Wakacyjna Lista Osobista - czwarty tydzień

Opublikowano 04.07.2013 15:34
Letnie przesilenie za nami i skoro słońce zaczęło wreszcie mocniej świecić, rozpoczęliśmy wielkie szykowanie do zbliżających się wyjazdów. Jeśli Wy nadal zastanawiacie się, czy za siódmą górę i siódmą rzekę wziąć ze sobą krwawy kryminał, ciekawą biografię czy wciągające fantasy – nasi eksperci ułatwią Wam ten wybór.

W czwartym tygodniu naszej letniej akcji swoją listą osobistą dzieli się z nami Jakub Ćwiek – pisarz, animator kultury, felietonista i miłośnik gitarowej muzyki. Urodził się wtedy, kiedy filmowy Conan Barbarzyńca, co – jak sam podkreśla – zobowiązuje. W życiu ma wiele pasji, ale literatura jest jedną z tych największych. Zadebiutował w 2005 r. zbiorem opowiadań „Kłamca” i od razu dał się poznać jako znawca popkultury, mitologii i człowiek o wyjątkowej, niepospolitej wyobraźni. Od tego czasu wydał wiele książek, które spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników, m.in. „Ciemność płonie”, „Ofensywa szulerów”, „Chłopcy”, „Dreszcz”. Wielokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, nagrodzony statuetką w 2012 r. za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. Jednym z jego największych marzeń było spotkanie z Bruce’em Willisem. W 2010 r. dopiął swego... gdy wystartował i zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez Sobieski Vodka Poland.
WAKACYJNA LISTA OSOBISTA JAKUBA ĆWIEKA:


Tylko 5 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Malowany człowiek. Księga 1”


Brett to ogromnie sympatyczny człowiek, ale to akurat czytelnika mało powinno interesować. Dużo ważniejsze dla potencjalnych odbiorców jest to, że to również niezwykle utalentowany pisarz, znakomicie grający na emocjach. W wykreowanym przez siebie świecie, w którym – tu pozwolę sobie zacytować innego świetnego fantastę – „noc jest ciemna i pełna strachów”, buduje wciągającą opowieść o dorastaniu… Ale bez obaw, to nie będzie bezstresowe wychowanie. Rzekłbym, że wręcz przeciwnie! Bo jak napisałem, Brett to sympatyczny człowiek, ale gdybym był jego bohaterem, modliłbym się o bardziej litościwego stwórcę. Na szczęście miast tego jestem jego czytelnikiem. Oddanym. Od pierwszego tomu!


Tylko 6 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Dziwna sprawa Skaczącego Jacka”


Steampunk według Hoddera to steampunk totalny. Fantastyczna przygoda, znakomite pomysły, bardzo dokładnie oddana epoka wiktoriańska uzupełniona o wizje autora. To książki do czytania po wielokroć, niczym „Liga Niezwykłych Dżentelmenów” Moore’a, gdzie zaczynasz od świetnej, momentami zabawnej, zwykle zaś emocjonującej przygody, a potem, z każdą kolejną lekturą wchodzisz głębiej w niuanse, nawiązania i trybuty, jakie autor oddał niesamowitym postaciom, które wziął sobie na protagonistów. Te książki są zresztą idealnym kłamstwem – upleciono je z dziewięćdziesięciu procent prawdy, by dać czytelnikowi… magiczną sztuczkę. Zadając sobie po raz kolejny pytanie: „jak on to, cholera, zrobił?”, polecam z całego serca!


Tylko 7 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1”


Pamiętam Jarka, jak odbierał – po raz pierwszy w historii tej nagrody – dwie statuetki Zajdla za jeden rok. Gdy otrzymał pierwszą (za opowiadanie „Wilcza zamieć”) ładnie podziękował, przy drugiej, kilka minut później, rzekł: „No, teraz, skoro już mam doświadczenie w odbieraniu tej nagrody...”. Druga statuetka przypadała właśnie za pierwszy tom „PLO”. I paradoksalnie ten żart zawierał w sobie bardzo wiele prawdy. Oto świetny pisarz i znakomity gawędziarz właśnie tą statuetką i sukcesem pierwszego tomu udowodnił, że zebrał już wszystko, by stać się czołowym autorem polskiej fantastyki. I ruszył ze swoim tryumfalnym pochodem przez lodowy ogród...


Tylko 8 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Złodziej dusz”


W czasach mojego debiutu (dekadę temu) dość niezwykłe było debiutowanie od razu książką, bez wcześniejszego publikowania opowiadań w prasie. Aneta poszła o krok dalej, debiutując od razu... zaplanowanym na sześć tomów cyklem! W dodatku trafia w punkt, tworząc podszyte romansem, swojskie, rodzime urban fantasy w duchu serialowej (podkreślam, że mowa o serialu, nie o cyklu książkowym) „Czystej krwi”. Aż się człowiek chce wybrać do Torunia, by zobaczyć go z każdej strony!

Tylko 9 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Czas żyć, czas zabijać”


Widzieliście kiedyś Mirka Žambocha? Jeśli nie, to koniecznie zobaczcie – to jest facet, na którego patrzycie i możecie powiedzieć: OK, on ma prawo pisać heroicfantasy! To trochę jak z rosłym Howardem, twórcą Conana – gdy ten gość pisze o podnoszeniu kogoś jedną ręką za szyję i zgniataniu jej ruchem kciuka, to wierzymy, że ma o tym pojęcie. Nade wszystko Mirek to jednak nie tylko osiłek – prywatnie jest znakomitym fizykiem – ale i świetny pisarz, tworzący książki mocno naładowane akcją. Chcesz poczytać coś takiego? Trafiłeś tak, że lepiej się nie da!


Tylko 10 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Listy lorda Bathursta”


Z Marcinem oraz z jego twórczością bardzo mi po drodze. Lubię zarówno jego styl, jak i tematy, które bierze na warsztat. Podoba mi się jego poczucie humoru i podejście do heroizmu gwarantujące dobrą przygodę. Obaj jesteśmy też fanami twórczość Patricka O’Briana. Jak widać, Marcin większym, czego dowodem są przetłumaczone przez niego książki tego autora, jak również właśnie „Listy lorda Bathursta”. Jeżeli lubicie prozę marynistyczną, podobał wam się filmowy (lub książkowy) „Pan i Władca na krańcu świata”, „Listy” przyjmiecie z zachwytem i rozdziawionymi buziami. Tak, buziami, bo obudzi się w Was dziecięce łaknienie przygody. Polecam całym sercem!


Tylko 11 lipca ebook w cenie 9,90 zł - „Wampir z MO”


Kiedyś mówiono o Andrzeju, że to największy piewca wsi polskiej od czasów Reymonta. Czas dodać mu do tego tytułu jeszcze : ideologiczny następca Barei. Pilipiuk, choć wzbogaca swoje nowe książki o elementy fantastyczne, choć uzupełnia fabułę w typowy dla siebie sposób o współczesne nawiązania popkulturowe, przede wszystkim po raz kolejny pokazuje, że poczucie humoru to umiejętność obserwacji, a potem celnego skomentowania rzeczywistości. W tym przypadku na szczęście minionej... przez co jeszcze śmieszniejszej.

Komentarze

autor:
Batou
Batou
11.07.2013 12:53:17
Musisz chyba dalej się czaić. Jak mniemam to nie ostatnia promocja... Te pozycje pojawiają się co jakiś czas w promocji...
autor:
nif
nif
10.07.2013 11:12:22
Jezu jezu, spóźniłem się!
Czy można kupić jeszcze w tej promocji Dziwną sprawę Skaczącego Jacka i Pana Lodowego Ogrodu?
Czaiłem się na te pozycje jak gajowy a w weekend byłem odcięty od świata. Da się jakoś nagiąć czasoprzestrzeń?