Muzułmanie w krainie polarnych nocy, stereotypy i uprzedzenia, wykluczenie i tolerancja, tradycja i otwartość. Maciej Czarnecki, autor głośnego reportażu „Dzieci Norwegii”, pokazuje wielowymiarową twa...
Boko Haram. Sekta, która w ostatnich latach zamordowała więcej ludzi niż ISIS. Współpracuje z Al-Kaidą. Pod sztandarem Koranu dokonuje przerażających zbrodni. Reportaż oparty na relacjach dziewcząt, k...
Pierwszy wydany w Polsce i przełożony z arabskiego wybór myśli Mahometa, twórcy islamu. Spisane przez uczniów Proroka hadisy to w tradycji muzułmańskiej ważne uzupełnienie świętej księgi - Koranu.
Wnikliwy opis uwarunkowań historycznych i politycznych, które doprowadziły do zwycięstwa rewolucji Chomeiniego. Autor książki obiektywnie i z dystansem analizuje skutki autorytarnego przewrotu.
Monografia jednej z największych religii świata. Omawia dogmaty islamu, obowiązki muzułmanina, prawo i teologię. Przybliża podziały w islamie i ukazuje przemiany w dzisiejszym świecie muzułmańskim.
Dogłębna analiza i wnikliwy komentarz wypowiedzi Tariqa Ramadana, szwajcarskiego intelektualisty muzułmańskiego, który podejmuje w debacie publicznej kontrowersyjne tematy związane z islamem.
Skąd wziął się w Europie islam? Jakimi drogami do nas dotarł? Tom studiów znawców tematu odpowiada na te i wiele innych pytań. Przede wszystkim zaś burzy stereotypy zamykające nas w bastionie strachu.
Książka podejmująca ciekawy temat, jakim jest zgłębienie początków islamu i zrozumienie wpływów, jakie oddziaływały na rozwój tej religii. A także istotna pomoc w dialogu międzyreligijnym.