Czy wiesz, jak wygląda relacja biznesu i polityki w najbardziej skorumpowanym i diabolicznym mocarstwie świata? Przyjrzyj się bliżej historii biznesu Desmonda Shuma, który wyrósł z biednej rodziny i o...
Barwna saga obyczajowa rozpoczynająca się w przedwojennym Szanghaju. Dwie siostry z zamożnej rodziny nagle zostają bez środków do życia. Jedynym rozwiązaniem wydaje się małżeństwo z rozsądku...
Najpełniejsza, jaka się dotychczas ukazała w literaturze światowej, historia przebiegu rozłamu chińsko-radzieckiego. Daje klucz do zrozumienia przyczyn tego sporu i ich uwarunkowań.
Studium poświęcone chińskiej literaturze poszukiwania korzeni – współczesnemu zjawisku kulturalnemu wywołanemu przez kryzys tożsamości, fascynacje modernizmem i tradycją Dalekiego Wschodu.
Książka jest analizą procesu odrodzenia i modernizacji Chin. Stanowi próbę odpowiedzi na pytania o źródła i następstwa tego procesu, także w wymiarze ogólnoświatowym.
Próba ukazania przemian w teatrze chińskim na początku XX wieku osnuta wokół postaci Tian Han – prekursora przeniesienia na grunt Chin realistycznych wzorców europejskich.
Pierwsza w Polsce próba hasłowego ujęcia różnorodnych przejawów sztuki chińskiej, od anonimowych malowideł ściennych sprzed kilku tysiącleci po współczesną architekturę ludową.
Paul Theroux, który zdobył sławę, podróżując koleją przez Europę, obie Ameryki i Azję, w połowie lat 80. znów wsiada do pociągu. Tym razem przyłącza się do grupy turystów i wyrusza do Chin...
Wnikliwa analiza sukcesów chińskiej gospodarki, zarówno w samym Państwie Środka, jak i w ponad stumilionowej diasporze chińskiej w 130 krajach na wszystkich kontynentach.
Bogato ilustrowany obraz życia stolicy Chin, widziany oczami mieszkającego tam od lat sinologa, autora znakomitego informatora turystycznego oprowadzającego nas po Pekinie.
Przewodnik polsko-chińskiego małżeństwa, które ze swobodą i znawstwem właściwym tylko tubylcom, podpowiada, co można i co warto zobaczyć w Pekinie, jak się poruszać po mieście i jak się porozumiewać.
Przekrojowe ujęcie dziejów Państwa Środka – od „cywilizacji doskonałej”, przez załamanie się konfucjańskiego świata, tragiczne skutki wprowadzenia komunizmu, po przemiany ostatniego 20-lecia.
Chiny w encyklopedycznym ujęciu. Trzysta haseł opracowanych przez naukowców z renomowanych uczelni – dotyczących problematyki społecznej, kulturalnej, polityki, gospodarki, obyczajów, religii.
Dziennik, który zabiera nas w szaloną podróż po Szanghaju, Pekinie i Suzhou, wokół Jeziora Tysiąca Wysp i przez pasmo gór Huang Shan. Wraz z nim przejedziemy ponad 1600 km i zawrzemy wiele przyjaźni.
Czy mocarstwowy apetyt Chin ogarnie cały świat? Wybitny francuski politolog odpowiada na to pytanie, dokonując analizy posunięć władz tego kraju, języka rządzących i mechanizmów podejmowania decyzji.
Kultura, tradycja, religia i filozofia, język – wieloaspektowy obraz Państwa Środka. Wyjątkowa na polskim rynku wydawniczym książka, której wielkim atutem jest interdyscyplinarne podejście do tematu.
Autorzy, wyposażeni w różne kulturowe stereotypy na temat Państwa Środka, wyruszają w odległą podróż, aby skonfrontować obiegowe opinie z rzeczywistością. Wynik tych dociekań może być zaskakujący...