Ebook

Zagłada Żydów

Studia i Materiały nr 11, 2015

Autor:
Praca zbiorowa
Format:
34,20 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Zagłada Żydów - Opis

We wstępie redakcja zwraca uwagę na niebezpieczeństwo wynikające z coraz śmielej artykułowanych zapowiedzi radykalnych działań w obszarze tzw. polityki historycznej, a zwłaszcza zagrożenia dla prowadzenia badań naukowych oraz groźbę instrumentalizowania problematyki Holokaustu.
Spośród tekstów zamieszczonych w dziale „Studia” na szczególną uwagę zasługuje artykuł Karoliny Panz poświęcony fenomenowi powojennej przemocy na Podhalu. Autorka analizuje przebieg i mechanizm tych zbrodni, lecz przede wszystkim przypomina ich ofiary. Kolejne opracowania dotyczą szerokiego pojętej problematyki pomocy i ratowania: ewakuacji dzieci żydowskich z terenu ZSRR do Palestyny w latach 1942–1943, warunków przetrwania w okupowanej Belgii, Holandii i Francji, pomocy Żydom na terenie Vichy, paradoksów związanych z ukrywaniem Żydów w Warszawie. Dział ten uzupełnia studium o holenderskim naziście prowadzącym zorganizowaną grabież dzieł sztuki.
W dziale „Sylwetki” prezentujemy biografię i dorobek kolejnego historyka Zagłady – Filipa Friedmana, zaś w sekcji „Materiały” nieznany dziennik o ukrywaniu po „aryjskiej stronie”.
W numerze działy: Studia; Z warsztatów badawczych; Materiały; Konteksty; Małe formy; Omówienia, recenzje, przeglądy; Wydarzenia; Curiosa –a w nich: Karolina Panz o antyżydowskiej przemocy na Podhalu tuż po wojnie; Pim Griffoen i Ron Zeller o Zagładzie w Holandii, Francji i Belgii w ujęciu porównawczym; Nawojka Cieślinska-Lobkowicz o grabieży dzieł sztuki przez Pietera Nicolaasa Mentena; Katharina Friedla o strategiach przetrwania małżeństw mieszanych w Hamburgu i Wrocławiu; Pamiętnik dr. Chaima Einhorna, pisany w ukryciu po stronie aryjskiej; Bartłomiej Rusin na temat bułgarskiej historiografii Zagłady; Stefan Klemp o warsztacie badacza działalności niemieckich batalionów policyjnych; Tomasz Ceran w eseju o totalitaryzmie i problemie zła; Piotr Filipkowski o książkach Mikołaja Grynberga; Jacek Leociak o Zuzannie Ginczance; Agnieszka Haska o nadużyciach w „Roku Karskiego”; Blok tekstów o nauczaniu o Holokauście w Polsce, Niemczech i Kanadzie; Dyskusja wokół Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Zagłada Żydów - Informacje szczegółowe

Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2017
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2015
ISBN:
978-83-634-4443-3
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 3,77 MB / mobi 4,6 MB

Zagłada Żydów - Opinie i Komentarze

Podobne publikacje

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.