Ebook

Twoja kolej na śmierć

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 464 strony)
32,00 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Twoja kolej na śmierć - Opis

Czy w spokojnym nadmorskim kurorcie, który zapomniał o traumie sprzed 80 lat, znowu pojawił się seryjny morderca? Kolejny mroczny kryminał Petera Jamesa, autora hitów wydawniczych sprzedających się w kilkumilionowych nakładach.

Ostatnie słowa, które wypowiedziała narzeczona do Jamiego Balla, padły w trakcie przerażającej rozmowy telefonicznej. Chwilę wcześniej Logan Somerville wjechała na znienawidzony przez siebie parking podziemny pod budynkiem, w którym mieszkali. Bała się tego miejsca. Kilka sekund po tym, jak Jamie usłyszał w słuchawce krzyk ukochanej, połączenie zostało przerwane. Policja błyskawicznie przyjechała na miejsce, ale Logan już tam nie było. Samochód stał jak gdyby nigdy nic, zaparkowany na swoim miejscu. W środku leżał telefon.
Tego samego popołudnia robotnik pracujący w parku w innej części miasta wykopał zwłoki dwudziestokilkuletniej kobiety. Jak się okazało, nie żyła od 30 lat. Komisarz Roy Grace nie pomyślał nawet, że te dwa zdarzenia mogło coś łączyć. Jednak niedługo później kolejna kobieta mieszkająca w Brighton zaginęła, a w innej części miasta ponownie znaleziono ciało.
W tym samym czasie do drzwi znanego londyńskiego psychiatry zapukał człowiek, który twierdził, że ma informacje o Logan. Od tego wydarzenia Roy Grace nie mógł spać spokojnie. Coś podpowiadało mu, że w słowach nieznajomego tkwi klucz do rozwiązania zagadki przestępstw z Brighton – teraźniejszych i przeszłych…

Twoja kolej na śmierć - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Paweł Lipszyc (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2019
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
YOU ARE DEAD
Język oryginalny publikacji:
angielski
ISBN:
978-83-812-5697-1
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,65 MB / mobi 2,16 MB

Twoja kolej na śmierć - Opinie i Komentarze

"Twoja kolej na śmierć" to kolejne spotkanie z nadinspektorem Royem Gracem i kolejna dawka zmartwień, niebezpieczeństw, morderstw... po prostu - dawka ciekawego kryminału. Gdyby Logan Somerville wiedziała, co stanie się przyczyną jej uprowadzenia, pewnie parsknęłaby śmiechem. Tak jak te inne, uprowadzone i zamordowane wcześniej kobiety. Ofiary Wypalacza z Brighton nie są przypadkowe, wszystkie łączy jedno - mają długie, brązowe włosy. Dlaczego właśnie ten atut przesądził o ich tragicznym losie? Ile kobiet jeszcze straci życie zanim policja wpadnie na trop bezwzględnego mordercy?


Peter James wie jak zaciekawić czytelnika, bo kryminał przeczytałam z szczerą ciekawością, choć podróż przez książkę nie zawsze dostarczała mi rozrywki. Powieść liczy 463 strony i raczej nie powiedziałabym, że każda z nich trzyma w napięciu. Lektura upływa raczej spokojnie, a jednak w zaciekawieniu, choć zdarzały się rozdziały, które pobieżnie ogarniałam wzrokiem po to, by przejść w końcu do kwestii, które naprawdę mnie interesowały. Zarówno tych, dotyczących głównego wątku kryminalnego, czyli uprowadzeń i morderstw, jak i tych z prywatnego życia sprytnego nadinspektora. Stali czytelnicy cyklu z Royem Gracem będą mogli przypomnieć sobie nie tylko wątek i bohaterów z poprzedniego tomu, ale przede wszystkim uzyskać nowe informacje na temat Sandy - zaginionej ponad 10 lat temu żony nadinspektora. Wątek ten, choć nie najważniejszy, niezwykle mnie intryguje, więc nawet gdyby całość wypadła fatalnie, to i tak sięgnęłabym po kolejną część, by śledzić w jakim kierunku autor pokieruje prywatne problemy Roya Grace'a.

Napisany przystępnym stylem kryminał czyta się dość sprawnie, choć nie wszystko wymaga przeczytania i zapamiętania. Książka na niczym by nie straciła, gdyby autor uszczuplił ją o niektóre rozdziały - to te, które tak pobieżnie ogarniałam wzrokiem.. Na pewno czytałoby się ją jeszcze szybciej i z jeszcze większym zainteresowaniem, bo czytelnik nie irytowałby się przewracaniem niepotrzebnych stron i szukaniem nurtującego wątku. Poza tym nie ma tutaj zachowanej ciągłości - kiedy kończy się rozdział, nie ma co liczyć na to, że zaraz będzie ciąg dalszy zakończonego wątku, bo w kolejnym autor wraca już do innego bohatera i innej sceny.

Owe mankamenty nie wpływają jakoś znacząco na finalny odbiór powieści, a w ostatecznym rozrachunku wypada ona naprawdę nieźle. Jest ciekawie, bo sprawa z jaką zmaga się Roy Grace jest poprowadzona tak, że choć czytelnik domyśla się kto stoi za uprowadzeniami i morderstwami niewinnych kobiet, to jednak nie zna okoliczności sprawy oraz nie zdaje sobie sprawy z jej zasięgu. A to okazuje się zaskoczeniem. Największą niespodziankę autor przyszykował czytelnikowi w finale, który wywołuje niedowierzanie, przerażenie ale przede wszystkim zaintrygowanie tym, co będzie dalej...
więcej...
Twoja kolej na śmierć to zdecydowanie bardzo dobrze napisany kryminał, w pełni przemyślany i dopracowany pod każdym względem. Oto kolejna powieść Petera Jamesa, która pochłonęła mnie bez reszty. Świetne tempo akcji, stale rosnące napięcie, mocne i konkretne opisy zbrodni oraz prowadzonego śledztwa, interesujący bohaterowie i podłoże psychologiczne… A do tego wszystkiego spora dawka nieoczywistych i nieprzewidywalnych rozwiązań, które chwilami wbijają w fotel i wzbudzają w czytelniku uczucie niedowierzania. To było znakomite.
Cała recenzja: bookeaterreality.pl
więcej...
Z parkingu zostaje uprowadzona młoda dziewczyna, Logan. Przy remoncie drogi ekipa odkrywa zwłoki kobiety sprzed trzydziestu lat. Sprawę prowadzi nadinspektor Roy Grace. Z własnego bolesnego doświadczenia wie, jak trudno jest, gdy znika bliska osoba, więc rzuca się z zaangażowaniem w wir śledztwa. Wkrótce odkrywa, że obie sprawy, mogą być ze sobą powiązane.

W tym samym czasie morderca krąży po mieście wypatrując kolejnej ofiary, kolejnego "projektu". Będzie polował, a gdy już ją zdobędzie, będzie żywił się jej strachem. Tylko dlatego, że wygląda jak "ona" i zasłużyła na śmierć.

Roy, prowokując psychopatę, daje się wciągnąć w śmiertelnie niebezpieczną rozgrywkę, w której ważyć się będzie życie więcej niż jednej osoby.
Kto będzie górą w tym starciu? Czy pycha mordercy osłabi jego czujność i popchnie do popełnienia błędu?

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, a intrygujący bohaterowie zarówno po stronie dobra, jak i zła sprawili, że emocje buzowały i trudno było się od niej oderwać. Równie ciekawe wątki poboczne dodały historii drugiego wymiaru.

Tylko czasami miałam ochotę wołać do autora "do brzegu, do brzegu" gdy zapędzał się w niewiele wnoszące szczegóły, a ja chciałam jak najszybciej poznać rozwiązanie.

A było na co czekać. Zakończenie naprawdę dobre i na takie właśnie liczyłam.
więcej...
Jedenasta odsłona przygód inspektora policji Roya Grace’a przed nami. Zagadka kryminalna czeka na niego tym razem do rozwiązania w nadmorskim kurorcie w Brighton, gdzie według pewnego schematu zaczynają znikać kobiety. Wszystko nosi znamiona działań psychopaty lub seryjnego mordercy, w sprawie pojawia się jednak pewien mrożący krew w żyłach szczegół: niedługo po każdym zniknięciu na terenie miasteczka odnajdywane są zwłoki osób zamordowanych przed 30 laty…

Początek książki nadaje ton całej reszcie. Ukochana dzwoni do lubego z podziemnego parkingu, w słuchawce słychać po chwili krzyk przerażenia, po czym połączenie się urywa. Policja odnajduje na miejscu nietknięty samochód i komórkę, dziewczyny jednak nie. Kilka dni po tym zdarzeniu pewien robotnik odkopuje zwłoki leżące w ziemi od z grubsza trzydziestu lat. Sprawa staje się coraz bardziej intrygująca, dochodzenie przejmuje zatem doświadczony inspektor policji Roy Grace. Znika kolejna kobieta, niedługo później odnalezione zostają kolejne zwłoki sprzed 30 lat… Psychopata? Potwór w mrożący krew w żyłach sposób chcący powiązać swoje stare zbrodnie z nowymi? Mroczna zagadka wydaje się być nie do rozwiązania. Jednak do pewnego gabinetu psychiatrycznego w Londynie puka ktoś, kto twierdzi, że wie coś o zniknięciu pierwszej z najnowszych ofiar na podziemnym parkingu. Co okaże się kluczem do rozwiązania mrocznej zagadki? I czy w ogóle można będzie ją rozwiązać i ująć sprawcę (lub sprawców)?

Peter James stworzył historię być może nie odkrywczą, ale na pewno bardzo dobrą. Książka jest w pewnych momentach przewidywalna i czytelna, jest to jednak nadrabiane bardzo mocnym przekazem i panującą na kolejnych stronach atmosferą tajemnicy przeplatającej się z grozą. To Panu Jamesowi wyszło bardzo dobrze: mix kryminału, powieści detektywistycznej i sensacji z domieszką udzielającego się czytelnikowi strachu.

Lektura wydaje się być w sam raz na kilka letnich wieczorów. Pomimo braku jakiejś odkrywczości w temacie i przedmiocie fabuły mogę zapewnić, że serce przynajmniej kilka razy zabije Wam mocniej. A w tego rodzaju książkach właśnie o to chodzi, czyż nie? :)

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

https://cosnapolce.blogspot.com/2019/07/twoja-kolej-na-smierc-peter-james.html
więcej...
"Chować do kogoś urazę to jak pić truciznę z nadzieją, że ta druga osoba umrze." Nelson Mandela Czwarte spotkanie z twórczością Petera Jamesa ("Ludzie doskonali", "W godzinie śmierci", "Poprosisz mnie o śmierć") i znów pozostaję z mocnymi wrażeniami czytelniczymi. Autor prezentuje wyjątkowo równy wysoki poziom kreatywności w kształtowaniu fabuły i atrakcyjnego jej podania. Sięgamy po jego książki i zagłębiamy się w nie z poczuciem fascynującej rozrywki, zatracenia w czasie i emocjach.

"Twoja kolej na śmierć" zawiera wszystko to, czego spodziewamy się po powieściach z dreszczykiem i detektywistyczną zagadką, wzbogaconych lekkim wątkiem obyczajowym. Znajomość wcześniejszych tomów serii o nadinspektorze Royu Grace nie jest konieczna do zaangażowania się w daną przygodę, szybko odnajdujemy się w scenariuszu zdarzeń, gdyż otrzymujemy zwięzłe sugestie, jakie incydenty miały wcześniej miejsce. Grace to wyrazista i poukładana postać, oddana rodzinie, pracy i służbie miastu Brighton. Kieruje się stałymi życiowymi wartościami, etycznymi normami, poczuciem konieczności doprowadzenia do sprawiedliwości, skłonny jest do sporych poświęceń i wyrzeczeń. Czasami odwołuje się do niekonwencjonalnych metod, aby odpowiednio pokierować śledztwem.

Intryga zapleciona we frapujący sposób, wkradło się trochę przewidywalności, jednak nie ma to większego znaczenia dla pozytywnego generalnego odbioru powieści. Wartki nurt narracji, choć potrafi zwolnić, aby dać czas odbiorcy na przeżywanie sceny, snucie domysłów i przypuszczeń. Mocne uderzenie na początku, a później już zgrabne podsycanie zainteresowania i regulowania napięcia. Gdzieniegdzie do głosu dochodzą sensacyjne motywy wplątujące kluczową postać w niebezpieczne sytuacje. Cieszą nagłe zwroty akcji, lecz w tym tomie za dużo ich nie ma.

Podążamy tropem zaginięć kobiet, które wpadają w określony wzorzec, zaś morderstwa nabierają znamion seryjności. Tożsamość przebiegłego psychopaty, działającego od co najmniej trzydziestu lat, wymyka się organom ścigania, ale w końcu każdy człowiek, wcześniej czy później, zaczyna popełniać błędy. Tylko czy zostaną one na czas dostrzeżone przez wydział kryminalny policji hrabstwa Surrey i Sussex? Zakończenie mogłoby być ciut intensywniejsze w przeżyciach, lecz zostało ciekawie przemyślane i logicznie przedstawione. Ostatnie rozdziały sugerują, że w kolejnych odsłonach serii wiele zmieni się w życiu prywatnym Roya, będę ich wyczekiwać.

bookendorfina.pl
więcej...
Czy między zaginionymi młodymi kobietami, a odnajdywanymi w różnych częściach miasta zwłokami istnieje związek? Czy to możliwe, że po Brighton krąży seryjny morderca? Detektyw Roy Grace znowu rusza w pościg za niebezpiecznym przestępcą. Akcja rozpoczynająca się mocnym akcentem i niezwalniająca tempa. Policyjne śledztwo, które z czasem nabiera rozmachu. Inteligentny sprawca i doświadczony stróż prawa. Motyw, który można zrozumieć dopiero po zagłębieniu się w fabułę. Angażująca i przyciągająca uwagę akcja. Tak pokrótce scharakteryzowałabym dobry kryminał. Obecność tych elementów jest dla mnie w przypadku tego typu lektury obowiązkowa. Szczerze i z wielką przyjemnością oznajmiam, że każdy z nich znalazł się w tej powieści.

Peterowi Jamesowi postawiłam poprzeczkę bardzo wysoko. Spotkaliśmy się już kilkakrotnie, a książki jego autorstwa zawsze robiły na mnie dobre wrażenie (jeden z poprzednich tytułów znalazł się nawet na liście moich ulubionych). Dlatego też nawet nie brałam pod uwagę faktu, że tym razem mogłoby być inaczej. Już pierwsze strony książki okazały się na tyle interesujące, że na akcji skupiłam całą swą uwagę, a rozwój fabuły utwierdził mnie w przekonaniu, że James należy do grupy najlepszych znanych mi autorów kryminałów.

„Twoja kolej na śmierć” została zbudowana wokół dopracowanej, przekonującej i angażującej zagadki kryminalnej. Autor prowadzi nas ścieżką zbrodni, stopniowo i niespiesznie wprowadzając do świata mordercy. Z jednej strony podążamy za śledczymi, którzy próbują odnaleźć winnego, poświęcając temu zadaniu maksimum czasu, środków i energii. Z drugiej zaś strony, James rzuca nieco światła na zwyrodnialca, który porywa młode kobiety, pokazując w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zdobyczami i sugerując motywy. Taki sposób realizowania tematu bardzo mnie ujął i sprawił, że chętnie uczestniczyłam w książkowych wydarzeniach, próbując na własną rękę rozwikłać zagadkę.

Sekretów i tajemnic pojawia się w powieści natomiast satysfakcjonująco wiele. Wydaje się, że każdy z bohaterów chowa się za jakąś maską. I nie tylko sprawca ma coś do ukrycia. Zagadkowa i tajemnicza jest także postać głównego bohatera, Roya Grace’a. Detektyw zdobywał moje uznanie raz za razem. Uwielbiam takich doświadczonych, zaangażowanych i inteligentnych funkcjonariuszy. A jego dodatkowo otacza mgiełka tajemnicy, dotycząca niewyjaśnionych okoliczności z przeszłości mężczyzny. A te odległe wydarzenia powracają do niego w tym tomie, wzbogacając akcję i rzucając nieco światła dla czytelników, którzy po książki autora sięgają w dużej mierze dla tej postaci.

Najnowsza powieść Jamesa utrzymana została na wysokim poziomie. Kolejny raz otrzymujemy niebanalną, dość zawiłą, a jednak nieprzekombinowaną zagadkę, której rozwiązanie sprawia wiele czytelniczej frajdy. Autor zdecydował się wykorzystać motyw seryjnego mordercy, jaki w kryminałach świetnie się sprawdza, wzmacnia zainteresowanie i zatrzymuje czytelnika. Drobiazgowe, dobrze poprowadzone i satysfakcjonujące dla czytelnika policyjne dochodzenie pozwala nam poczuć się częścią książkowych wydarzeń oraz spokojnie układać kolejne fragmenty układanki na własną rękę.

„Twoja kolej na śmierć” to przemyślany i znakomicie napisany kryminał. Łatwo się w nim odnaleźć, przyjemnie go czytać i przykro go żegnać. Nie mam do tej powieści żadnych zastrzeżeń i mogę Wam ją polecić z czystym sercem. Myślę, że spodoba się zarówno fanom powieści Jamesa, jak i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z twórczością tego autora.
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Ofiara bez twarzyOfiara bez twarzy

Stefan Ahnhem

Seryjny zabójca wyrównuje rachunki krzywd sprzed lat. Pierwsza jego ofiara to uczeń ze znienawidzonej klasy. Kto będzie następny? Czy Fabian Risk w porę rozwiąże tę kryminalna zagadkę?

Seryjny zabójca wyrównuje rachunki krzywd sprzed lat. Pierwsza jego ofiara to uczeń ze znienawidzonej klasy. Kto będzie następny? Czy Fabian Risk w porę rozwiąże tę kryminalna zagadkę?

Ebook

Grzech zaniechaniaGrzech zaniechania

Małgorzata Rogala

Mistrzyni kryminału psychologicznego powraca! Starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk zostają uwikłani w sprawę, która wydaje się mieć drugie dno. Czy parze śledczych uda się wyjść z kryminalnych porachunków bez szwanku? Czy zdołają złapać mordercę, nim dla wszystkich będzie za późno?

Mistrzyni kryminału psychologicznego powraca! Starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk zostają uwikłani w sprawę, która wydaje się mieć drugie dno. Czy parze śledczych uda się wyjść z kryminalnych porachunków bez szwanku? Czy zdołają złapać mordercę, nim dla wszystkich będzie za późno?

Hipnoza Bartłomiej Basiura Wydawca: e-bookowo MOBI + EPUB + PDF
Ebook

LudojadLudojad

Łukasz Jarosz

Seryjny morderca, który zjada swoje ofiary, egzekucja gangsterska w luksusowym hotelu, „chłopcy-maczetowcy” terroryzujący ulice Krakowa i inne sprawy jakby żywcem wyciągnięte z kronik kryminalnych...

Ludojad Łukasz Jarosz Wydawca: e-bookowo MOBI + EPUB + PDF

Seryjny morderca, który zjada swoje ofiary, egzekucja gangsterska w luksusowym hotelu, „chłopcy-maczetowcy” terroryzujący ulice Krakowa i inne sprawy jakby żywcem wyciągnięte z kronik kryminalnych...

Ebook

Morderstwo w pensjonacieMorderstwo w pensjonacie

Pola Andrus

Zaginione miliony, niespodziewane zbiegi okoliczności, tajemnice przeszłości i jak to w tych gatunkach literackich bywa – zwłok... Doskonały kryminał na poprawę humoru.

Morderstwo w pensjonacie Pola Andrus Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok MOBI + EPUB + PDF (w wersji papierowej 542 strony)

Zaginione miliony, niespodziewane zbiegi okoliczności, tajemnice przeszłości i jak to w tych gatunkach literackich bywa – zwłok... Doskonały kryminał na poprawę humoru.

Ebook

W pułapce pamięciW pułapce pamięci

David Baldacci

Doskonała pamięć bywa przekleństwem. Przekonuje się o tym detektyw Amos Decker, który nie może pozbyć się żadnych wspomnień. Dla policji staje się bezcenny, dla przestępczego świata wrogiem numer jeden...

Doskonała pamięć bywa przekleństwem. Przekonuje się o tym detektyw Amos Decker, który nie może pozbyć się żadnych wspomnień. Dla policji staje się bezcenny, dla przestępczego świata wrogiem numer jeden...

Ebook

Trzeci stopieńTrzeci stopień

Liselotte Roll

Psychologiczna powieść kryminalna o zemście w imię miłości. Gdy w domku na działce w śródmieściu Sztokholmu znalezione zostają zwłoki okaleczonego mężczyzny, sprawa trafia na biurko inspektora policji kryminalnej Magnusa Kalo. Trop prowadzi daleko w przeszłość, do ESMA – ośrodka tortur junty wojskowej w Argentynie – ale również na północne, willowe przedmieścia Sztokholmu…

Psychologiczna powieść kryminalna o zemście w imię miłości. Gdy w domku na działce w śródmieściu Sztokholmu znalezione zostają zwłoki okaleczonego mężczyzny, sprawa trafia na biurko inspektora policji kryminalnej Magnusa Kalo. Trop prowadzi daleko w przeszłość, do ESMA – ośrodka tortur junty wojskowej w Argentynie – ale również na północne, willowe przedmieścia Sztokholmu…

Ebook

SkruchaSkrucha

Frode Granhus

Porwanie 6-letniej dziewczynki to kolejne wyzwanie dla detektywa policyjnego Rina Carlsena. Tym razem w rozwiązaniu kryminalnej zagadki pomaga mu Guro Hammer. Oboje zmierzą się ze sprawą, która sięga głęboko w przeszłość, a sama Guro przejdzie przez piekło traumatycznych wspomnień...

Skrucha Frode Granhus Wydawca: Świat Książki MOBI + EPUB (w wersji papierowej 320 stron)

Porwanie 6-letniej dziewczynki to kolejne wyzwanie dla detektywa policyjnego Rina Carlsena. Tym razem w rozwiązaniu kryminalnej zagadki pomaga mu Guro Hammer. Oboje zmierzą się ze sprawą, która sięga głęboko w przeszłość, a sama Guro przejdzie przez piekło traumatycznych wspomnień...

Ebook

KapuśKapuś

Jan-Erik Fjell

Nowy Jork, 1960 rok. Vincent Giordano zostaje przyjęty do znanej rodziny mafijnej Locatelli i przeżywa swój chrzest bojowy: ma zlikwidować kapusia. Tymczasem współcześnie w norweskim Fredrikstad ginie jeden z najbogatszych mieszkańców miasta. Policja podejrzewa, że motywem mogą być finanse. „Kryminał z najwyższej półki, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony” – Kurt Hanssen, „Dagbladet”

Kapuś Jan-Erik Fjell Seria: „Czarna Seria” Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 344 strony)

Nowy Jork, 1960 rok. Vincent Giordano zostaje przyjęty do znanej rodziny mafijnej Locatelli i przeżywa swój chrzest bojowy: ma zlikwidować kapusia. Tymczasem współcześnie w norweskim Fredrikstad ginie jeden z najbogatszych mieszkańców miasta. Policja podejrzewa, że motywem mogą być finanse. „Kryminał z najwyższej półki, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony” – Kurt Hanssen, „Dagbladet”

Ebook

Wymiary mrokuWymiary mroku

Tomasz Hildebrandt

Na kilka dni przed kupałą w Borach Tucholskich dochodzi do tajemniczych wydarzeń. Porwana zostaje dziewczyna wracająca z pracy, znika niebezpieczny pacjent szpitala psychiatrycznego, członkowie starosłowiańskiej sekty uczestniczą w krwawym obrzędzie, w głębi lasu znalezione zostają zwłoki kobiety. Czy coś łączy te zdarzenia? Do Starogardu Gdańskiego przyjeżdża nadkomisarz Bondar, by rozwiązać tę makabryczną zagadkę…

Wymiary mroku Tomasz Hildebrandt Seria: „Andrzej Bondar” Wydawca: Wydawnictwo Akurat MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Na kilka dni przed kupałą w Borach Tucholskich dochodzi do tajemniczych wydarzeń. Porwana zostaje dziewczyna wracająca z pracy, znika niebezpieczny pacjent szpitala psychiatrycznego, członkowie starosłowiańskiej sekty uczestniczą w krwawym obrzędzie, w głębi lasu znalezione zostają zwłoki kobiety. Czy coś łączy te zdarzenia? Do Starogardu Gdańskiego przyjeżdża nadkomisarz Bondar, by rozwiązać tę makabryczną zagadkę…

Ebook

Ludzie doskonaliLudzie doskonali

Peter James

John i Naomi bardzo pragnęli mieć dziecko. Nie chcieli jednak dopuścić do tego, by było ono dotknięte rzadką genetyczną chorobą. Jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swe marzenie? Czy znajdą w sobie dość siły, by zmierzyć się z konsekwencjami własnej decyzji?

Ludzie doskonali Peter James Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 512 stron)

John i Naomi bardzo pragnęli mieć dziecko. Nie chcieli jednak dopuścić do tego, by było ono dotknięte rzadką genetyczną chorobą. Jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swe marzenie? Czy znajdą w sobie dość siły, by zmierzyć się z konsekwencjami własnej decyzji?

Ebook

Uścisk nieboszczykaUścisk nieboszczyka

Peter James

Dla niektórych los bywa łaskawy – z nimi obszedł się jednak okrutnie. Bohaterowie tej historii zamierzali przeżyć kolejny zwykły dzień, a zostali wplątani w mrożącą krew żyłach aferę...

Dla niektórych los bywa łaskawy – z nimi obszedł się jednak okrutnie. Bohaterowie tej historii zamierzali przeżyć kolejny zwykły dzień, a zostali wplątani w mrożącą krew żyłach aferę...

Ebook

Dom na wzgórzuDom na wzgórzu

Peter James

Wyśmienite połączenie kryminału z ghost story. Ollie wraz z rodziną przeprowadza się do Cold Hill House – ogromnej, zrujnowanej posiadłości na prowincji. Ich wymarzony dom staje się jednak źródłem ich koszmaru...

Dom na wzgórzu Peter James Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Wyśmienite połączenie kryminału z ghost story. Ollie wraz z rodziną przeprowadza się do Cold Hill House – ogromnej, zrujnowanej posiadłości na prowincji. Ich wymarzony dom staje się jednak źródłem ich koszmaru...

Ebook

Niezbity dowódNiezbity dowód

Peter James

Zwykły człowiek. Nadzwyczajne zadanie. Oni są gotowi zabić, by to dostać. On jest gotowy zginąć, by to zatrzymać. Mrożący krew w żyłach thriller, którego główny bohater podejmuje poszukiwania odpowiedzi na pytania ostateczne.

Niezbity dowód Peter James Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 608 stron)

Zwykły człowiek. Nadzwyczajne zadanie. Oni są gotowi zabić, by to dostać. On jest gotowy zginąć, by to zatrzymać. Mrożący krew w żyłach thriller, którego główny bohater podejmuje poszukiwania odpowiedzi na pytania ostateczne.

Ebook

Czekając na śmierćCzekając na śmierć

Peter James

Naturalny rytm życia nadmorskiego Brighton przerywa nagła tragedia. Z morza zostają wyłowione ludzkie zwłoki. Do kogo należą i czy wiążą się z aferą finansową o zasięgu szerszym niż lokalny?

Naturalny rytm życia nadmorskiego Brighton przerywa nagła tragedia. Z morza zostają wyłowione ludzkie zwłoki. Do kogo należą i czy wiążą się z aferą finansową o zasięgu szerszym niż lokalny?

Ebook

W godzinie śmierciW godzinie śmierci

Peter James

Kradzież rodzinnej pamiątki, mroczny świat handlarzy dziełami sztuki i zbrodnia sprzed stu lat... Przed detektywem Royem Grace’em śledztwo, które zaprowadzi go aż do Nowego Jorku.

W godzinie śmierci Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Kradzież rodzinnej pamiątki, mroczny świat handlarzy dziełami sztuki i zbrodnia sprzed stu lat... Przed detektywem Royem Grace’em śledztwo, które zaprowadzi go aż do Nowego Jorku.

Ebook

Poprosisz mnie o śmierćPoprosisz mnie o śmierć

Peter James

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Poprosisz mnie o śmierć Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Ebook

Wciąż żywaWciąż żywa

Peter James

Gaja marzy o karierze aktorskiej. Jest tak zdeterminowana, że mimo ostrzeżeń detektywa Roya oraz mordercy, za nic w świecie nie chce zrezygnować z nowego filmu. Cena marzeń może okazać się ogromna...

Gaja marzy o karierze aktorskiej. Jest tak zdeterminowana, że mimo ostrzeżeń detektywa Roya oraz mordercy, za nic w świecie nie chce zrezygnować z nowego filmu. Cena marzeń może okazać się ogromna...

Ebook

W godzinie śmierciW godzinie śmierci

Peter James

Kradzież rodzinnej pamiątki, mroczny świat handlarzy dziełami sztuki i zbrodnia sprzed stu lat... Przed detektywem Royem Grace’em śledztwo, które zaprowadzi go aż do Nowego Jorku.

W godzinie śmierci Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Kradzież rodzinnej pamiątki, mroczny świat handlarzy dziełami sztuki i zbrodnia sprzed stu lat... Przed detektywem Royem Grace’em śledztwo, które zaprowadzi go aż do Nowego Jorku.

Ebook

Poprosisz mnie o śmierćPoprosisz mnie o śmierć

Peter James

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Poprosisz mnie o śmierć Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.