Czy jesteśmy w stanie ulepszyć świat i samych siebie? Tym fundamentalnym dla nas tematem i związanymi z nim zagadnieniami zajmuje się w swym kultowym już wykładzie brytyjski filozof Alan Watts.
Przed tym fundamentalnym problemem staje każdy, kto dojrzewa, przeżywa kryzysy i sukcesy. Kim jestem? Jaki jest sens mojego życia? Pytania te podejmuje też znany brytyjski filozof Alan Watts.
Jeden z najgłośniejszych wykładów Alana Wattsa pochodzących z cyklu „Essential Lectures of Alan Watts”. Znany filozof odkrywa przed nami tajniki filozofii Wschodu.
Skąd człowiek może wiedzieć, jak to jest być Bogiem? Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawialiśmy, posłuchajmy niniejszego wykładu znanego filozofa i pisarza Alana Wattsa.
Człowiek i natura tworzą nierozerwalny związek. Tę ciekawą relację bada w swoim wykładzie brytyjski filozof Alan Watts. Zestawia w nim dwa ujęcia – wschodnie i zachodnie.
Jeden z najgłośniejszych wykładów Alana Wattsa pochodzących z cyklu „Essential Lectures of Alan Watts”. Znany filozof przedstawia w nim podstawy konfucjanizmu i taoizmu.
Dwa wykłady znanego filozofa i pisarza Alana Wattsa, w których opowiada o ludzkim pragnieniu poznania sensu życia i świecie stworzonym z przeciwieństw.
Miłość i seksualność, kobieta i mężczyzna, kościół i seks – to tematy, które Alan Watts, znany angielski filozof, podejmuje w kolejnym swoim wykładzie.
Jeden z wykładów Alana Wattsa z cyklu „Essential Lectures of Alan Watts”. Znany angielski filozof przedstawia zagadnienia tak kluczowe dla nas jak kontrola i zaufanie.
Jeden z wykładów Alana Wattsa z cyklu „Essential Lectures of Alan Watts”. Znany angielski filozof porusza w nim problematykę tożsamości i człowieczeństwa.
Wykład znanego angielskiego filozofa Alana Wattsa, w którym autor podejmuje próbę odpowiedzenia na dwa kluczowe pytania: czym jest nasza rzeczywistość oraz co jest prawdą, a co fikcją?
Zbiór esejów Jana Woleńskiego, filozofa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęconych konsekwencjom bycia polskim intelektualistą pochodzenia żydowskiego.
Manifest syjonistyczny, wydany w lutym 1896 r. w oryginale niemieckim, potem w tłumaczeniu angielskim, teraz w nowym przekładzie autorstwa Jacka Surzyna.
Jak wyglądało i jak wygląda obecnie codzienne życie w Izraelu? Jaka jest rzeczywistość socjalistycznego kibucu i bazy wojskowej? Nili Amit opowiada o tym w swojej fascynującej biografii.
„Ulisses”, choć legendarny i doceniony przez krytyków, nie jest lekturą łatwą. Piotr Paziński podąża w swej monografii tropem bohaterów Joyce’a i podsuwa pomysły interpretacyjne tego głośnego utworu.
Ruth Ellen Gruber delves under the skin of European society to provide a closely observed, uniquely personal take on topics ranging from politics to pop music, from architecture to local cuisine.
Skąd pochodzą nasze opinie i jakie są ich podstawy? Jakie jest prawdziwe źródło duchowego autorytetu? Te ważne pytania zgłębia w swym kultowym już wykładzie brytyjski filozof Alan Watts.
Jeden z wykładów znanego brytyjskiego filozofa z cyklu „Essential Lectures of Alan Watts”, w którym porusza on kwestie związane z chrześcijaństwem, nauką Chrystusa i filozofią Wschodu.
Jeden z wykładów Alana Wattsa, w którym ten znany współczesny filozof wyjaśnia, dlaczego język w pewnym sensie ogranicza nas i dlaczego nie jest w stanie całościowo opisać materii życia.