#1
Promocja
Bestseller
EbookKatharsisMaciej Siembieda
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
22.20 zł
36.99 zł
Maciej Siembieda – mistrz powieści sensacyjnych z Wielką Historią w tle, autor takich bestsellerów jak „Kukły” czy „Wotum” – zaskakuje nas po raz kolejny. Ebook „Katharsis” to opowieść o ludziach wciągniętych w wir zdarzeń i o uczuciach, które bez względu na okoliczności decydują o naszych wyborach. Od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do Kairu – czeka nas zakrojona na wielką skalę polsko-grecka saga, pełna zwrotów akcji, sensacyjnych rozgrywek, gwałtownych namiętności i odsłon życia, których nie da się przewidzieć.
#2
Promocja
Bestseller
Wielki powrót Camilli Läckberg, autorki kultowego cyklu kryminalnego „Fjällbacka” z takimi bestsellerami jak „Kamieniarz” czy „Fabrykantka aniołków”. Umieszczone w skrzyni zwłoki młodej kobiety przebitej mieczem to nietypowe wyzwanie dla sztokholmskiej policji. Inspektor Mina Dabiri prosi o pomoc Vincenta Waldera – mentalistę, eksperta od mowy ciała i świata iluzji, by ustalić, czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem. Mrok domysłów, mylne tropy i poszlaki – dokąd to wszystko zaprowadzi Minę Dabiri i jej pomocnika mentalistę?
#3
Promocja
Bestseller
Laureatka Nagrody Goncourtów 2020. Jedna z najinteligentniejszych i zarazem najbardziej zabawnych współczesnych powieści. „Anomalia” (ebook w formacie epub i kindle mobi) buduje wielki umowny świat – mamy tu kilka powieści w jednej, zabawę z gatunkami filmowymi i literackimi, puszczanie oka do netfliksowych seriali i wyrafinowaną konstrukcję, w której piętrzą się intertekstualne poziomy. Hervé Le Tellier flirtuje z thrillerem i SF, elementy psychologicznej powieści obyczajowej godzi z surrealnymi, powieść szpiegowską przeplata z prawniczą. Jednym słowem – przed nami wyrafinowana uczta literacka!
#4
Promocja
Nowość
EbookPlac Senacki 6 PMVincent V. Severski
Kategoria:Thriller
Wydawca:Czarna Owca
Format:MOBI + EPUB
31.99 zł
39.99 zł
Atomowy szantaż. Wisząca na włosku równowaga sił światowych mocarstw. Zażarta gra wywiadów. A w tle ebooka „Plac Senacki 6 PM” dogorywające ZSRR i wyłaniające się z niego państwo oparte na ni to nowym, ni to starym porządku. Vincent V. Severski – niekwestionowany mistrz powieści szpiegowskiej, autor słynnej serii „Nielegalni” – powraca z sensacyjnym thrillerem o narodzinach imperium Putina.
#5
Promocja
Bestseller
Co słychać u kultowej bohaterki serii thrillerów prawniczych najchętniej czytanego polskiego autora? Joanna Chyłka po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego. Czy bezkompromisowa prawniczka odnajdzie się w tej mało komfortowej sytuacji? Tym bardziej że w jej życiu prywatnym też będzie dziać się sporo. Co więcej – w ebooku „Skazanie” na horyzoncie Chyłki pojawia się jej matka…
#6
Promocja
Bestseller
EbookStrażnicy wolnościJacek Hugo-Bader
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
22.20 zł
36.99 zł
Jacek Hugo-Bader – jeden z najbardziej brawurowych polskich reporterów – w ebooku „Strażnicy wolności” podejmuje temat, który będzie nas elektryzował przez lata. Pandemie, co prawda, przychodzą i odchodzą, ale teorie spiskowe i ich wyznawcy zostają. Jacek Hugo-Bader wszedł im pod skórę. Sprawdźmy, czy udało mu się wynaleźć szczepionkę na epidemię antyszczepionkowego szaleństwa?
#7
Promocja
Bestseller
Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Najbardziej sensacyjna biografia 2016 roku.
#8
Promocja
Nowość
Po najoryginalniejszej audiobookowej premierze tej wiosny, przyszedł czas na „Opowieści ze wsi obok” w wersji ebooka! Tuż za miedzą żyją pogańskie zjawy i znachorki, na bagnach bez wieści giną urzędnicy, a nawiedzone karuzele mordują wysłanników ministerstwa… Ebook „Opowieści ze wsi obok” to raz pełna humoru, raz mroczna, a zawsze ekscytująca podróż na Podlasie, gdzie licho nie śpi, zło mocuje się z dobrem, a na straży odwiecznych prawd stoją pierwotne duchy.
#9
Promocja
Nowość
Kolejne spotkanie z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim, głównym bohaterem takich bestsellerów Remigiusza Mroza jak „Listy zza grobu” czy „Szepty spoza nicości”. Ebook „Obrazy z przeszłości” dostarczy wielbicielom mrocznych thrillerów mocnych wrażeń. Zaorski i policjantka Kaja Burzyńska przypadkowo odkrywają ślady zbrodni sprzed 20 lat, a Żeromice znów będą musiały się skonfrontować z faktami, które zburzą spokój mieszkańców tej niewielkiej miejscowości.
#10
Promocja
Bestseller
Finał głośnej kryminalnej trylogii Anny Kańtoch! Czy Krystyna pozna w końcu prawdę o zaginięciu brata? Czy my, czytelnicy, dowiemy się, co wydarzyło się w Tatrach w latach 60.? W ebooku „Jesień zapomnianych” mroczne tajemnice z przeszłości zostały splecione przez autorkę w fenomenalną kryminalną intrygę. Aż żal, że to już ostatni tom…
#11
Promocja
Bestseller
EbookWstydRobert Małecki
Kategoria:Thriller
Format:MOBI + EPUB
18.65 zł
33.90 zł
Wstyd zamyka nam usta. Ale przemilczane sprawy zawsze wracają. Mocny thriller kryminalny Roberta Małeckiego. Ebook „Wstyd” to mroczna fabuła o uczuciu, które może dać początek złu i o drodze ku prawdzie, która wyniesiona na powierzchnię, rani do krwi.
#12
Przedsprzedaż
Promocja
EbookEmpuzjonOlga Tokarczuk
Kategoria:Historyczna
Format:MOBI + EPUB
38.19 zł
42.90 zł
Pierwsza – po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla – powieść Olgi Tokarczuk. „Empuzjon” (ebook w formacie epub, kindle mobi), tak jak „Czarodziejska góra” Tomasza Manna, przenosi nas w świat, gdzie czas płynie inaczej i inaczej wygląda życie. Kuracjusze dolnośląskiego uzdrowiska Görbersdorf, zażywając ozdrowieńczych kąpieli, niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy 2. dekady XX wieku, nie przeczuwając, że za chwilę ich życiem zawładnie wielka historia i skonfrontuje ich (nas) z prawdami o świecie, których albo nie zauważają, albo za wszelką cenę nie chcą dopuścić do siebie.
#13
Promocja
Bestseller
EbookPlaneta PiołunOksana Zabużko
Kategoria:Eseje
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
22.20 zł
36.99 zł
Oksana Zabużko, autorka bestsellerowych „Badań terenowych nad ukraińskim seksem”, powraca ze zbiorem esejów. Ebook „Planeta Piołun” jest zaproszeniem do rozmowy o literaturze i o uwikłaniach historii, a także listem miłosnym do polskich współrozmówców. „To bardzo potrzebna książka. Jesteśmy tak blisko, a niewiele wiemy. Zabużko, którą ukształtował mit Solidarności i polska kultura, ma poczucie, że nikt nie słucha i nikt nie rozumie głosu z Ukrainy. […] Zabużko naświetla fakty z nieznanej strony, jak wtedy, kiedy opowiada o znaczeniu Czarnobyla dla Ukrainy” – Justyna Sobolewska
#14
Promocja
Nowość
EbookProste równoległeAgata Romaniuk
Kategoria:Obyczajowa
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
26.24 zł
34.99 zł
Dwa życiorysy, dwie herstorie, dwie drogi, które dzieli wszystko, a łączy muzyka. Ebook „Proste równoległe” to dojrzały debiut fabularny Agaty Romaniuk. To „niespotykana w naszej literaturze znakomita opowieść o mistrzyni i uczennicy. Dwie skrzypaczki zderzone z brutalnością swoich epok. Wybór kariery albo rodziny okazuje się dla utalentowanych kobiet brakiem wyboru. Reporterskie niemal spojrzenie w kobiece dylematy, w nas same” – Manuela Gretkowska
#15
Promocja
Nowość
Rytualne zabójstwa i zmowa milczenia. Czy profiler – nawet ten najlepszy z najlepszych – jest w stanie doprowadzić kryminalną sprawę do końca, gdy świadkowie wolą śmierć niż ujawnienie prawdy? Jedno jest pewne, to najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer bierze udział. A ebook „Zimna sprawa” to znakomite potwierdzenie mistrzowskiego pióra Katarzyny Bondy.
#16
Promocja
Bestseller
Gdzie Chyłka i Forst? Remigiusz Mróz na krótki literacki interwał porzuca swoich kultowych bohaterów, by fanom powieści sensacyjnej zaproponować „Projekt Riese” (ebook w formacie epub, kindle mobi), a w nim mrożącą krew w żyłach podróż do podziemnego miasta w Górach Sowich. Nazistowski kompleks Rosie strzeże jednak zazdrośnie swoich tajemnic. Po trzęsieniu ziemi częściowo zapada się jego strop. Pięcioro odciętych od świata eksploratorów próbuje przedostać się w inne miejsce labiryntu. Ale z każdą chwilą staje się dla nich coraz bardziej jasne, że to na powierzchni wydarzyło się coś strasznego…
#17
Promocja
Bestseller
„Nigdy wcześniej nie widziałem książki opisującej tak wiele technik wpływu społecznego. Dariusz Doliński i Tomasz Grzyb to obecnie największe autorytety w tej dziedzinie, więc jeśli mówią, że te sposoby działają, to możesz im zaufać. A jeśli nadal będziesz mieć jakieś wątpliwości, to przy każdej z technik znajdziesz omówienie badań potwierdzających jej skuteczność” – profesor Christopher J. Carpenter, Western Illinois University
#18
Promocja
Bestseller
Czy Stany Zjednoczone pójdą na wojnę z Chinami? Po czyjej stronie stanie Rosja? Czy Polska zostanie wciągnięta w III wojnę światową? Czy świat stoi na krawędzi nuklearnej zagłady? To tylko niektóre z pytań, na które próbują odpowiedzieć Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz. Znany geopolityk oraz publicysta historyczny rozmawiają o Polsce i świecie. O tym, czy armia Rzeczypospolitej jest gotowa odeprzeć atak i obronić państwo.
#19
Promocja
Bestseller
Czy rozwój technologiczny to szansa czy zagrożenie? Co z oddziaływaniem gospodarki na katastrofę klimatyczną? Abhijit Banerjee i Esther Duflo – laureaci ekonomicznego Nobla – w ebooku „Good Economics” zastanawiają się m.in. nad tymi zagadnieniami i zarazem przywracają wiarę w misję i znaczenie ekonomii. „Gdybym miała podarować znajomej osobie tylko jedną książkę o ekonomii, bez wątpienia byłaby to właśnie ta. Zwłaszcza w Polsce 2022, w której stawiamy sobie tyle pytań o przyszłość, jak choćby to: czy uchodźcy zabiorą nam pracę? Przenikliwa, wciągająca, wybitna – i nie ma w tym cienia przesady” – Adriana Rozwadowska, GW
#20
Promocja
Bestseller
Ebook „Kolejne 365 dni” to kontynuacja bestsellerowej serii Blanki Lipińskiej o Laurze Biel porwanej przez szefa sycylijskiej mafii. Pełna erotyzmu i sensacyjnych zwrotów akcji powieść, porównywana do światowego bestsellera „50 twarzy Greya”, podbiła serca kobiet na całym świecie. Jeśli komuś się wydaje, że Blance Lipińskiej trudno będzie znów zaskoczyć czytelników, to powinien zapiąć pasy, bo „Kolejne 365” dni jest niczym jazda rollercoasterem!