Ujęte w formie eseju rozważania, które koncentrują się wokół nowych przejawów gniewu kierowanego przeciwko mniejszościom narodowym, etnicznym i religijnym w warunkach globalizacji.
Książka o polskiej strategii cywilizacyjnej, napisana z intelektualnym rozmachem. Zaprasza Czytelnika do innowacyjnego i śmiałego myślenia o sprawach polskich, europejskich i światowych.
Książka autorstwa jednego z najwybitniejszych współczesnych socjologów. Przybliża najważniejsze idee amerykańskiego profesora zawarte w jego monumentalnym, 3-tomowym dziele „The Modern World-system”.
Miejsce faktów zajmują faktoidy, a opinia publiczna jest fantomem wywoływanym przez sondaże publikowane w mediach – książka Zbigniewa Bauera rejestruje zmiany zachodzące w dziedzinie dziennikarstwa.
Wiele jest historii w tej jednej, niepozornej książeczce. Nie brakuje w niej ani wątków sensacyjnych, ani miłosnych, ani całkiem poważnej analizy społeczeństwa masowego i globalistycznej gospodarki.
Wiele jest historii w tej jednej, niepozornej książeczce. Nie brakuje w niej ani wątków sensacyjnych, ani miłosnych, ani wnikliwej analizy współczesnych procesów rządzących światową gospodarką.
Kto powiedział, że ekonomia musi być nudna? Z pewnością nie profesor Grzegorz W. Kołodko, jeden z największych światowych autorytetów w tej dziedzinie. W tej publikacji udowadnia to po raz kolejny.
Gdy profesor Kołodko zabiera głos, inni słuchają. Oglądają go miliony polskich telewidzów, ale zarazem komentują amerykańscy nobliści. Ta książka jest nie mniej porywająca niż jego wykłady.