Zobacz inne numery(1)„Polski Przegląd Migracyjny/The Polish Migration Review” to nowoczesny rocznik wydawany przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Z perspektywy popularnonaukowej porusza problematykę migracji w kontekście histo...
Pierwsza część cyklu zatytułowanego „Stracone Złudzenia”, na który obok „Dwóch poetów” składają się powieści „Wielki człowiek z prowincji w Paryżu” oraz „Cierpienia wynalazcy”.
Opowiadanie Honoriusza Balzaka, które po raz pierwszy zostało opublikowane w 1830 roku. Jedna z części „Scen z Życia Prywatnego” wchodzących w skład monumentalnego cyklu „Komedia ludzka”.
Kontynuacja losów słynnej władczyni rzymskiego imperium. Wabiła mężczyzn swoją urodą, przerażała posiadaną władzą. Kim była Messalina – nieszczęśliwą żoną cezara Klaudiusza czy królową nierządu?
Napisana na podstawie pamiętników Ninon de Lenclos, barwna opowieść o losach słynnej francuskiej piękności, która z wszystkich rozkoszy życia najbardziej ceniła sobie miłość.
Pełna intrygujących szczegółów historia wzlotów i upadków jednej z najinteligentniejszych, najbardziej interesujących i wyjątkowo kontrowersyjnych kobiet XVIII w. – niekwestionowanej królowej rokoka.
Trzecia już podróż muzyczna znanego prezentera europejskich rozgłośni. Tym razem Krzysztof Wiernicki zabiera nas do Mołdawii i odsłania przed nami bogactwo kulturowe tego kraju.
Zbiór felietonów wieloletniego prezentera popularnych rozgłośni europejskich. Zabiera nas w podróż po muzycznym labiryncie Brazylii – od czasów kolonialnych, przez okres imperium, aż po współczesność.
Klasyka literatury. Wspaniała powieść o wielkiej miłości do książek, która jednak przegrywa z miłością do człowieka. Uczta dla wielbicieli literatury z wyrazistymi postaciami głównych bohaterów.
Kontynuacja opowieści o losach jednego z największych awanturników XVIII wieku. Historia pełna przygód i dworskich intryg należąca do słynnego cyklu „Pamiętniki Lekarza” pióra Aleksandra Dumas (ojca).
Powieść historyczna stanowiąca pierwszą z pięciu części słynnego cyklu „Pamiętniki Lekarza”. Książka inspirowana życiem hrabiego Cagliostro, jednego z największych awanturników XVIII wieku.
Klasyka literatury francuskiej. Powieść Honoriusza Balzaka, która ukazała się w 1846 roku. Jedna z części „Scen z Życia Paryskiego” wchodzących w skład monumentalnego cyklu „Komedia ludzka”.
Kontynuacja losów bohaterów „Alei Bzów”. Poruszająca powieść o zaufaniu, miłości i przyjaźni, która bywa narażona na próby, a także o szczęściu zaklętym w zapachach i miejscach.
Jedna z części „Scen z Życia Prywatnego” – monumentalnego cyklu Honoriusza Balzaka noszącego tytuł „Komedia Ludzka”. Przejmujący obraz zdegenerowanego świata paryskiej arystokracji.
Pierwsza część cyklu wschodniego „W krainie Srebrnego Lwa” jednego z najpoczytniejszych pisarzy niemieckich drugiej połowy XIX wieku. Klasyka literatury młodzieżowej.
Drugi tom historii o podziemnym świecie francuskiej stolicy. Powieść, która wywołała sensację i zapewniła autorowi zawrotne wprost powodzenie oraz nie mniejszy dobrobyt.
Jak sprawić, by nasze dzieci już dziś wiedziały, którędy wiedzie droga do sukcesu? Wystarczy podsunąć im bajki! Zwłaszcza te od lat sprawdzone, takie jak „Kopciuszek” czy „Kot w butach”.
Klasyka poezji dziecięcej w świetnej aktorskiej interpretacji. „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, „O Janku Wędrowniczku” i „Na jagody” znów zaciekawią najmłodszych.