Gwałt – najbardziej przemilczana zbrodnia wojenna. Christina Lamb, doświadczona korespondentka wojenna, oddaje głos kobietom z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi.
Gorycz, gniew i frustracja: „wojna (...) nie kończy się jak mecz – w chwili, gdy zabrzmi gwizdek sędziego”. Reportaż-ostrzeżenie przed lekceważeniem potrzeby rozliczenia z przeszłością.
Książka poświęcona ludobójstwu, czystkom etnicznym i masakrom. Autor stara się wyjaśnić, w jaki sposób dochodzi do tak krwawych aktów zbiorowej przemocy.
Ujęte w formie eseju rozważania, które koncentrują się wokół nowych przejawów gniewu kierowanego przeciwko mniejszościom narodowym, etnicznym i religijnym w warunkach globalizacji.
Kosowo, Gruzja, Abchazja, Osetia Południowa, Łotwa i Estonia, Krym, Białoruś – starcia zbrojne i konflikty etniczne. Pierwsza w Polsce książka popularnonaukowa szeroko opisująca tę problematykę.
Wnikliwe kompendium o geopolitycznej sytuacji państw Śródziemnomorza wyjaśniające przyczyny i przebieg wielu współczesnych konfliktów mających miejsce nie tylko w tym rejonie.
Praca, której przedmiotem jest coraz bardziej niestabilna sytuacja wewnętrzna Indii. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakie są przyczyny konfliktów nasilających się w tym państwie.
Celem książki jest zachęcenie czytelników do tego, żeby poświęcili więcej uwagi problemowi ludobójstwa i przyczynili się do tego, by cnoty współczucia i bohaterstwa stały się bardziej zrozumiałe.