Komentowane produkty (4 583)

Ścieżki chwały
Autor komentarza:
Bookendorfina
24.03.2018 08:59:06 Usuń Zgłoś nadużycie
"Kiedy śmierć zajrzy ci w oczy, nic potem nie jest już takie samo." Thriller, ale nie w mrocznym i ponurym wydaniu, lecz zimowym i mroźnym. Nie brakuje dobrze podsycanego napięcia i intensywnych emocji. Autor zabiera w niezwykły świat najwyższego szczytu Ziemi, z jednej strony pięknego, dumnego i zuchwałego, z drugiej niedostępnego, tajemniczego i niebezpiecznego. Podróż w głąb ludzkich marzeń, fascynacji, pasji, wyjątkowych wyzwań, śmiałych przedsięwzięć i niebywałych prób sił. Zmaganie się z polityczną poprawnością, potęgą natury i własnymi słabościami. To także ciepłe nuty trwałych rodzinnych więzi, nierozerwalnej przyjaźni, bliskich relacji wzmacniających psychikę, konieczność poczucia zrozumienia, akceptacji i wsparcia. Przekraczanie granic człowieka, wytyczanie nowych szlaków i zapisywanie się na kartach dziejów spektakularnych osiągnięć. "Ponieważ tam jest."

Czytając powieść towarzyszy myśl, że inspiracją do jej powstania była autentyczna historia, odwołanie do jednego z najwybitniejszych alpinistów, George'a Malloriego, nauczyciela historii i miłośnika ekstremalnych górskich przygód. Obserwujemy rodzącą się miłość do wdrapywania się na skały już u sześcioletniego chłopca, później rozwijane umiejętności wspinaczkowe w latach studenckich, podążanie za magnetyzmem górskich szczytów w dorosłym życiu, przerwanym na kilka lat przez wojnę. Fabuła książki obejmuje okres od tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego drugiego do tysiąc dziewięćset dwudziestego czwartego roku. Z zainteresowaniem zagłębiamy się w rozdziały, narracja sprzyja wciągającemu zaczytaniu, dba o właściwe rozłożenie zajmujących akcentów i podtrzymanie wartkich rytmów akcji. I jeszcze wspaniale poprowadzony wątek obyczajowy, z chwytającymi za serce listami i przekonującymi dialogami. Może chciałoby się więcej opisów zmagań z Czomolungmą, jednak dla potrzeb fabularnej rozrywki proporcje zostały odpowiednio dobrane, w końcu nie jest to biografia, a sugestywny thriller z przemyconymi faktami.

bookendorfina.pl
Celibat
Autor komentarza:
Dany
23.03.2018 21:00:10 Usuń Zgłoś nadużycie
Mocne opowieści. Przy niektórych człowiek płacze. Opowieści pokazują wielką potrzebę miłości, bycia z drugim człowiekiem. Smutne, czasem śmieszne, refleksyjne. Na długo zostaje w człowieku. Gorąco polecam.
Wschody i zachody księżyca
Autor komentarza:
Dany
23.03.2018 20:54:01 Usuń Zgłoś nadużycie
Dobra literatura. Wiadomo Konwicki.
Zawodowiec
Autor komentarza:
Dany
23.03.2018 20:52:00 Usuń Zgłoś nadużycie
Świetnie się czyta, choć osoba Pana Andrzeja kontrowersyjna, tak przynajmniej wynika z wywiadu. Zaskakuje, z jaką odwagą opisuje autor z imienia i nazwiska pewne osoby, sytuacje i wydarzenia z PRL. Można powiedzieć, że to kolejna opowieść o czasach PRL z osobistej perspektywy.
Nie wierzę w życie pozaradiowe
Autor komentarza:
Dany
23.03.2018 20:46:42 Usuń Zgłoś nadużycie
Cudowna opowieść. Słuchałem audiobooka, słucha się wspaniale. Słuchałem w drodze do i z pracy. Opowieści całkowicie nie pochłonęły. Można się zresetować i odpocząć w towarzystwie Pana Marka.
Zobacz wszystkie komentarze