Zobacz inne numery(99+)Czasopismo dla uczniów klas 4–8, którzy poszukują ciekawych, niebanalnych tematów związanych ze szkołą, życiem i przyjaźnią, a także inspiracji do rozwijania zainteresowań i oryginalnych hobby.Prenumeruj
Zobacz inne numery(99+)Dwutygodnik dla nastolatków z klas IV–VI szkoły podstawowej. Łączy edukację i mądrą rozrywkę, wprowadza w świat kultury, pomaga rozwijać zainteresowania, pokazuje, jak dobrze wykorzystać czas wolny.Prenumeruj
Zobacz inne numery(99+)Czasopismo dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Proponuje naukę przez zabawę, zapewnia mądrą rozrywkę, zawiera wyłącznie treści bezpieczne dla młodych czytelników, które wspomagają ich rozwój.Prenumeruj
Zobacz inne numery(99+)Dla młodych, ambitnych i ciekawych świata. Magazyn, który pomoże zdać maturę, wybrać kierunek studiów, wejść w dorosłe życie pewnym krokiem, a nawet zadebiutować w świecie literatury.Prenumeruj
Zobacz inne numery(1)Wydanie specjalne czasopisma dla uczniów klas 4–8, którzy poszukują ciekawych, niebanalnych tematów związanych ze szkołą, życiem i przyjaźnią, a także inspiracji do rozwijania zainteresowań. Znajdziec...
Zobacz inne numery(1)Dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej – wydanie specjalne „Victora Juniora”! Powtórka z języka angielskiego w łatwej i przyjemnej formie.
Zbiór esejów Jana Woleńskiego, filozofa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęconych konsekwencjom bycia polskim intelektualistą pochodzenia żydowskiego.
Manifest syjonistyczny, wydany w lutym 1896 r. w oryginale niemieckim, potem w tłumaczeniu angielskim, teraz w nowym przekładzie autorstwa Jacka Surzyna.
Jak wyglądało i jak wygląda obecnie codzienne życie w Izraelu? Jaka jest rzeczywistość socjalistycznego kibucu i bazy wojskowej? Nili Amit opowiada o tym w swojej fascynującej biografii.
„Ulisses”, choć legendarny i doceniony przez krytyków, nie jest lekturą łatwą. Piotr Paziński podąża w swej monografii tropem bohaterów Joyce’a i podsuwa pomysły interpretacyjne tego głośnego utworu.
Ruth Ellen Gruber delves under the skin of European society to provide a closely observed, uniquely personal take on topics ranging from politics to pop music, from architecture to local cuisine.
Is there Jewish life in Poland after the Shoah? Should there be? This is the main topic of a collection of essays on post-war Polish Jewry written by Konstanty Gebert.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.
Wyjątkowe, prowadzone na bieżąco zapiski o codzienności hitlerowskiej okupacji w Krakowie – obraz II wojny światowej jakże inny od znanego z podręczników historii.
Zbiór wierszy poetów prześladowanych, skazanych niegdyś przez cenzurę na zapomnienie – artystów, którzy na przekór władzy totalitarnej tworzyli własne wolne światy.