Ebook

W godzinie śmierci

Autor:
Wydawca:
Format:
EPUB + MOBI (w wersji papierowej 480 stron)
31,30 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

W godzinie śmierci - Opis

Kradzież rodzinnej pamiątki, mroczny świat handlarzy dziełami sztuki i zbrodnia sprzed stu lat... Przed detektywem Royem Grace’em śledztwo, które zaprowadzi go aż do Nowego Jorku.

Z luksusowej rezydencji w Brighton zostają skradzione kosztowności warte miliony funtów. Prowadzący śledztwo detektyw Roy Grace szybko ustala, że jedno ze skradzionych precjozów stanowiło bezcenną pamiątkę. Wpływowa familia zrobi wszystko, by odzyskać własność zamordowanej seniorki rodu. Detektyw Grace ściga się z czasem, a tropy wiodą go do mrocznego świata handlarzy dziełami sztuki. Jednak Brighton to dopiero początek, sprawa znajdzie finał w Nowym Jorku, gdzie przed stu laty popełniono brutalne morderstwo.

W godzinie śmierci - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Magdalena Koziej (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2017
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Dead Man's Time
Język oryginalny publikacji:
angielski
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2013
ISBN:
978-83-657-8183-3
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 0,71 MB / mobi 2,31 MB

W godzinie śmierci - Opinie i Komentarze

Teraźniejszość jest po części wynikiem tego co już miało miejsce, lecz nie wszyscy wiedzą o tym. Dla wielu liczy się to co właśnie miało miejsce i nie szukają korzeni bieżących wydarzeń, a to w nich najczęściej kryje się siła sprawcza. Ten kto patrzy dalej niż reszta ma szansę dotrzeć do prawdziwego motywu i odkryć prawdę, co stanowi istotę śledztwo kryminalnego. Jednakże wcale jeszcze nie przesądza to o tym, iż sprawca poniesie karę za swoje czyny.

Ze śmiercią trudno jest się oswoić, nawet jeśli jest się nadinspektorem policji i niejedno dochodzenie, z morderstwem w roli głównej, ma się na zawodowym koncie. Sprawa Aileen McWinter od początku „pachnie” komplikacjami, bo kto napada ot tak sobie na zamożną staruszkę, zamieszkującą bardzo spokojną okolicę i kradnie antyki, co ważniejsze torturuje prawie stuletnią kobietę? Ofiara przecież nie byłaby w stanie przeciwstawić się złodziejom, dlaczego więc doszło do tego bestialskiego przestępstwa? To samo pytanie zadaje sobie policjant Roy Grace i Gavin Daly, brat Aileen. Każdy z nich zamierza dotrzeć do prawdy, jeden z nich nawet za wszelką cenę. Wśród skradzionych szczególnie jedna rzecz przykuwa uwagę – zegarek Patek Phillips, jednocześnie wart miliony, lecz co istotniejsze bezcenny dla obojga rodzeństwa. Stara pamiątka rodzinna stanowi zagadkę samą w sobie, prawie dziewięćdziesiąt lat temu mały Gavin otrzymał zaszyfrowaną wiadomość, ale do tej pory nie wie co jaką informację zawiera. Drogocenny czasomierz wciąż nie odkrył zawartej w sobie tajemnicy, Daly wciąż ma nadzieję, iż ją pozna. Oficjalne dochodzenie to jedno, lecz brat ofiary nie zamierza czekać na jego wyniki, sprawiedliwości musi stać się zadość, bez względu na koszty, prawo i policję. Nadinspektor Roy Grace traktuje swoją pracę bardzo poważnie i dokłada wszelkich starań by odkryć tożsamość sprawców, a im więcej szczegółów odkrywa tym więcej znaków zapytania pojawia się. Czego nie mówi Gavin Daly i jaki ma to związek z teraźniejszymi wydarzeniami? Zemsta czasem musi długo poczekać nim się dokona i kilka osób przekona się o tym na własnej skórze!

Kryminały nie muszą być mroczne by stanowiły perełki w swoim rodzaju, niektórzy autorzy po prostu sięgają po klasyczne reguły gatunku i reinterpretują je zgodnie z własnym pomysłem na fabułę. „W godzinie śmierci” Petera Jamesa czytelnicy zanurzają się w tradycyjnym dochodzeniu, wciągającym ich strona po stronie, ślad po śladzie, aż do finału gdzie splatają się wszystkie nitki tworząc nieoczekiwany obraz, odmienny od tego czego można było się spodziewać. W tej historii liczy się każdy detal, nawet najmniejsze wzmianki mogą mieć kolosalne znaczenie. Pisarz doskonale porusza się w śledczych niuansach, odsłaniając nie tylko kulisy pracy policji, lecz także osobistego życia stróżów prawa oraz wzajemnych zależności pomiędzy nimi. „W godzinie śmierci” kilka wątków tworzy osnowę dla sensacyjnej opowieści, w której nie brakuje motywu zemsty, spraw z przeszłości, drobiazgowego dochodzenia oraz poszukiwania sprawiedliwości za wszelką cenę i bez względu na to ile czasu upłynęło. Peter James wie jak przyciągnąć uwagę czytających i, co jeszcze trudniejsze, utrzymać ją od początku do samego końcu, lecz nie tylko to przesądza o mistrzowskiej klasie tego kryminału. Samo śledztwo jest jedną z dwóch osi książki, drugą stanowi zagadka z przeszłości, okazująca się być czymś więcej niż jedynie wyblakłym wspomnieniem z wartością sentymentalną w tle. Pomiędzy tym co było i właśnie miało miejsce jest intrygujący związek, o wiele głębszy niż wydaje się na pierwszy rzut oka, sekrety i tajemnice leżą u podstaw działania poszczególnych bohaterów. Prawie każdy z nich skrywa coś przed światem i wbrew pozorom ma to znaczący wpływ na przebieg wydarzeń.
więcej...
W godzinie śmierci, moje drugie spotkanie z twórczością Petera Jamesa, które śmiało mogę uznać za bardzo udane. Po raz kolejny. Choć oczywiście Ludzie doskonali urzekli mnie w większym stopniu, ponieważ pojawiał się tam wątek naukowy, związany z uwielbianą przeze mnie genetyką, to mimo wszystko W godzinie śmierci jest doskonałym kryminałem z elementami powieści detektywistycznej. Na uwagę zasługuje fakt, że Peter James to jedyny brytyjski autor, który regularnie ma możliwość towarzyszenia policji podczas wielu przeprowadzanych akcji, dzięki czemu doskonale zna się na ich pracy, jest świetnym obserwatorem i oczywiście znajduje to swoje odzwierciedlenie w jego powieściach.
98-letnia Aileen McWinter umiera w szpitalu po tym jak złodzieje wkradli się do jej domu i torturowali ją, aby wyjawiła im szyfr do sejfu. Aileen była siostrą Gavina Daly’ego, kolekcjonera antyków, który nie mógłby się poskarżyć na swój stan konta. Z domu Aileen zginęły jednak antyki o wartości 10 milionów funtów, jednak największą stratą dla Daly’ego jest tylko jedna rzecz – zegarek z roku 1910 marki Patek Philippe. I tym razem nie chodzi tylko o pieniądze, a o coś znacznie więcej. Zegarek należał do ich zamordowanego ojca, a Gavin otrzymał go od mordercy wraz z zaszyfrowaną wiadomością. I choć to nadinspektor Grace prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży i morderstwa, rodzina Dale’ów postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.
Peter James stworzył naprawdę konkretny, mocny i wielowymiarowy kryminał. Choć początkowo można się czuć lekko zagubionym w związku z nadmiarem informacji i postaci zaplątanych w sprawę zegarka, to z czasem uczucie zagubienia przemija i ustępuje miejsca fascynacji. Fabuła tej powieści jest niesamowicie wciągająca, a niezwykle przyjemny i dojrzały styl Jamesa sprawia, że czyta się ją jeszcze lepiej niż można by przypuszczać. Naprawdę uważam, że James wykonał kawał dobrej roboty. Zadbał o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, o odpowiednie stopniowanie napięcia, idealne wyważenie poszczególnych wątków, o dobrą kreację postaci. To są elementy, które działają na plus każdej książki, ale w przypadku kryminałów liczy się coś jeszcze więcej, prawda? Sama intryga, spisek i dochodzenie. Te elementy są przedstawione również w znakomity sposób. Widać, że Peter James pisze swoje książki z pasją i zaangażowaniem.
Uwielbiam postać 95-letniego Gavina Daly’ego, to nieprzeciętny staruszek, który śmiało dąży do celu. Gorzej wypada jego porywczy, nawet chyba nieco nierozsądny syn, który najpierw robi, a potem dopiero myśli. To nie wychodzi mu na dobre. A nadinspektor Grace? Całkiem przyjemny detektyw, którego da się lubić! Angażuje się w swoją pracę, jest świetnym obserwatorem, potrafi łączyć fakty. Ale tak naprawdę pierwsze skrzypce grają tutaj rodzinne tajemnice. To istny labirynt kłamstw, który doprowadza do nieprzewidywalnego zakończenia. Doskonale widoczne jest również zaślepienie niektórych bohaterów, którzy ogarnięci furią próbują dokonać czegoś, co i tak w taki sposób nie może się udać. Wiem, że czasami działamy pod wpływem impulsu i silnych emocji, ale rzadko kiedy wychodzi to nam na dobre. Tutaj jest podobnie.
W godzinie śmierci to również książka o znakomitym klimacie, idealnie oddającym realia, w jakich rozgrywają się wszystkie wydarzenia. Mamy tutaj do czynienia z taką lekko ponurą i mroczną atmosferą, ale jest ona wprowadzona w sposób bardzo subtelny. Wyczuwa się ją, ale nie jest to element, który dominuje nad innym. To jest właśnie znakomite w powieściach Petera Jamesa – ta równowaga i odpowiednie wyważenie wszystkich elementów, motywów i wątków. Nie wiem, czy jest to kwestia ciężkiej pracy autora, czy wrodzonego talentu, ale zdecydowanie chylę czoła. No i ogromny plus za nieprzewidywalność i umiejętność wprowadzenia zamętu w głowie czytelnika!
Najnowsza powieść Petera Jamesa to naprawdę bardzo dobry i wielowymiarowy kryminał, z którym serdecznie polecam się zapoznać. Myślę, że wszyscy fani dobrej, nawet takiej wymagającej lektury, nie poczują się zawiedzeni tym, co James tutaj oferuje.
www.bookeaterreality.blogspot.com
więcej...
"Potem nastąpiła cisza. I właśnie ta cisza brzmiała najdonośniej." Po zapoznaniu się z zajmującym thrillerem "Ludzie doskonali" zdecydowałam się zwrócić uwagę na inne książki Petera Jamesa. Biorąc do ręki "W godzinie śmierci" nie wiedziałam, że to już dziewiąty tom serii kryminalnej, jednak szybko odnalazłam się w zarysie poprzednich jej odsłon. Autor zwięźle i esencjonalnie przedstawia informacje niezbędne do tego, aby czuć się komfortowo i w temacie. Jestem zadowolona z tej przygody czytelniczej, szybko wciągnęła mnie w swój świat, chętnie podążałam zawiłym tropem zbrodni, tym bardziej, że kryminał wzbogacono elementami sensacji, a niekiedy nawet lekkiego thrillera, a taka mieszanka gatunków barwnie i atrakcyjnie wybrzmiewa.

Wartko tocząca się frapująca intryga, ciekawe zwroty akcji, rozbudowane czasowo wątki, gangsterskie nawiązania nadające charakterystyczny klimat historii. Z jednej strony kilka aspektów śledztwa jest z góry znane lub łatwo domyślamy się ich, a z drugiej strony nad kilkoma sprawami musimy mocniej pochylić się, zwłaszcza tymi, które działy się w dalekiej przeszłości. Odpowiada mi taki styl prowadzenia zagadki kryminalnej, wymykająca się szablonom struktura zbrodni, konieczność spojrzenia na nią z szerszej perspektywy, interesująco rozbudowana baza obyczajowa przybliżająca oprócz zawodowego także prywatne życie głównego bohatera cyklu.

Nadinspektor policji Roy Grace to wyrazista i poukładana postać, oddana rodzinie, pracy i służbie miastu Brighton. Kieruje się stałymi życiowymi wartościami, etycznymi normami, poczuciem konieczności doprowadzenia do sprawiedliwości, skłonny jest do poświęceń i wyrzeczeń. Widać też, że lubi wykorzystywać niekonwencjonalne metody, aby odpowiednio pokierować śledztwem. Tym razem Roy mierzy się ze szczególnymi problemami rodziny Dale, dramatyczną przeszłością, mrocznymi tajemnicami, zagadkową wiadomością zapisaną na skrawku starej gazety, oraz pielęgnowanym latami poczuciem krzywdy, niesprawiedliwości, chęcią zemsty i odwetu.

Dziewięćdziesięcioośmioletnia Aileen zostaje brutalnie zamordowana w swojej luksusowej willi, złodzieje wykradli wszystkie cenne dzieła sztuki. A na dodatek, jej brat wraz z synem decydują się wziąć sprawiedliwość we własne ręce. Nasilają się niepokojące wydarzenia, rośnie presja czasu, dochodzenie wymaga coraz większej uwagi i koncentracji sił. Niełatwe podążanie tropem pamiątkowego starego zegarka prowadzi aż do Nowego Jorku. Również wiele się dzieje się wokół rodziny detektywa, która nieświadoma jest stałej inwigilacji i grożącego niebezpieczeństwa. Satysfakcjonujący relaks z książką w ręku, odpowiednio wyważona intryga, porcja czytelniczego dreszczyku, pojawiająca się chęć natychmiastowego sięgnięcia po inne tomy serii.

bookendorfina.pl
więcej...

Podobne publikacje

Ebook

Złowroga ciszaZłowroga cisza

Anne Stuart

Trzy kobiety chciały rozpocząć nowe życie w uroczym zakątku nad jeziorem. Nie wiedziały jednak, że z ich posiadłością wiąże się ponura historia seryjnego zabójcy...

Trzy kobiety chciały rozpocząć nowe życie w uroczym zakątku nad jeziorem. Nie wiedziały jednak, że z ich posiadłością wiąże się ponura historia seryjnego zabójcy...

Ebook

Zbrodnia w błękicieZbrodnia w błękicie

Katarzyna Kwiatkowska

Świetny debiut Katarzyny Kwiatkowskiej. Kryminał retro osadzony w realiach XIX-wiecznej Wielkopolski. Czy młody detektyw amator zdoła rozwikłać zagadkę tajemniczego zabójstwa?

Świetny debiut Katarzyny Kwiatkowskiej. Kryminał retro osadzony w realiach XIX-wiecznej Wielkopolski. Czy młody detektyw amator zdoła rozwikłać zagadkę tajemniczego zabójstwa?

Ebook

BaroccoBarocco

Tobiasz W. Lipny

Powieść pełna zagadkowych zdarzeń, wartkiej akcji i pięknych kobiet. Tobiasz W. Lipny mnoży tajemnice, podsuwa tropy, zagęszcza fabułę i... nie pozwala oderwać się od książki nawet na chwilę.

Barocco Tobiasz W. Lipny Wydawca: W.A.B. MOBI + EPUB

Powieść pełna zagadkowych zdarzeń, wartkiej akcji i pięknych kobiet. Tobiasz W. Lipny mnoży tajemnice, podsuwa tropy, zagęszcza fabułę i... nie pozwala oderwać się od książki nawet na chwilę.

Ebook

Nie zabijać pająkówNie zabijać pająków

Irena Matuszkiewicz

Kto zabił emerytowanego milicjanta? Motyw mieli wszyscy sąsiedzi ofiary, która za życia namiętnie pisała donosy i wściekała się z powodu picia piwa na podwórku, psów bez kagańców i tupania... kotów.

Kto zabił emerytowanego milicjanta? Motyw mieli wszyscy sąsiedzi ofiary, która za życia namiętnie pisała donosy i wściekała się z powodu picia piwa na podwórku, psów bez kagańców i tupania... kotów.

Ebook

Nim nadejdzie mrózNim nadejdzie mróz

Henning Mankell

Linda, córka komisarza Wallandera, idzie w ślady swojego ojca i zostaje policjantką. On jednak – pochłonięty śledztwem w sprawie zabójstwa – nie słucha jej teorii dotyczących zaginięcia przyjaciółki.

Linda, córka komisarza Wallandera, idzie w ślady swojego ojca i zostaje policjantką. On jednak – pochłonięty śledztwem w sprawie zabójstwa – nie słucha jej teorii dotyczących zaginięcia przyjaciółki.

Ebook

Strażnik Bursztynowej KomnatyStrażnik Bursztynowej Komnaty

Jolanta Maria Kaleta

Trzymający w napięciu kryminał z historią w tle. Rozwiązanie największej zagadki wojny jest coraz bliżej. Jednak za odpowiedź na pytanie, co się stało z Bursztynową Komnatą, kilka osób zapłaci życiem.

Strażnik Bursztynowej Komnaty Jolanta Maria Kaleta Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok MOBI + EPUB + PDF (w wersji papierowej 476 stron)

Trzymający w napięciu kryminał z historią w tle. Rozwiązanie największej zagadki wojny jest coraz bliżej. Jednak za odpowiedź na pytanie, co się stało z Bursztynową Komnatą, kilka osób zapłaci życiem.

Ebook

We własnym cieniuWe własnym cieniu

Veit Heinichen

Komisarz Laurenti zajmuje się jednocześnie dwoma sprawami. Co łączy katastrofę samolotu, w której ginie były polityk i wpływowy biznesmen z Południowego Tyrolu, z zuchwałym napadem na transport złota?

Komisarz Laurenti zajmuje się jednocześnie dwoma sprawami. Co łączy katastrofę samolotu, w której ginie były polityk i wpływowy biznesmen z Południowego Tyrolu, z zuchwałym napadem na transport złota?

Ebook

Przerwane milczenie Przerwane milczenie

Charlotte Link

Kolejny kryminał niemieckiej mistrzyni zagadkowej intrygi! Idylliczna posiadłość, trzy zaprzyjaźnione rodziny... i przez lata ukrywane sekrety, za które ktoś zapłaci najwyższą cenę.

Kolejny kryminał niemieckiej mistrzyni zagadkowej intrygi! Idylliczna posiadłość, trzy zaprzyjaźnione rodziny... i przez lata ukrywane sekrety, za które ktoś zapłaci najwyższą cenę.

Ebook

Entliczek pentliczekEntliczek pentliczek

Agatha Christie

W studenckim pensjonacie przy Hickory Road 26 nic nie idzie tak, jak powinno. Tak przynajmniej sądzi pani Hubbard, siostra sekretarki Herkulesa Poirota...

W studenckim pensjonacie przy Hickory Road 26 nic nie idzie tak, jak powinno. Tak przynajmniej sądzi pani Hubbard, siostra sekretarki Herkulesa Poirota...

Ebook

Grzech nasz codziennyGrzech nasz codzienny

Dominik Dán

Krauz i Chosé, detektywi z wydziału zabójstw, znani czytelnikom z poprzednich książek Dominika Dána, tym razem poszukują sprawcy zbrodni na kilkunastoletnim chłopcu. Śledztwo, z początku pełne niejasności i znaków zapytania, wydaje się beznadziejne, lecz w końcu doprowadza do zaskakującego finału...

Krauz i Chosé, detektywi z wydziału zabójstw, znani czytelnikom z poprzednich książek Dominika Dána, tym razem poszukują sprawcy zbrodni na kilkunastoletnim chłopcu. Śledztwo, z początku pełne niejasności i znaków zapytania, wydaje się beznadziejne, lecz w końcu doprowadza do zaskakującego finału...

Ebook

Ludzie doskonaliLudzie doskonali

Peter James

John i Naomi bardzo pragnęli mieć dziecko. Nie chcieli jednak dopuścić do tego, by było ono dotknięte rzadką genetyczną chorobą. Jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swe marzenie? Czy znajdą w sobie dość siły, by zmierzyć się z konsekwencjami własnej decyzji?

Ludzie doskonali Peter James Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 512 stron)

John i Naomi bardzo pragnęli mieć dziecko. Nie chcieli jednak dopuścić do tego, by było ono dotknięte rzadką genetyczną chorobą. Jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za swe marzenie? Czy znajdą w sobie dość siły, by zmierzyć się z konsekwencjami własnej decyzji?

Ebook

Uścisk nieboszczykaUścisk nieboszczyka

Peter James

Dla niektórych los bywa łaskawy – z nimi obszedł się jednak okrutnie. Bohaterowie tej historii zamierzali przeżyć kolejny zwykły dzień, a zostali wplątani w mrożącą krew żyłach aferę...

Dla niektórych los bywa łaskawy – z nimi obszedł się jednak okrutnie. Bohaterowie tej historii zamierzali przeżyć kolejny zwykły dzień, a zostali wplątani w mrożącą krew żyłach aferę...

Ebook

Dom na wzgórzuDom na wzgórzu

Peter James

Wyśmienite połączenie kryminału z ghost story. Ollie wraz z rodziną przeprowadza się do Cold Hill House – ogromnej, zrujnowanej posiadłości na prowincji. Ich wymarzony dom staje się jednak źródłem ich koszmaru...

Dom na wzgórzu Peter James Wydawca: Albatros MOBI + EPUB

Wyśmienite połączenie kryminału z ghost story. Ollie wraz z rodziną przeprowadza się do Cold Hill House – ogromnej, zrujnowanej posiadłości na prowincji. Ich wymarzony dom staje się jednak źródłem ich koszmaru...

Ebook

Niezbity dowódNiezbity dowód

Peter James

Zwykły człowiek. Nadzwyczajne zadanie. Oni są gotowi zabić, by to dostać. On jest gotowy zginąć, by to zatrzymać. Mrożący krew w żyłach thriller, którego główny bohater podejmuje poszukiwania odpowiedzi na pytania ostateczne.

Niezbity dowód Peter James Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 608 stron)

Zwykły człowiek. Nadzwyczajne zadanie. Oni są gotowi zabić, by to dostać. On jest gotowy zginąć, by to zatrzymać. Mrożący krew w żyłach thriller, którego główny bohater podejmuje poszukiwania odpowiedzi na pytania ostateczne.

Ebook

Czekając na śmierćCzekając na śmierć

Peter James

Naturalny rytm życia nadmorskiego Brighton przerywa nagła tragedia. Z morza zostają wyłowione ludzkie zwłoki. Do kogo należą i czy wiążą się z aferą finansową o zasięgu szerszym niż lokalny?

Naturalny rytm życia nadmorskiego Brighton przerywa nagła tragedia. Z morza zostają wyłowione ludzkie zwłoki. Do kogo należą i czy wiążą się z aferą finansową o zasięgu szerszym niż lokalny?

Ebook

Poprosisz mnie o śmierćPoprosisz mnie o śmierć

Peter James

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Poprosisz mnie o śmierć Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Ebook

Twoja kolej na śmierćTwoja kolej na śmierć

Peter James

Czy w spokojnym nadmorskim kurorcie, który zapomniał o traumie sprzed 80 lat, znowu pojawił się seryjny morderca? Kolejny mroczny kryminał Petera Jamesa, autora hitów wydawniczych sprzedających się w kilkumilionowych nakładach.

Twoja kolej na śmierć Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 464 strony)

Czy w spokojnym nadmorskim kurorcie, który zapomniał o traumie sprzed 80 lat, znowu pojawił się seryjny morderca? Kolejny mroczny kryminał Petera Jamesa, autora hitów wydawniczych sprzedających się w kilkumilionowych nakładach.

Ebook

Wciąż żywaWciąż żywa

Peter James

Gaja marzy o karierze aktorskiej. Jest tak zdeterminowana, że mimo ostrzeżeń detektywa Roya oraz mordercy, za nic w świecie nie chce zrezygnować z nowego filmu. Cena marzeń może okazać się ogromna...

Gaja marzy o karierze aktorskiej. Jest tak zdeterminowana, że mimo ostrzeżeń detektywa Roya oraz mordercy, za nic w świecie nie chce zrezygnować z nowego filmu. Cena marzeń może okazać się ogromna...

Ebook

Twoja kolej na śmierćTwoja kolej na śmierć

Peter James

Czy w spokojnym nadmorskim kurorcie, który zapomniał o traumie sprzed 80 lat, znowu pojawił się seryjny morderca? Kolejny mroczny kryminał Petera Jamesa, autora hitów wydawniczych sprzedających się w kilkumilionowych nakładach.

Twoja kolej na śmierć Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 464 strony)

Czy w spokojnym nadmorskim kurorcie, który zapomniał o traumie sprzed 80 lat, znowu pojawił się seryjny morderca? Kolejny mroczny kryminał Petera Jamesa, autora hitów wydawniczych sprzedających się w kilkumilionowych nakładach.

Ebook

Poprosisz mnie o śmierćPoprosisz mnie o śmierć

Peter James

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Poprosisz mnie o śmierć Peter James Seria: „Roy Grace” Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 480 stron)

Światowy hit wydawniczy – 18 milionów sprzedanych egzemplarzy! Powieść z nadinspektorem ROYEM GRACE’EM, charyzmatycznym detektywem wykreowanym przez zdobywcę nagrody Diamond Dagger, przyznawanej za całokształt twórczości autorom bestsellerowych kryminałów.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.