Pierwsze tak szczegółowe i kompetentne opracowanie na gruncie muzykologii polskiej jednej z najważniejszych kolekcji dzieł organowych w dorobku Johanna Sebastiana Bacha. Zawiera nieznany wcześniej mat...
Kompendium prezentujące dorobek polskiej twórczości literackiej w zakresie dramatu od czasu powstania pierwszych utworów, które można zaliczyć do tego gatunku literackiego, aż do współczesności.
Dziś, gdy Wersal nie jest już siedzibą monarchów i jak magnes przyciąga tłumy turystów, nadal czuć jego specyficzny zapach. To pamiątka z dawnych lat, klucz do przebogatej historii tego miejsca...
Książka omawia dwór Wazów w Warszawie, przedstawiając królów z polskiej gałęzi tej dynastii (Zygmunta III, Władysława IV i Jana Kazimierza), królowe, dzieci królewskie i innych członków rodziny.
Studium, którego celem jest analiza intelektualnej symbiozy zachodzącej pomiędzy astrologią, magią i alchemią a nauką i religią chrześcijańską w przedoświeceniowym obrazie świata.
Kontynuacja serii „Klasyka Mniej Znana” adresowanej do studentów filologii polskiej. Tom zawiera dwa najsłynniejsze utwory Łukasza Opalińskiego – uznanego polityka i wybitnego umysłu doby baroku.
„Moralia” to obszerny zbiór utworów inspirowanych „Adagiami” Erazma z Rotterdamu autorstwa sarmackiego mistrza pióra – uważnego obserwatora i błyskotliwego komentatora XVII-wiecznej rzeczywistości.