Typ publikacji

Wydawca

Cena

Rodzaje publikacji

Format

Oficyna działająca na rynku księgarskim i czasopiśmienniczym od 2001 r. Wydaje cieszące się uznaniem czytelników książki, słuchowiska oraz dwa miesięczniki. Pierwszy z nich – kulturalny „Bluszcz” – to reaktywowany magazyn z lat 1865–1939, który należał do najpoczytniejszych czasopism w dziejach polskiej prasy. Na jego łamach publikowali m.in.: Adam Asnyk, Maria Konopnicka, Konstanty Ildefons Gałczyński. Także w nowym miesięczniku pod redakcją Rafała Bryndala ukazują się teksty wielu cenionych autorów: Etgara Kereta, Joanny Bator, Ignacego Karpowicza, Katarzyny Enerlich, Juliusza Machulskiego, Dubravki Ugrešić i Agnieszki Wolny-Hamkało. Drugie z pism – literacki „Bluszczyk” – jest skierowane do dzieci.
Kolejny krok w rozwoju działalności wydawnictwa nastąpił wraz ze stworzeniem „Biblioteki «Bluszcza»”. Wśród książek, po które sięgają czytelnicy w każdym wieku, znajdują się: współczesne powieści, antologie opowiadań, zbiory felietonów, publikacje dla dzieci, a także słuchowiska z udziałem wybitnych polskich aktorów. Obok publikacji znanych autorów takich jak: Małgorzata Kalicińska, Rafał Bryndal i Elizabeth Gaskell, wydawane są książki debiutujących pisarzy: Poli Hart, Izabelli Jarskiej, Dawida Rosenbauma.
Elipsa to również pomysłodawca projektów dla wydawnictw prasowych. W ramach współpracy m.in. z Agorą, Telewizją Polską i Axel Springer powstały: kolekcja „21 Najwybitniejszych Dzieł Szekspira” („Gazeta Wyborcza”), cykl kryminałów „Kot, który...” („Gazeta Wyborcza”), Teatr Telewizji na DVD (TVP) oraz cykl sag skandynawskich („Fakt”, „Super Express”).

Widok:
Na stronie:
Ebook

Widok z mojego oknaWidok z mojego okna

Małgorzata Kalicińska

W świecie Małgorzaty Kalicińskiej jedzenie często łączy się z najważniejszymi emocjami i najpiękniejszymi chwilami. Sprawdźmy, jak wychodzi na tym sama autorka i co doradzi nam, swoim czytelnikom?

W świecie Małgorzaty Kalicińskiej jedzenie często łączy się z najważniejszymi emocjami i najpiękniejszymi chwilami. Sprawdźmy, jak wychodzi na tym sama autorka i co doradzi nam, swoim czytelnikom?