Typ publikacji

Polecamy

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

  • wybór opowiadań

Format

  • EPUB

Wyniki wyszukiwania: (76)

Widok:
Na stronie:
Rodzaj publikacji:
Formaty:
Ebook

Bogowie pokazują klatyBogowie pokazują klaty

Bill Gaston

Zbiór słodko-gorzkich opowiadań autora stawianego w pierwszym szeregu kanadyjskich pisarzy, obok Margaret Atwood, Timothy’ego Findleya i Alice Munro. „Ostatnie linijki w fabuł Gastona są jak satynowa tasiemka, zaciskająca woreczek, w którym szamoce się mały, pochwycony świat” – Sarah Mian

Bogowie pokazują klaty Bill Gaston Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB (w wersji papierowej 344 strony)

Zbiór słodko-gorzkich opowiadań autora stawianego w pierwszym szeregu kanadyjskich pisarzy, obok Margaret Atwood, Timothy’ego Findleya i Alice Munro. „Ostatnie linijki w fabuł Gastona są jak satynowa tasiemka, zaciskająca woreczek, w którym szamoce się mały, pochwycony świat” – Sarah Mian

Ebook

Pierwszy krok w chmurachPierwszy krok w chmurach

Marek Hłasko

Zbiór opowiadań, który zaraz po premierze wydawniczej, stał się sensacją. Zapewnił Markowi Hłasce świetne recenzje, ogromną popularność i uwielbienie czytelników, które wkrótce przerodziły się w kult.

Zbiór opowiadań, który zaraz po premierze wydawniczej, stał się sensacją. Zapewnił Markowi Hłasce świetne recenzje, ogromną popularność i uwielbienie czytelników, które wkrótce przerodziły się w kult.

Ebook

Lata czterdzieste. Wiersze. Sios...Lata czterdzieste. Wiersze. Siostra Barbara

Stanisław Lem

Gratka dla fanów Stanisława Lema oraz wszystkich tych, którzy chcą dotrzeć do pierwszych utworów pisarza! Oto wybór jego młodzieńczych opowiadań i wierszy!

Gratka dla fanów Stanisława Lema oraz wszystkich tych, którzy chcą dotrzeć do pierwszych utworów pisarza! Oto wybór jego młodzieńczych opowiadań i wierszy!

Ebook

Przygody Sherlocka HolmesaPrzygody Sherlocka Holmesa

Arthur Conan Doyle

Zbiór opowiadań o tajemniczych zbrodniach i trudnych do rozwiązania sprawach. Jest tylko jeden detektyw, który potrafi dotrzeć do prawdy. To oczywiście... Sherlock Holmes!

Zbiór opowiadań o tajemniczych zbrodniach i trudnych do rozwiązania sprawach. Jest tylko jeden detektyw, który potrafi dotrzeć do prawdy. To oczywiście... Sherlock Holmes!

Ebook

Bestia w jaskini i inne opowiadaniaBestia w jaskini i inne opowiadania

Howard Phillips Lovecraft

Wybór utworów mistrza grozy, które dają wgląd w przerażający świat fantasmagorii autora. H.P. Lovecraf to „najwybitniejszy twórca dwudziestowiecznej literatury grozy” – Stephen King

Wybór utworów mistrza grozy, które dają wgląd w przerażający świat fantasmagorii autora. H.P. Lovecraf to „najwybitniejszy twórca dwudziestowiecznej literatury grozy” – Stephen King

Ebook

Wielki Bazar. Złoto BrayanaWielki Bazar. Złoto Brayana

Peter V. Brett

Gratka dla fanów „Malowanego Człowieka” i „Pustynnej Włóczni”, a zarazem zachęta dla wszystkich, którzy nie czytali żadnej z książek Petera V. Bretta! Fantastyka na najwyższym poziomie!

Gratka dla fanów „Malowanego Człowieka” i „Pustynnej Włóczni”, a zarazem zachęta dla wszystkich, którzy nie czytali żadnej z książek Petera V. Bretta! Fantastyka na najwyższym poziomie!

Ebook

Piramida. Część 2Piramida. Część 2

Henning Mankell

Dwa opowiadania Henninga Mankella ukazujące 20 nieznanych do tej pory lat z życia komisarza Wallandera. Jakie próby musiał przejść młody policjant, zanim trafił do wydziału kryminalnego?

Dwa opowiadania Henninga Mankella ukazujące 20 nieznanych do tej pory lat z życia komisarza Wallandera. Jakie próby musiał przejść młody policjant, zanim trafił do wydziału kryminalnego?

Ebook

Drugie Odkrycie Ludzkości. Norst...Drugie Odkrycie Ludzkości. Norstrilia

Cordwainer Smith

Wybór opowiadań i jedyna powieść pisarza, którego śmiało można zaliczyć do najoryginalniejszych twórców science fiction – zachwycają intensywnością wizji i mocą narracji.

Wybór opowiadań i jedyna powieść pisarza, którego śmiało można zaliczyć do najoryginalniejszych twórców science fiction – zachwycają intensywnością wizji i mocą narracji.

Ebook

Dziew­czy­na w mę­skiej ko­szul...Dziew­czy­na w mę­skiej ko­szul­ce. Ma­jor Do­wnar z...

Zygmunt Zeydler-Zborowski

Jak znaleźć winnego zabójstwa bez pomocy technik rodem z serialu „CSI”? Dwa opowiadania wydane w popularnej niegdyś serii „Ewa wzywa 07” to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o klasycznych metodach prowadzenia śledztwa.

Jak znaleźć winnego zabójstwa bez pomocy technik rodem z serialu „CSI”? Dwa opowiadania wydane w popularnej niegdyś serii „Ewa wzywa 07” to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o klasycznych metodach prowadzenia śledztwa.

Ebook

Żarcik i inne (bardzo różne) opo...Żarcik i inne (bardzo różne) opowiadania

Antoni Czechow

Dwadzieścia osiem opowiadań autorstwa Antoniego Czechowa – klasyka literatury rosyjskiej, uznanego za mistrza „małych form” narracyjnych.

Dwadzieścia osiem opowiadań autorstwa Antoniego Czechowa – klasyka literatury rosyjskiej, uznanego za mistrza „małych form” narracyjnych.

Ebook

Madame Zero i inne opowiadaniaMadame Zero i inne opowiadania

Sarah Hall

Premierowe wydanie prozy wielokrotnie nagradzanej brytyjskiej pisarki. Zbiór zmysłowych opowiadań, które rozgrywają się w krajobrazach rezonujących niepokojem. Czy akcja toczy się podczas apokaliptycznej burzy, na basenie czy w sali operacyjnej, utwory Hall zamieszkują krainę między naturą a miastem, codziennością a surrealizmem, ludźmi a zwierzętami.

Premierowe wydanie prozy wielokrotnie nagradzanej brytyjskiej pisarki. Zbiór zmysłowych opowiadań, które rozgrywają się w krajobrazach rezonujących niepokojem. Czy akcja toczy się podczas apokaliptycznej burzy, na basenie czy w sali operacyjnej, utwory Hall zamieszkują krainę między naturą a miastem, codziennością a surrealizmem, ludźmi a zwierzętami.

Ebook

Marzenia i koszmaryMarzenia i koszmary

Stephen King

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy, uzupełniony osobistym komentarzem autora, w którym wyjaśnia on źródła swoich twórczych inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie!

Wybór 25 znakomitych opowiadań mistrza grozy, uzupełniony osobistym komentarzem autora, w którym wyjaśnia on źródła swoich twórczych inspiracji. Stephen King w najwyższej pisarskiej formie!

Ebook

Piramida. Część 3Piramida. Część 3

Henning Mankell

Trzecia, ostatnia część opowiadań Henninga Mankella, które ukazują 20 nieznanych do tej pory lat z życia najsłynniejszego szwedzkiego policjanta – Kurta Wallandera.

Trzecia, ostatnia część opowiadań Henninga Mankella, które ukazują 20 nieznanych do tej pory lat z życia najsłynniejszego szwedzkiego policjanta – Kurta Wallandera.

Ebook

PiramidaPiramida

Henning Mankell

Lektura obowiązkowa dla fanów Kurta Wallandera! Pięć opowiadań, które rzucają światło na młodość słynnego szwedzkiego komisarza.

Piramida Henning Mankell Seria: „Mroczna Seria” Wydawca: W.A.B. MOBI + EPUB

Lektura obowiązkowa dla fanów Kurta Wallandera! Pięć opowiadań, które rzucają światło na młodość słynnego szwedzkiego komisarza.

Ebook

Piramida. Część 1Piramida. Część 1

Henning Mankell

Każdy doświadczony glina był kiedyś żółtodziobem – nawet Kurt Wallander. Dwa opowiadania przedstawiają pierwsze lata w policji najsłynniejszego szwedzkiego komisarza.

Każdy doświadczony glina był kiedyś żółtodziobem – nawet Kurt Wallander. Dwa opowiadania przedstawiają pierwsze lata w policji najsłynniejszego szwedzkiego komisarza.

Ebook

Szepty zgładzonychSzepty zgładzonych

Zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Zbiór opowiadań polskich fanów „Uniwersum Metro 2033”, inspirowanych postapokaliptycznym światem wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego.

Ebook

Anioł upojonyAnioł upojony

Dżalaloddin Rumi

Wybór opowieści Rumiego w tłumaczeniu polskim Ivonny Nowickiej, iranistki, i w perskim, przygotowanym dla współczesnego czytelnika przez Mohammada A. Rokniego. Przekład po dwakroć pionierski!

Wybór opowieści Rumiego w tłumaczeniu polskim Ivonny Nowickiej, iranistki, i w perskim, przygotowanym dla współczesnego czytelnika przez Mohammada A. Rokniego. Przekład po dwakroć pionierski!

Ebook

Życie pewnego szaleńca i inne op...Życie pewnego szaleńca i inne opowiadania

Wybór opowiadań jednej z najwybitniejszych postaci życia literackiego Japonii początków XX wieku – eseisty, dramaturga, a przede wszystkim świetnego nowelisty.

Wybór opowiadań jednej z najwybitniejszych postaci życia literackiego Japonii początków XX wieku – eseisty, dramaturga, a przede wszystkim świetnego nowelisty.

Ebook

Wigilijne psy i inne opowieściWigilijne psy i inne opowieści

Łukasz Orbitowski

Wybór wzbogaconych o dodatkowe teksty kultowych opowieści laureata Paszportu „Polityki”. Świat, w którym rodzą się współczesne koszmary, krwisty język, czarny humor i szaleństwo wyobraźni.

Wybór wzbogaconych o dodatkowe teksty kultowych opowieści laureata Paszportu „Polityki”. Świat, w którym rodzą się współczesne koszmary, krwisty język, czarny humor i szaleństwo wyobraźni.