Zobacz inne numery(1)„Polski Przegląd Migracyjny/The Polish Migration Review” to nowoczesny rocznik wydawany przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Z perspektywy popularnonaukowej porusza problematykę migracji w kontekście histo...
Tajemnica, czary, las… Bolesław Leśmian, jeden z największych wirtuozów wyobraźni, zaprasza do swojego czarodziejskiego świata. Przed nami „baśń pełna zdarzeń niespodzianych i cudów niesłychanych”.
Dalsze przygody Ani Shirley, bohaterki serii wielkich, międzynarodowych bestsellerów. Czy to możliwe, aby sympatyczna rudowłosa marzycielka straciła cierpliwość i kogoś szczerze nie lubiła?
Kolejna odsłona opowieści o rudowłosej Ani marzycielce. Nowi antagoniści, nowi przyjaciele, tęsknota za Gilbertem i mnóstwo fascynujących historii pełnych przygód.
Kolejna część przygód rudowłosej Ani, bohaterki serii międzynarodowych bestsellerów. W jej życiu zachodzą wielkie zmiany: ślub, przeprowadzka... Jak potoczą się losy dziewczyny i jej rodziny?
Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Szczęście dziecka bywa ulotne. Rodzice Anielki po utracie majątku nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ich nieporadność doprowadza do tragedii…
„Gloria victis”, czyli „Chwała zwyciężonym” – tak zatytułowała Eliza Orzeszkowa swoje opowiadanie poświęcone bohaterskiej walce powstańców styczniowych.
„Zemsta” (audiobook mp3) to jeden z najbardziej znanych utworów Aleksandra Fredry. Komedia, oparta na prawdziwych wydarzeniach, bawi do dziś kolejne pokolenia Polaków.
„Winnetou” to najsłynniejsza powieść o Dzikim Zachodzie. Nadal urzekająca pozytywną energią i fascynującą historią przyjaźni młodego indiańskiego wodza i białego trapera Old Shatterhanda.
Legenda osadzona w surowych realiach XIV-wiecznej Litwy pod berłem Jagiełłowego brata, Witolda. Poemat o żonie, której honor męża i dobro kraju były tak drogie, że poświęciła dla nich życie.
„Mój ci on!” – prawie wszyscy znamy ten okrzyk. Ale kto to wykrzyknął i w jakich okolicznościach... O, tu sprawa okazuje się trudniejsza, toteż przypomnienie sobie „Krzyżaków” nie jest złym pomysłem.
Opowieść o dorastaniu młodych Polaków, którzy zmagają się z samotnością i rusyfikacyjną polityką zaborcy. Oparta w znacznej mierze na przeżyciach samego Stefana Żeromskiego.
Arcydzieło literatury światowej powstałe w oświeceniu. Powiastka filozoficzna, w której Wolter przekonuje, że świat wcale nie jest taki dobry, jak niektórym się wydaje.
Pięć opowiadań Henryka Sienkiewicza, jednego z najwybitniejszych pisarzy polskiego pozytywizmu. Autor ukazuje w nich zarówno nędzę polskich chłopów, jak i ciężki los amerykańskich Indian.