Ebook

Zagłada Żydów

Studia i Materiały nr 13, 2017

Autor:
Praca zbiorowa
Format:
34,20 zł
Skonfiguruj szybki zakup Do schowka

Zagłada Żydów - Opis

Trzynasty numer rocznika naukowego „Zagłada Żydów. Studia i Materiały” wydawanego przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN. To prawie dziewięćset stron pionierskich studiów, materiałów, omówień i opracowań nieznanych tekstów źródłowych.
Wątkami przewodnimi numeru są dwie rocznice. Pierwsza z nich to 75. rocznica akcji „Reinhardt”, czyli eksterminacji Żydów na ziemiach polskich, druga zaś – 70-lecie powstania Żydowskiego Instytutu Historycznego. Tematom tym poświęcono szereg tekstów, które – jak artykuły dotyczące struktur Żydowskiej Samopomocy Społecznej czy badań nad Zagładą prowadzonych w ŻIH w okresie stalinowskim – przedstawiają nieznane szerzej nowe ustalenia historyków. Numer uzupełniają teksty dotyczące roli formacji pomocniczych w Zagładzie w Galicji Wschodniej i na Litwie, a także wyników prowadzonych od lat 70. pionierskich badań etnograficznych nad pamięcią.
Znalazły się tu również recenzje najnowszych publikacji oraz komentarze do bieżących wydarzeń.
W numerze m.in.:
STUDIA
Grzegorz Rossoliński-Liebe o roli ukraińskiej policji w eksterminacji Żydów w Galicji Wschodniej i na Wołyniu; Christoph Dieckmann o niemieckiej polityce okupacyjnej i Zagładzie na Litwie; Agnieszka Haska, Tadeusz Paweł Rutkowski, Stephan Stach o Żydowskim Instytucie Historycznym i jego funkcjonowaniu w PRL
Z WARSZTATÓW BADAWCZYCH
Martyna Grądzka-Rejak o neofitach w Krakowie; Adam Puławski o urzędzie powierniczym w Chełmie Materiały; Dariusz Libionka i Jan Grabowski o kolaboracji ks. Stanisława Trzeciaka oraz okupacyjnych losach ks. Tadeusza Pudra
Integralna wersja dziennika Stanisława Żemińskiego z Łukowa
PUNKTY WIDZENIA
Jan Tomasz Gross o miejscu Zagłady w polskiej historii; Andrzej Leder o książce Przemoc filosemicka? Upamiętnienia Zagłady; Nawojka Cieślińska-Lobkowicz o Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
a także stałe działy: Sylwetki; Omówienia; Małe formy; Recenzje Curiosa

Zagłada Żydów - Informacje szczegółowe

Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2018
Rodzaj publikacji:
Język publikacji:
Rok pierwszej publikacji książkowej:
2017
ISBN:
978-83-634-4457-0
Zabezpieczenie:
znak wodny
Liczba plików do pobrania:
2 (epub, mobi)
Rozmiar plików do pobrania:
epub 2,98 MB / mobi 9,23 MB

Zagłada Żydów - Opinie i Komentarze

Podobne publikacje

Informacje o formacie
ePUB zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Książki tworzone w tym formacie nie mają podziału na strony. Główną zaletą publikacji ePUB jest automatyczne dopasowanie się do szerokości ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dzięki temu przewijamy tekst tylko w górę lub w dół. Format ten sprawdza się w urządzeniach mobilnych, wyposażonych zazwyczaj w niewielki ekran.

Można go przeczytać na:
- e-czytniku,
- tablecie *,
- smartphonie *,
- komputerze **.

* z zainstalowaną aplikacją obsługującą pliki typu ePUB
- dla systemu Android (Publio, Aldiko, Bluefire Reader)
- dla systemu iOS (Publio, iBooks, Stanza, Bluefire Reader)

** z zainstalowanym programem obsługującym pliki typu ePUB (np. Adobe Digital Editions, Calibre)


UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.
Informacje o formacie
MOBI zabezpieczony znakiem wodnym (bez DRM)

Najlepszy format na Kindle!

E-book w formacie MOBIPOCKET można pobrać przede wszystkim na czytnik Kindle.
Czytanie książek w formacie MOBI na innych urządzeniach elektronicznych (np. e-czytnik, tablet, smartphone, komputer) jest możliwe, pod warunkiem że zostaną one wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, np. Kindle for PC, MobiPocket Reader.

UWAGA!
Jeżeli książka występuje w formacie Kindle (MOBI) i ePUB, w jednym zakupie otrzymasz obydwa formaty. Wybór formatu następuje na karcie pobierania książki.