Kiedyś zakazywano tu minispódniczek u kobiet i długich włosów u mężczyzn. Teraz masowo produkuje się światowej sławy boysbandy, seriale telewizyjne i smartfony. Jak to się stało, że niemal w każdym domu znajdują się dziś produkty marki Samsung? Jak do tego doszło w tak krótkim czasie?
Gigantyczna popularność piosenki „Gangnam Style” nie była przypadkowa. Ten utwór to jedno z wielu narzędzi perfekcyjnie dopracowanej i nieprawdopodobnie skutecznej strategii wypracowanej przez Koreę Południową, która postanowiła zostać największym eksporterem popkultury. Euny Hong jako dziecko przeprowadziła się z USA do dzielnicy Gangnam w Seulu. Na jej oczach Korea Południowa dokonała przyspieszonego rozwoju gospodarczego, przechodząc od dyktatury wojskowej do liberalnej demokracji. Z reporterską wnikliwością autorka opisuje, jak Korea Południowa wkroczyła w XXI wiek, stając się światowym liderem w biznesie, technologii, edukacji i popkulturze.
„Pikantna i zapadająca w pamięć jak najlepsze domowe kimchi” – „Library Journal”
„Kronika tego, jak popkultura ukształtowała południowokoreańską przemianę z narodu rozdartego wojną w technologicznego giganta” – „The Forward”
„Niesamowicie zajmująca” – „The Guardian”
„Rzadko zdarza się książka, która jest nieprawdopodobnie zabawna, jednocześnie sprawiając, że wiesz więcej o światowej ekonomii” – Vulture
„Wnikliwa książka… Krótki rozdział na temat koreańskiego hanu przeciwko Japonii jest najlepszym i najbardziej zwięzłym wyjaśnieniem, jakie przeczytałem o tym skomplikowanym i odwiecznym sporze” – „Bloomberg Businessweek”
„Bajecznie złośliwa… Hong jest doskonale przygotowana, by zrozumieć skomplikowaną koreańską duszę, jednocześnie zachowuje odpowiedni dystans (i cynizm) potrzebny do oceniania jej” – „The Telegraph”
„Śmiała książka Hong jest dobrym punktem wyjścia, by zrozumieć ten wschodzący naród” – „The Times”