Ebook

Zagłada Żydów

Studia i Materiały nr 12, 2016

Autor:
Praca zbiorowa
Format:
34,20 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Zagłada Żydów - Opis

Dwunasty numer rocznika naukowego „Zagłada Żydów. Studia i Materiały” wydawanego przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN.
Wspólnym mianownikiem wielu publikwanych artykułów jest kontekst europejski. Zamieszczone teksty dotyczą: zaangażowania francuskiego Kościoła w ukrywanie dzieci żydowskich (Eliot Nidam Orvieto), akcji wysyłania ich do Anglii (Anna M. Rosner), działania Sonderdienst w Genrelanym Gubernatoriskie (Peter Black), a także postrzegania Żydów przez niemieckich cywilów zatrudnionych w aparacie okupacyjnym (Stephan Lehnstaedt).
Szczególnie polecamy artykuł Marty Janczewskiej, która analizując raport Jürgena Stroopa, interpretuje niemiecki język urzędowy opisujący żydowską śmierć. Przybliżamy postacie historyczne: „Frankensteina”, sadystycznego policjanta z getta warszawskiego (Jan H. Issinger), antykwariuszy Gutnajerów (Nawojka Cieślińska-Lobkowicz) oraz działacza politycznego, Eleazara Grünbauma (Jacek Dehnel).
W dziale „Punkty widzenia” publikujemy . artykuł interpretujący polską literaturę o Zagładzie jako horror (Przemysław Czapliński) oraz teksty inspirowane lekturą Neumannowskiego „Behemota” (Raul Hilberg) czy porównujący w świetle tej książki faszyzm z komunizmem (Marcin Kula). W obszernym artykule omawiamy głośną książkę Mirosława Tryczyka „Miasta śmierci” Krzysztof Persak).
W numerze działy: Studia; Sylwetki; Konteksty; Z warsztatów badawczych; Materiały; Bilanse; Punkty Widzenia; Omówienia, recenzje, przeglądy; Wydarzenia; Curiosa – a w nich między innymi: Marta Janczewska o niemieckim języku urzędowym w warszawskim getcie; Stephan Lehnsdaedt o zwykłych Niemcach w okupowanej Warszawie i ich wiedzy o Zagładzie; Peter Black o lokalnej kolaboracji na przykładzie Sonderdienst; Dagmara Swałtek-Niewińska o strategiach przetrwania w getcie w Bochni; Katrin Stoll o niemieckich kolejarzach odprawiających transporty do Treblinki; Agnieszka Haska i Karin Ohry o Żydach z getta warszawskiego w Bergen-Belsen; Jerzy Giebułtowski o kosztach rozbiórki pozostałości po warszawskim getcie; Przemysław Czapliński o przedstawianiu Zagłady w najnowszej literaturze polskiej jako horroru; Badania i pamięć Zagłady na Węgrzech i w Serbii; Powojenne rozliczenia w NRD; Piotr Forecki, Jan Grabowski i Dariusz Libionka o muzeum w Markowej.

Zagłada Żydów - Informacje szczegółowe

Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2017
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2016
ISBN:
978-83-634-4448-8
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 2,56 MB / mobi 3,12 MB

Zagłada Żydów - Opinie i Komentarze

Podobne publikacje

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.