#1
Promocja
Bestseller
EbookBielmoMarcin Gutowski
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
29.59 zł
36.99 zł
Informacje o pedofilach i drapieżcach seksualnych w sutannach spływały do Watykanu szerokim strumieniem, mimo to przestępcy mieli swobodny dostęp do papieża. Dlaczego Jan Paweł II nie reagował? Czego nie mógł, a czego wolał nie wiedzieć? Marcin Gutowski – laureat prestiżowych nagród dziennikarskich – przemierzył tysiące kilometrów, by na podstawie rozmów z ponad setką osób zrekonstruować sposób działania watykańskiego aparatu władzy podczas pontyfikatu Jana Pawła II.
#2
Promocja
Bestseller
Jarosław Kurski, autor słynnego „Wodza” i bestsellerowego „Kuriera wolności”, tym razem zabiera nas w wędrówkę po meandrach swojej własnej historii. Ebook „Dziady i dybuki” to „jedna z najbardziej poruszających książek, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Przejmująca, a zarazem tragiczna historia żydowskiej rodziny poszukującej drogi do polskości. Historia ludzi, którzy na taką właśnie (nieodwzajemnioną) miłość zostali skazani i taką zostali przebodzeni ojczyzną” – Jan Grabowski
#3
Promocja
Nowość
EbookKołysankaMaciej Siembieda
Kategoria:Thriller
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
29.59 zł
36.99 zł
Jakub Kania mierzy się z wyjątkowo trudną, ściśle poufną sprawą wagi państwowej. Maciej Siembieda w „Kołysance” – piątym thrillerze w bestsellerowej serii – z mistrzowską precyzją splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami. Trzymające w napięciu wydarzenia postawią pod znakiem zapytania nie tylko dalszą karierę prokuratora Kani, ale przede wszystkim naszą przespaną noc…
#4
Promocja
Bestseller
EbookKopernik. RewolucjeWojciech Orliński
Kategoria:Nauka
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
31.99 zł
39.99 zł
Jakich cudów trzeba było, by Mikołaj Kopernik w ogóle mógł pojawić się na świecie? Dlaczego właśnie on, półsierota z Torunia, mógł, a nawet musiał zmienić nasze miejsce we wszechświecie? Dlaczego ta wielka rewolucja nie wybuchła w Paryżu, Rzymie czy Florencji, ale w Polsce na Warmii? Wojciech Orliński mierzy się z tymi pytaniami w rewolucyjnej biografii Mikołaja Kopernika.
#5
Promocja
Bestseller
EbookKaczyński i jego pajęczynaTomasz Piątek
Kategoria:Polityka
Wydawca:Arbitror
Format:MOBI + EPUB
25.42 zł
29.90 zł
Tomasz Piątek nie ustaje w pracy śledczej. W swojej kolejnej książce znajduje odpowiedzi na wiele pytań dotyczących człowieka, który od siedmiu lat rządzi Polską.
#6
Promocja
Bestseller
Wyczekiwana powieść jednego z najgłośniejszych francuskich pisarzy. Michel Houellebecq w ebooku „Unicestwianie” odkrywa kulisy władzy, marketingu politycznego, bolączki społeczeństwa i nasze własne, pojedyncze. Powieść, która we Francji z miejsca stała się bestsellerem, zaczyna się jak rasowy thriller polityczny, a kończy jak thriller filozoficzny, który stawia pytanie, co należy unicestwić, by obronić się przed unicestwieniem.
#7
Promocja
Bestseller
Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka… jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna? Ebook „Sztuka obsługi waginy” to rozmowa seksuologa i psychoterapeuty z dziennikarką i psycholożką o najważniejszym fragmencie kobiecego ciała, który od wieków jest deprecjonowany – także przez same kobiety.
#8
Promocja
Bestseller
EbookChołodSzczepan Twardoch
Kategoria:Historyczna
Format:MOBI + EPUB
35.91 zł
39.90 zł
Powieść Szczepana Twardocha, inspirowana polarnymi wyprawami autora. Wielka podróż przez Arktykę – ocean, łagry, miłość i przemoc. Ebook „Chołod” to fabuła o rozczarowaniu ideami. O losie jednostki rzuconej w wir historii i o chwili wytchnienia, jaką bohater znajduje poza cywilizacją. Jest to jednak tylko chwila, bo rosyjski Behemot uparcie podąża śladem byłego starego bolszewika…
#9
Promocja
Bestseller
EbookBabilonArtur NowakStanisław Obirek
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
29.59 zł
36.99 zł
Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w ebooku „Babilon” odkrywają kryminalną historię instytucji Kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji. Pokazują Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydowaliby o jego kształcie. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.
#10
Promocja
Bestseller
Szóste śledztwo Cormorana Strike’a i Robin Ellacott. Robert Galbraith, literackie alter ego J.K. Rowling, tym razem stawia przed bohaterami bestsellerowej kryminalnej serii wyjątkowo trudne zadanie. By je rozwiązać, para detektywów będzie musiała zmierzyć się z wirtualną rzeczywistością i wniknąć w skomplikowaną sieć nicków, sprzecznych interesów i nabrzmiałych konfliktów.
#11
Promocja
Bestseller
Kolejne spotkanie z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem. Katarzyna Bonda – jak zwykle po mistrzowsku – układa pionki na szachownicy zbrodni i kary. Kiedy wiszące na słupach ogłoszenia o zaginięciu Klaudii Janus dawno już wyblakły, a miejscowa policja straciła wiarę w rozwiązanie sprawy, dochodzi do makabrycznego odkrycia. Przy drodze wyjazdowej z Ełku przypadkowy kierowca znajduje błękitną walizkę, a w niej szczątki młodej kobiety i złoty naszyjnik z listkiem…
#12
Promocja
Nowość
Jo Nesbø – norweski pisarz, uznany za literacki fenomen, autor słynnego cyklu z Harrym Hole’em – proponuje fanom kryminałów kolejną powieść z policjantem, który ma coraz większe kłopoty sam ze sobą. Hole znalazł się na marginesie życia. Swoją porażkę topi w hektolitrach alkoholu. Gliną pozostaje się jednak do końca. Hole – już nie-policjant – podejmuje się rozwiązania dwóch spraw. Jeśli upora się z jedną, druga stanie się formalnością. Czas upływa bezlitośnie, cyniczna gra nabiera tempa, a Hole popełnia coraz więcej błędów…
#13
Promocja
Bestseller
EbookEfekt niszczącyAnna Mierzyńska
Kategoria:Reportaże
Wydawca:Agora
Format:MOBI + EPUB
29.59 zł
36.99 zł
Jak działa rosyjska propaganda i „soft war” towarzysząca napaści na Ukrainę? Jak stworzyć teorię spiskową i zmienić w zaraźliwy wirus? Jak za pomocą dezinformacji szczuć społeczeństwo przeciwko osobom LGBT? Ebook Anny Mierzyńskiej daje narzędzia, by przeciwstawić się niszczącemu efektowi dezinformacji. To precyzyjna, wciągająca i poruszająca analiza internetowych manipulacji, które służą sianiu nienawiści, wywoływaniu i podsycaniu politycznych wojen i chaosu.
#14
Promocja
Bestseller
Szokujące zabójstwo, brutalna korporacyjna gra i jeden z najgłośniejszych procesów sądowych ostatnich lat. W 16. tomie bestsellerowej serii Remigiusza Mroza Joanna Chyłka i Kordian Oryński staną w obronie kobiety uznanej przez media za dzieciobójczynię. Zmierzą się jednak nie tylko z pochopnie rzuconym oskarżeniem, lecz także z biurokratyczną machiną, która ma unicestwić ich prawniczy duet.
#15
Promocja
Bestseller
EbookCzerwona ziemiaMarcin Meller
Kategoria:Thriller
Wydawca:W.A.B.
Format:MOBI + EPUB
33.30 zł
36.99 zł
Ekscytujący, wzruszający i niesamowicie autentyczny thrillerowy debiut Marcina Mellera. Ebook „Czerwona ziemia” zaskoczy wszystkich. Rok 1996. Wiktor Tilszer, młody dziennikarz, przemierza Afrykę wzdłuż i wszerz, przeżywając prawdopodobnie najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej ryzykowną przygodę swojego życia. Rok 2020. Marcin Tilszer, syn uznanego reportera, rusza śladami ojca do Ugandy, jednak nigdy nie dociera do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem…
#16
Promocja
Bestseller
EbookLataAnnie Ernaux
Kategoria:Literatura
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
22.33 zł
31.90 zł
„Czy byłabym szczęśliwsza, mając inne życie?” – zdaje się pytać Annie Ernaux, noblistka z 2022 roku – prowadząc nas przez kolejne dekady swojej biografii. Jedna z najważniejszych współczesnych pisarek francuskich w szczerej do bólu książce „Lata” (ebook w formacie epub, kindle mobi) odsłania własne korzenie. Udaje się jej jednak zachować dystans. Dzięki brawurowej formie literackiej i wielkiej pisarskiej odwadze Ernaux oddaje nam dzieło wybitne i kompletne – opowieść o sobie, konkretnej kobiecie, i o całej generacji, o każdym z nas.
#18
Promocja
Bestseller
Trzy tysiące lat historii władzy skondensowanych w surowej esencji czterdziestu ośmiu praw. Synteza filozofii Machiavellego, Sun-Tsu, Carla von Clausewitza i innych wielkich myślicieli. „Nie pokazuj, że jesteś lepszy od szefa”, „Ukrywaj swoje zamiary”, „Całkowicie zgnieć swojego wroga”.
#19
Promocja
Nowość
EbookBliscyAnnie Ernaux
Kategoria:Biograficzna
Wydawca:Czarne
Format:MOBI + EPUB
28.71 zł
31.90 zł
„Choć za najlepsze i najważniejsze dzieło uznawane są powszechnie wydane w Polsce na początku 2022 roku «Lata», lektura trzech niedługich tekstów składających się na ebook «Bliscy» pozwala znacznie lepiej zrozumieć świat, z którego wyszła Annie Ernaux – laureatka literackiego Nobla. […] Trzy «nie powieści» z «Bliskich» są istotną podpowiedzią, jak czytać jej książkę autobiograficzną, pozwalają zrozumieć zawirowania, których była uczestniczką i sprawczynią jednocześnie” – Michał Nogaś
#20
Promocja
Bestseller
„Zakochałem się w północy, zakochałem się w Arktyce”. Adam Wajrak z białowieskich ostępów zabiera nas wprost na daleką i tylko z pozoru nieprzyjazną północ. Ebook „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” to pierwsza część arktycznej trylogii.