Typ publikacji

Wydawca

Cena

Format

Promocja książek na Dzień Kolejarza do 17 IX

Widok:
Na stronie:
Ebook

Kolej podziemna: Czarna krew Ame...Kolej podziemna: Czarna krew Ameryki

Colson Whitehead

Jedna z najważniejszych książek o Ameryce, jakie kiedykolwiek napisano! Zdobywczyni Nagrody Pulitzera 2017 i tytułu National Book Award 2016! Baśń o wolności i sile ducha, niezwykła mieszanka dokumentalnej prawdy i najbardziej wymyślnej fikcji. Powieść pełna niespodzianek, radości i trwogi.

Kolej podziemna: Czarna krew Ameryki Colson Whitehead Wydawca: Albatros MOBI + EPUB (w wersji papierowej 384 strony)

Jedna z najważniejszych książek o Ameryce, jakie kiedykolwiek napisano! Zdobywczyni Nagrody Pulitzera 2017 i tytułu National Book Award 2016! Baśń o wolności i sile ducha, niezwykła mieszanka dokumentalnej prawdy i najbardziej wymyślnej fikcji. Powieść pełna niespodzianek, radości i trwogi.

Ebook

Morderstwo w Orient ExpressieMorderstwo w Orient Expressie

Agatha Christie

Jeden z najsłynniejszych na świecie kryminałów! W luksusowym pociągu uwięzionym w zaspach zostaje zasztyletowany pasażer. Czy Poirot rozwiąże zagadkę jego śmierci, zanim ekspres ruszy w dalszą podróż?

Jeden z najsłynniejszych na świecie kryminałów! W luksusowym pociągu uwięzionym w zaspach zostaje zasztyletowany pasażer. Czy Poirot rozwiąże zagadkę jego śmierci, zanim ekspres ruszy w dalszą podróż?

Ebook

Historia XIX wieku: Miasta, pańs...Historia XIX wieku: Miasta, państwa, imperia

Jürgen Osterhammel

Westernizacja, kolonie, slumsy to niektóre z form ujarzmiania przestrzeni w XIX stuleciu. Jürgen Osterhammel w kolejnym tomie swego dzieła zajmuje się też porównaniem państw narodowych i imperiów.

Westernizacja, kolonie, slumsy to niektóre z form ujarzmiania przestrzeni w XIX stuleciu. Jürgen Osterhammel w kolejnym tomie swego dzieła zajmuje się też porównaniem państw narodowych i imperiów.

Ebook

Jechałem Żelaznym KogutemJechałem Żelaznym Kogutem

Paul Theroux

Paul Theroux, który zdobył sławę, podróżując koleją przez Europę, obie Ameryki i Azję, w połowie lat 80. znów wsiada do pociągu. Tym razem przyłącza się do grupy turystów i wyrusza do Chin...

Paul Theroux, który zdobył sławę, podróżując koleją przez Europę, obie Ameryki i Azję, w połowie lat 80. znów wsiada do pociągu. Tym razem przyłącza się do grupy turystów i wyrusza do Chin...

Ebook

Morderstwo w pociąguMorderstwo w pociągu

Kerry Greenwood

Panna Fisher nie zwalnia tempa! Tylko ktoś z jej tupetem i arogancją jest w stanie wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się w pociągu do Ballarat. I wskazać winnego zabójstwa pewnej starszej pani.

Panna Fisher nie zwalnia tempa! Tylko ktoś z jej tupetem i arogancją jest w stanie wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się w pociągu do Ballarat. I wskazać winnego zabójstwa pewnej starszej pani.

Ebook

Dziewczyna z pociąguDziewczyna z pociągu

Paula Hawkins

Thriller z suspensem godnym Alfreda Hitchcocka. Co sześć sekund ktoś w Stanach Zjednoczonych kupuje tę książkę! Czasami idealny świat okazuje się złudzeniem, a prawdy i kłamstwa nie da się odróżnić...

Thriller z suspensem godnym Alfreda Hitchcocka. Co sześć sekund ktoś w Stanach Zjednoczonych kupuje tę książkę! Czasami idealny świat okazuje się złudzeniem, a prawdy i kłamstwa nie da się odróżnić...

Ebook

Wielki bazar kolejowyWielki bazar kolejowy

Paul Theroux

Relacja z czteromiesięcznej podróży z Londynu do Tokio i z powrotem. Mistrzowski opis samego fenomenu podróżowania, który pozwala nam zobaczyć na własne oczy to, co odmienne i obce, oraz doświadczyć zdziwienia i zachwytu nowością.

Wielki bazar kolejowy

Pociągiem przez Azję

Paul Theroux Seria: „Orient Express” Wydawca: Czarne MOBI + EPUB (w wersji papierowej 412 stron)

Relacja z czteromiesięcznej podróży z Londynu do Tokio i z powrotem. Mistrzowski opis samego fenomenu podróżowania, który pozwala nam zobaczyć na własne oczy to, co odmienne i obce, oraz doświadczyć zdziwienia i zachwytu nowością.

Ebook

Pociąg do StambułuPociąg do Stambułu

Graham Greene

Legendarny Orient Express, a w nim zaskakująco mało pasażerów. Ich losy splotą się w ciągu 72 godzin, które staną się dla niektórych podróżnych najtrudniejszym sprawdzianem charakteru...

Legendarny Orient Express, a w nim zaskakująco mało pasażerów. Ich losy splotą się w ciągu 72 godzin, które staną się dla niektórych podróżnych najtrudniejszym sprawdzianem charakteru...

Ebook

Złoty pociąg i tajemnice skarbów...Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski

Włodzimierz Antkowiak

Skarby nazistów wciąż rozpalają wyobraźnię, a słynny złoty pociąg to jeden z najbardziej pożądanych obiektów. Oparta na źródłach i wywiadach monografia podejmująca temat rabunkowej polityki Rzeszy.

Skarby nazistów wciąż rozpalają wyobraźnię, a słynny złoty pociąg to jeden z najbardziej pożądanych obiektów. Oparta na źródłach i wywiadach monografia podejmująca temat rabunkowej polityki Rzeszy.

Ebook

Sieroce pociągiSieroce pociągi

Christina Baker-Kline

Przyłapana na kradzieży nastolatka staje przed wyborem: pobyt w poprawczaku lub praca społeczna. Tak zaczyna się zupełnie nowy rozdział w jej życiu. Molly pozna wreszcie smak przyjaźni i bliskości.

Przyłapana na kradzieży nastolatka staje przed wyborem: pobyt w poprawczaku lub praca społeczna. Tak zaczyna się zupełnie nowy rozdział w jej życiu. Molly pozna wreszcie smak przyjaźni i bliskości.

Ebook

Podmiejskim do IndianPodmiejskim do Indian

Piotr Grzegorz Michalik

Reporterska opowieść o kraju niewiarygodnych kontrastów, w którym dawne rytuały i prekolumbijscy bogowie, kpiąc z upływu czasu, swobodnie trwają w sąsiedztwie internetu i smartfonów.

Reporterska opowieść o kraju niewiarygodnych kontrastów, w którym dawne rytuały i prekolumbijscy bogowie, kpiąc z upływu czasu, swobodnie trwają w sąsiedztwie internetu i smartfonów.

Ebook

Stary Ekspres PatagońskiStary Ekspres Patagoński

Paul Theroux

Napisany pięknym stylem, pełen błyskotliwych i dowcipnych spostrzeżeń „Stary Ekspres Patagoński” to wspaniała relacja z podróży. Odsłania Amerykę, o jakiej nie przeczytamy w innych przewodnikach.

Napisany pięknym stylem, pełen błyskotliwych i dowcipnych spostrzeżeń „Stary Ekspres Patagoński” to wspaniała relacja z podróży. Odsłania Amerykę, o jakiej nie przeczytamy w innych przewodnikach.

Ebook

Safari mrocznej gwiazdySafari mrocznej gwiazdy

Paul Theroux

„Safari mrocznej gwiazdy” to jedna z najlepszych i najodważniejszych książek Paula Theroux. To list miłosny do Afryki. Opowieść na przemian odkrywcza i sentymentalna.

„Safari mrocznej gwiazdy” to jedna z najlepszych i najodważniejszych książek Paula Theroux. To list miłosny do Afryki. Opowieść na przemian odkrywcza i sentymentalna.

Ebook

Ostatni pociąg do zona verdeOstatni pociąg do zona verde

Paul Theroux

Kolejna wielka afrykańska podróż autora reportażu „Safari mrocznej gwiazdy”. Paul Theroux po 10 latach wraca na swój ukochany kontynent, żeby przekonać się, jak bardzo on i Afryka się zmienili.

Kolejna wielka afrykańska podróż autora reportażu „Safari mrocznej gwiazdy”. Paul Theroux po 10 latach wraca na swój ukochany kontynent, żeby przekonać się, jak bardzo on i Afryka się zmienili.

Ebook

Pociąg linii MPociąg linii M

Patti Smith

Bilet do świata ikony amerykańskiej popkultury. Opowieści, w których Patti Smith wahadłowo kursuje między przeszłością a teraźniejszością, jawą a snem, fikcją a prawdą, układają się w przepiękną balladę o życiu nieubłaganie pędzącym ku ostatniej stacji.

Bilet do świata ikony amerykańskiej popkultury. Opowieści, w których Patti Smith wahadłowo kursuje między przeszłością a teraźniejszością, jawą a snem, fikcją a prawdą, układają się w przepiękną balladę o życiu nieubłaganie pędzącym ku ostatniej stacji.

Ebook

Ostatni pociąg do ParyżaOstatni pociąg do Paryża

Michele Zackheim

Oparta na prawdziwej historii, porównywana do „Casablanki”, powieść o miłości i zaufaniu, wojnie i prześladowaniach, o antysemityzmie po obu stronach niemiecko-francuskiej granicy.

Oparta na prawdziwej historii, porównywana do „Casablanki”, powieść o miłości i zaufaniu, wojnie i prześladowaniach, o antysemityzmie po obu stronach niemiecko-francuskiej granicy.

Ebook

Nocny pociągNocny pociąg

Martin Amis

Czarny kryminał dwukrotnie nominowanego do Nagrody Bookera Martina Amisa! Książka, która ukazuje brutalną prawdę o życiu i żałosne motywy działania kryjące się pod pozorami przyzwoitości.

Czarny kryminał dwukrotnie nominowanego do Nagrody Bookera Martina Amisa! Książka, która ukazuje brutalną prawdę o życiu i żałosne motywy działania kryjące się pod pozorami przyzwoitości.

Ebook

Ostatni pociąg do BabylonOstatni pociąg do Babylon

Charlee Fam

Lektura obowiązkowa dla fanów Alice Sebold i Johna Greena. Wspaniały debiut, powieść wypełniona czarnym humorem, inteligentnym dowcipem oraz dużą ilością Jacka Danielsa.

Lektura obowiązkowa dla fanów Alice Sebold i Johna Greena. Wspaniały debiut, powieść wypełniona czarnym humorem, inteligentnym dowcipem oraz dużą ilością Jacka Danielsa.

Ebook

Złoty pociągZłoty pociąg

Joanna Lamparska

Dlaczego Hitler chciał mieć kwaterę w zamku Książ? Po co wykuto podziemne miasto w Górach Sowich? Reportaż, który czyta się jak powieść sensacyjną. Opowiada nie tylko o historii „złotego pociągu”.

Dlaczego Hitler chciał mieć kwaterę w zamku Książ? Po co wykuto podziemne miasto w Górach Sowich? Reportaż, który czyta się jak powieść sensacyjną. Opowiada nie tylko o historii „złotego pociągu”.

Ebook

Nocny pociąg do LizbonyNocny pociąg do Lizbony

Pascal Mercier

Deszczowy poranek w Bernie. Raimund Gregorius idzie do szkoły, w której od lat uczy języków klasycznych. Na moście Kirchenfeld widzi piękną nieznajomą, szykującą się do samobójczego skoku…

Deszczowy poranek w Bernie. Raimund Gregorius idzie do szkoły, w której od lat uczy języków klasycznych. Na moście Kirchenfeld widzi piękną nieznajomą, szykującą się do samobójczego skoku…