Lawinę mrożących krew w żyłach wydarzeń wywołuje jeden przypadkowo odebrany telefon. Czy komisarz Kluftinger odnajdzie motyw, który łączy brutalne morderstwa, i wygra szaleńczy wyścig z czasem?
Jarle był nastolatkiem, jakich wielu. Chodził na randki, grał w zespole. Pewnego dnia poznał Yngvego i cały jego świat stanął na głowie. Wszystko, co do tej pory pewne, zaczęło budzić wątpliwości...
Komisarz Kimmo Joenta próbuje uporać się ze stratą najukochańszej osoby w swoim życiu. Śledztwo, które poprowadzi, nie pozwoli mu – niestety – zapomnieć o tej tragedii...
„Zima lwów” to kolejny kryminał Wagnera, znanego pisarza niemieckiego, w którym komisarz Kimmo Joentaa próbuje wymierzyć sprawiedliwość bezlitosnym zabójcom, psychopatom i drobnym przestępcom.
W górskim pensjonacie dochodzi do morderstwa. Śledztwo podjęte przez komisarza Kluftingera musi zakończyć się w czasie Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie.
Powieść jednego z najpoczytniejszych francuskich pisarzy, która w naturalistyczny sposób ukazuje okrucieństwo panujące w krajach ogarniętych rewolucją.
Fascynująca relacja z wydarzeń, które rozgrywały się w 1989 r. w krajach Europy Środkowej. Autor opowiada w niej o nadziei na wolność i dramatycznej walce o cud – upadek komunizmu.
Kolejna po „Szczodrych Godach” bestsellerowa powieść z komisarzem Kluftingerem! Śmierć nurka naprowadza śledczego na trop tajemnicy sięgającej II wojny światowej, związanej z jeziorem Alat.
Jarle żył do tej pory jak typowy student. Dużo czasu poświęcał imprezom, mało – rozważaniom na temat przyszłości. 6 września 1997 r. zdarzyło się coś, co zmusiło go do poważnych zmian.
Biografia Michaela Jacksona napisana przez jego menedżera i wieloletniego przyjaciela. Historia triumfu i upadku ilustrowana niepublikowanymi dotąd zdjęciami króla popu.
Zbiór esejów Jana Woleńskiego, filozofa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęconych konsekwencjom bycia polskim intelektualistą pochodzenia żydowskiego.
Manifest syjonistyczny, wydany w lutym 1896 r. w oryginale niemieckim, potem w tłumaczeniu angielskim, teraz w nowym przekładzie autorstwa Jacka Surzyna.
Jak wyglądało i jak wygląda obecnie codzienne życie w Izraelu? Jaka jest rzeczywistość socjalistycznego kibucu i bazy wojskowej? Nili Amit opowiada o tym w swojej fascynującej biografii.
„Ulisses”, choć legendarny i doceniony przez krytyków, nie jest lekturą łatwą. Piotr Paziński podąża w swej monografii tropem bohaterów Joyce’a i podsuwa pomysły interpretacyjne tego głośnego utworu.
Ruth Ellen Gruber delves under the skin of European society to provide a closely observed, uniquely personal take on topics ranging from politics to pop music, from architecture to local cuisine.
Pierwsza część legendarnej powieści historycznej, która przenosi nas do średniowiecznej Norwegii. W świecie malowniczych dolin, cichej modlitwy i rzetelnej pracy żyje Krystyna. Kim jest? O czym marzy?
Druga część powieści historycznej, która przenosi nas do średniowiecznej Norwegii. W świecie malowniczych dolin, cichej modlitwy i rzetelnej pracy żyje Krystyna. Kim jest? O czym marzy?