Wnikliwe studium relacji międzyludzkich, które zadaje fundamentalne pytania o źródła przemocy i w niezwykle przejmujący sposób opisuje mechanizmy manipulacji człowiekiem.
Gdyby nie decyzja rodziców, Asia nie musiałaby wyjeżdżać z Łodzi. Dziewczyna nie akceptuje swojej nowej sytuacji. Narasta w niej złość, bunt i poczucie bezradności, a to wyjątkowo źli doradcy…
Nowa powieść jednej z najbardziej znanych polskich pisarek. Perwersyjnie odważna spowiedź, która układa się w niejedną współczesną biografię. Dla kobiet niezależnych, które chodzą własnymi drogami.
Omówienie problemów pojawiających się w okresie dojrzewania osób niepełnosprawnych intelektualnie, nierzadko zmagających się nie tylko ze skutkami upośledzenia, lecz także z wykluczeniem społecznym.
Jak przetrwać dojrzewanie nastolatka? Praca Lucyny Bakiery to wyczerpująca odpowiedź na to pytanie, która łączy w sobie rzetelność pracy naukowej z lekkością pióra książki popularnej.
Powieść o trudach małżeńskiego życia. Przeniesie nas jednak nie tylko w świat uczuć, lecz również pokaże życie polskiej szlachty i przedsiębiorców z końca XIX w.
Jarle był nastolatkiem, jakich wielu. Chodził na randki, grał w zespole. Pewnego dnia poznał Yngvego i cały jego świat stanął na głowie. Wszystko, co do tej pory pewne, zaczęło budzić wątpliwości...
Jarle żył do tej pory jak typowy student. Dużo czasu poświęcał imprezom, mało – rozważaniom na temat przyszłości. 6 września 1997 r. zdarzyło się coś, co zmusiło go do poważnych zmian.
Wiele dzieci wychowywanych w domach z problemem alkoholowym marzy o tym, aby wykrzyczeć rodzicom te słowa... Oto dramatyczna historia, która mogłaby być udziałem każdego z nich.
Poradnik, z którym dojrzewanie może stać się łatwiejsze. Nastolatki znajdą w nim odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań dotyczących m.in. przyjaźni, miłości, seksu, antykoncepcji.
Powieść o trudach małżeńskiego życia. Przeniesie nas jednak nie tylko w świat uczuć, lecz również pokaże życie polskiej szlachty i przedsiębiorców z końca XIX w.
Powieść spod znaku D. Masłowskiej i J. Bargielskiej. Odważnie i drapieżnie – o pamięci, której nie powinniśmy ufać, nienazwanej przemocy psychicznej, próbie wybaczenia i budowania własnego życia.