Zobacz inne numery(39)Czasopismo poradnikowe zajmujące się szeroko rozumianą problematyką psychologiczną. Propaguje nowoczesną wiedzę z dziedziny antropologii, socjologii, medycyny, neurologii oraz psychiatrii.
Catherine zapomniała już o pewnych zajściach, które miały miejsce lata temu. Ale ktoś postanowił zniszczyć jej z pozoru sielankowe życie i metodycznie, krok po kroku, doprowadzić ją na skraj obłędu.
Catherine zapomniała już o pewnych zajściach, które miały miejsce lata temu. Ale ktoś postanowił zniszczyć jej z pozoru sielankowe życie i metodycznie, krok po kroku, doprowadzić ją na skraj obłędu.
Zbiór tekstów, w których znajdziemy przykład zdolnego Polaka wyskakującego z codziennej gonitwy – autostopowicza i elektronicznego nomada, wracającego wreszcie do korzeni.
Depresja, ponure wspomnienia z dzieciństwa, swoiste uzależnienie od męża, który jest jedyną bliską osobą. Czy można się od tego wszystkiego uwolnić i zacząć życie od nowa?
Realistyczne studium zmagań młodziutkiej dziewczyny z depresją. Mimo swego autentyzmu i ładunku emocjonalnego daje nadzieję na pokonanie choroby, choć droga do tego jest długa i wyboista...
Kiedy Gregor Sams budzi się pewnego ranka, odkrywa, że zmienił się w potwornego robaka. Pomimo tego nadal myśli i odczuwa jak człowiek. Metamorfoza bohatera odsłania prawdziwe zamiary jego rodziny...
Małżeństwo z rozsądku, zawarte pod presją matki, staje się dla Brygidy złotą klatką… Poruszająca opowieść o namiętnej miłości, szaleństwie i cierpieniu, które prowadzą do głębokiej przemiany.
W codzienność czworga młodych ludzi wdziera się miłość. Uczucie zdaje się zabierać więcej, niż dawać. Kończy się wieloletnia przyjaźń, pojawiają się depresja, nieufność i zagubienie...
W samym centrum Szczecina stoi blok mieszkalny zbudowany na gruzach dawnego cmentarza. Paulina Grych na murze tego bloku notuje historie jego mieszkańców, tworząc swoistą antropologię niedoskonałości.
Przejmujące studium kobiecego buntu przeciw niesprawiedliwości losu i społecznym ograniczeniom. Powieść pełna gwałtownych namiętności i dziedziczonej z pokolenia na pokolenie nienawiści.
Książka z cyklu monografii profesora Antoniego Kępińskiego. Oryginalnie i przystępnie przedstawia smutek, stany nerwicowe i depresję, występujące w chorobach i towarzyszące człowiekowi na co dzień.
Jedna z książek wybitnego polskiego psychiatry. Dzieło, które przeszło już do klasyki literatury humanistycznej. W profesjonalny, ale przystępny sposób oswaja z różnymi rodzajami dręczącego nas lęku.
Opowiadania z pogranicza jawy i sny, z elementami fantasy wplecionymi w fabułę. Próbują odpowiedzieć na pytanie, jak nasze myślenie wpływa na różne dziedziny życia: pracę, związki, sztukę.
Bezsilność, zagubienie, poczucie beznadziei. Depresja niepostrzeżenie przejmuje kontrolę nad życiem chorego. Ale jak ją rozpoznać? Ten poradnik może być pierwszym krokiem na drodze do zdrowia.