Wielowątkowy przegląd zagadnień związanych z polityką imigracyjną Izraela. Książka omawiająca zarówno działania samego państwa, jak i wspólnoty żydowskiej.
„Książka, która obala mit państwa Izrael jako monolitu ideologicznego, etnicznego i narodowego oraz (…) rzuca nowe światło na tło konfliktu palestyńsko-izraelskiego” – profesor Piotr Balcerowicz.
Kontynuacja fascynującej i kontrowersyjnej książki „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski”. Profesor Shlomo Sand rozwija w niej zarysowane wcześniej wątki i daje wykład o historii Ziemi Izraela.
Książka, która rozbija stereotyp „islamskiego terrorysty”. Ewa Jasiewicz oddaje atmosferę życia w Strefie Gazy – kolejne naloty, śmierć, patrole i ciągłą walkę o byt Palestyńczyków.
Bezkompromisowo szczery i do głębi poruszający rozrachunek z własną przynależnością narodową – związaną z nią kulturą, religią, obyczajowością i mentalnością.
Paweł Smoleński po raz kolejny rusza w najbardziej zapalne tereny Palestyny i Izraela, by opowiedzieć o wciąż rosnącym murze nienawiści i konflikcie, który zdaje się nie mieć rozwiązania.
Znana izraelska pisarka wprowadza czytelników w groteskowy świat rodziny Gruberów – z pozoru idealnych przedstawicieli inteligencji, w rzeczywistości ludzi sparaliżowanych różnorakimi lękami.
Izrael widziany oczami Żydów i Palestyńczyków. Opowieść o wielopokoleniowym marzeniu o własnym państwie skonfrontowanym z trudną rzeczywistością Bliskiego Wschodu.
Jak wyglądało i jak wygląda obecnie codzienne życie w Izraelu? Jaka jest rzeczywistość socjalistycznego kibucu i bazy wojskowej? Nili Amit opowiada o tym w swojej fascynującej biografii.