Monografia poświęcona kultowi Manasy, bogini węży, opiewanej w poematach narracyjnych zwanych mangalami, które powstawały od XV do XIX wieku w Bengalu.
Antologia utworów współczesnych pisarzy koreańskich. Zbiera opowiadania, w których odbicie znalazły tak trudne doświadczenia jak okupacja japońska i podział kraju oraz aktualne problemy społeczne.
Pieszo, łodzią, pociągiem m.in. przez Birmę, Wietnam, Chiny, Indonezję w poszukiwaniu kontaktów z szamanami i wróżbitami. Reportaże z podróży, które zaowocowały odkryciem bogactwa minionego świata.
Gustaf Mannerheim wyrusza w podróż do Chin 6 lipca 1907 r. Sto lat później śladem rosyjskiego szpiega podąża Eric Enno Tamm, by opisać Państwo Środka i niesamowite zmiany, jakie się w nim dokonały.
Tom referatów prezentowanych podczas obrad I Krajowej Konferencji Turkologicznej w Poznaniu w 2007 roku i II Krajowej Konferencji Turkologicznej w Warszawie w 2008 roku.
Fascynująca podróż przez odległą i egzotyczną Azję – pod prąd uprzedzeniom i fałszywym wyobrażeniom, a także w głąb samego siebie. Wyszukana kolekcja wrażeń, refleksji, momentów szczęścia i zdumienia.
Jej pasją są egzotyczne podróże. Dorota Sumińska odwiedza niedostępne zakątki Azji, dociera do przyrodniczych rajów, a potem opowiada nam o tym wszystkim w swoim barwnym stylu.
Brytyjski podróżnik przemierza bezkresne stepy, pustynie i góry, ogląda relikty wielkiej przeszłości, opowiada o burzach historii. I słyszy coraz wyraźniej, jak serce Azji znów zaczyna mocno bić.
Relacja z podróży najstarszym i najdłuższym szlakiem cywilizacji – śladem kupieckich karawan, pośród egzotycznych krajobrazów i ludzi zagubionych pomiędzy przeszłością a przyszłością.
Wznowienie kultowej książki Nicolasa Bouviera, biblii prawdziwych podróżników! Opowieść o wędrówce przez azjatyckie przestrzenie w poszukiwaniu istoty życia.