Zobacz inne numery(1)„Polski Przegląd Migracyjny/The Polish Migration Review” to nowoczesny rocznik wydawany przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Z perspektywy popularnonaukowej porusza problematykę migracji w kontekście histo...
Książka, która przedstawia kulisy masakry, jaka wydarzyła się w dniach 5–7 sierpnia 1944 r. na warszawskiej Woli. Stawia pytanie, dlaczego sprawcy tej zbrodni wojennej do dziś nie ponieśli kary.
Łukasz i Piotr weszli na najwyższy szczyt obu Ameryk i tym samym udowodnili, że w walce o własne marzenia nie ma żadnych granic. Dlaczego ich wyprawa była aż tak wyjątkowa? Sprawdź to sam...!
Co by było, gdyby Mieszko I nie przyjął chrześcijaństwa? Co, jeśli II wojna światowa miała inny przebieg? Na te – i wiele innych równie intrygujących pytań – znajdziemy odpowiedzi w tej książce!
Jakich grzechów dopuszcza się współczesny Kościół? Za co należy pochwalić, a za co zganić Wspólnotę, od której odchodzi coraz więcej wiernych? Nad tym zastanawia się w swej książce Tomasz Terlikowski.
Co by było, gdyby losy świata potoczyły się zupełnie inaczej? To pytanie zadają sobie wszyscy historycy. Oto książka, w której czołowi amerykańscy specjaliści i pisarze puszczają wodze fantazji!
Marysia myślała, że w te wakacje zanudzi się na śmierć, ale szybko okazało się, że pobyt u ciotki Stefy wcale nie musi być taki zły! Zwłaszcza gdy przypadkowo spotka się Kostka i jego paczkę...
Jak wyglądała działalność polskiego wywiadu w przededniu wybuchu II wojny światowej? Dlaczego wkroczenie Armii Czerwonej do kraju zaskoczyło władze? „Czas próby” przynosi odpowiedzi na te pytania.
Jedenastu pełnokrwistych ludzi, a nie pomników na piedestale. Jedenaście fascynujących życiorysów i odpowiedzi na pytanie, czy warto być niepokornym...?
Walki bokserskie w obozach koncentracyjnych? Tak, to nie fikcja! Marta Bogacka opisuje ich specyfikę w doskonałej biografii mistrza obozowego ringu – Tadeusza Pietrzykowskiego.
Największe skandale w dziejach Polski opisane w jednej książce! Miłosne przygody króla Kazimierza Wielkiego, zabójstwo Marii Wisnowskiej, gest Kozakiewicza – to tylko niektóre z nich!
Książka, która jest nie tylko interesującą opowieścią o życiu pierwszych chrześcijan, ale też próbą odpowiedzi na pytanie, jakimi ludźmi byli uczniowie Jezusa – Szymon Piotr, Paweł i Maria Magdalena.
Był malarzem, teoretykiem sztuki, wykładowcą. W grudniu 1922 r. to właśnie on strzelił do pierwszego prezydenta odrodzonej Rzeczypospolitej Gabriela Narutowicza. Co nim kierowało?
Czy to możliwe, żeby pogoda miała decydujący wpływ na losy największych wojen? Jak wyglądałby nasz świat, gdyby tam, gdzie świeciło słońce, nagle spadł śnieg. O tym – w intrygującej książce Laury Lee!
Dwadzieścia dwie kobiety, a każda kolejna bardziej przebiegła, błyskotliwa i bezwzględna od poprzedniej... Kim były i co takiego zrobiły „złe kobiety”, które zasłużyły sobie na tak przewrotne miano?
Walki bokserskie w obozach koncentracyjnych? Tak, to nie fikcja! Marta Bogacka opisuje ich specyfikę w doskonałej biografii mistrza obozowego ringu – Tadeusza Pietrzykowskiego.
Książka, która demaskuje okrucieństwo aparatu bezpieczeństwa ZSRR. Porażający dokument przedstawiający machinę terroru dławiącego w zarodku wszelkie odruchy sprzeciwu.
Biografia jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków w Europie, hegemona węgierskiej prawicy – Viktora Orbána. Premiera, który w zdecydowany sposób postanowił zreformować swój kraj.
Monografia, która odsłania tajemnice działania grup operacyjnych hitlerowskiej Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa działających w czasie II wojny światowej.
Biografia Stepana Bandery – człowieka uwikłanego w wielką historię, który po jednej stronie polsko-ukraińskiej granicy jest traktowany jak bohater narodowy, po drugiej – jak morderca.