Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

Tomek Michniewicz - liczba pozycji (1)

ur. 31 maja 1982

Dziennikarz, fotograf, radiowiec, a przede wszystkim backpacker. Współpracował z Radiem BIS, w którym prowadził m.in. programy kulturalne „Dobry Wieczór” i „Klaps”, audycję muzyczną „Scena” oraz podróżniczą „Dziko i Tanio”. Można go było usłyszeć także w cyklu reportaży „Trójka Przekracza Granice” w Programie III Polskiego Radia. Jest redaktorem naczelnym portalu KoniecSwiata.net. Jego felietony ukazywały się w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Podróżach” i „Playboyu”.
W 2003 r. stworzył bezpłatny miesięcznik kulturalny „Vaganzza”. Po sprzedaży projektu został dyrektorem wydawniczym i redaktorem naczelnym pisma.
Podróżować zaczął jako nastolatek. Mimo młodego wieku odwiedził już kilkadziesiąt krajów. W 2008 r. jako jedyny zachodni dziennikarz relacjonował demonstracje w Nepalu, które doprowadziły do obalenia króla Gyanendry. W tym samym roku był korespondentem podczas wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jego reportaż z amerykańskiego więzienia o zaostrzonym rygorze „San Quentin, Kalifornia” zdobył nagrodę główną Mediatravel Award w kategorii „Radio” w 2011 r. W tym samym konkursie uhonorowano go główną Nagrodą im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w kategorii „Wyprawa Roku”. Uznanie jury zapewnił mu prowadzony przez trzy lata projekt dziennikarsko-fotograficzny „Magia w Azji”. Zawarte w nim materiały dokumentują pobyt podróżnika m.in. w Nepalu, Indiach, Tajlandii, Hongkongu i Wietnamie. Publiczność przyznała mu zaś nagrodę za książkę podróżniczą roku za reportaże zebrane w tomie „Samsara. Na drogach, których nie ma”.
Tomek Michniewicz to także fan różnego rodzaju sportów: nurkuje, uprawia narciarstwo freeride’owe, rafting, chodzi po górach, gra również w paintball i pokera.

Widok:
Na stronie:
Audiobook

Świat równoległyŚwiat równoległy

Tomek Michniewicz

Osiem reportaży z podróży po zakątkach dalekich i bliskich. Osiem opowieści o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Ale to tylko nasze mniemanie...

Osiem reportaży z podróży po zakątkach dalekich i bliskich. Osiem opowieści o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Ale to tylko nasze mniemanie...