Ebook

Umarli tańczą

Wydawca:
Nagroda:
Nagroda Wielkiego Kalibru (2013; nominacja)
Format:
Przejrzyj publikację

Umarli tańczą - Opis

Dla wszystkich, którzy cenią ciekawą, dynamiczną prozę pełną niespodzianek. Piotr Głuchowski, dziennikarz i redaktor GW, stworzył intrygującą powieść kryminalną, od której nie można się oderwać!

12 listopada 1984 r. w Stanach Zjednoczonych ukazuje się pierwszy wielki krążek Madonny „Like a Virgin”. 3 grudnia 1984 r. w Indiach z fabryki pestycydów w Bhopalu uwalnia się trujący gaz, giną trzy tysiące osób. 27 grudnia 1984 r. w Polsce w Toruniu zaczyna się proces morderców ks. Jerzego Popiełuszki. W lasach wokół miasta zabijane są kolejne ofiary. Nieuchwytny sprawca odprawia makabryczny rytuał – kastruje mężczyzn i odcina piersi kobietom.
Prawie trzydzieści lat później dziennikarz tygodnika „Głos Torunia” Robert Pruski odbiera list od córki dwojga zamordowanych, która szuka grobu rodziców. Wszystkie dokumenty dotyczące ich życia i śmierci zostały zniszczone, skradzione lub spłonęły – rzekomo przypadkiem. Żadna gazeta ani telewizja nie chce zająć się tym tematem. Czy Pruski podejmie się tego wyzwania?

„Po kilku stronach książki Głuchowskiego zapominamy, że to fikcja, a nie łapiący za gardło reportaż. Ta sensacyjna historia rozpięta między Afganistanem i Toruniem rozpędza się jak samochód na autostradzie. Dogonić ją może tylko kula z kałacha”.

Paweł Goźliński, szef działu reportażu „Gazety Wyborczej”

Umarli tańczą - Informacje szczegółowe

Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2012
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2012
ISBN:
978-83-268-0853-1,978-83-268-1028-2
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
4 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 2,07 MB / mobi 4,04 MB

Umarli tańczą - Opinie i Komentarze

Wszystkie ksiazki Piotra Gluchowskiego sa doskonale. Czekam na nastepne. Polecam.
Krotko i zwiezle: DOSKONALA!!!!
Pogoń za zbrodniarzem, pogoń za sprzedażą W zalewie książek kryminalnych i sensacyjnych, promocji różnych „bestselerów” zza Oceanu, ze Skandynawii, czy z Wysp Brytyjskich, pewnie czasem przychodzi Wam do głowy, czemu tak mało jest dobrych książek pisanych przez naszych rodzimych autorów. Wydany przez Agorę debiut Piotra Głuchowskiego to dowód na to, że nie tylko w Polsce się pisze, ale i robi to na świetnym poziomie. Autor wykorzystując swoje dziennikarskie doświadczenie, łącząc wątki kryminalne, klimat sensacyjnego thrillera z naszymi rodzimymi realiami stworzył powieść, która trzyma w napięciu i daję frajdę na przynajmniej kilka dni (ze względu na objętość doba wydaje się za krótka).

Głównym wątkiem książki jest śledztwo prowadzone przez toruńskiego redaktora Roberta Pruskiego dotyczące niewyjaśnionych zaginięć z czasów PRL. Z bohaterem nawiązuje kontakt osoba, która poszukuje grobu swoich zmarłych tragicznie rodziców. Próba rozwikłania sprawy prowadzi do odkrycia, że przypadków tajemniczych zaginięć było więcej. Potem tempo tylko przyspiesza. Kiedy wydaje się, że już wszystkie zagadki zostały już rozwiązane i książka zmierza do szczęśliwego finału rozpoczyna się jakby druga część akcji.

Odniosłem wrażenie, że pierwsza część pokazuje przede wszystkim warsztat dziennikarza śledczego – mozolną pracę szukania dowodów, czasem zdobywanych dzięki odrobinie szczęścia, najczęściej dzięki inteligentnemu łączeniu faktów. Druga część jest zupełnie inna – to przede wszystkim szybka, niezwykle wciągająca akcja poszukiwania sprawcy dawnych zaginięć. Ta pierwsza część podobała mi się dużo bardziej, miała fajny klimat, końcówka troszkę rozczarowuje, bo zbytnio przypomina amerykańskie filmy sensacyjne.
Sama sprawa sięga głęboko wstecz, ale to tylko nadaje jej głębi. Próby znalezienia jakichś śladów zaginionych ludzi prowadzą do seryjnego mordercy, a gdy już prawie wszystko wiemy, dochodzi dodatkowy smaczek, czyli cała historia tuszowania sprawy w przeszłości przez służby specjalne. W którymś momencie miałem nawet takie podejrzenie, że akcja pójdzie w stronę podobną jak w Uwikłaniu, czyli jeden telefon od właściciela gazety i sprawa zniknie z obszaru zainteresowania, a dziennikarz i główny bohater pójdzie w odstawkę.
Powiązanie morderstw z obrządkiem jakiejś sekty może i dziwaczne, ale opisane dość prawdopodobnie.
Świetnym pomysłem było umieszczenie akcji w środowisku jakie autor dobrze zna. Pokazuje nam nie tylko realia funkcjonowania mediów i gonitwę za tematem, walkę o przetrwanie na rynku. ale i czasem bardzo żmudny sposób zbierania informacji, klecenia z tego czegoś co może skupić uwagę czytelnika. To, że jest to malutka redakcja "Głosu Torunia" tylko dodaje smaczku, bo kibicujemy by tygodnik (a z nim jego naczelny) osiągnął jakiś sukces i odbił się
od dna. Porównania do Millenium może i nie przypadkowe, uważam jednak, że udało się tu nie tylko pokazać nasze realia, ale i całe śledztwo dziennikarskie opisane jest tak żywo, że nawet na chwilę nie miałem poczucia wtórności (brawa za dobre dialogi!). Ba! Chwilami ma się wrażenie, że czytasz nie tyle kryminał, co po prostu reportaż.
No i bohater. Udało się zarysować postać bardzo realistyczną i którą mimo wad da się lubić. Mamy zniechęcenie i gorycz, obawę przed powrotem do picia, problemy rodzinne, a na drugiej szali wagi ten nos dziennikarski, nadzieję, instynkt, działanie na pograniczu ryzyka i prawa, wreszcie poświęcenie pracy wszystkiego.
A na koniec dodatkowy ode mnie plus za Toruń. No bo i dlaczego wciąż duże miasta mają być miejscem akcji, a piękny Toruń miałby być pomijany? Nie zawsze tu opisany jest kolorowo i od strony tego co widzą turyści, może odrobinę zbyt dużo tu kompleksów "prowincji", ale trudno odmówić tego iż udało się uchwycić trochę prawdziwej atmosfery miasta i ludzi jacy w nim żyją.
Świetny debiut. Świetny kryminał.
więcej...
Bardzo dobra powieść kryminalna,którą przeczytalem jednym tchem.Wciągająca fabuła i bardzo rzeczywiste postacie z sympatycznym dziennikarzem Robertem Pruskim na czele. Jako Torunianin muszę docenić bezbłednie przedstawioną przez autora topografię miasta. Nigdy nie pociągały mnie książki kryminalne napisane przez polskich pisarzy a tu zaskoczenie- książka pana Głuchowskiego niczym nie ustępuje bestselerom angielskim czy też amerykańskim. Dla mnie REWELACJA! więcej...
Nadspodziewanie dobry polski kryminał. Porównania z "Millenium" może trochę na wyrost, ale nie zmienia to faktu, że tą książkę się po prostu pochłania. Zdecydowanie warto przeczytać.
Da się przeczytać, chwilami nawet porywa wartka akcja. Podejrzewam autora o lekką inspirację Millenium, zwłaszcza przy tworzeniu głównego bohatera- odrobinę wykolejonego, popijającego redaktora naczelnego lokalnej gazety, który nie wiedzieć dlaczego przyciaga do siebie atrakcyjne kobiety. Pomysł na książkę ciekawy, ale chyba za wcześnie autor odkrywa wszystkie karty. Jeśli rodzi się jakieś pytanie, najdalej dwie strony później znajdujemy na nie odpowiedź. Brakuje mi tu głębszej zagadki, bo właśnie tajemnicy szukam w kryminale. więcej...
Bardzo dobrze napisana książka. Czyta się bardzo szybko - wciągająca fabuła. Autor nie ma się czego wstydzić w porównaniu z innymi tuzami popularnego kryminału, w tym z importu. Trochę hollywódzkie zakończenie, ale i tak jest bardzo dobrze - wyszedłby z tego niezły film ....
swietna ksiazka!
Książka (ja czytałam e-booka, ale kryminał ten, jest dostępny również w formie książki) opowiada o dziennikarskim śledztwie Roberta Pruskiego, dziennikarza naczelnego "Głosu Torunia" , w sprawie brutalnie popełnionych morderstw prawie trzydzieści lat temu w czasach PRL-owskich, w czasach milicji i esbeków, Związku Radzieckiego. Główny bohater Robert Pruski, od początku nie wzbudził mojej sympatii. Człowiek z przeszłością, aczkolwiek to nie było główną przyczyną. Nałogowy palacz, nigdy nie ma pieniędzy, ciągle pożycza od znajomych, trochę złośliwy i ponury, rozwodnik, ma dwójkę dzieci, były alkoholik, abstynent, podczas śledztwa wraca do nałogu jednak z pomocą przyjaciółki udaje mu się z tego wyjść. Niemniej jednak szybko polubiłam głównego bohatera.

Pewnego dnia do redakcji przychodzi list od pewnej kobiety, która prosi w nim Pruskiego o pomoc w odnalezieniu grobu rodziców, którzy zostali zamordowani w latach osiemdziesiątych. Początkowo Pruski przeczytawszy list odkłada na biurko i szybko o nim zapomina. Gdy dowiaduje się, że autorka listu próbowała popełnić samobójstwo, idzie do niej do szpitala i po rozmowie z nią postanawia jej pomóc. Prędko okazuje się, że to nie będzie takie łatwe, nic nie ma, żadnych akt, dowodów, w prasie sprzed lat także niewiele znajduje. Aczkolwiek to mu wystarczy, aby rozpocząć trop. Czy Robertowi udaje się rozwikłać zagadkę kryminalna? Czy podążając tropem za "Wampirem" (tak zostaje nazwany przez lud morderca) uda mu się go odnaleźć?

Czytając szybko zapomniałam, że to fikcja literacka. To niesamowite, ale wszystkie osoby i cała historia wydały mi się naprawdę realne, autentyczne, miałam wrażenie jakbym czytała literaturę faktu. W książce są dwa wątki, akcja pierwszego toczy się w Toruniu i jego okolicach, równocześnie podczas prowadzenia śledztwa przez Pruskiego wydarzenia drugiego wątku toczą się na Białorusi. Gdzie białoruska milicja i wojsko szukają zbiegłego mordercy kilku osób. Okazuje się, że jest to ta sama osoba, która popełniła trzydzieści lat temu makabryczne zbrodnie w Polsce, które odkrył redaktor Pruski.
Właściwie to nie mam do czego się przyczepić, Umarli tańczą jest dobrze przemyślanym, logicznym kryminałem, cechuje go wartka akcja, ciekawe postacie, romans, zagadka kryminalna, zbrodnie i śledztwo. Czyta się lekko, szybko, autor cały czas trzyma w napięciu. Chętnie przeczytam kolejna książkę Pana Piotra Głuchowskiego. Polecam książkę wszystkim miłośnikom kryminałów i nie tylko:-)
więcej...
Definitywnie Lepsze niż "Millenium". Może dlatego, iż dzieje się w swojskich klimatach, może dlatego iż redaktor napisał naprawdę świetną książkę. Tak czy tak - rzecz wymiata, i jedyny żal jaki mam do tej książki to to, iż bardzo szybko się kończy.
Są takie książki, które czyta się jednym tchem. Żal się po prostu oderwać. I czyta się w wannie, w autobusie (i co rusz zapomina się wysiąść na swoim przystanku), w pociągu itd. Dopóki się nie dotrze do końca. "Umarli tańczą" to właśnie taka pozycja. Polecam serdecznie. Warto
Jestem gdzieś tak w 1/3 książki. Fabuła niby chyli się ku końcowi... niby :3 to słowo uwielbiam, jak i nienawidzę. Uwielbiam za możliwości - niby wszystko sobie wyjaśniliśmy, a tutaj autor potrafi przywalić z grubszego kalibru. Nienawidzę natomiast za ową niewiadomą - czy na 100% będzie fajnie to czytać? Czy nie znudzi się za 20 stron?. Na razie książka jak dostała duży kredyt zaufania, tak jeszcze nic się nie skiepściło :) więcej...
przeczytałem dopiero parę pierwszych stron, jednak książka naprawdę wydaje się ciekawa. Tajemnicze śmierci, niby niepowiązane ze sobą wydarzenia, oraz dziennikarz małej toruńskiej gazety - miodzio :)
Bardzo dobra ksiazka, przeczytana niestety w jeden dzien. Az zal ze dobre ksiazki koncza sie tak szybko. Polecam!
Moim zdaniem najlepszy polski kryminał jaki ostatni czytałem. Porównałbym do Millenium Larssona, ze wskazaniem na Umarłych
dobra polska sensacja
Dobra literatura do czytania na wciąż w żółwim tempie pokonywanej przez TLK trasie Łódź-Warszawa.

Podobne publikacje

Ebook

Śmiertelne napięcieŚmiertelne napięcie

Alex Kava

Maggie i Benjamin w trakcie dwóch niezwiązanych ze sobą śledztw odkrywają pilnie strzeżone tajemnice. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia...

Maggie i Benjamin w trakcie dwóch niezwiązanych ze sobą śledztw odkrywają pilnie strzeżone tajemnice. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia...

Ebook

Ślepa zemstaŚlepa zemsta

Erica Spindler

Patti zawsze kierowała się swoimi zasadami. W pracy była skuteczna i rozsądna. Ale gdy zamordowano jej męża, odłożyła na bok rozsądek. Zwłaszcza że jego śmierć była połączona z innymi zabójstwami...

Patti zawsze kierowała się swoimi zasadami. W pracy była skuteczna i rozsądna. Ale gdy zamordowano jej męża, odłożyła na bok rozsądek. Zwłaszcza że jego śmierć była połączona z innymi zabójstwami...

Ebook

Powstrzymaj mniePowstrzymaj mnie

Brenda Novak

Czy warto igrać ze śmiercią? Czy w grze, której reguły ustala seryjny zabójca, można mieć choćby cień szansy na wygraną? O tym – w mrożącej krew w żyłach powieści Brendy Novak.

Czy warto igrać ze śmiercią? Czy w grze, której reguły ustala seryjny zabójca, można mieć choćby cień szansy na wygraną? O tym – w mrożącej krew w żyłach powieści Brendy Novak.

Ebook

Marzenia i koszmaryMarzenia i koszmary

Stephen King

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy, uzupełniony osobistym komentarzem autora, w którym wyjaśnia on źródła swoich twórczych inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie!

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy, uzupełniony osobistym komentarzem autora, w którym wyjaśnia on źródła swoich twórczych inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie!

Ebook

Morderstwo na mokradłachMorderstwo na mokradłach

Sasza Hady

Zostać prywatnym detektywem i łapać przestępców – o tym marzy co drugi chłopiec. Nicholas postanawia urzeczywistnić tę fantazję. W końcu czego się nie robi dla pięknych, niebieskich oczu kobiety...

Zostać prywatnym detektywem i łapać przestępców – o tym marzy co drugi chłopiec. Nicholas postanawia urzeczywistnić tę fantazję. W końcu czego się nie robi dla pięknych, niebieskich oczu kobiety...

Ebook

Szczodre GodySzczodre Gody

Volker Klüpfel

W górskim pensjonacie dochodzi do morderstwa. Śledztwo podjęte przez komisarza Kluftingera musi zakończyć się w czasie Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie.

W górskim pensjonacie dochodzi do morderstwa. Śledztwo podjęte przez komisarza Kluftingera musi zakończyć się w czasie Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie.

Ebook

Zastygłe życieZastygłe życie

Karin Wahlberg

Komisarz policji Claes Claesson już dawno nie prowadził tak trudnego śledztwa. Sprawa związana jest ze środowiskiem lekarskim, a dochodzenie może rozdrażnić kilka bardzo wpływowych osób...

Komisarz policji Claes Claesson już dawno nie prowadził tak trudnego śledztwa. Sprawa związana jest ze środowiskiem lekarskim, a dochodzenie może rozdrażnić kilka bardzo wpływowych osób...

Ebook

OsaczonaOsaczona

Tess Gerritsen

Miranda została skazana za zabójstwo, którego nie popełniła. Potem musiała nie tylko udowodnić, że jest niewinna, ale też ochronić swoje życie przed działaniami psychopatycznego przestępcy.

Miranda została skazana za zabójstwo, którego nie popełniła. Potem musiała nie tylko udowodnić, że jest niewinna, ale też ochronić swoje życie przed działaniami psychopatycznego przestępcy.

Ebook

Obraz kontrolnyObraz kontrolny

Tomasz Sekielski

Kontynuacja bestsellerowego „Sejfu” Tomasza Sekielskiego. Dowiedz się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem w rozgrywce z bezlitosnym przeciwnikiem.

Kontynuacja bestsellerowego „Sejfu” Tomasza Sekielskiego. Dowiedz się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem w rozgrywce z bezlitosnym przeciwnikiem.

Ebook

Teatr wskrzeszonychTeatr wskrzeszonych

Tatiana Jachyra

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Gorzka opowieść o ludzkiej kondycji oraz o tym, jak własne emocje mogą prowadzić do obłędu, który wielokroć okazuje się zbrodniczy.

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Gorzka opowieść o ludzkiej kondycji oraz o tym, jak własne emocje mogą prowadzić do obłędu, który wielokroć okazuje się zbrodniczy.

Ebook

KarbalaKarbala

Marcin Górka

Karbala. To zdarzyło się naprawdę. Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków. To relacja uczestników dramatycznych zdarzeń w Iraku. To także hołd oddany odwadze polskich żołnierzy.

Karbala Marcin Górka Wydawca: Agora SA MOBI + EPUB

Karbala. To zdarzyło się naprawdę. Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków. To relacja uczestników dramatycznych zdarzeń w Iraku. To także hołd oddany odwadze polskich żołnierzy.

Ebook

Lód nad głowąLód nad głową

Piotr Głuchowski

W zamachach giną wpływowi urzędnicy RP. Media ogarnia panika. Nikt nie wie, czy to dzieło przeciwników politycznych, czy przykrywka dla rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce?

W zamachach giną wpływowi urzędnicy RP. Media ogarnia panika. Nikt nie wie, czy to dzieło przeciwników politycznych, czy przykrywka dla rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce?

Ebook

ImperatorImperator

Piotr Głuchowski

Reporterska biografia słynnego redemptorysty, twórcy Radia Maryja i najbardziej szarej z szarych eminencji polskiej polityki. Pierwsze wydanie „Imperatora” z 2013 roku natychmiast stało się bestsellerem. Ale dopiero po roku 2015 ksiądz Tadeusz Rydzyk pokazał, co potrafi. I nabiera coraz większego impetu…

Imperator

Sekrety ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski Wydawca: Agora SA MOBI + EPUB (w wersji papierowej 904 strony)

Reporterska biografia słynnego redemptorysty, twórcy Radia Maryja i najbardziej szarej z szarych eminencji polskiej polityki. Pierwsze wydanie „Imperatora” z 2013 roku natychmiast stało się bestsellerem. Ale dopiero po roku 2015 ksiądz Tadeusz Rydzyk pokazał, co potrafi. I nabiera coraz większego impetu…

Ebook

Nic, co ludzkieNic, co ludzkie

Piotr Głuchowski

Powieść inspirowana scenariuszem filmu „KLER”. Piotr Głuchowski nie tylko rozwija filmowe wątki i ujawnia życiorysy bohaterów, ale czerpiąc z prawdziwych historii, tworzy nową, wstrząsającą opowieść o grzechach Kościoła. „Wydawało się chłopcu, już dużemu, już mężczyźnie, że poradził sobie z przeszłością…”.

Nic, co ludzkie

Powieść inspirowana scenariuszem filmu KLER

Piotr Głuchowski Wydawca: Agora SA MOBI + EPUB (w wersji papierowej 672 strony)

Powieść inspirowana scenariuszem filmu „KLER”. Piotr Głuchowski nie tylko rozwija filmowe wątki i ujawnia życiorysy bohaterów, ale czerpiąc z prawdziwych historii, tworzy nową, wstrząsającą opowieść o grzechach Kościoła. „Wydawało się chłopcu, już dużemu, już mężczyźnie, że poradził sobie z przeszłością…”.

Audiobook

Nic, co ludzkieNic, co ludzkie

Piotr Głuchowski

Powieść inspirowana scenariuszem filmu „KLER”. Piotr Głuchowski nie tylko rozwija filmowe wątki i ujawnia życiorysy bohaterów, ale czerpiąc z prawdziwych historii, tworzy nową, wstrząsającą opowieść o grzechach Kościoła. „Wydawało się chłopcu, już dużemu, już mężczyźnie, że poradził sobie z przeszłością…”.

Powieść inspirowana scenariuszem filmu „KLER”. Piotr Głuchowski nie tylko rozwija filmowe wątki i ujawnia życiorysy bohaterów, ale czerpiąc z prawdziwych historii, tworzy nową, wstrząsającą opowieść o grzechach Kościoła. „Wydawało się chłopcu, już dużemu, już mężczyźnie, że poradził sobie z przeszłością…”.

Ebook

TabloidTabloid

Piotr Głuchowski

Sen o bogactwie zamienił się w koszmar. On ginie, patrząc w oczy swemu zabójcy. Ją oskarżono o morderstwo męża. I to nie sąd wydal na nią wyrok śmierci... Ich dzieciom pozostaje tylko zemsta.

Sen o bogactwie zamienił się w koszmar. On ginie, patrząc w oczy swemu zabójcy. Ją oskarżono o morderstwo męża. I to nie sąd wydal na nią wyrok śmierci... Ich dzieciom pozostaje tylko zemsta.

Ebook

Ukryta graUkryta gra

Piotr Głuchowski

Jeden ruch może zmienić historię! Powieść szpiegowska, którą śmiało można uznać za literacki szach-mat. Dzięki pokazaniu pełnego obrazu konfliktu nuklearnego z 1962 roku stanowi doskonałe dopełnienie fabuły filmu o tym samym tytule. W „Ukrytej grze” w główną rolę wciela się Bill Pullman, a partneruje mu Robert Więckiewicz.

Ukryta gra Piotr Głuchowski Wydawca: Agora SA MOBI + EPUB (w wersji papierowej 544 strony)

Jeden ruch może zmienić historię! Powieść szpiegowska, którą śmiało można uznać za literacki szach-mat. Dzięki pokazaniu pełnego obrazu konfliktu nuklearnego z 1962 roku stanowi doskonałe dopełnienie fabuły filmu o tym samym tytule. W „Ukrytej grze” w główną rolę wciela się Bill Pullman, a partneruje mu Robert Więckiewicz.

Ebook

UzurpatorUzurpator

Bożena Aksamit

Biografia bez retuszu! „Autorzy rozprawiają się z mitem niezłomnego kapelana Solidarności i pobożnego kapłana, wzniesionym za przyzwoleniem tych, którzy znali prawdę […]. Ta książka wywoła burzę, gdyż wiele osób nie chce dopuścić do siebie faktów, woląc kultywować fałszywą legendę” – Tomasz Sekielski

Uzurpator

Podwójne życie prałata Jankowskiego

Bożena Aksamit Wydawca: Agora SA MOBI + EPUB (w wersji papierowej 712 stron)

Biografia bez retuszu! „Autorzy rozprawiają się z mitem niezłomnego kapelana Solidarności i pobożnego kapłana, wzniesionym za przyzwoleniem tych, którzy znali prawdę […]. Ta książka wywoła burzę, gdyż wiele osób nie chce dopuścić do siebie faktów, woląc kultywować fałszywą legendę” – Tomasz Sekielski

Ebook

Trzeci zamachTrzeci zamach

Piotr Głuchowski

Kolejny po „Lodzie nad głową” thriller polityczny z Robertem Pruskim i piękną hakerką Mają Szalawską w rolach głównych. Powieść współautora bestsellerowej biografii „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”.

Kolejny po „Lodzie nad głową” thriller polityczny z Robertem Pruskim i piękną hakerką Mają Szalawską w rolach głównych. Powieść współautora bestsellerowej biografii „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”.

Ebook

Pole śmierciPole śmierci

Piotr Głuchowski

Reportaż tak mroczny jak thriller i tak elektryzujący jak powieść sensacyjna. Odsłania kulisy polskiej misji wojskowej w Kambodży na początku lat 90. XX w. „W treść «Pola śmierci» trudno wam będzie uwierzyć, ale wszystko odbyło się właśnie tak. Na tę książkę warto było czekać 25 lat” – płk Wiesław Słoniewski, dowódca oddziału z Siem Reap, instruktor GROM

Reportaż tak mroczny jak thriller i tak elektryzujący jak powieść sensacyjna. Odsłania kulisy polskiej misji wojskowej w Kambodży na początku lat 90. XX w. „W treść «Pola śmierci» trudno wam będzie uwierzyć, ale wszystko odbyło się właśnie tak. Na tę książkę warto było czekać 25 lat” – płk Wiesław Słoniewski, dowódca oddziału z Siem Reap, instruktor GROM

Ebook

Lód nad głowąLód nad głową

Piotr Głuchowski

W zamachach giną wpływowi urzędnicy RP. Media ogarnia panika. Nikt nie wie, czy to dzieło przeciwników politycznych, czy przykrywka dla rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce?

W zamachach giną wpływowi urzędnicy RP. Media ogarnia panika. Nikt nie wie, czy to dzieło przeciwników politycznych, czy przykrywka dla rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce?

Ebook

Trzeci zamachTrzeci zamach

Piotr Głuchowski

Kolejny po „Lodzie nad głową” thriller polityczny z Robertem Pruskim i piękną hakerką Mają Szalawską w rolach głównych. Powieść współautora bestsellerowej biografii „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”.

Kolejny po „Lodzie nad głową” thriller polityczny z Robertem Pruskim i piękną hakerką Mają Szalawską w rolach głównych. Powieść współautora bestsellerowej biografii „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.