Ebook

Wyznaję

Autor:
Wydawca:
Nagroda:
Format:
34,90 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Wyznaję - Opis

Po raz pierwszy Jaume Cabré i jego najważniejsza książka – po polsku! Powieść katalońskiego pisarza to podróż przez siedem wieków historii Europy i cztery kraje w głąb mroku rodzinnych tajemnic.

E-book Roku Publio.pl 2013 w kategorii: literatura zagraniczna, i zdobywca Nagrody Czytelników.
„Wielka powieść europejska”, „przełom w literaturze”, „powieść katedra o idealnych proporcjach i epickim, pełnym kunsztownych detali wykonaniu”, „książka, która przeżyje nas wszystkich” – „Wyznaję” zachwyca czytelników i krytyków. Powieść Jaume Cabré czyta niemal cała Europa!
To trzymające w napięciu do ostatniej strony wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się przeniknąć istotę zła – w świecie i sobie samym. Historia chłopca dorastającego samotnie wśród książek, który musi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami. Za sprawą osiemnastowiecznych skrzypiec zagłębia się w mroki dziejów hiszpańskiej inkwizycji i piekła dwudziestowiecznej Europy.
Cabré, którego pasją jest muzyka, skomponował tę powieść jak symfonię, z częstymi zmianami nastroju, tempa i głosu narracji. Bogactwo wątków, postaci, pomysłów literackich oszałamia i wzbudza zachwyt.
Jaume Cabré tak jak jego bohater uczył się gry na skrzypcach i tak jak on porzucił je dla bardziej wyrafinowanego instrumentu – języka. Od lat uznawany za najwybitniejszego autora katalońskiego, po wydaniu w 2011 r. powieści „Wyznaję” wkroczył do grona najważniejszych pisarzy europejskich.

Wyznaję - Informacje szczegółowe

Współtwórca:
Anna Sawicka (tłumacz)
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2013
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Tytuł oryginalny:
Jo confesso
Język oryginalny publikacji:
kataloński
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2011
ISBN:
978-83-636-5671-3
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 1,63 MB / mobi 3,36 MB

Wyznaję - Opinie i Komentarze

Wielość wątków poruszanych w tej książce jest przytłaczająca. Jednokrotne przeczytanie to za mało. Co więcej, o ile na początku może się wydawać trudna do przebrnięcia, to potem z przyejemnością myśli się już o tym, aby móc ją przeczytać jeszcze raz.
Czy zawód korektora tekstu odszedł w zapomnienie?! Przeczytałem 5 stron książki w formacie epub i takiego nagromadzenia błedów ortograficznych nie mogłem znieść i zaprzestałem czytania. Spacja miedzy wyrazami dla wydawcy i edytora to raczej sporadycznie używany klawisz. Niechlujstwo dużego formatu. Podobnie bylo w książce "Bigowie łakna krwi". Zastanawiam się czy w wydaniach papierowych rownież jest tak niestaranny skład, czy tylko " e- czytelnik " jest tak traktowany. Smutne. więcej...
Ciekawy temat. Mogła z tego powstać wspaniała, epicka powieść - ale nie powstała. Warsztatowe niechlujstwo próbuje udawać ambitne zabiegi formalne. Cabre obnaża fizjologię tworzenia tworząc produkt wysoce niesmaczny.
Super książka. Magiczna, pochłaniająca. Od początku musiałam sobie postanowić, że przeczytam ją po raz drugi i dzięki temu mogłam się powstrzymać od wracania po kilka kartek, żeby ogarnąć całość idealnie. Ta książka robi coś z głową. Coś pozytywnego.
Czytam i nie mogę wyjść z podziwu nad konstrukcją powieści, nad niewyobrażalną, imponującą wiedzą autora, nad wnikliwością opisu bohaterów, charakterystyką ich psychiki, intencji, zamierzeń, nad zawiłością niezliczonych wątków, które w mistrzowski sposób wiążą się i konsekwentnie splatają ze sobą, mimo niebywałej gmatwaniny wstrząsających zdarzeń, rozgrywających się w różnym czasie i miejscu z różnymi pojawiającymi się postaciami w toku zdarzeń, uczestniczącymi i odgrywającymi kluczowe role.

Nie mogę ukryć , że początkowo irytowała mnie konstrukcja powieści w której w pół zdania, nieoczekiwanie, bez ostrzeżenia autor przenosił czytelnika w inny region, obszar, klimat i wiek wprowadzając nowych bohaterów, a czynił to z szybkością strumienia przebiegających myśli i błyskawicznych kojarzeń, przeskakując w inny problem, zdarzenie, obraz.

Nie sposób nie chylić czoła przed mistrzowskim panowaniem nad poszczególnymi wątkami tworzącymi wspaniały splot misternie tkany z licznych, różnej grubości i jakości nitek, włókien, z których jedne jedwabne, inne lniane, sznurkowe inne jak szpagat a nawet drut kolczasty....ale łączące się ze sobą w jednolity, konsekwentny i dramatyczny splot.

Eufemistycznie można powiedzieć, że jest to kilkusetletnia historia słynnych skrzypiec..........Począwszy od słynnej rodziny lutników, ludzi dokonujących wyboru odpowiedniego drzewa do budowy korpusu rezonansowego instrumentu , poprzez tragiczne dzieje dziesiątków osób wplątanych w zdarzenia związane z historią instrumentu przechodzącego z rąk do rąk - z których jedne godne tego instrumentu wydobywały z nich najpiękniejszą muzykę najwyższych lotów inne pieściły je jako cenny przedmiot.

A właściwie jest to historia o ludzkiej chciwości, zachłanności, bezwzględności, okrucieństwie, istocie bezmyślności zła, przebaczeniu i próbie odkupienia win.

Jest to też powieść o miłości, braku miłości, samotności, przyjaźni, o wybitnie utalentowanych i zagubionych w życiu ludziach.
więcej...
Najpierw słyszałam o książce i autorze. Zainteresowałam się. Kupiłam i zaczęłam czytać. Sposób narracji męczył mnie, fabuła wydła się ciekawa. Zrezygnowałam. Jako, że nigdy nie poddaję się, po pewnym czasie, w innych okolicznościach wróciłam do czytania. I... rewelacja. Oswoiłam się z formą- a treść porwała mnie. Bardzo dawno czegoś równie fascynującego nie cztałam. Wielopłaszczyznowość, niedomówienia, tajemniczość i sposób pisania porwały mnie. Polecam. I jak zawsze w takich momentach zazdroszczę, podziwiam i gratuluję autorowi.
więcej...
wiele wysiłku by próbować to czytac ale to jedna z najgorszych książek jakie miałem. Od samego początku nuda i zmuszanie się do czytania. Autor nagle skacze po wątkach że jak dla mnie męczarnia w czytaniu. I wszystko niemiłosiernie rozciągniete.
Niezwykła narracja. Wciągająca podróż w czasie i przestrzeni. Wszystko co kocham w literaturze. Książka magiczna...
Mówią o niej: "Wielka powieść europejska". Na czym polega fenomen Cabré? "Przełom w literaturze", "powieść katedra o idealnych proporcjach i epickim, pełnym kunsztownych detali wykonaniu", "książka, która przeżyje nas wszystkich" - to najczęściej spotykane określenia książki Jaume Cabré "Wyznaję". To pierwsza i najważniejsza powieść pisarza wydana po polsku. Zaledwie chwilę po premierze stała się wydawniczym hitem. W czym tkwi jej siła?

Jaume Cabré, kataloński (nie mylmy tego z hiszpańskim) pisarz, to twórca doskonale już znany Europie. Jego książki zostały przetłumaczone na piętnaście języków, a najnowsza - "Wyznaję", została tuż po swojej premierze w 2012 roku okrzyknięta przez recenzentów "Czarodziejską górą" katalońskiej literatury. To właśnie na swoje pochodzenie pisarz kładzie ogromny nacisk.

-Nie jestem hiszpańskim pisarzem, nie piszę po hiszpańsku. To, co piszę, należy do literatury katalońskiej. A literatura to sztuka definiowana przez swój język. Tylko muzyka i obraz przemawiają językiem uniwersalnym. Ale zdaję sobie oczywiście sprawę, że piszę też dla czytelników, którzy rozsiani są po całym świecie - mówi.

Recenzenci piszą także, że jest to opowieść faustowska. Bo jak inaczej określić tak monumentalne studium obecności zła na świecie, w Europie, w człowieku? To także powieść wpisująca się w nurt spowiedniczy - blisko tysiąc stron wyznania człowieka, który musi zmierzyć się z tym, czego zaznał i doświadczył. Ale najbardziej fascynujące jest w tej powieści to, że może ona towarzyszyć czytelnikowi do końca życia. Bo każde jej czytanie sprawi, że odkryjemy coś nowego, dokonamy kolejnej interpretacji. Do pełnego zrozumienia tej powieści trzeba dojrzeć. Bo nie jest to lektura łatwa, a przecież tak perwersyjnie przyjemna.

Mówi się, że Cabré, który podobnie jak jego bohater - Adrian - uczył się niegdyś na skrzypcach, nie napisał tej powieści, a skomponował ją. Faktycznie trudno pozbyć się wrażenia, że skonstruowana jest jak wspaniały utwór muzyczny. Spokojny wstęp, burzliwe rozwinięcia, zmiany nastroju, tempa - to wszystko składa się na kompozycję, od której trudno się oderwać. Cabré udowadnia ponad wszelką wątpliwość, że słowo jest najdoskonalszym instrumentem, a oddane w ręce wirtuoza, potrafi uczynić cuda.

Z tego też powodu samo tłumaczenie powieści musiało być dla Anny Sawickiej zadaniem niełatwym. W przedmowie tłumaczka wyjaśnia czytelnikowi zasady, którymi rządzi się ta niezwykła powieść: "Jaume Cabré konsekwentnie buduje wewnętrzną logikę narracji, często odchodząc od zasad edytorskich i przyzwyczajeń Czytelników. W polskim wydaniu zachowano urwane, niezakończone wielokropkiem zdania. (...) Poza tym często przed przytoczeniem wypowiedzi nie ma znaków interpunkcyjnych. Pozorne niezręczności stylistyczne wynikają z wielokrotnego powracania do tych samych motywów - z reguły kontekst wypowiedzi ujawnia się dopiero w kolejnym wariancie".

Powieść to nie tylko intelektualna, ale także stylistyczna gra z czytelnikiem. Jej konstrukcja wymusza skupienie się na jej treści. Zabieg nieoczywisty, a jednak tak bardzo udany. Sam pisarz wspomina w jednym z wywiadów, że często bywa pytany, ile z siebie daje swoim postaciom. Jak twierdzi, daje klika cząstek siebie do każdej z nich, ale to miejsce w którym można znaleźć jego samego, to właśnie styl i unikalna forma pisania.

- Forma wykorzystania języka to właśnie miejsce, w którym jestem, w którym siebie rozpoznaję. Przecież sposób w jaki piszę, kolejność używanych słów, to właśnie moja własna metoda wywierania konkretnego wrażenia na czytelniku. Tak, to tam właśnie jestem - przekonuje.

Podobnie jest zresztą z treścią. Cały czas mamy wrażenie, że to kilka splecionych ze sobą opowieści, a ona okazuje się być jedna - zawiła, zapętlona, z całą masą punktów widzenia, odniesienia. To jednocześnie próba opisania świata człowieka, który kończy już spacer przez życie i doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkich jego ułomności i tajemnic. Podróż od małego sklepiku, który dla dziecka zdaje się być całym wszechświatem, aż do imponującego opisanego dorosłego świata, pełnego najgorszych ludzkich cech i emocji. Gdzie w tym wszystkim już na końcu odnajdzie się główny bohater?

„Nagle dotarło do mnie, że zawsze byłem sam, że nigdy nie mogłem liczyć ani na rodziców, ani na żadnego Boga, gdy trzeba było rozwiązać jakiś problem, chociaż w miarę, jak dorastałem, nauczyłem się przerzucać ciężar swojego myślenia i odpowiedzialność za czyny na bliżej nieokreślone wierzenia i przeróżne. Wczoraj, we wtorek wieczorem, kiedy w strugach deszczu wracałem od doktora Dalmau, doszedłem do wniosku, że jest to wyłącznie moja sprawa. Że moje sukcesy i błędy zależą tylko ode mnie. Potrzebowałem sześćdziesięciu lat, żeby to odkryć. Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz i pojmiesz, jaki czuję się opuszczony i samotny, i jak bezgranicznie za tobą tęsknię. Mimo dzielącej nas odległości jesteś moim wzorem. Mimo paniki, nie chwytam się brzytwy, żeby się utrzymać na powierzchni. Mimo pewnych sugestii radzę sobie bez wierzeń, bez kapłanów, bez ogólnie przyjętych zasad, które miałyby mi ułatwić drogę nie wiadomo dokąd. Czuję się stary; dama z kosą już na mnie kiwa. Widzę, że przestawiła czarnego gońca na szachownicy i zaprasza mnie uprzejmie do gry. Wie, że mam już niewiele pionków. Jednak jutro jeszcze nie nadeszło i zastanawiam się, którą figurą zrobić ruch. Zostałem sam na sam z kartką papieru, to moja ostatnia szansa.”

Spokojny początek to tylko preludium do wspaniałego dzieła. Ta fenomenalnie opowiedziana historia dorastającego samotnie chłopca, który musi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami, szybko przeniesie czytelnika w mroki dziejów hiszpańskiej inkwizycji i piekła dwudziestowiecznej Europy. To zresztą wielki talent Cabré - łączenie wszystkiego w monumentalną i powalająca logiką całość. Doskonale widać ten talent choćby w książce "Winter Journey" (nie jest niestety wydana po polsku), czyli zbiorze krótkich opowieści, które w magiczny sposób okazują się być ze sobą splecione, choć ich fabułę dzieli i temat i umiejscowienie w czasie.

- Moim zamierzeniem jest, aby czytelnik cały czas miał w głowie echo, przypominające mu o wcześniejszych fragmentach całej opowieści - mówi Cabré.

I niech miarą jego wielkości będzie fakt, że od tego echa faktycznie nie sposób się uwolnić. Czy kolejny wirtuoz słowa udowodni swojemu czytelnikowi, że bez ogromnego zła nie ma też wielkiej miłości i wszechogarniającego dobra? Czy dobro ma jakąkolwiek szansę zwyciężyć, a jeżeli tak, to czy w ogóle ma to sens? A może to złu powinniśmy poświęcić swoją uwagę? Polecamy się przekonać.
więcej...
Wyjątkowo napisana powieść o losach kilku przedmiotów i klasztoru, w które to losy wpleciono życiorysy paru osób. Świetnie zestawienie trzech wielkich religii księgi (chrześcijaństwa, judaizmu i islamu) oraz faszyzmu i pokazanie analogii miedzy nimi daje sporo do myślenia. Wartka akcja (jeśli to można nazwać akcją), wielowątkowość, brak chronologicznego ustawienia wydarzeń.
Polecam.
To jedna z najlepszych powieści ever.
więcej...
Wspaniała książka, oryginalnie skomponowana i świetnie przetłumaczona. Po stosunkowo szybkim przyzwyczajeniu się do gwałtownych zwrotów narracji, czyta się ją tak, jakby się smakowało dobre wino. Gorąco polecam.

Podobne publikacje

Ebook

Marzenia JoyMarzenia Joy

Lisa See

Druga część barwnej sagi obyczajowej Lisy See. Kontynuacja losów sióstr z Szanghaju, które przed koszmarem wojny z Japonią uciekły do Stanów Zjednoczonych. I tam nie znalazły szczęścia...

Marzenia Joy Lisa See Wydawca: Świat Książki MOBI + EPUB

Druga część barwnej sagi obyczajowej Lisy See. Kontynuacja losów sióstr z Szanghaju, które przed koszmarem wojny z Japonią uciekły do Stanów Zjednoczonych. I tam nie znalazły szczęścia...

Ebook

Przypadek sprawiłPrzypadek sprawił

Barbara Rybałtowska

Książka autorki znakomitej „Sagi”. Nostalgiczna powieść o rodzinnych sekretach, sile siostrzanej miłości i poszukiwaniu prawdy o tragicznych wydarzeniach sprzed lat.

Książka autorki znakomitej „Sagi”. Nostalgiczna powieść o rodzinnych sekretach, sile siostrzanej miłości i poszukiwaniu prawdy o tragicznych wydarzeniach sprzed lat.

Ebook

Perska namiętnośćPerska namiętność

Laila Shukri

Powieść autorki bestsellera „Jestem żoną szejka”. Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło, a ona sama wreszcie powinna postawić sobie pytanie: ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną?

Perska namiętność Laila Shukri Wydawca: Prószyński i S-ka MOBI + EPUB (w wersji papierowej 432 strony)

Powieść autorki bestsellera „Jestem żoną szejka”. Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło, a ona sama wreszcie powinna postawić sobie pytanie: ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną?

Ebook

Dziwna i taki jedenDziwna i taki jeden

Meagan Brothers

Nowa poruszająca powieść spod znaku LGBT dla nastolatków. Lula i Rory wiedzą o sobie wszystko, do czasu, gdy dziewczyna odkryje, że przyjaciel nie wspomniał jej o kilku ważnych sprawach ze swojego życia.

Dziwna i taki jeden Meagan Brothers Wydawca: Ya! MOBI + EPUB (w wersji papierowej 352 strony)

Nowa poruszająca powieść spod znaku LGBT dla nastolatków. Lula i Rory wiedzą o sobie wszystko, do czasu, gdy dziewczyna odkryje, że przyjaciel nie wspomniał jej o kilku ważnych sprawach ze swojego życia.

Ebook

Sztuka słyszenia bicia sercaSztuka słyszenia bicia serca

Jan-Philipp Sendker

Dwa kontynenty, dwie kultury, dwie filozofie życia, dwa systemy wartości… Najważniejsza książka o bezwarunkowej miłości ostatnich dziesięcioleci. Światowy bestseller przetłumaczony na 35 języków! Ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Sztuka słyszenia bicia serca Jan-Philipp Sendker Wydawca: Wydawnictwo Filia MOBI + EPUB (w wersji papierowej 312 stron)

Dwa kontynenty, dwie kultury, dwie filozofie życia, dwa systemy wartości… Najważniejsza książka o bezwarunkowej miłości ostatnich dziesięcioleci. Światowy bestseller przetłumaczony na 35 języków! Ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Ebook

WskrzesinaWskrzesina

Artur Boratczuk

Przewrotna powieść o utracie złudzeń i nadziei, miłości i zemście, ludzkiej potrzebie wiary w dobro, które niespodziewanie może okazać się złem. „«Wskrzesina» powstała przede wszystkim z pobudek jak najbardziej intymnych. Musiałem określić swój stosunek do Boga” – Autor

Przewrotna powieść o utracie złudzeń i nadziei, miłości i zemście, ludzkiej potrzebie wiary w dobro, które niespodziewanie może okazać się złem. „«Wskrzesina» powstała przede wszystkim z pobudek jak najbardziej intymnych. Musiałem określić swój stosunek do Boga” – Autor

Ebook

Tamte cudowne lataTamte cudowne lata

Marian Izaguirre

Niezwykła historia o wielkiej mocy książek i prawdziwej miłości, porównywana do powieści Carlosa Ruiza Zafóna. Przepełniona tęsknotą za szalonymi latami sprzed wojen, które zmieniły Stary Kontynent.

Niezwykła historia o wielkiej mocy książek i prawdziwej miłości, porównywana do powieści Carlosa Ruiza Zafóna. Przepełniona tęsknotą za szalonymi latami sprzed wojen, które zmieniły Stary Kontynent.

Ebook

Jedenaście dni w BerlinieJedenaście dni w Berlinie

Håkan Nesser

Håkan Nesser powraca z kolejną świetnie napisaną powieścią. „Jedenaście dni w Berlinie” to uczta dla tych wszystkich, którzy obok trzymającej w napięciu fabuły cenią sobie błyskotliwy humor.

Jedenaście dni w Berlinie Håkan Nesser Wydawca: Czarna Owca MOBI + EPUB (w wersji papierowej 328 stron)

Håkan Nesser powraca z kolejną świetnie napisaną powieścią. „Jedenaście dni w Berlinie” to uczta dla tych wszystkich, którzy obok trzymającej w napięciu fabuły cenią sobie błyskotliwy humor.

Ebook

Salon odrzuconychSalon odrzuconych

Skandalizujące życie impresjonistów, wystawny świat paryskiej burżuazji i różne oblicza nieodwzajemnionej miłości... „Wspaniały debiut powieściowy z uroczą bohaterką, walczącą o swoje miejsce w świecie sztuki.”

Salon odrzuconych Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga MOBI + EPUB (w wersji papierowej 352 strony)

Skandalizujące życie impresjonistów, wystawny świat paryskiej burżuazji i różne oblicza nieodwzajemnionej miłości... „Wspaniały debiut powieściowy z uroczą bohaterką, walczącą o swoje miejsce w świecie sztuki.”

Ebook

Moja bliskość największaMoja bliskość największa

Janusz L. Wiśniewski

Wiśniewski jest mistrzem krótkiej formy. Za pomocą kilku obrazków, czasem kilku zaledwie zdań potrafi przekazać prawdę o ludzkiej naturze. Dowodem na to – najnowszy zbiór jego opowiadań.

Wiśniewski jest mistrzem krótkiej formy. Za pomocą kilku obrazków, czasem kilku zaledwie zdań potrafi przekazać prawdę o ludzkiej naturze. Dowodem na to – najnowszy zbiór jego opowiadań.

Ebook

Agonia dźwiękówAgonia dźwięków

Jaume Cabré

Ponury klasztor. Donosy, intrygi, nieposłuszeństwo. Oskarżenie o herezję i walka o godność człowieka. W tle dalekie echa muzyki Witolda Lutosławskiego. Pasjonująca powieść gotycka, która po raz kolejny udowadnia maestrię autora słynnego „Wyznaję”.

Ponury klasztor. Donosy, intrygi, nieposłuszeństwo. Oskarżenie o herezję i walka o godność człowieka. W tle dalekie echa muzyki Witolda Lutosławskiego. Pasjonująca powieść gotycka, która po raz kolejny udowadnia maestrię autora słynnego „Wyznaję”.

Ebook

Cień eunucha Cień eunucha

Jaume Cabré

Jaume Cabré powraca! Po doskonałym „Wyznaję”, „Głosach Pamano” i „Jaśnie panu” czeka nas kolejna literacka uczta. Wielką rolę odegra w niej muzyka. „Nie przegapmy tej naprawdę mądrej powieści!”

Cień eunucha Jaume Cabré Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB

Jaume Cabré powraca! Po doskonałym „Wyznaję”, „Głosach Pamano” i „Jaśnie panu” czeka nas kolejna literacka uczta. Wielką rolę odegra w niej muzyka. „Nie przegapmy tej naprawdę mądrej powieści!”

Ebook

Kiedy zapada mrokKiedy zapada mrok

Jaume Cabré

Autor słynnego „Wyznaję” powraca do polskich czytelników, tym razem w zbiorze opowiadań. „Dowcip podszyty ironią, błyskotliwość, oszczędność w słowach, nieskończona wyobraźnia. Cabré zaskakuje każdym wersem. Nie czytaliście jeszcze o tak przerażającej zemście, bolesnej tęsknocie, doskonałym wyrachowaniu” – Marta Strzelecka

Kiedy zapada mrok Jaume Cabré Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB (w wersji papierowej 300 stron)

Autor słynnego „Wyznaję” powraca do polskich czytelników, tym razem w zbiorze opowiadań. „Dowcip podszyty ironią, błyskotliwość, oszczędność w słowach, nieskończona wyobraźnia. Cabré zaskakuje każdym wersem. Nie czytaliście jeszcze o tak przerażającej zemście, bolesnej tęsknocie, doskonałym wyrachowaniu” – Marta Strzelecka

Ebook

Podróż zimowaPodróż zimowa

Jaume Cabré

Wyrafinowana gra, fałszywe tropy, mylne cytaty, różne plany czasowe… Wielowątkowa opowieść, zapowiadająca opus magnum katalońskiego mistrza pióra – słynne „Wyznaję”, które weszło do kanonu współczesnej literatury światowej.

Podróż zimowa Jaume Cabré Wydawca: Marginesy MOBI + EPUB (w wersji papierowej 296 stron)

Wyrafinowana gra, fałszywe tropy, mylne cytaty, różne plany czasowe… Wielowątkowa opowieść, zapowiadająca opus magnum katalońskiego mistrza pióra – słynne „Wyznaję”, które weszło do kanonu współczesnej literatury światowej.

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.