Próba ukazania i analizy przemian, jakim podlegało pojęcie autentyczności. Michał Warchala, socjolog i filozof, śledzi w swej publikacji historię jednej z największych obsesji człowieka nowoczesnego.
„Gilles Deleuze. Struktury – maszyny – kreacje” to pierwsza w języku polskim próba ukazania całościowej wykładni myśli Deleuzego, poststrukturalistycznego filozofa francuskiego.
Książka przedstawia podstawowe założenia filozoficzne tzw. myśli słabej, która skupia się na tym, co bytowo kruche, ułomne i wybrakowane, oraz snuje wokół tego refleksję filozoficzną i kulturową.
Jan Sowa, używając metafory fantomowego ciała, próbuje w swej publikacji odkryć zagadkę: jaką była i jest Polska. Czemu jej kondycję determinował szereg braków?
Czy feminizm rozwiązuje dylematy ontologicznego ugruntowania rodzajowego podmiotu? Interesujących odpowiedzi na to pytanie udziela teoria tzw. korporalnego feminizmu.
Monografia, która stanowi wprowadzenie do lektury najistotniejszych pism Waltera Benjamina. Książka ukazuje spójną koncepcję filozoficzną jednego z najwybitniejszych myślicieli XX w.
Monografia ukazująca, w jaki sposób gender studies wpisują się w kontekst tradycji psychoanalitycznej oraz rozlicznych koncepcji „różnicy seksualnej” pojawiających się w filozofii współczesnej.