Ebook

Bezlitosny układ

TijanLektura obowiązkowa dla fanek romansów mafijnych. Kontynuacja pełnej wzlotów i upadków historii namiętnej relacji między przedstawicielką prawa i członkiem jednego z największych gangów w Nowym Jorku.
29,99 zł
42,90 zł
najniższa cena z 30 dni: 29,90 zł
Publio.pl - ebooki, audiobooki, e-prasa, promocje, darmowe fragmenty
Publio.pl - ebooki, audiobooki, e-prasa, promocje, darmowe fragmenty
Publio.pl - ebooki, audiobooki, e-prasa, promocje, darmowe fragmenty
Publio.pl - ebooki, audiobooki, e-prasa, promocje, darmowe fragmenty
Publio.pl - ebooki, audiobooki, e-prasa, promocje, darmowe fragmenty
Publio.pl - ebooki, audiobooki, e-prasa, promocje, darmowe fragmenty
📚 Wybrane dla Ciebie

Publio.pl – Romans

Romans erotyczny

Romans erotyczny to historia skupiona na sferze cielesności i zmysłów. Do ogromnej popularności gatunku przyczynił się międzynarodowy bestseller „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Pierwszy tom serii „Pięćdziesiąt Odcieni” EL James rozpętał na świecie prawdziwe szaleństwo. Od tego czasu minęło już jednak kilka lat, a literatura erotyczna zyskała nowe autorki, które przekonują, że choć prawdziwa miłość zdarza się tylko raz, przelotne romanse nie są wykluczone. W końcu romans erotyczny to kategoria dla czytelników, którzy lubią niegrzeczne książki.

Bardzo niegrzeczne książki

Książki erotyczne z założenia mają podsycać pożądanie. Romans erotyczny to jednak gatunek, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie: intensywne doznania, ukryte pragnienia, seks rodem z niegrzecznych fantazji i oczywiście miłość. Do tego silnych męskich bohaterów, dziewczyny, którym nieobcy jest wybuchowy charakter oraz niejednokrotnie zgryźliwe poczucie humoru.

Do czołowych wydawców książek z gatunku romans erotyczny należą: Niegrzeczne Książki (Wydawnictwo Kobiece), Wydawnictwo NieZwykłe, Lipstick Books, Editio Red. Czytelników zachwycają publikowane przez nie książki erotyczno-romantyczne autorek takich jak: Joanna Balicka (świetna powieść „Kontrakt”), K.N. Haner (elektryzująca seria „Mafijna Miłość”), Vi Keeland (niegrzeczne książki „Bosman”, „Milioner i bogini” i „Spark”) czy Kinga Litkowiec, która fenomenalnie łączy romans erotyczny z elementami thrillera (ebooki „Nic do stracenia” i „Szept mroku”).

Romans mafijny

Romanse mafijne to książki, których popularność wzrosła w Polsce wraz z publikacją „365 dni” Blanki Lipińskiej (Wydawnictwo Agora). Jednak nie tylko czołowa skandalistka polskiej literatury erotycznej wyspecjalizowała się w powieściach o tematyce mafii. Nie mniej popularne wśród czytelników gatunku są książki takich autorek jak: Alicja Skirgajłło, Kinga Litkowiec, Anna Wolf, Agata Polte, Agnieszka Siepielska, a z zagranicznych pisarek choćby Cora Reilly, Bethany-Kriss czy J.J. McAvoy.

Romanse mafijne – wielotomowe historie o namiętności

Strony powieści z gatunku romans mafijny oczywiście zapełniają gangsterzy. Przy czym główny męski bohater nie jest pierwszym lepszym mafioso – najczęściej to szef mafii, tak zwany capo di tutti capi, nieco rzadziej – członek mafijnej rodziny. Choćby tylko z tego względu romanse mafijne są więc jak mieszanka wybuchowa: historie o miłości zmieniają się w nich w niebezpieczną grę między bohaterami, pełną sekretów z przeszłości, kłamstwa, ale też namiętności i scen łóżkowych. Porwania, aranżowane małżeństwa... Autorki romansów mafijnych nie szczędzą opisów zabójstw, pościgów i tortur, lecz nie robią tego w tak brutalny sposób, jak przedstawia to świat kryminałów i thrillerów.

Romanse mafijne to jednak nie tylko akcja trzymająca w napięciu, to przede wszystkim emocje, które rozbudzają zmysły i wyobraźnię czytelniczek. I wielotomowe historie pełne adrenaliny. Każdy kolejny tom – choćby w seriach „Grzechy Mafii”, „Born in Blood Mafia Chronicles”, „Żelazne Serca”, „Synowie Zemsty” – to erotyki obfitujące w namiętność i tajemnice.

Kategorię romans mafijny można również rozpoznać po słowach, które główny bohater mówi do swojej kobiety: „Jesteś moja”, „Nie jestem facetem dla ciebie”, „Potrzebuję cię”.

Romans biurowy

Romans biurowy zazwyczaj opisuje relację, która nawiązuje się między szefem a jego podwładną bądź współpracownicą. Co oczywiście nie oznacza, że książki z tej kategorii pozbawione są pikanterii i wielu scen łóżkowych. Intensywne doznania gwarantuje czytelniczkom choćby to, że romans między bohaterami często jest trzymany w tajemnicy przed światem. Pożądanie rośnie, wychodzą sekrety z przeszłości... Związek zaczyna być zagrożony. Świat uczuć i wzajemnych zależności – zwłaszcza gdy mężczyzna i kobieta pracują w jednej firmie – okazuje się bardzo skomplikowany.

Czasem romans biurowy bywa też powieścią o namiętności, która miała trwać jedną noc... Jej konsekwencje jednak były nieoczekiwane. A innym razem to zabawna historia o miłości, która po prostu toczy się w biurze.

Intensywne doznania w biurze

Jedno jest pewne, romans biurowy ma nam przypominać świat Christiana Greya – multimilionera z bestsellerowych powieści EL James. Praca z przystojnym szefem w ebookach i audiobookach z tego gatunku bywa bardzo emocjonująca... Tym bardziej, że tło wydarzeń w powieściach z kategorii romans biurowy stanowią zwykle spotkania biznesowe, bankiety, bale i służbowe podróże oraz luksus, jaki oferują pieniądze. Najnowszym ebookiem w tej kategorii jest ebook „Dyrektor generalny” K.N.Haner z Wydawnictwa Ale!.

Romans hate-love

Romans hate-love krąży wokół relacji dwojga bohaterów, którym trudno wybrać między nienawiścią a miłością. Rywalizują ze sobą, kłócą się i droczą. Po jakimś czasie rodzi się między nimi uczucie – tak elektryzujące, że nie sposób porzucić lekturę. Nienawiść i miłość to chyba najważniejsze i najbardziej intensywne z naszych uczuć, więc powieści hate-love są jak emocjonalny rollercoaster. Pełne pasji, niezwykle wciągające. Strony książki przewracają się praktycznie same...

Książki hate-love

W powieściach hate-love najczęściej to mężczyzna jest zamknięty na uczucia, dodatkowo kapryśny i zbuntowany. Opiera się urokowi bohaterki, bo ważniejsze są dla niego potrzeby fizyczne lub korzyści materialne. Jak wiadomo jednak, od nienawiści do miłości jest tylko jeden krok – serca nie da się oszukać, a każdy problem można rozwiązać.

Jednym ze znaków rozpoznawczych książek z gatunku hate-love jest właśnie napięcie między bohaterami, które sięga zenitu. I pikantna atmosfera.

Romans MC

W kategorii romansów mc znajdziemy świat motocyklistów, gangów i wyścigów. Są tu również ulice przesiąknięte mrokiem i niebezpieczeństwem.

Męscy bohaterowie to fani klubów, zabawy i adrenaliny. Zazwyczaj chodzą grupami, traktują się jak bracia, są niczym postacie z „Szybkich i wściekłych”. .

Brutalność świata wykreowanego w romansach motocyklowych zderza się z niewinnością głównych bohaterek, które najczęściej nie pasują do stylu życia przystojnych, destruktywnych, złych mężczyzn. Stanowią dla nich wyzwanie, są owocem zakazanym. .

Książki z gatunku romans MC to z pewnością powieści dla dorosłych – nie brakuje w nich pożądania, scen łóżkowych i wątków rodem z książek hate-love.

Książki nie tylko dla fanek motocykli

Romans MC jest kategorią, w której nie może zabraknąć motocykli. To one – i miłość – stanowią główną oś fabuły. Wywołują szybsze bicie serca męskich bohaterów, tak jak przeznaczone im kobiety. W tych powieściach wszystko rozbija się o motocykle, tak jak motocykle rozbijają się podczas wypadków, których jest co nie miara w owych książkach.

Czołowymi autorkami gatunku są Tillie Cole, Joanna Wylde oraz Agnieszka Siepielska. Romans MC mają jednak na swoim koncie np. także Anna Wolf, autorka bestsellerowych romansów mafijnych, czy Magdalena Szponar, autorka gorących powieści z serii „Biuro”.

Dark romance

Książki dark romance to historie dla czytelników o mocnych nerwach. W tych romansach nie sposób szukać delikatności i wrażliwości. Czytelnik znajdzie w nich za to skrajne emocje, przemoc, pożądanie i oczywiście miłość, ale w niełatwym wydaniu.

Niewątpliwie jednak fabuły książek dark romance elektryzują, a postępowanie ich bohaterów naprzemiennie frustruje i angażuje do przewracania kolejnych stron książki.

Powieści dark romance przedstawiają świat niebezpieczny, często destruktywny. Autorki tego rodzaju literatury nie stronią od niemoralnych scenariuszy, które zawierają wątki kryminalne, sensacyjne i erotyczne. Wybory podejmowane przez postaci są niełatwe, a sytuacje ekstremalne.

Książki dla łaknących emocji

Dark erotyki bazują na silnych odczuciach. Nie brakuje w nich wątków hate-love i kontrowersji, a jednak czytelnik nie będzie miał dość powieści spod znaku dark romance. Praktycznie wszystko jest tu możliwe, więc również nieprzewidywalne i zaskakujące.

Penelope Douglas, autorka serii „Devil’s Night” wydanej przez Wydawnictwo Niezwykłe, stawia poprzeczkę bardzo wysoko i swoimi pomysłami sieje zamęt w naszych głowach, popychając ku krawędzi wytrzymałości. Niegrzeczne Książki serwują z kolei moc wrażeń w serii „Slay Quartet”. Czy jesteście gotowi wejść w ten zakazany świat?