Czy hejtować jest łatwiej niż nienawidzić? Dlaczego mąż, żona czy szef, którzy zatruwają nam życie, są toksyczni, a nie trujący? Przykłady, anegdoty, humor, elegancja i erudycja. Trzej znakomici język...
Przyjaciele, którzy stają się nienawistnymi wrogami. Zaciekli rywale, którzy zawierają sojusze. Jak układały się relacje Berlin–Moskwa przez ostatnie 300 lat? Znawca tematu, autor „Cesarzowej Europy”,...
Podróż po bezkresie rosyjskiej duszy w towarzystwie wieloletniego korespondenta GW wydalonego z Rosji w 2015 r., który opisuje Rosjan z talentem i wnikliwością godną Gogola, Tołstoja i Sołżenicyna.
Unikalne świadectwo miłości, determinacji i odwagi wobec stalinowskiego terroru – w nowym przekładzie Jerzego Czecha, który w pełni oddaje literackie walory wspomnień żony wybitnego rosyjskiego poety.
Nieznane kulisy ostatniego jak dotąd wielkiego sukcesu polskiej reprezentacji i opowieść o niezwykłym życiu chłopaka ze Śląska, którego w 1982 roku chciała nosić na rękach cała Polska.
Czy są imiona przeklęte albo takie, które zapewniają pomyślność? Znakomity językoznawca prof. Jerzy Bralczyk i felietonista Michał Ogórek opowiadają o tym, jak zmieniają się nasze imiennicze gusta.
Historia emerytowanego inżyniera mechanika, który w ciągu 166 dni pokonał ponad 12 tys. km kajakiem z Lizbony do New Smyrna Beach na Florydzie i został Podróżnikiem Roku 2015 „National Geographic”.
Historia chłopaka z Przymorza, który miał marzenia, smykałkę do boksu i jeszcze tyle ambicji i samozaparcia, by nie bać się dążyć do realizacji wszystkiego, czego zapragnął.
Wędrówka w przeszłość okupacyjną. Piotr Bojarski, autor cyklu „Kryptonim «Posen»”, odsłania wojenne dzieje Poznania, miasta wcielonego do III Rzeszy i poddanego bezlitosnej germanizacji.
Wspomnienia przesiedlonych o czasach wielkiej niepewności, o bólu i poniżeniu, ale też o sukcesach małych i dużych, odniesionych na przekór wszystkiemu. Opowieści dalekie od szkolnej lekcji historii.
Choć Piotr Skrzynecki odszedł od nas w 1997 r., Jan Nowicki kontynuuje z nim rozmowę. Dyskutuje z Panem Piotrem o poezji, aktorstwie, spadku cen złota, za nic mając dzielącą ich niebotyczną odległość.
Olbrzym o atletycznej budowie. Obiekt zainteresowania artystów, milionerów, szpiegów. 36 lat pod polską banderą… Skrząca się anegdotą opowieść o Batorym – jednej z największych legend transatlantyków.
Złowieszczy palec Fidela. Prawdziwa historia Buena Vista Social Club. Co się stanie, kiedy diabeł zamknie oczy? – reporterski obraz Kuby, kraju w przededniu katastrofy lub wyzwolenia.
Hanna Krall zapisuje świat. A gdyby tak zapisać Hannę Krall? Jej własnymi słowami… Zbiór rozmów z autorką słynnej „Białej Marii”. O jej twórczości, widzeniu świata i własnej biografii.
Obudź swój mózg! Rozruszaj szare komórki! Pamięć można wyćwiczyć! Dołącz do grona osób, która zawsze chcą być na czasie, i obok joggingu uprawiaj neurofitness. Pomoże Ci w tym niniejszy poradnik.
Poradnik, który uczy myśleć na pełnych obrotach. Bestseller „New York Timesa”, przełożony na 18 języków i uznany za jedną z najważniejszych pozycji ruchu mindfullness. Kreatywności można się nauczyć!
Kto to jest lekarz? Na jaką nagrodę mogą liczyć lekarze i jak się mierzą z porażkami? Skąd czerpią wzory? Czego się boją? 27 rozmów o życiu, śmierci, miłości, zdrowiu, chorobie i szczęściu.
Reporterska antologia ukazująca historię Górnego Śląska i kształtowanie się górnośląskiej tożsamości odległej od romantycznej tradycji i mitu szlacheckiego dworku.