Zręczni i ambitni, sprytni i nierzadko pozbawieni skrupułów – Ateńczycy. Wśród nich takie sławy jak Temistokles, genialny strateg, który powiódł Greków do zwycięstwa nad Persami, Perykles, najwybitnie...
Kompendium prezentujące dorobek polskiej twórczości literackiej w zakresie dramatu od czasu powstania pierwszych utworów, które można zaliczyć do tego gatunku literackiego, aż do współczesności.
Ekspresjonizm – początkowo hasło rozpoznawcze artystów głoszących „duchową rewoltę”, w ciągu kilku lat zawładnął wszystkimi obszarami sztuki. Najpełniej wyraził się jednak w dramacie i teatrze.
Zbiór recenzji ze spektakli teatralnych z ostatnich 10 lat. Autor nawiązuje do szkoły wypracowanej przez mistrzów takich jak Tadeusz Boy-Żeleński czy Antoni Słonimski. Prawdziwa uczta dla ducha.
Wybór tekstów historycznoteatralnych i krytycznych autora z lat 1969–2011 publikowanych w czasopismach, katalogach wystaw, wydawnictwach teatralnych, książkach zbiorowych i tomach pokonferencyjnych.
Dziewięć esejów słynnego brytyjskiego reżysera. Każdy z nich to zapis błyskotliwych, niepozbawionych humoru refleksji wybitnego inscenizatora i znawcy dzieł Szekspira.
Zobacz inne numery(5)Czasopismo naukowe. Na jego łamach ukazują się artykuły podejmujące teoretyczne i historyczne zagadnienia z dziedziny sztuk plastycznych, multimediów, filmu, dramatu i muzyki.
Pierwszy tom kierowanej zarówno do miłośników włoskiego teatru, studentów italianistyki, jak również do szerokiego grona odbiorców książki, która omawia główne linie rozwoju teatru włoskiego.
Drugi tom kierowanej zarówno do miłośników włoskiego teatru, studentów italianistyki, jak również do szerokiego grona odbiorców monografii, która omawia główne linie rozwoju teatru włoskiego.
Zbiór utworów należących do kanonu literatury polskiej i światowej. Zawiera dzieła, które wyznaczyły kierunek rozwoju nowożytnej kultury, takie jak „Iliada”, „Antygona”, „Don Kichot z Manczy”.