„Pełna temperamentu mieszanka dwóch odmiennych światów Antka i Jagody. Tych dwoje połączyła pasja do nietypowej formy aktywności fizycznej – parkouru. W tej powieści nic nie jest oczywiste, sytuacja z...
Czy szalony romans ma szanse przerodzić się w coś trwałego? Zwłaszcza szalony romans z własnym szefem? „W tej książce jest pikantnie między bohaterami na kilka różnych sposobów – pikantne kłótnie, pik...
Lirr i Raiden muszą uciekać z Ysborga nie tylko przed gniewem jego władczyni, ale również przed podążającymi ich tropem bezwzględnymi Łowcami Mocy. Wiedząc, że Maeve nie spocznie, dopóki nie zemści si...
Love Bites – Love Hurts – Love Kills… „Lekka i zabawna opowieść o dziewczynie takiej jak ja i Ty, o szalonym zespole muzycznym i o bohaterach, którym daleko do tuzinkowych. „Joy” to New Adult, które n...
Osiem utalentowanych polskich autorek i jedno niełatwe zadanie – odnalezienie siły i piękna, które tkwią w każdej z nas. Opowiadania wchodzące w skład antologii są tak różnorodne jak kobiety, które je...
Gdy po dwóch latach kompletnej uczuciowej suszy, dopadnie cię klęska urodzaju, możesz mieć problem z wyborem… „«Światła w jeziorze» to zabawna i skomplikowana historia, która zapewni Wam moc wrażeń, a...
Zbiór esejów Jana Woleńskiego, filozofa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęconych konsekwencjom bycia polskim intelektualistą pochodzenia żydowskiego.
Manifest syjonistyczny, wydany w lutym 1896 r. w oryginale niemieckim, potem w tłumaczeniu angielskim, teraz w nowym przekładzie autorstwa Jacka Surzyna.
Jak wyglądało i jak wygląda obecnie codzienne życie w Izraelu? Jaka jest rzeczywistość socjalistycznego kibucu i bazy wojskowej? Nili Amit opowiada o tym w swojej fascynującej biografii.
„Ulisses”, choć legendarny i doceniony przez krytyków, nie jest lekturą łatwą. Piotr Paziński podąża w swej monografii tropem bohaterów Joyce’a i podsuwa pomysły interpretacyjne tego głośnego utworu.
Ruth Ellen Gruber delves under the skin of European society to provide a closely observed, uniquely personal take on topics ranging from politics to pop music, from architecture to local cuisine.
Is there Jewish life in Poland after the Shoah? Should there be? This is the main topic of a collection of essays on post-war Polish Jewry written by Konstanty Gebert.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.
Wyjątkowe, prowadzone na bieżąco zapiski o codzienności hitlerowskiej okupacji w Krakowie – obraz II wojny światowej jakże inny od znanego z podręczników historii.
Zbiór wierszy poetów prześladowanych, skazanych niegdyś przez cenzurę na zapomnienie – artystów, którzy na przekór władzy totalitarnej tworzyli własne wolne światy.
Atak terrorystów na samolot zostaje udaremniony przez członków załogi. Wśród pasażerów są Therese i Ralph – profesorka filozofii i naukowiec. Jak odnajdą się w tak ekstremalnej sytuacji?