Ebook

Zagłada Żydów

Studia i Materiały nr 8, 2012

Autor:
Praca zbiorowa
Format:
25,70 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Zagłada Żydów - Opis

Tom przynosi specjalny blok materiałów poświęconych 70. Rocznicy Akcji Reinhardt: unikatowy reportaż Racheli Auerbach „Na polach Treblinki”, napisany w 1946 w języku jidysz i dopiero teraz po raz pierwszy tłumaczony na polski, oraz odkrywcze studium Caroline Strudy Colls ze Staffordshire University w Anglii o prowadzonych przez nią obecnie badaniach archeologicznych na terenie byłego obozu Zagłady w Treblince. Pozostałe teksty numeru układają się wokół kilku ogniw tematycznych – obozy pracy przymusowej, ukrywanie Żydów i związane z tym dylematy moralne, kolaboracja i rozliczanie sprawców Zagłady, niemieccy Żydzi w łódzkim getcie, ludzkie szczątki w Muzeum Auschwitz-Birkenau, fotograficzne reprezentacje doświadczenia Zagłady.
W związku z Rokiem Korczaka przedstawiamy nigdy dotąd nie publikowany zespół listów pisanych w Domu Sierot w latach 1940–1941 oraz losy tekstów Korczaka ocalałych z getta.
W numerze stałe działy: Studia; Z warsztatów badawczych; Wywiady; Materiały; Małe formy; Omówienia, recenzje, przeglądy; Wydarzenia; Curiosa, a w nich między innymi: Rachela Auerbach – Treblinka. Reportaż; Caroline Sturdy Colls o pracach archeologicznych w Treblince; Justyna Kowalska-Leder o psychologicznych skutkach pomagania uciekinierom z getta; Wendy Lower o ściganiu nazistów w NRD; Listy z Domu Sierot z lat 1940–1941 w opracowaniu Marty Ciesielskiej; Agnieszka Witkowska-Krych o losach gettowej spuścizny Janusza Korczaka; Adam Sitarek o kontekście przybycia do getta łódzkiego Żydów czeskich i niemieckich; Ewa Wiatr o losach odznaczonych Krzyżem Żelaznym weteranów osadzonych w getcie łódzkim; Jacek Leociak, Jan Grabowski, Elżbieta Janicka o Festung Warschau; Jacek Nowakowski o badaniach nad Zagładą i nauczaniu o niej w Stanach Zjednoczonych.

Zagłada Żydów - Informacje szczegółowe

Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2017
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2005
ISBN:
978-83-634-4426-6
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 6,96 MB / mobi 7,47 MB

Zagłada Żydów - Opinie i Komentarze

Podobne publikacje

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.