Piękna i poruszająca opowieść o losach polskiego ziemiaństwa pod koniec XIX w. O tych, którzy musieli szukać miejsca dla siebie w dalekich stronach, ich tęsknocie za ojczyzną i potrzebie miłości.
Rarytas dla wielbicieli twórczości Gombrowicza. Zbiór tekstów znalezionych przez Ritę Gombrowicz, napisanych przez autora „Ferdydurke” po hiszpańsku w latach 50. XX wieku dla zasilenia skromnego emigr...
Wcześniejsze losy bohaterów znakomitej powieści „Żniwo gniewu”... Fascynująca historia, która przeniesie czytelnika do przeszłości, ukazując piękno Kresów i trudne, poplątane losy ich mieszkańców.
Jedna z najpopularniejszych nowel polskiego pozytywizmu. Wzruszająca historia chłopca, który marzył o karierze skrzypka. Wielki talent stał się jednak jego przekleństwem.
Poruszająca, zabawna i zmuszająca do refleksji powieść o stosunkach rodzinnych, panujących współcześnie w dwóch całkiem odmiennych kulturach – indyjskiej i amerykańskiej.
Relacja z pobytu w nowym kraju – nie tylko. Anegdoty z życia wzięte – znacznie więcej. Poradnik, autobiografia… Opowieść o ścieraniu się tego, co swojskie i niechciane, z tym, co obce i pożądane.
Autobiografia intelektualna jednej z najbardziej tajemniczych postaci literatury polskiej 2. połowy XX w. Sztuka łączy się w niej z życiem, a refleksja z chłodnym oglądem emigracyjnej rzeczywistości.
Reportaż z miejsca zapomnianego przez międzynarodowe organizacje pokojowe. Przenosi nas tam, gdzie granic strzegą nie tylko partyzanci POLISARIO i wojska marokańskie, lecz także strach, głód i nędza. ...
Kogo z nas nie fascynują dalekie podróże? Zwłaszcza jeśli w ich trakcie możemy poznać lądy dzikie i nieznane? Mateusz Będkowski przedstawia dalszy ciąg opowieści o wielkich polskich podróżnikach.
Opowieść o skomplikowanych losach trojga bohaterów uwikłanych w przemiany ustrojowe w Polsce, przeżywających miłość jako uczucie zarówno niszczące, jak i budujące.
Zbiór studiów poświęconych emigracyjnym narracjom tożsamościowym w twórczości takich poetów jak Stanisław Baliński, Marian Czuchnowski, Józef Łobodowski, Jerzy Pietrkiewicz czy Bronisław Przyłuski.
Zbiór listów pochodzących z okresu, gdy Józefa Potockiego i Alika Koziełł–Poklewskiego łączyła przyjaźń, wspólnota poglądów i wyznawanych wartości. Ciekawe świadectwo historii powojennej emigracji.
Powieść, która zanurza nas w komunistycznej rzeczywistości. Ukazuje zagubienie wśród manipulacji, trudne wybory, nadzieje na zmiany i reżim, który nie cofnie się przed najbardziej perfidnym szantażem.