Rozprawa jednego z wybitnych przedstawicieli angielskiego malarstwa XVIII w. Jej autor podejmuje próbę pokazania praw, którymi rządzi się natura, oraz tych, które kształtują gusty odbiorców sztuki.
Zbiór całkowicie poważnych, choć prowadzonych z humorem, rozmów dzieci z dorosłymi: o zawodach i pasjach, o spełnionych i niespełnionych marzeniach, o najważniejszych wartościach w życiu.
Olbrzym o atletycznej budowie. Obiekt zainteresowania artystów, milionerów, szpiegów. 36 lat pod polską banderą… Skrząca się anegdotą opowieść o Batorym – jednej z największych legend transatlantyków.
Powieść, która skrzy się od dygresji i wspomnień. To swego rodzaju dziennik, który odsłania przed czytelnikiem kulisy cyrkowego życia, a także literatura drogi i w dużej mierze literatura obyczajowa.
Ciekawa próba wniknięcia w społeczność fanów artysty wszech czasów i zrozumienia ich osobistego świata skoncentrowanego wokół wyjątkowej osobowości Michaela Jacksona.
W świecie osiągnęli sławę, szacunek, uznanie. U nas są mało znani bądź w ogóle zapomniani. Marek Borucki wydobywa z narodowej niepamięci wybitnych naukowców, artystów, społeczników.
Mieszanka wybuchowa, arsenał amunicji – wywiad rzeka z kultową postacią polskiej piosenki. Próba odnalezienia prawdziwej natury Marka Dyjaka, skrytej pod maską bezlitosnego komentatora rzeczywistości.
Zaskakująca, ostatnia, niedokończona powieść Witkacego. Opublikowana kilkadziesiąt lat po jego śmierci zachwyca prekursorskim podejściem do filozofii i sztuki.
Zbiór zabawnych anegdot o znanych malarzach i rzeźbiarzach. Błyskotliwe, pełne humoru opowieści pokazują mniej poważne, lżejsze oblicze sztuki i szanowanych, wybitnych artystów.
Zbiór esejów, w których Witkacy rozprawia się z obiegowymi opiniami na temat swojego stylu życia i skłonności do uzależnień. Robi to jak zwykle z sobie właściwymi ironią i humorem.
Monografia ostatniego, nieukończonego spektaklu Tadeusza Kantora, twórcy teatru „Cricot 2”, nazywanego „najbardziej światowym z polskich artystów i najbardziej polskim z artystów światowych”.
Jedna z najlepszych książek mistrza grozy Stephena Kinga. „Ręka mistrza” to nie tylko znakomity horror, ale też rewelacyjna powieść psychologiczna. W 2009 r. zdobyła nominację do Bram Stoker Award.
Mówi się o nim, że był poetą tańca. Na scenie wcielał się m.in. w role Romea, Sancho Pansy i Wdowy Simone. O swej wielkiej pasji opowiada w wywiadzie rzece Janowi Stanisławowi Witkiewiczowi.
Vladimir Malakhov przez krytyków określany był mianem tancerza stulecia. Sam zaś ciągle wątpił w swoje możliwości. O sile charakteru i wielkiej pasji do baletu opowiada w tym fascynującym wywiadzie.