”, będziesz zachwycony „Blaze”!

Audiobook

CarrieCarrie

Stephen King

Kultowa powieść Stephena Kinga w wersji audio. Twoi młodzi rówieśnicy znęcali się nad tobą? Wyśmiewali cię? Carrie – główna bohaterka przerażającego horroru Stehena Kinga – znalazła sposób, by zemścić się na takich jak oni. „Mistrzowska historia, makabryczna jak diabli!” – „Publishers Weekly”

Kultowa powieść Stephena Kinga w wersji audio. Twoi młodzi rówieśnicy znęcali się nad tobą? Wyśmiewali cię? Carrie – główna bohaterka przerażającego horroru Stehena Kinga – znalazła sposób, by zemścić się na takich jak oni. „Mistrzowska historia, makabryczna jak diabli!” – „Publishers Weekly”

Ebook

CarrieCarrie

Stephen King

Twoi młodzi rówieśnicy znęcali się nad tobą? Wyśmiewali cię? Carrie – główna bohaterka przerażającego horroru Stehena Kinga – znalazła sposób, by zemścić się na takich jak oni.

Twoi młodzi rówieśnicy znęcali się nad tobą? Wyśmiewali cię? Carrie – główna bohaterka przerażającego horroru Stehena Kinga – znalazła sposób, by zemścić się na takich jak oni.

Audiobook

ChristineChristine

Stephen King

Mroczna opowieść o nieśmiałym Arniem, którego spokojne życie – wraz z kupnem starego plymoutha `58 – zamienia się w prawdziwe piekło.

Mroczna opowieść o nieśmiałym Arniem, którego spokojne życie – wraz z kupnem starego plymoutha `58 – zamienia się w prawdziwe piekło.

Ebook

ChristineChristine

Stephen King

Mroczna opowieść o nieśmiałym Arniem, którego spokojne życie – wraz z kupnem starego plymoutha `58 – zamienia się w prawdziwe piekło.

Mroczna opowieść o nieśmiałym Arniem, którego spokojne życie – wraz z kupnem starego plymoutha `58 – zamienia się w prawdziwe piekło.

Audiobook

CujoCujo

Stephen King

Wczesna powieść Kinga. Cujo zaraża się wścieklizną i z łagodnego bernardyna zmienia się w seryjnego mordercę. Nikt jednak nie jest świadomy śmiertelnego niebezpieczeństwa… Świetnie dawkowane napięcie.

Wczesna powieść Kinga. Cujo zaraża się wścieklizną i z łagodnego bernardyna zmienia się w seryjnego mordercę. Nikt jednak nie jest świadomy śmiertelnego niebezpieczeństwa… Świetnie dawkowane napięcie.

Ebook

CujoCujo

Stephen King

Wczesna powieść Kinga ze świetnie dawkowanym napięciem. Cujo zaraża się wścieklizną i z łagodnego bernardyna zmienia się w seryjnego mordercę. Nikt jednak nie jest świadomy śmiertelnego niebezpieczeństwa…

Cujo Stephen King Seria: „Wejdź do Castle Rock” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 416 stron)

Wczesna powieść Kinga ze świetnie dawkowanym napięciem. Cujo zaraża się wścieklizną i z łagodnego bernardyna zmienia się w seryjnego mordercę. Nikt jednak nie jest świadomy śmiertelnego niebezpieczeństwa…

Audiobook

Dallas '63Dallas '63

Stephen King

Dwudziestego drugiego listopada 1963 r. w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego. A gdyby tak można było temu zapobiec, ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Dwudziestego drugiego listopada 1963 r. w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego. A gdyby tak można było temu zapobiec, ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Ebook

Dallas ’63Dallas ’63

Stephen King

Dwudziestego drugiego listopada 1963 r. w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego. A gdyby tak można było temu zapobiec, ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Dwudziestego drugiego listopada 1963 r. w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego. A gdyby tak można było temu zapobiec, ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Ebook

Dolores ClaiborneDolores Claiborne

Stephen King

Nienagannie skomponowana fabuła. Mroczne historie z przeszłości. Ciemna strona kobiecej psychiki. Oto literacki triumf Stephena Kinga: „Dolores Caliborne”.

Dolores Claiborne Stephen King Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Nienagannie skomponowana fabuła. Mroczne historie z przeszłości. Ciemna strona kobiecej psychiki. Oto literacki triumf Stephena Kinga: „Dolores Caliborne”.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.