Historia namiętnej miłości i wojny, które toczyły się na oczach całego świata. Biografia dwojga gwiazd filmu nie tylko opowiada o uczuciu graniczącym z obsesją, lecz także pozwala choćby na chwilę wró...
Świat wielkiego aktora zza kontrabasu. Upływający czas, odbywane podróże, zawiązywane przyjaźnie – wszystko to w kontekście fenomenalnego monodramu „Kontrabasista” według Patricka Süskinda.
Wydany w 1750 roku podręcznik dla aktorów. Obejmuje różne obszary działalności teatralnej, od technik gry aż po rozważania poświęcone znaczeniu sztuki dramatycznej w życiu człowieka.
O swoich miłościach, zdradach i przyjaźniach z największymi tego świata opowiada Marek Keller, aktor, tancerz i śpiewak „Mazowsza”, w rozmowie z Dariuszem Wilczakiem.
Najsłynniejszy macho polskiego kina w mistrzowskiej rozmowie z Magdą Umer. Szczera i bezpretensjonalna opowieść o dorastaniu, męskich rozrywkach, polityce, rywalizacji i twardej konfrontacji z życiem.
Choć Piotr Skrzynecki odszedł od nas w 1997 r., Jan Nowicki kontynuuje z nim rozmowę. Dyskutuje z Panem Piotrem o poezji, aktorstwie, spadku cen złota, za nic mając dzielącą ich niebotyczną odległość.
Zbiór całkowicie poważnych, choć prowadzonych z humorem, rozmów dzieci z dorosłymi: o zawodach i pasjach, o spełnionych i niespełnionych marzeniach, o najważniejszych wartościach w życiu.
Wybór tekstów historycznoteatralnych i krytycznych autora z lat 1969–2011 publikowanych w czasopismach, katalogach wystaw, wydawnictwach teatralnych, książkach zbiorowych i tomach pokonferencyjnych.
Krzysztof Kowalewski po raz pierwszy zdradza tak wiele szczegółów ze swojego życia – zawodowego i prywatnego. Przy okazji opowiada mnóstwo zabawnych anegdotek z aktorskiego światka.
Zbiór rozmów znanej prezenterki telewizyjnej z wybitnymi twórcami kultury. Wywiady z Ewą Bem, Grzegorzem Markowskim, Krzysztofem Zanussim i innymi wielkimi – o sztuce, życiu, marzeniach, planach.
„Filmowa” opowieść o ludziach, którzy tworzyli kino PRL-u, reżyserach i aktorach, o środowisku, w którym ono powstawało, i przenikaniu się filmu z rzeczywistością.
Gdy zaczyna się choroba, kariera i uznanie publiczności odchodzą na plan dalszy. Zostaje walka z własnymi słabościami. Ale wciąż można obserwować świat i... utrwalać go w dzienniku.
Bez najmniejszego zażenowania przyznaje, że nie umie wypełnić PIT-u, a całą pensję od razu oddaje żonie. W „Rozmowach bez retuszu” Artur Barciś przedstawia koleje swojego losu. Nie tylko aktorskiego.
„Jestem w każdym wieku – miłe Panie. Bywam na przemian stary i młody. Dobry albo zły. Zupełnie jak Wy” – tak mówi o sobie Jan Nowicki. Intrygujące? A to zaledwie początek tej wyśmienitej opowieści...
„Teatr Dramatyczny 2008-12” to multimedialny dokument cyfrowy podsumowujący cztery niezapomniane sezony działalności Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. G. Holoubka pod dyrekcją Pawła Miśkiewicza.