Komentowane produkty (5 742)

Leonardo da Vinci
Autor komentarza:
Szkolny Klub Recenzenta
13.11.2019 00:27:55 Usuń Zgłoś nadużycie
Sięgając po opasłe tomisko z wizerunkiem najsłynniejszego człowieka renesansu, nie sposób zapytać o jedno: czy po tysiącach publikacji o Leonardo można jeszcze coś dodać? A może autor, po prostu, wybrał do przedstawienia jedną z tych postaci, których biografia zawsze sprzeda się dobrze? Wydaje się, że Walter Isaacson napisał jednak biografię inną od poprzednich. Książka liczy około 800 stron, co daje nadzieję, że został w niej ujęty bogaty materiał dotyczący twórcy „Ostatniej wieczerzy”. Sam autor wspomina o nim w podziękowaniach skierowanych do badaczy i innych osób, dzięki którym miał dostęp do dzieł i notatek słynnego Włocha mało znanych lub rzadko udostępnianych publicznie.

Mimo sporej objętości, książkę czyta się dość szybko i bez wielkiego znużenia, co ułatwia podział na 33 rozdziały oraz wstęp i epilog, również zawierające informacje o Leonardo. Przy lekturze pomocne są części poprzedzające właściwy tekst. Zawierają informacje o najważniejszych postaciach z czasów renesansowego mistrza, głównych okresach życia oraz tzw. linię czasu zawierającą kluczowe daty wraz z krótkim opisem zaznaczonych przez nie wydarzeń.

Życie artysty zostało ukazane chronologicznie, od dzieciństwa, przez młodość do ostatniego etapu we Francji. Czytając, można poznać nie tylko powszechnie znane fakty, ale także mnóstwo detali lub ciekawostek. Dzięki temu powstaje mniej „pomnikowy”, za to ciekawszy obraz geniusza nieustannie pędzącego między kolejnymi pracami. Opowieść o Leonardo da Vinci wzbogacają liczne reprodukcje dzieł twórcy i miejsc. Warto sięgnąć po tę książkę i lepiej poznać sławnego malarza.
ZJ
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
Enola Holmes. Tom 2
Autor komentarza:
muszelka1
12.11.2019 21:45:25 Usuń Zgłoś nadużycie
Jestem ogromną fanką Enoli! Fajnie, że mamy taką ciekawą bohaterkę, z którą jedne czytelniczki się będą utożsamiać, a inne będą chciały być jak Enola. Pierwszy tom był miłym zaskoczeniem, na drugi już czekaliśmy niecierpliwie, jeszcze jak się okazało, że powstanie seria filmów w Millie Bobby Brown w roli głównej to wiedzieliśmy, że musimy najpierw przeczytać wszystko co jest przetłumaczone. Podobno niebawem wychodzi trzecia część - nie możemy się doczekać. Takich rezolutnych, odważnych i silnych dziewczęcych bohaterek brakowało ostatnio :)
Pokuta
Autor komentarza:
Szkolny Klub Recenzenta
12.11.2019 18:51:26 Usuń Zgłoś nadużycie
Jak możemy przeczytać na okładce: „Anna Kańtoch to z wykształcenia orientalistka, autorka książek fantasy dla dorosłych i młodzieży”. Ja jednak książkę, którą właśnie przeczytałam, zakwalifikowałbym raczej do kryminałów. Akcja książki pt. „Pokuta” rozgrywa się w Przeradowie - małym nadmorskim miasteczku. Pod koniec września na plaży znaleziono ciało dziewiętnastoletniej dziewczyny – Reginy Wieczorek, wzorowej uczennicy, posłusznej córki i grzecznej koleżanki. Wina za jej morderstwo spada na chłopaka, z którym nastolatka spotykała się w tajemnicy przed rodzicami. Chłopak zostaje uznany za winnego i zamknięty w więzieniu – sprawa zostaje zamknięta.

W listopadzie na komisariat zgłasza się sześćdziesięcioletni Jan Kowalski. Twierdzi, że zabił Reginę oraz pięć innych kobiet w ciągu trzydziestu lat – zawsze co siedem lat i zawsze we wrześniu.

W książce możemy obserwować historię z dwóch różnych perspektyw – sierżanta badającego sprawę zaginięć dziewczyn z przeszłości i dawnej przyjaciółki zamordowanej dziewczyny, która próbując poznać historię zdjęcia znalezionego w rzeczach zmarłej koleżanki, dodatkowo musi zmagać się ze swoimi problemami.

Książka od początku trzyma w dużym napięciu, które w miarę czytania rośnie. Osobiście nie mogłam oderwać się od lektury, pragnąc poznać dalsze losy bohaterów. Moją chęć nieustannego czytania wzmagał fakt, iż każde zakończenie rozdziału zostawiało w niepewności i bardzo często rozdziały kończyły się przewrotami akcji.

Myślę, że poleciłabym tę książkę osobom o silnych nerwach, które lubią wczuwać się w sytuację opisaną w utworze oraz osobom, które po prostu lubią powieści kryminalistyczne.
Ola, lat 16
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
Dziewczyna z warkoczami
Autor komentarza:
taka-jest-agata.blogspot.com
11.11.2019 10:49:20 Usuń Zgłoś nadużycie
Jak wiecie, bardzo lubię poznawać twórczość nowych dla mnie autorów. Zawsze z niecierpliwością czekam na moment, gdy ktoś zupełnie mi dotąd nieznany, odkryje przede mną, sposób w jaki interpretuje otaczającą go rzeczywistość. Tym razem miałam okazję poznać styl Pani Anny Niemczynow. Przed zabraniem się za lekturę powieści napisanej przez Panią Annę, zerknęłam sobie na stronę internetową autorki. Dowiedziałam się, że jest bardzo optymistyczną osobą, lubiącą nadawać swoim postaciom cechy własnej osobowości.
Pierwszą książką pióra Pani Niemczynow, którą przeczytałam, była „Dziewczyna z warkoczami”.
Zatem słów kilka o tej powieści. Zapraszam.
Laura i Edward Leońscy byli ludźmi spełnionymi zawodowo, jednak w ich życiu bardzo długo brakowało czegoś, a raczej kogoś-dziecka.
Gdy w ich życiu pojawiła się Paulinka, zakochali się w niej od pierwszego spojrzenia.
Fakt ten jest bardzo ważny, dla dalszej akcji książki i niestety, wielu czytelnikom, owo zdanie z początku powieści, zepsuje całą zabawę.
Ale wróćmy do samej książki…
W momencie gdy poznajemy Paulę, dziewczyna kończy studia pedagogiczne, jest tuż przed obroną.
Myśli też intensywnie, nad rozpoczęciem kolejnego kierunku- wymarzonej przez wszystkich(głównie przez rodziców), stomatologii.
Panna Leońska ma ciepły dom, kochających, nieco nadopiekuńczych rodziców i cudowną przyjaciółkę Dagę.
Dziewczęta są dla siebie niczym siostry.
To właśnie w domu Dagmary, Paula poznaje Mikołaja.
Ciągnie ją do niego strasznie.
On zresztą też nie może zapomnieć o pięknej, młodej kobiecie o długich włosach. Już kiedyś kochał osobę łudząco podobną do Pauliny.
Tamten związek jednak nie przetrwał bo rodzice Sterny nie akceptowali Mikołaja.
Trudno sobie wyobrazić by rodzice Pauli, zaaprobowali jej wybór, wszak mężczyzna mógłby być jej ojcem.
Wygląda jednak na to, że będą musieli, dziewczyna bowiem, zachodzi w ciążę.
Gdy przygotowuje się do ślubu, poznaje rodzinną tajemnicę.
Czego dowie się Paula?
Czy Mikołaj odkryje dlaczego nie mógł być ze swoją wielką miłością?
Kim tak naprawdę jest Paulina Leońska?
Tego dowiecie się czytając „Dziewczynę z warkoczami”.
Niestety, powieść pisana jest tak, że kolejnych rozwiązania tajemnic bardzo łatwo się domyślić.
Dużo bardziej skomplikowana była historia Dagi, która mogłaby być bohaterką osobnej powieści.
Paula to trochę przesłodzona, optymistka.
Natomiast zwrócił moją uwagę jeden z jej pomysłów, mianowicie „pudełko wdzięczności”.
Cóż to takiego?-Dowiecie się z książki.
Uważam, jednak że każdy powinien mieć taką skrytkę, gdzie zapisywałby dobre rzeczy, które go spotkały. Owa skrytka, nie musi mieć formy pudełka. Może mieć jakąkolwiek inną, choćby „szufladki” w naszej głowie.
Warto bowiem pamiętać dobre chwile i móc przywołać je, gdy jest nam źle.
Paulina ma, podobnie jak Pani Anna piękne, długie włosy i pełno optymizmu w sobie.
Jakie inne własne cechy, nadała swojej bohaterce, autorka?-To wie tylko Ona sama…
Choć „Dziewczyna z warkoczami” nie jest powieścią, która pozostanie na długo w mojej głowie, to czytało się ją dość miło.
To porządna, damska lektura, idealna na samotne dni i wieczory.
Na pewno, za jakiś czas, sięgnę ponownie po utwory autorstwa Pani Ani Niemczynow.

Poza kontrolą
Autor komentarza:
czytanienaplatanie
06.11.2019 14:43:19 Usuń Zgłoś nadużycie
Zaczyna się mocno. Zwykła kobieta, żona, matka... morderczyni. Callie poznajemy, gdy w pokoju przesłuchań składa zeznania oskarżona o morderstwo. A miało być tak pięknie. Przecież jedynym jej pragnieniem było zostać żoną i matką. Nigdy by się nie spodziewała, że jego spełnienie doprowadzi ją do aresztu. Callie wychodzi za mąż za wdowca i wraz z eleganckim domem zyskuje też dwóch nastoletnich chłopców, którzy nie darzą jej sympatią. Mimo wysiłków ciągle jej dokuczają, ignorują, chcąc doprowadzić do odejścia macochy.

Kobieta próbuje mieć wszystko pod kontrolą, ale nie czuje się swobodnie we własnym domu. Samotna, dręczona podejrzeniami i zazdrością traci pewność siebie i radość życia. Do tego widmo zmarłej żony Jamesa towarzyszy jej na każdym kroku. Zagubiona, podejmuje nierozważne decyzje, które niczym lawina pociągną za sobą kolejne zdarzenia, doprowadzając ostatecznie do tragedii.

Jak wszystko mogło tak się pogmatwać? Czemu w życiu nic nie jest proste? Czy sami je komplikujemy pozwalając by zazdrość, niedomówienia, kłamstwa prowadziły do sytuacji, z których ciężko wybrnąć?

To Kathryn Croft w najlepszym wydaniu. Klimatyczny, trzymający w napięciu, budzący głębokie emocje thriller psychologiczny zadowoli każdego fana tego gatunku.

Czy książka może czymś zaskoczyć, gdy od początku znamy jej zakończenie? Zapewniam Was, że tak. I to bardzo.
Zobacz wszystkie komentarze